Guest dragan

Polihrono

49 poruka u ovoj temi

kakvo je mesto Polihrono?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam ja proslog septembra/oktobra.Mesto je malo i u tom periodu prilicno mirno.Pored njega,nekih 4-5 kilometara je Hanioti,i tada zanimljiv i pun turista,a jos nekih 4-5 kilometara od Haniotija Pefkohori.Ako ides kolima,bice ti zanimljivo,jer pored ova tri mesta mozes obici ceo prvi prst Halkidikija,a i Solun nije daleko.Voda je bila tada hladna,bilo je i talasa,dok je u isto vreme ,s druge strane prsta bilo idealno za kupanje.Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako zelite da idete na more na Halkidiki, a mladji ste od 50 godina, onda vam je bolje da idete u Hanioti koji je pored Polihrona ili eventualno u Pefkohori. Ja bih zaobisla Polihrono jer sam par puta svratila u to mesto i vrvi od baba i deda obucenih u bele majce, sorceve i carape i samo setaju pored plaze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potpuno se slazem sa svime sto je receno.

Bila sam par puta u Pefkohoriju i Haniotiju sto je mnogo bolje resenje od Polihrona.Voda je idealno cista, ima mesta za izlazak i provod a takodje ako hocete mirniju varijantu odmora moze se odabrati smestaj malo udaljeniji od centra. I jos nesto Hanioti je celokupno gledano skuplji od Pefkohorija (naravno i smestaj) i mozda se vise mladji svet opredeljuje za njega.

Moja preporuka je apartman u Pefkohoriju, a onda po potrebi odlazak u Hanioti (par minuta busom ili prosetas duz plaze).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u Polhronu u maju pre nekoliko godina. Vrlo je simpaticno, ali ima sam nekoliko kafanica i mnogo engleskih baba i deda. Mislim da suu Hanioti i Pefkohori mnogo bolji izbor. Mada, ako idete autom,svejedno je. Sve je jako blizu, pa izaberite jeftiniji smestaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine idemo u Polihrono - ima li ko neku preporuku za izlet ili neku dobru plazu u blizini?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam isao na krstarenje brodom...nemoj ni slucajno preko agencije...nego se sam prosetaj...mislim da je bilo 25 evra po osobi...ceo dan...kao rucak ukljucen...i pice...ali to je bilo sacuvaj boze...Mada je krstarenje bilo lepo samo po sebi...traje ceo dan...staje se u uvalama, manje poznatim plazama i na poznatim plazama...sa pauzama za kupanje...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine sam bio u Polihronu.Moj savet,ako idete kolima ili ako ih iznajmljujete,da obavezno odete na drugu stranu "prsta",gde su plaze lepse,a more mirnije.Takodje,obavezno otici u Hanioti i Pefkohori,koji su vrlo blizu,a mnogo su zanimljiviji,Kaliteu,koja je malo veci gradic,a izmedju se mogu naci neke zanimljivije plaze.Ni Solun nije daleko.Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ah, sad ne mogu tacno da se setim naziva, a ni kako se stize tamo...Ukoliko se ne varam, kad dolazite od Soluna prvo ide Polihrono, zatim Hanioti, pa Pefkohori...E, prodje se dole dalje od Pefkohorija, sa leve strane ima putokazi kao za neki kamp, malo jeste zabaceno, ali meni se jako svidelo tamo, podseca me na Trsteno kod Budve...Polihrono mi i nije bas nesto, iskreno, a plaza u Haniotiju mi se jako svidja, kao i samo mesto, vrlo je cisto i prijatno. Takodje, na pola puta od Soluna do Halkidikija se nalazi aqua park, koga to zanima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izleti koje organizuju agencije su sledeci:

1.Razgledanje Soluna i soping-Prosle godine je kostalo oko 17 eura, ali ako ides sam redovnom autobuskom linijom kostacete oko 5 eura.Izlet traje skoro ceo dan, obilazi se Srpsko groblje(Zejntinlik),fabrika koze i trzni centar Carefour.

2.Krstarenje oko Atosa-Cena oko 35 eura.Izlet traje bukvalno ceo dan ali se isplati.Ide se autobusom do grada Urinapolisa gde se ukrcavate na brod i zatim se brodom obilazi zapadna strana Atosa.Nakon krstarenja odlazi se u Kakovo, imanje manastira Hilandar,a nakon toka se obilazi rodno mesto Aristotela,Stagira.

3.Krstarenje zalivom Torneos-oko 25-30 eura,u cenu je ukljucen rucak i pice,zanimljivo

4.Manastiri Meteori-oko 40 eura.Meteore treba obavezno videti,ali je mnogo bolje tj. blize da se ide ako letujes u Paraliji ili Olympic Beach-u.

Organizuje se i Grcko vece i Waterland,ali ne znam cene.

Polihrono je povezan plazom sa Haniotijem tako da mozes naci lepe plaze,ali ako hoces bas ekstra plazu onda je to u mestu Hroussou koje se nalazi iza Pefkohorija.

Toliko za sada,ako te jos nesto zanima pitaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u hotelu NEAPOLIS u Polihronu?Ako jeste kakva ima iskustva o tom hotelu i mestu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za hotel ne znam,ali samo mesto je bezveze, obicno "turisticko selo"...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slozila bih se sa prethodnom porukom. Pravo selo sa paradajz turistima. U blizini je Hanioti koji je mnogo bolja stanica, pa cak i Pefkohori.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve zavisi sta trazis od mesta...Polihrono je miran...dok su Hanioti i Pefkohori urbaniji...ali sva mesta su blizu...tako da nije problem otici do svakog i obici ih...Pefkohori je jeftiniji od ova druga dva mesta za smestaj...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam.Posto putujem autom obici cu i ova druga mesta.Meni nije vazno da li ima dosta mesta za izlazak posto imam dvoje male dece.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka