kid i dik

PARIZ u svojoj reziji

435 poruka u ovoj temi

Interesantan mi je ovaj Paris Passlib da li ga je neko koristio, I da li mozda neko zna da li se ovo non-EU (12-25 yrs inclusive / non-EU residents 12-17 yrs - Youth packet) odnosi I na nas? Nije mala razlika pa reko bolje da biti, I ako se se odnosi I na nas da li je neko koristio iako ima vise od 17-18 godina, :) ima li nekih kontrola .... kako ide ceo postupak od narucivanja do koriscenja?

Izmenjeno (IceMan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze mala pomoc,

Kako najjeftinije do Pariza negde krajem oktobra.

Avionom od Beograda, Temisvara ili..?

Jel' neko zna cene karata i kojom avio kompanijom ici?

Hvala..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam kupila 4 avionske karte povratne u periodu od 23-28 novembra i platila ih oko37 000. Sa wizzairom od Beograda do Beauvais(90km od Pariza).

To je bilo najjeftinije za celu jesen. U oktobru su karte skuplje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Позз. Занима ме која железничка компанија је најбржа и најјефтинија када су у питању посете градовима из Париза. Дакле нешто типа Париз - Стразбур или Париз - Лион или Луксембург.

И генерално ваше препоруке пошто видим да је овог тренутка могуће букирати највише за два и по месеца раније, иначе мене занима период пролеће/лето.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Luksemburg - TGV. Za Strazbur i Lion - OUIGO. Kod ovih (ouigo) mislim da  već sada možeš uzeti karte za recimo maj sledeće godine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav putnici :cvetic:

U decembru ću prvi put ići u Pariz i. baš sam uzbuđena :D

Avionske karte smo več kupili, rezervisali smo i smeštaj, ostaje još da osmislimo kako da Pariz obiđemo što bolje za kratak vremenski period.

U Parizu ćemo biti 5 dana.

Neko mi kaže da mi se uopšte ne isplati da pokušavam da posetim Luvr ?!:shokiran:

u smislu da neću uspeti da ga obiđem kako treba za par sati, a da nema poente da gubim ceo dan u Luvru s obzirom da 5 dana nije dovoljno za sve atrakcije i duh grada.

Vrlo sam neodlučna.

Šta vi mislite?

Osim Luvra volela bih od muzeja da posetim i Orsay i Pompidu centar.

Da li da batalim to i prioritet stavim na ostale atrakcije? 

A ako mi savetujete da ne odustajem na koji način je najbolje da rezervišem karte  da bih izbegla gužvu i čekanje u redovima?

Nadam se odgovorima :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Istina za Luvr je malo i jedan dan jer stvarno je previse eksponata,  povrsina samog muzeja je prevelika tako da se cak kada biste i celo radno vreme Luvra ostali morali biste brzim hodom i ne bas pomnim posmatranjem da prodjete kroz njega, pored toga redovi su stvarno ogromni za ulazak tako da se i tu gubi vreme. S druge strane biti u Parizu a ne svratiti u Luvr, hmm   Ali ima resenje! Kupite museum pass tako da vam oni vaze za sva tri muzeja koja ste naveli i nema cekanja prilikom ulaska oni vam dodju kao propusnica, Orsej i Pompidu mozete posetiti isti dan i ne zahtevaju mnogo vremena za obilazak osim sto nisu u blizini a u Luvr svratite pa koliko stignete da pogledate ,,,,Niste naveli sta biste jos pogledali ali u skladu sa tim obavezno napravite plan poseta pre oslaska jer ce vam to u mnogome skratiti vreme i ostaviti vise prostora za obilazak i uzivanje. Iako je lepse pesaciti  Parizom tako se najbolje upije duh grada ipak vam je moj savet da koristite Rer ili Metro da biste na sto vise mesta stigli. Veliki pozdrav i uzivajte u Parizu:cvetic:

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala slavuj :srce:

Što se tiče atrakcija,volela bih da posetim Ajfel,Trijumfalnu kapiju,Notre dame,da se prošetam glavnom ulicom i da sednem u neki autentičan restoran pariskog šarma :D

Šoping mi nije uopšte prioritet mada bih volela da kupim neke suvenire.

Razmišljala sam i da počastim sebe operom ili baletom u Operi Garnier ,ali vidim da su karte paprene (od 70e pa naviše) :shokiran:

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Afrodita88 po ovome sto ste naveli mislim da cete stici sve da obidjete za tih  5 dana, ako se ne varam toliko ste rekli da ostajete. Neki moj predlog vam je, naravno slobodno ga odbacite ako vam se ne uklapa u vase planove  da spojite po nekoliko bliskih lokacija istog dana. Na primer: Pompidu, Notre Dame pa zatim prosetate Luksemburskim parkom koji je u blizini ( park je fenomenalan, prelep opustajuc). Drugog dana na primer Orsej, Ajfelov toranj, pa neka kafica u, kako vi rekoste,  nekom autenticnom kaficu(verujte mi svi su bas autenticni:D), mozete da dodate i neku vecernju voznju Senom sa ili bez vecerice (mi smo bili u vecernjoj sa vecericom i uzivanjem na blistava svetla tornja i ostalih znamenitosti). Treceg dana Luvr koji radi , cini mi se od 9-17 casova, a onda neku aktivnost po zelji setnja Jelisejskim do Trijunfalne kapije i nazad, Sledeceg dana obuhvatite setnju do zgrade Opere (mi smo se samo slikali pored nje) pa onda produzite do zgrade Mulen Ruza islikte se pa nastavite do bazilike Saker Kera i nastavite do ulice Monmartr koja je uz samu baziliku ( tu je sve zivopisno i autenticno, umetnici na sve strane) I onda vam peti ostaje da eventualno napravite jos neku posetu ili krenete u soping na suvenire koji su pride preskupi. Sad kad pisem ponovo prozivljavam i u mislima prolazim prelepim delovima Pariza. Uzivajte maksimalno i lepo se provedite.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi forumasi,

sad za vikend idem prvi put u Pariz sa cerkom, ostajemo samo tri noci tako da na raspolaganju imamo dva cela i dva puta po pola dana. Putujemo wizzom. E sad stizemo u subotu, taj dan sam mislila da prosetamo do Opere i svratimo u Lafayette, posto smo iznajmile stan u Le Marais iznad Pompidu-a, pa metroom do Ajfelove kule. Drugi dan je nedelja, prva u decembru, pa mi treba vasa pomoc jer nisam bila u Parizu pa ne mogu da zamislim koliko je izvodljiva trasa koju sam isplanirala na osnovu procitanog do sad.

Znaci, nedelja,prva u decembru, slobodni ulazi, zbog guzvi koje su pretpostavljam najvece u Luvru i Orseju njih sam odbacila, Mislila sam prvo da svratimo u Pompidu, pa  Notre Dame obidjemo, popnemo se, zatim kroz Latinsku cetvrt do Luksemburskog parka, pa kroz Bulevar Sen Zermen do Rodenovog muzeja, vidimo baste, pa preko Pont Alexandre III do Oranzerije, udjemo i tamo, pa polako kroz park pored Luvra kuci.

Prema mapama googlea to je nekih 10km setnje, ja sam u formi a ne znam koliko je to izvodljivo sa detetom od 10 godina. Obe smo ranoranioci tako da smo u 8-9 vec napolju. Gledala sam da muzeji budu koliko toliko njoj zanimljivi, a nameravam da pravim pauze za slatkis, klopu, kafu svako malo kad se umorimo.

U ponedeljak idemo u Diznilend, i ostaje nam slobodno vreme utorak do 12h pa povratak u BG.

Molila bih za bilo kakav savet i preporuku :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Dragi forumasi,

 

Molila bih za bilo kakav savet i preporuku :)

 

Mislim da je to u nedelju izvodljivo. Imajte u vidu da se ceka penjanje na Notr Dam i da treba biti strpljiv. Nisam bio u ovo doba godine, ali verujem da su guzve standardne. Imajte takodje u vidu da je decembar mesec, moze biti prilicno hladno, a prva polovina je obilazak napolju. Preporucujem vam 5. arondisman i kraj oko Luksemburskog parka kao nesto sto vredi obici cak i ako probijete planiranu satnicu.  Ako vam vreme dozvoli spustite se skroz do Port Royal RER stanice, pa idite bulevarom Monparnas. Ceo taj kraj(6. arondisman ) je pun kafica, restorana i moze biti zanimljiv. Takodje, ono sto je proizvoljno jeste da li cete setati velikim bulevarima ili malim ulicicama, to odlucite na licu mesta. Ako mozete, bilo bi sjajno da sto vise prodjete peske jer cete tako najlepse videti grad.  

Ne znam da li ste razmisljali da se vozite Senom ili odete do Monmartra? 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Charles, hvala na odgovoru, razmisljala sam o kojechemu, 
al ne znam kako da uklopim u taj jedan dan. 
Sena zvuci super, one varijante bez rucka/vecere na brodu, 
ali nisam obracala paznju da li su to zatvoreni brodici,
 plasim se da bi nam bilo hladno. O Monparnasu ne znam skoro nista, al mi i to zvuci kao prevelik zalogaj,
 tj ne znam sta bih mogla da zrtvujem sa te moje rute recimo pa da umesto toga ubacim taj bulevar?
 Ili mozda poslednji dan to pre podne sto imam da se promuvamo malo,
 mada sam mislila da odemo do Sacre Coeur ili Trijumfalne.


Imam jos par dana da iscitam sve sto stignem, 
ali super si me ohrabrio da je ovo sve izvodljivo, 
ne mogu uopste da pretpostavim koliko zadrzavanja koja znamenitost zahteva :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 


ne mogu uopste da pretpostavim koliko zadrzavanja koja znamenitost zahteva :)

 Cekanje da se popnete na Notre Dame ume bas da se oduzi. U mom slucaju cekanje u redu i to po kisi trajalo je blizu dva sata, bio je kraj maja. A zadrzava se i gore. Ako planirate da se penjete obavezno se dobro obucite obzirom da smo se mi smrzli u maju u decembru ce tek biti smrzavanja, jer vetar gore mnogo duva.

Svi brodici koji voze Senom su zatvoreni tj zastakljeni tako da se sve savrseno vidi iz brodica i toplo je.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hm, pa onda mogu da prebacim Ajfelov toranj na taj drugi dan, tako da mi
ruta bude Pompidu-NotrDam-LuxPark-SaintGermain-Rodin-Eiffel, 
pa se vratim do Notre Dame brodicem, ali mi to iskljucuje onda posetu Oranzeriji, 
a prvo vece da prosetam tu oko Luvra, Orseja i Konkord trga. 
Mada ne znam koliko je taj kraj uopste zanimljiv za setnju ako ne ulazim u muzeje i vec prolazim
tuda brodicem?
I jos, koja je standarna trasa brodica i da li postoji neki koji mi preporucujete ili je svejedno?
Hvala!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taj prvi dan vam je mnogo naporan i tesko da sve mozete stigli, suprug i ja smo svuda isli iskljucivo peske osim u Versaj i na Roland Garos  i bas je trebalo kondicije. Sto se tice setnje nigde ne moze da vam bude dosadno gde god se okrenete svuda je neka znamenitost ili zanimljivost ali taj plan da se vratite brodicem slobodno otpisite jer brodici nisu taksi vec turisticki panoramski i krecu negde od SanMisel  fontane  onda oko Notre Dama pa sve do Ajfelovog tornja i nazad ukupno tura traje sat vremena. Tri muzeja za jedan dan vam je premnogo cak i teoretski tesko je postici.

Izmenjeno (slavuj)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka