jerotije_legenda

Automobilom na Lefkadu

1291 poruka u ovoj temi

Kakve veze matematika ima sa ovim ? Tu nisam mislio na pus-pauze i sl., to se valjda radi i kad se ide kolima. Ako je ovde data procena Beograd- Presevo..........4 sata, pretpostavljam da je to kolima, a busom je verovatno 5 ili 6 sati. Na to sam mislio i interesuje me ceo put bez uracunatih pauza, kako rece @fmarea, naravno, novim auto-putem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

svi ovi parametri su individualni i neko ce iz ne znam kog razloga da napise da moze i za 8 sati da stigne..........ali u cemu je poenta? pa ne trkamo se ko ce pre da stigne vec neko okvirno vreme da se vidi koje je potrebno da se stigne do raja na zemlji....

ja spadam u agresivnije vozace i volim brzu voznju, ali isto tako idem na godisnji odmor a ne na trke.....pritom uzimam u obzir da vozim i tvoje male dece, godiste mog automobila

mogu ja da izvedem racunicu da prelazim i 100km za sat vremena pa bih za 10 sati stigao, ali u praksi je drugacije.......videcemo

ja sam preneo utiske mojih prijatelja koji su juce stigli na Lefkadu i nemaju razloga da me prze za predjeni put, dakle evzoni-janina 3,5 sata i janina-lefkada 1,5 sat........e sad za ovo drugo da li je to Sebastijan otisao na odmor ne znam, ali tako su oni prosli a smesteni su odmah uz glavni grad u mestu Ag.Ioanis

uostalom od mene cete dobiti 2-3. jula informacije kad se ja budem vratio

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Busom Beograd-Lefkada racunajte ne manje od 13-14 h, ako ne i vise. 

Zadrzavanje na granici, provera pasosa u idealnom vremenu, bez carinske kontrole i ne vece guzve od 2 Busa ispred u redu, je minimum 1 h na Presevo/Tabanovci i 1,5 h minimum na Djevdjelija/Evzoni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

svi ovi parametri su individualni i neko ce iz ne znam kog razloga da napise da moze i za 8 sati da stigne..........ali u cemu je poenta? pa ne trkamo se ko ce pre da stigne vec neko okvirno vreme da se vidi koje je potrebno da se stigne do raja na zemlji....

ja spadam u agresivnije vozace i volim brzu voznju, ali isto tako idem na godisnji odmor a ne na trke.....pritom uzimam u obzir da vozim i tvoje male dece, godiste mog automobila

mogu ja da izvedem racunicu da prelazim i 100km za sat vremena pa bih za 10 sati stigao, ali u praksi je drugacije.......videcemo

ja sam preneo utiske mojih prijatelja koji su juce stigli na Lefkadu i nemaju razloga da me prze za predjeni put, dakle evzoni-janina 3,5 sata i janina-lefkada 1,5 sat........e sad za ovo drugo da li je to Sebastijan otisao na odmor ne znam, ali tako su oni prosli a smesteni su odmah uz glavni grad u mestu Ag.Ioanis

uostalom od mene cete dobiti 2-3. jula informacije kad se ja budem vratio

Ma O.K., nisam trazio procene jer je to veoma tesko uraditi, vec ako je neko isao tokom juna busom da napise koliko je vremena trebalo novim auto-putem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakve veze matematika ima sa ovim ?

A bre Mikelis, al ti ne znas za salu? Takav si bio i prosle godine na temi Skijatos :bez-zuba: , secam te se ja, ...ajd spusti malo :D

Sem toga, sasvim ti je lepo receno koliko treba kolima, lepo ti je opisano da busevi imaju dilove sa raznim restoranima oko stajanja za besplatan rucak , da se na granici duze ceka zbog pregleda 50 pasosa.... sta ti tu nije jasno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A bre Mikelis, al ti ne znas za salu? Takav si bio i prosle godine na temi Skijatos :bez-zuba: , secam te se ja, ...ajd spusti malo :D

Izvini ako sam te pogresno razumeo, ali to ne vidim kao salu, a da sam u pravu pokazace pasus ispod. O Skijatosu i tome sta se desava tamo ne bih ovde, ali sam u svemu bio u pravu i ko procita temu videce to (@jerotije i drugi su to uvideli pre mene).

Sem toga, sasvim ti je lepo receno koliko treba kolima, lepo ti je opisano da busevi imaju dilove sa raznim restoranima oko stajanja za besplatan rucak , da se na granici duze ceka zbog pregleda 50 pasosa.... sta ti tu nije jasno?

Izgleda da postavljam komplikovana pitanja. Treba mi ta ista kalkulacija za autobus!! Dakle, ako je neko isao u ovom mesecu tim putem koliko je trebalo vremena (novim auto-putem)?! Meni to nije jasno, a tebi? Ako ti je jasno koliko treba daj napisi i da ne sirimo pricu.

Izmenjeno (mikelis)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma O.K., nisam trazio procene jer je to veoma tesko uraditi, vec ako je neko isao tokom juna busom da napise koliko je vremena trebalo novim auto-putem.

ako su ovi moji prijatelji kolima stigli za 14 sati uz 9 pis-pus pauzica, racunaj da busem izmedju 15-16 sati........ne verujem da moze pre da stigne, pogotovo sto info rece zbog granice

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

neko zna, neko ne zna.....ali ovo mu dodje kao najsvezije i iz prve ruke :kez:...putarine do Lefkade su 2e + 3e tunel.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

neko zna, neko ne zna.....ali ovo mu dodje kao najsvezije i iz prve ruke :kez: ...putarine do Lefkade su 2e + 3e tunel.

U potpunosti su završili Egnatia odos, a ne naplaćuju putarinu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mozda jos nisu postavili kucice i rampe :kez: .....salim se, pa to je informacija dobijena od osobe koja je prekjuce dosla na Lefkadu.......da laze nema razloga

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala!

nema razloga da sumnjam u tačnost informacije. samo, čudno mi je da se odriču velikog prihoda, imajući u vidu sve te silne novce koji su potrošeni za savladavanje onakvog terena.

pazi, ovde se za dva sata vožnje po nečemu što se iz nekog čudnog razloga naziva autoputem, plaća više od 10e.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad smo ranijih godina prolazili Egnatia odosom bilo je naplatnih kucica ali nisu bile u funkciji, tako da nikad nismo nista platili na ovom putu. Mozda ce kasnije uvesti putarine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U potpunosti su završili Egnatia odos, a ne naplaćuju putarinu?

jos uvek je ne naplacuju (putarinu)

put jeste gotov ali ne i zvanicno predat

sad ostaje da se srede stajalista, postave benzinske pumpe (na Egnatii nema ni jedne pumpe) odmaralista itd

tek onda ce poceti sa naplatom

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posteno a ne kao kod nas gde bi prvo postavili kucice za naplatu puta a onda tek dovezli masineriju da ga pravi :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

prosle godine sam pricao sa jednim grkom sa krfa u vezi autoputa i rekao mi je da se nece naplacivati putarina jer taj autoput u celosti finansira eu i glupo je da sad turistima iz zemalja sirom eu koji su to vec platili ponovo naplacujes putarinu,a sto se tice odmaralista pored puta i benzinskih pumpi i ako ih bude bice mali broj,ja nesto nisam primetio prosle godine neki slobodan prostor pored puta,pretpostavljam da kosta pravo bogatstvo rusiti brda pored puta i ravnati ga za pumpe i odmorista

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka