jabadabadu

Plaže na Sitoniji

3734 poruke u ovoj temi

Kakva je situacija sa meduzama? Čitam da ih ima svuda u velikom broju. Posebno muku muče turisti na Kasandri. Treba da doputijemo u Neos za dve nedelje, pa me muči ovo pitanje...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Muz i ja sa bebom od 7 meseci idemo u Sarti. Da li neko moze da nam preporuci plaze do max pola sata voznje koje mozemo da obidjemo sa bebom, tj koje su pristupacne jer sam citala da do nekih mora da se hoda strmim putevima. Pozeljno da imaju onu ludacku tirkiznu boju po kojoj je sitonija poznata :)

Izmenjeno (maaaja)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sve su lepe kad krenete iz Sarti ka Vurvuru a najpoznatije su Platanitsi, Orange beach, Kanourotripes (paradise), Karidi, Lagonisi

ali put nije bas sjajan, krivine koliko hoces 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa dobro, muz je dobar vozac pa to nece biti problem, vise me brine taj deo koji treba da se prepesaci. Npr mega portokali mi se bas svideo na slikama ali sam procitala da se pesice tesko spusta nekom strmom stazom, a gde cu to sa bebom...

 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za bebca je onda bolje da krenete na drugu stranu gde je put manje vijugav i gde su lako pristupacne i uredjene plaze. Sikija, onda krenete prema Klimatariji i tu usput imate dve tri lepe plazice sa kaficima i restoranima (ime pocinje sa nesto 2 steps itd zaboravio sam ) onda i sama Klimatarija paa moze uci u obzir i Kalamici ona se msm knap uklapa u tih pola sata voznje. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pa dobro, muz je dobar vozac pa to nece biti problem, vise me brine taj deo koji treba da se prepesaci. Npr mega portokali mi se bas svideo na slikama ali sam procitala da se pesice tesko spusta nekom strmom stazom, a gde cu to sa bebom...

 

 

 

Nisam misleo na to kakav sofer je vas muz nego na to dali vasa beba podnosi krivine

sta se tice plaze necete biti jedini sa bebom na plaze tako da ako mozu drugi mozete i vi

ma da samo na orange beach je strmno na ostale je ok maltene sa kola do more

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvi put na Sitoniji, imam par pitanja:

1. Kad kazete Langomadra, na koji deo plaze se uglavnom misli jer vidim prema mapi da se sastoji iz tri uvale?

2. Danas krenuli ka Agios Ioannis, nismo se snasli, prilazi koje pokazuje navigacija su zatvoreni zbog gradnje, pa smo produzili na Kalogriju (nismo se pokajali), ali u povratku vidim da ima ljudi na desnom delu Agios Ioannis, pa đe zanima samo kako tu prici.

3. Koliko na Lagonisiju ima mesta za nas sa svojim suncobranima? 

4. Kakva je plaza u Ormos Panagias?

 

I da dodam ako kome znaci da je na Kalogriji prelepo, u Nikitiju bas fuj more juce.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Centralni deo kod bara ma da odma tu sve je to isto

2. Preko magistrale ste bili u Ag Ioanis ili pravac od Nikiti jer moze ima nekoliko ulaza

3.Ako se ide oko 10 ujitro ima mesto al naravno to zavisi trenutno kakve su guzve pa procenite, kad stignete tamo nemojte da ulazate na parking od bara nego produzite pravo ima jos jedno mesto za parkiranja i tu ispred vam je deo za suncobran da postavite

4. Nisam bio

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz pravca Nikitija smo krenuli ka Agios Ioannis nekim sacuvaj boze putem koji je nudila navigacija, i taj ulaz koji mapa nudi bio je zatvoren, kao i ulaz sa magistrale. Zapravo mape vode na taj deo koji je blize gradilistu...

Svakako, meni to sto se gradi bas narusava pogled i dozivljaj, ali eto vidim ljudi bas nahvalise tu plazu.  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

onda parkirajte pored magistrale cim prodjete gde se gradi ima prosirenje ili jos bolje idete na Koviou 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala :)

Danas isli na Lagonisi, kako smo ranoranioci, mesta je bilo, ali oko 10h postalo krcato. More prelepo, bistro, dug plicak sa peskom, lep pogled.. Mana je malo prostora na pesku i ose.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao naša baza u Sartiju, dok smo šetali našli smo ovu prelepu plažu. Nalazi se oko 15 km od Sartija, unutar Sikijskog zaliva. Prelepa voda, odličan i blag pristup, idealan za malu decu. Ne propustite da posetite ovo mesto dok ste na Sitoniji. Pogledajte moj kratki video, sigurno će vam se svideti

Klimataria Beach

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zadnja dva dana smo obisli plaze agios joanis koviou,ni na jednoj plazi nema lezaljki i kafica  cele plaze su slobodne.Ako planirate da ih posesetite ponesite sve sa sobom,pice hranu suncobran...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od 8. avgusta smo u Neos Marmarasu. Ispred same vile (hotel "Marmaras") nalazi se mala šljunkovita bezimena plaža. Dobra je za manji broj ljudi. Stalno su prisutni talasi, ali je more uglavnom čisto. Jutros su se pojavile meduze (one bezopasne, ali ih je neprijatno videti). 

Na "Paradisos" plaži do 12h meduza nije bilo, more čisto i mirno, bez gužve na plaži. Posle 12h su se "stidljivo" pojavile dalje od obale. Skoro da ih niko nije ni primetio. Ne znam kako je bilo posle 14h.

"Lagomandra" (mala) standardno dobra. Više ljudi je bilo pod borovima u hladu nego na pesku. Voda mirna, čista i bez velike gužve.

 

IMG_20210809_105719.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi za ovih osam dana imali samo dva susreta sa meduzama i to onim bezopasnim, a danima sam se spremala na najezdu...  Nasi ljudi uglavnom glume dase pred zenskim polom hvatajuci ih raznim mrrzama, lopatama, papucama .. sta ke pri ruci i izbacujuci na obalu, Moje dete vrtickog uzrasta je islo za njima i spasavalo meduze, vracalo ih u more golim rukama, hvatalo neke u vodi da pokaze kako su bezopasne, ali ne vredi govoriti... zene vrisnu, dasa trci da se izbori sa nemani ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka