ivkis

KAVALA

299 poruka u ovoj temi

Kavala je prelepa. Neodoljivo me podseca na Trst, (nekada davno) posebno kad se silazi u Kavalu iz pravca Soluna...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio dve nedelje u Kavali (hotel Lucy) i bilo mi je prelepo. Išli smo na izlet na Tasos (ceo dan autom, obilazak kruga oko ostrva) i nije mi se svidelo, to što je svuda velika gužva, a najlepše plaže su teško pristupačne. Kavalu bih svakom preporučio.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uskoro idem na letovanje u Tosku (pored Kavale). S obzirom da idem kolima, interesuje me da li je ovo tacno, da ima slobodan parking (bez naplacivanja) u samoj Kavali, pored stadiona?

http://www.kavalagreece.gr/en/?page_id=1206

Je li to ovaj parking koji je slobodan, pored stadiona? ovo sam nasao preko googlemap:

https://www.google.rs/maps/@40.934164,24.393781,3a,75y,133.17h,80.12t/data=!3m4!1e1!3m2!1sloSzAN5WhI4ueQbdohKHqg!2e0!6m1!1e1

Da li ima jos neki parking u Kavali (ne mora u centru, moze blize periferiji) koji se ne naplacuje osim ovoga?

Izmenjeno (karadjordje)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo uvek parkirali iza Grand Masutisa (na izlazu iz Kavale ka Tosca Beach-u)... Besplatno je...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedno pitanje: da li neko moze da postavi link saobracajnih kamere u gradu kavali i da li zna da li su aktivne? Prosao sam zuto na crveno u onoj donjoj ulici pored mora, kada se ide ka onom slobodnom parkingu najblizem centru, iz pravca toske..ako zna neko,bio bih mu zahvalan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam za te saobracajne, ima par live kamera na netu... recimo https://g1security-2510220320.click2stream.com/  ...

U Kavali je inace haos sto se tice saobracaja... Motorciklisti jure ko muve bez glave a Grci generalno prolaze 'ladno na crveno sto smo se vise puta uverili...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima neki praktičan i koristan savet - šta bi sve trebalo obići u Kavali (arheološke i kulturne znamenitosti, ali i neki lep kafić/restoran sa panoramskim pogledom, vidikovac i sl.) i kako najpraktičnije to izvesti (kolima ili pešaka, eventualno gradski prevoz)? Takođe, koje plaže treba obići u Kavali ili bližoj okolini? Odsedamo dve noći u hotelu, pa pretpostavljam da za to vreme može da se napravi lepa tura. Inače sam pročitao sve prethodne postove u ovoj temi, ali možda se javi neko sa svežim iskustvima :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja da se javim i da potvrdim sve sto je pisano na ovoj temi. Nema tu sta eventualno da se doda, kolege forumasi su bili bas detaljni i koncizni. Mozda samo da napomenem da imas i besplatan vozic ka tvrdjavi koji ide od 8 do 14h ali na svakih sat vremena. E sada on je pun penzionera koji te onako mrko gledaju ako hoces da udjes u njega, jer je matorcima to jedini prevoz da se spuste dole u kupovinu. Mozes uci u njega kod alfa banke kod pristanista.

Mi smo ipak resili da idemo sinoc sami, peske, plus sam ja gurao kolica i dete od 2,5 godine..bas mi je bio dozivljaj, ko na nekom treningu. 

Ne preporucujem moju varijantu :D

Cena ulaska u tvrdjavu je 2,5 evra.

Inace da obavestim sve koji borave u kavali a imaju malu decu da ima jeftina prodavnica za njih "jumbo" 6km od kavale ka drami. To su me juce obavestili, moracu da odem tamo.

Vreme se totalno razvedrilo od jutros, samo pirka vetric.

Izmenjeno (karadjordje)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Jumbo svrati obavezno :) Svega ima, za male pare :) . Ja nisam bila, ali suprug ide poslovno za Solun relativno često, pa onda svrati i svašta je za dete nakupovao. Sve su to sitince, ali po par puta jefitnije nego kod nas.. Neke poznate marke su dosta jefitnije u odnosu na cene kod nas, kao npr. Cars, Play Doh...

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo danas u jumbo i pokupovali svasta..tamo ima sve od igle do lokomotive.

Rekao sam zeni da me veze dobro kada odemo kuci, da ne bacim dinamit na one nase lopine sto prodaju igracke i odecu za decu!!!

Svraticemo u jumbo opet pri povratku za srbiju, da kupimo jos nesto..velik je kao dva puta tempo na vilinim vodama!

Izmenjeno (karadjordje)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zeznuo sam se za kamere. iako su bile dve instalirane na toj raskrsnici gde sam napravio prekrsaj, gledao sam u njih nekoliko puta dok sam prolazio kolima (nezgodno mesto, uzana krivina/raskrsnica, i tesko da bih tu dolazio peske da osmotrim) i bilo mi cudno sto gledaju gore iznad puta ka moru...spustim pogled ka dole, pogledam zgradu gde su okacene - kad vidim da sam ispao budala: to je prodavnica koja prodaje kamere :D

nema kamere izgleda skoro nigde u gradu, gledao sam detaljno sve raskrsnice. jedina pretnja su oni semafori/pokazivaci koliko trenutno ides, pa prikaze na displeju crveno ako vozis preko 50km/h.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja da se javim i da potvrdim sve sto je pisano na ovoj temi...

Hvala na savetima! Možda se ipak odlučimo za tvoju varijantu, budući da je naša atletska disciplina uspon bez kolica (za sada)  :)

Pošto kačimo i petak uveče, da li neko ima preporuku za dobar noćni izlazak? (u Potosu i Limenasu, gde idemo posle Kavale, ne očekujem neki lud provod...)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jer moze neko da mi kaze gde ima dobrih girosa u Kavali? Takodje jer znate i neku dobru tavernu u Kavali 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da niko sa foruma nije vec danima u Kavali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Интересује ме да ли неко има искуства са изнајмљивањем стана у Кавали или околини на целу летњу сезону (3 - 4). Размишљам да следеће године изнајмим стан на 4 месеца, па да се неколико породица распореди и летује по 15-20 дана, а да то изађе приметно јефтиније него класичан апартмански/хотелски смештај; према сајтовима пар агенција за издавање станова цена за намештен стан се креће од 300 еура месечно на више.. Молим за инфо ако неко зна нешто на ову тему.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27008
    Ukupno tema
    905816
    Ukupno poruka