Blejach

Najbolja valuta za putovanja po JI Aziji

12 poruka u ovoj temi

Spremam se na putovanje po Jugoistocnoj Aziji (Kina, Hong Kong, Vijetnam, Kambodza, Tajland) pa me zanima da li je bolje da nosim EUR ili USD, jer cini mi se da se dolar vise koristi u Aziji. Gde je najbolje menjati novac, menjacnice ili banke? Pisite kakva su bila vasa iskustva...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Kambodži više vole ili samo znaju za US dolar i pripremi dosta novčanica sa sitnim apoenima od 1$ , za sve ti traže "one dolar". U Hotelima ti isto ispostave račun u njihovoj valuti rijalima ili u dolarima. U Kambodži takođe primaju Tajlanske bate ali samo u papiru ne i metalni novac. Ne znam koja je vrednost Taj bt- Kamb. real- US dolar , cenkanje na licu masta i znaju to oni klinci koji te vuku za rukav. Na Tajlandu sve se plaća batima i kod njih mogu kartice. Menjaš novac u menjačnicama , ima ih svuda ukoliko si u nekom većem turističkom mestu i nije svuda kurs isti , zato ako ih ima nekoliko i na jednom mestu su proveri ko je najpovoljniji - kursna lista je istaknuta na izlogu . Kurs Taj. bata je istaknut na Travel čanelu , ukoliko ga imaš , i prilično je tačan ako ti treba orjentacija . Za Kinu i Vijetnam reći će ti neko drugi , ali koliko sam i iz ovog mog obilaska zaključila jeste da preferiraju US dolar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Spremam se na putovanje po Jugoistocnoj Aziji (Kina, Hong Kong, Vijetnam, Kambodza, Tajland) pa me zanima da li je bolje da nosim EUR ili USD, jer cini mi se da se dolar vise koristi u Aziji. Gde je najbolje menjati novac, menjacnice ili banke? Pisite kakva su bila vasa iskustva...

Jako neugodno pitanje jer se razlikuje od destinacije do destinacije, cak i unutar nekih zemalja nije isto u svim regionima... Generalno ako ides na duzi put koji ce da obuhvati veci broj zemalja u regionu moja preporuka je da poneses od svega po malo jer npar na Thai bolje prolazi euro, sto se dolara tice interesantno je da preferiraju krupnije apoene i insistiraju na dobro ocuvanim novcanicam dok za sitne apoene daju losiji kurs, u Maleziji i Singapuru je sasvim nebitno ide i jedna i druga valuta po korektnom kursu. U Kambodzi kao sto i Oljica rece USD je skoro platezno sredstvo ali spremiti sitne apoene (1,2,5) Na Filipinima sam ja u par prilika bio u jako nezgodnoj situaciji... cak i u Manili vecina banki jednostavno ne menja euro a na aerodromu je kurs katastrofa tipa 1e = 1$ U Laosu se takodje preferira USD, ja u Vijetnamu nisam bio ali sam cuo da da nije problem promeniti bilo sta... naravno ovo su stvari koje su podlozne raznim promenama tako da treba sve jos jednom proveriti ali generalno za ovakav put je najbolje imati od svega po malo ;)

Izmenjeno (Sirkepa)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da se nadovezem, ako putujete u Indoneziju i nosite USD, pobrinite se da su novcanice stampane posle 2001 godine, jer vam se moze desiti da vam ih promene po losijem kursu, ili cak da odbiju da vam zamene.

Takodje vodite racuna da u mnogim SEA zemljama ima bas dosta menacnica koje ce pristati samo da vam zamene celu vrednost novcanice koju zelite. Recimo, ukoliko imate novcanicu od EUR50 ne mozete zameniti EUR30 i da vam vrate EUR20, vec vam mogu zameniti samo svih EUR50.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e kao sto kaze oljica70 za sve ti traze one dollar i po tome mozete da vidite da sve koshta 1 dollar...ja sam u kambodzi kupovao celo pile za 1 dollar, pantalone dukseve kackete majice za 1 dollar...pa samo prosudite verodostojnost sirkepine price da je aranzman za kambodzu platio 40 eura...sa 40 eura mozete komotno ziveti u kambodzi mesec dana bez razgledanja angkor wata jer je poseta hramovima jedina cifra koja odskace od svega ostalog

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

40e prevoz od u BKK do ganice mini busem, od granice do SR autom i sve to nazad sa dva nocenja u vise nego korektnom hotelu sa hranom... ja bih i danas prihvatio ovaj "aranzman" a sve ovo sto ti pricas... svi koji su bili znaju a koji ce otici ce videti tako da mi vise ne pada na pamet da se nadmudrujem sa tobom jer ne propustas priliku da me prozoves samo zato sto se ne slazem sa tvojim misljenjem a ti nemas ni jedan konkretan argument... nego se secas, cini ti se, zuta tabla, tako nesto... itd... Ja iza svega sto kazem stojim i sve cene koje sam naveo manje vise mogu da dam kontakte, telefone, adrese itd... Uostalom sta te briga, stavi ti par stoje u dzep pa polako oko sveta a mi cemo se nekako vec snaci...

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam stavio adresu ima telefone sve sto treba da se covek snadje u kambodzi za mnogo manje para nego sto si ti spucao..cilj i jeste da ljudi prodju sto jeftinije a da za to dobiju najvishe sto mogu a ne da se bahato razbacuju sa 40 evra za 2 dana i 20 dolara si platio ufur i nek si tamo potroshio 100 dolara jer vidim da troshish sumanuto i za 2 dana si potroshio 150 evra...znash li ti kolke su to pare za aziju bre chovece...to su 3 thailandske plate...

i da ti kazem da na sajtovima su cene skuplje nego otici licno i uzeti na licu mesta:)...posto na sajtu pishe da je najjeftinija soba 5 dolara...ja ti kazem da ima i za 3 dolara dvokrevetna..kad se podeli na 2 to je dolar ipo po choveku...ili ako hocesh dva ipo dolara po coveku ako je soba 5 dolara...to se nikako ne uklapa sa tvojih 55 dolara aranzmanom...tebe su odrali..ali sto kaze vuk dok ima ovaca bice i shishanja:))

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

eh kakav si ti račundžija Kokilus... kada racunas svoje troskove oni su sve po dolar dva a kada racunas tudje za tren ispadne kako sam potrosio 100 dolara za dan u Kambodzi, bas se pitam kako kad sve kosta po 1$ smajl.jpg Malo ti ne mozes da se sastavis sa samim sobom i umesto da si se potrudio da malo potkrepis svoje price nekim argumentima ti si dao sve od sebe da se ovde prepucavas, omalovazavas sve koji se ne slazu sa tvojim nebuloznim pricama, da vredjas, nazivas ovcama itd... na ovaj nacin si prvo pokazao kakav si covek a sto se tice tvojih informacija svima nam ostaje samo da ti verujemo pa kad odemo tamo negde daleko da se setimo tvojih saveta i da se cenjkamo jer to inace ne bi radili da nam ti nisi otvorio oci...

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro bre sirkepa sta si se uvatio za mene, kao da te malko boli sto putujem za 28 dana...ali dobro znam ja da to mnogima smeta ali sta cu takav je zivot..btw potrudio sam se da iskopam vizit karte i postavao guest house u kome sam bio da ljudi vide da je tamo 5 dolara svaka soba, ima i za 3 dolara, ja licno spavao u njoj...i sta sada treba josh da kazem...na kao san rodu zuta velika pravougaona reklama guest house gde su sobe od 350 bata pa navishe...razlika izmedju sobe od 350 bata i 650 bata je samo u toploj vodi, sobe su identicne ali sta ce vam topla voda na 35 stepeni celzijusa...a za ovce u poslovici su krivi nashi predaci..eto izvini ako sam negde neshto cacnuo neciji ponos ili sta god...eto sorry...a kad se vratim sa puta dacu vam iscrpne informacije sta gde i kako je najbolje i najjeftinije...eto pa ako nekom bude zatrebalo nek uzme infoe a ako nikom nishta ne treba od mene mogu i da se obrishem sa foruma....ne bi da kvarim vashe vec utabane staze ovde...eto...ako treba josh neshto da uradim samo reci...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pravu si donekle Kosta... stvarno me boli ... sto ti putujes za 28 dana! Ja samo pokusavam da skrenem paznju ljudima koji planiraju put da im ovakvi postovi ne budu neki orijentir pa da onda dodju u neugodnu situaciju na terenu, sve drugo me uopste ne interesuje kao ni tvoje precizne i proverene informacije tipa "na kao san rodu zuta velika pravougaona reklama guest house gde su sobe od 350 bata pa navishe..." Osim toga videh da su te ovde ljudi prepoznali pa su nam malo pojasnili kakav si ti pustolov... Evo ja ti zelim srecan put i nadam se da sa ovim zaista zavrsavamo ovu besmislenu konverzaciju jer ljudi koji ovde dolaze sigurno to ne cine da bi pratili ovakve diskusije... Ako imas nesto meni licno da kazes koristi pvt...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...sa 40 eura mozete komotno ziveti u kambodzi mesec dana bez razgledanja angkor wata jer je poseta hramovima jedina cifra koja odskace od svega ostalog

Da li to znaci ako bi izdao ovde stan za 400 evra mesecno sa tim parama bi mogao da zivim u Kambodzi 10 meseci. Odnosno za godinu dana izdavanja stana tamo bi mogao da provedem punih 10 godina. Svidja mi se ova racunica. Eto nama komunizma.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

400 e, nema sanse....proguglati malo, pa videti iskustva i drugih turista i avanturista.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905090
    Ukupno poruka