143 poruke u ovoj temi

Nismo do sada bili na Tasosu pa me zanima nije li rano ici u pred sezoni? da li je voda hladnija nego u Pefkohoriju? Pogotovo zbog dece.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo jedne godine, zbor raznih razloga, morali na letovanje da idemo ranije, tako da smo na Tasosu bili od 12.6.-22.6. Sta da ti kazem, ja sam rekla tad i nikad vise! Prvih 5 dana je bilo hladno, setala sam u koznoj jakni, od kupanja ni pomisli. Posle, oko 17.6. je otoplilo i bilo je prijatno, oko 26-27C. Bez obzira sto su mi posle bili utisci sa Tasosa lepi, nikad vise ne bih isla pre 20-25 juna bilo gde(mozda na Zakintos), a pogotovu ne u severnu Grcku.

Mada, moram da napomenem, da je tada i kod nas bilo hladno, neki hladni talas, mozda se samo tako zalomilo. Pogledaj i temu o Tasosu, mozda tamo ima i drugacijih iskustava. Uglavnom, kakvo je vreme ovde, znaj da je takvo i na Tasosu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letovali smo na Tasosu pre nekoliko godina u periodu od 20-30. juna i prvih nekoliko dana je voda bila suviše hladna za opušteno kupanje, uprkos sunčanim i toplim danima sa temperaturom vazduha oko 30 C. Doduše, kupali smo se, ali uz produženi ulazak u vodu po nivoima i uz neizbežno: brrrr... Temperatura vode se naglo promenila od 23. juna i sledećih nedelju dana je bila uniformno topla na svim plažama koje smo posećivali.

Slično iskustvo sa predsezonom imali smo i prošle godine na Skijatosu.

Dakle, rekla bih da generalno leto u pravom smislu reči na ovoj geografskoj širini počinje krajem juna. Poslednjih 10 dana u junu je takodje prihvatljivo, ali sve što je ranije gubi smisao ako planirate da uživate u čarima plivanja, brčkanja, ronjenja, uopšteno u svim onim zadovoljstvima koja su vezana za vodu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nismo do sada bili na Tasosu pa me zanima nije li rano ici u pred sezoni? da li je voda hladnija nego u Pefkohoriju? Pogotovo zbog dece.

Prošle godine smo bili u Potosu, od 02.06.-12.06. Vreme koje nas je dočekalo nije baš obećavalo, vetrić, oblačići, od vreline ni traga ni glasa. Na našu veliku sreću, to se brzo promenilo, tako da smo sve vreme uživali u pravom toplom letu. More je bilo savršeno, kupali smo se po ceo dan, a dete nismo morali da opominjemo da izadje jer stvarno nije bilo šanse da se prehladi. Obilazili smo povremeno i druge plaže, ali nam je ova Potoska gradska uvek bila najdraža. I voda je , čini mi se, tu bila najtoplija.

Kako god, možda nas je sreća poslužila, ali mi i ove godine idemo na isto mesto, doduše u drugoj polovini juna zbog škole. Na stranu vremenske prilike, Tasos je prelep, vredi otići.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine sam bila sa detetom u Skali Sotiros, od 07.06. - 18.06. Par dana pre nego sto smo stigle je padala kisa, taj dan je bilo pomalo sveze ali naredni dani su bili prelepi, od kojih je samo jedan bio oblacan. Voda mi se cini maaaaalo frigidnijom za moj ukus, ali dete kao dete. Ni jednom joj nisu poplavela usta!

Lepo se provedite!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da dodam i ja da je prosle godine jun bio jako topao. Naravno tu nema pravila. Znam puno ljudi koji planiraju da ponove jun ove godine, jer im se dopalo prosle godine, ali to ne znaci da se nece razocarati ovaj put. Jun i septembar su uvek pomalo rizicni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre cetiri godine bila sam na Tasosu u prvoj polovini juna i dok su nam govorili da je tada tamo hladno i da to nije za taj period ja sam dozivela potpuno suprotno. Vreme je bilo idealno more toplo ma sve je bilo super. Nasi prijatelji su u to vreme bili u Haniotiju i tamo je 5 dana padala kisa bilo je hladno. Eto to su moja iskustva, sta god odlucili zelim vam dobar provod jer Tasos je prelep.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto i mene ovo zanima, vreme i more u prvoj polovini juna, dajte neki ovogodisnji komentar :)

Znam da je to relativno, od godine do godine, ali ipak... Da li je sam pocetak juna ipak mnogo hladan za opusteno kupanje ili ne?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto i mene ovo zanima, vreme i more u prvoj polovini juna, dajte neki ovogodisnji komentar :)

Znam da je to relativno, od godine do godine, ali ipak... Da li je sam pocetak juna ipak mnogo hladan za opusteno kupanje ili ne?

2009 i 2010 prva polovina juna je bila dosta toplija od druge polovine. Interesantno da se oko 17- 18 juna vreme obe godine promenilo na malo losije. Mi smo prosle godine bili od 02.06. do 02.07. u Potosu, prva dva tri dana ja se nisam kupala, ali cerki (5g.) je bila voda ok. Samo jedan dan mislim da je 23.06. bila jaka kisa, ali popodne se sve osusilo i sutradan opet na plazu. Mi cemo opet ove godine u junu, samo prvih 10 dana u Stavros, pa onda u Potos jos 15.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle godine sam bio prvi put u životu na moru na Tasosu u predsezoni, 12.06- 22.06. ako se to može nazvati predsezonom???:unsure:

Vreme je bilo fenomenalno, temperatura vode oko 26 stepeni. Sve vreme je bilo sunčano samo je jedan dan u vreme popodnevne dremke bio pljusak ali onaj pravi letnji, 10 min je tuklo i onda je opet zasijalo sunce. Kada smo kretali nazad naoblačilo se baš baš i posle čujem da se vreme pokvarilo. Razgovarao sam i sa jednim starijim parom koji je bio u sobi do nas a uplatili su dupli termin, dakle bili su na Tasosu od 02.06. i rekli su da im je sve vreme bilo lepo vreme i moglo se kupati. Lutrija je to.

Ove godine ću opet u junu na Tasos i to u istom terminu.:D

Izmenjeno (Nemos)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mI SMO prosle godine bili na Tasosu u predsezoni i to maja 22 do 02 juna i bilo nam je extra, bebica nam je imala 15 meseca i privih par dana nismo je kupali a posle super kupala se i ona, nije bila pretopla voda ali sobzirom da je kod nas tih dana bilo hladno i kisovito kad god bi smo pozvlali nas je vreme bas posluzilo.

Ove godine idemo 2 juna isto POTOS Hana nam je veca i jedva ceka.

Inace uvek idemo u predsezonu i posle sezonu septembra, ma extra je za jeftine pare 2 puta na moru a dete nam je srecno ,zadovoljno i zdravo..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvek idem početkom juna, meni je to prvo more, drugo ili treće je u avgustu. Verovatno sam do sada imao sreće sa vremenom tako da su mi iskustva u tom periodu takva da jedino po manjoj gužvi primetim da nije špic sezone. Meni je jedini problem sa tim junskim terminima što ne stignem da se pripremim sa nekoliko odlazaka na adu nego onako beo čim stignem uskočim u kajak, pa se onda ostatak odmora mackam i zavijam u majce i peškire

:D

Ove godine izbor je pao na Tasos kao relativno bližu destinaciju u odnosu na Krf ili Skijatos. Još nemam ideju oko preciznije lokacije, ono što meni treba je razuđena obala sa dosta skrivenih uvalica a apartman da bude što bliže vodi.

:cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi cemo 12.juna na Tasos.Prijatelji su isli 2010. god. u istom periodu i bilo im je super vreme.Mi smo prosle god bili u Vrasni,racunam da je to blizu, i isto nas je posluzilo lepo vreme.Valjda ce i ove godine da bude lepo!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vreme obično bude lepo, ali je more još uvek hladno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Provela sam divnih deset dana na Tasosu od 10 juna prosle godine.Vreme odlicno ,temperatura je bila oko 28stepeni ,voda jeste bila malo svezija u odnosu na sezonu ali su i deca i odrasli svejedno uzivali!Tasos u junu svakako da!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka