makii

Novac za Egipat

242 poruke u ovoj temi

Uz pomoc dobrih ljudi sa foruma,I ja Sam shvatio I nasao dovoljno novcanica od po 1$ tako da jedva cekam odlazak u Hurgadu

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, gde da nadjem bankomat? Ali ako moze neka lokacija pri centru..? Kes mi nije bas mnogo ostao, bar ne za ono sto planiram jos... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kod hotela Regina, u Bella Visti, preko puta Bella Viste, tj. Pored prodavnice na spratu gde si kupila posteljinu

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super, hvala ti puno :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto je petak neradni dan, često mašine za menjanje tada ostanu bez para. Ali najveći je kod Le Pacha hotela, tako da možda najsigurniji za menjanje. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To mi se juče desilo u Senzo molu. Imaju tri bankomata za razmenu novca i svi ostali bez novčanica. Ja razmenih 20$, a hteo sam više i nije moglo. Baš su neorganizovani, a tamo morate plaćati u egipatskim funtama. Taksisti prihvataju i dolare i evre ali je bolje imati njihove funte jer ponekad nemaju da vrate kusur ili se pogube sa konverzijom. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je bolje placati u americkim dolarima ili evrima, sta vise vole egipcani?! 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Senzo molu svi primaju kartice, pa možete i tako plaćati ako bankomati presuše ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

U Senzo molu svi primaju kartice, pa možete i tako plaćati ako bankomati presuše ;)

Može naravno, ali sam u tom trenutku imao samo keš kod sebe. 

 

Da li je bolje placati u americkim dolarima ili evrima, sta vise vole egipcani?! 

Sve vole, samo da su pare :) Pojedini taksisti se kao pogube sa kursom, ali primaju sve, osim u Senzo molu gde žele samo egipatske funte. Jedan evro je 18 funti (jedan taksista reče da u metalu navodno računaju 15, dok drugi ne prave razliku), a dolar oko 15,5.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Shvatila sam deo za dolare, ali nisam deo sa njihovim funtama :| taj kurs po kojem bi ti vratili kusur u radnji, hotelu, tasisti da li je ok? Da li je kurs na automatima isti? Ima li svaki hotel automat ili moram da idem do centra Hurgade (bicu u Sal Hasisu).

Spremila sam sitnije (10/5) 100$ valjda je to dovoljno za lakse razmene,

Google trenutno tvrdi da je 1$ = 16.28 funti

 

Ima li tamo regularnog placanja karticama ili da racunam na kes pre svega

Izmenjeno (Sonya)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi forumaši,

Da li je generalno preporuka da se nose dolari u sitnijim apoenima i da li se isplati tamo menjati eure u njihov novac i gde je to najbolje uraditi, ako me srignem da uzmem dolare ovde do sutra.

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo novac uvek menjali u hotelu. Ako imate krupnu novčanicu vratiće vam kusur. 

Moja preporuka je da bar 50€ zamenite na aerodromu i da tražite da vam daju njihov sitan novac da biste imali za bakšiš portiru i da vam se nadje prvog dana. Pošto mi često idemo u Egipat uvek ostavimo za sledeći put nešto sitnog novca za prvi dan. 

Trudite se da uvek imate sitan njihov novac za bakšiš i plaćanje taksija. Hiron i ja kad kupujemo nešto plaćamo odvojeno i od kasira tražimo da nam usitni veće novčanice. 

Nikad nismo bakšiš davali u stranoj valuti već u njihovoj. Oni imaju problem da dolare ili evre u metalnom novcu zamene, pa goste često mole da im na primer 10$ u metalu zamene za papirne. 

Automate ne koristimo. (Samo pomislim šta bismo radili da nam automat "proguta" karticu!) Kartice koristimo samo u radnjama. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije nužna kartica za menjanje novca na bankomatu. 

Jednostavno, idete na opciju menjačnica, ubacite novčanicu u stranoj valuti i dobijete njihove funte (ili šta god) nazad, kao i potvrdu.  Ima ih (jedan do drugog u nizu) na aerodromu u Hurgadi. Mi poslednjih godina uvek tamo promenimo bar novac za bakšiš, ukoliko nam nije ostalo sitnine od prethodnog putovanja, i mirni smo. Kurs je identičan ili nebitno različit kao u menjačnicama po gradu, uverila se više puta, a nema nikakvog cimanja. Takođe, isti princip i po hotelima sa razmenom na bankomatu. 

Izmenjeno (shania)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolje je da zamenite novac u njihove funte. Ima (verovatno) u svakom resortu ATM, pa tu zamenite u funte. I menjajte po malo, 20-30e te spremite takve apoene :D   1e je trenutno 19 funti.

Ove metalne evrice moraju da ukrupne, pa vas malo malo smaraju da im ukrupnite :D pocevsi od vozaca autobusa na erodromu kada sletite pa sve do osoblja koje vam namesta sobu i konobara. 

Ne brinite za to sto vam ATM izbaci "krupnu" novcanicu od npr. 200 funti, rado ce vam usitniti neko od gore pomenutih :D

Izmenjeno (Bojan81NS)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobar dan dobri ljudi, da li bi neko mogao da mi kaže gde u BG mogu da nađem dolare u sitnim apoenima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka