marusha

Mahdia-opšta tema

205 poruka u ovoj temi

da li je neko bio u Mahdii? Zanima me kakvo je mesto? idemo u hotel El Muradi Mahdia preko sunline travela

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mesto je malo, ali je hotel van grada, u turistickoj zoni. Plaza je predivna i, a hotel jos bolji. U ostalom, zna se u Tunisu kakvi su El Mouradi hoteli. Najbolji!!! Lep odmor i povedi i mene!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako Vas interesuje neki podatak iz tog grada, pitajte...... :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U kom si hotelu bila? Kako si prosla?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u El mouradi Mahdia hotelu i bilo je fenomenalno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u ovom gradicu? Kakve su plaze, sta preporucujete da se obidje? Konkretno me zanima hotel El Muradi Mahdia . Unapred hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko da je letovao u Tunisu preko Astra tours-a? Kako ste zadovoljni njihovom organizacijom. Idem sa porodicom 10.08. pa mi je zaista bitno da nesto saznam o hotelu. Sve moguce sajtove sam pretrazila i zadovoljna sam onim sto sam procitala , ali su to ipak samo reklame. Zelela bih nesto iz prve ruke. Najvise me plasi ima li meduza i da li je jos neko u hotelu u pustinji (na izletu), terao iz kreveta buba-svabe kao moja prijateljica u junu:smorilo:. Sve mogu podneti sli to....bljak. Videla sam njene slike sa izleta , kupanje u bazenu nocu, divota! Mislim da cemo i mi nociti u bazenu ako bude 'gostiju' u krevetima.

Jos jednom vas molim za vasa iskustva u Mahdiji

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u ovom gradicu? Kakve su plaze, sta preporucujete da se obidje? Konkretno me zanima hotel El Muradi Mahdia . Unapred hvala

Bila sam u Mahdiji prosle godine. Malo ribarsko mesto. Treba otici do tvrđeve, iz doba Hanibala je. Sa nje vidis celu Mahdiju. Ulaz se placa, zaboravila sam koliko ali se isplati. Vodic kroz tvrdjavu je veoma lepo pricao i skrenuo nam paznju na razne stvari na kraju je kao i svaki Arapin trazio baksis. U centru na ulasku u Medinu je muzej. Ulaznica nije skupa ali ga vredi obici. Ima eksponata iz doba Rima do etnoloske postavke. Zaista lepo. Bili smo jedini posetioci. Veoma su se radovali sto je neko uopste usao te su nam otvorili kapiju da se popnemo na zidine Medine. Odatle puca pogled na celu Mahdiju i mozete zaviriti u dvorista zitelja. Nikako to ne treba propustiti. Takođe treba otići i na njihovu pijacu, od Medine desno, i osetiti duh naroda, lepotu boja, smrad ribe, zvukove arapskih prodavaca... Zao mi je bilo sto kamera ne belezi i culo mirisa jer je veoma impresivno. Po gradicu se slobodno setajte nikakve neugodnosti necete imati.

Plaze u Mahdiji su pescane. Imali smo srece da su morske struje prvih dana nanele skoljke. Prelepe su, donela sam kuci punu kesu i pravila svasta sa njima. U pojedinim hotelima animatori su veoma kreativni pa vas svaki dan iznenade sa nekom figurom od peska na plazi. Bilo je tu i krokodila i dvoraca i savsta nesto. More je tolo i cisto ali plitko, treba malo duze da se hoda do neke vece dubine za npr. ronjenje.

UZIVAJTE!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na slikovitom odgovoru!

 

Sve moje predrasude su se rasprsile prvi dan! Letovali smo u hotelu El Mouradi (ima i El Mouradi Cap Mahdia) Hotel ima pet zvezdica, usluga je all inclusive. Nije od novijih hotela, star je oko 13 godina, ali je lepo odrzavan, renoviran je.

 

TRANSFER: Leteli smo avionom Nouvelair-a, sve je bilo ok. Let traje oko 2h. Mini busom smo stigli do hotela za oko 50min.

 

SOBE:Sobu smo dobili s pogledom na bazen i more bez doplate, uz malo cascavanja a vredelo je. Sva zbivanja oko bazena i na velikoj terasi hotela se zavrsavaju oko 23h tako da bez problema mozete da se naspavate. Svaki dan menjaju peskire i spremaju sobe, ali ne sredjuju kupatila detaljno i to im je najveca zamerka. U ovom hotelu flasiranu vodu ne morate kupovati, trebalo bi da je imate u mini baru svakodnevno, medjutim mi smo morali uvek da je uzimamo u restoranu.

 

O HOTELU:

Hotel ima jedan veliki, jedan deciji i zatvoreni bazen. Direktno je na plazi. Ima dovoljan broj lezaljki sa dusecima i uvek ima mesta. Doduse, mi smo ustajali oko 7h, bez problema (zbog vremenske razlike-kod nas 8h) tako da smo uzivali u jutarnem kupanju u besprekorno prozirnom moru.

S obzirom da hotel ima sopstvenu plazu niste u kontaktu sa lokalnim stanovnistvom.

Restorani su cisti i hrana je odlicna a konobari su vredni i u vecini slucajeva ljubazni. Ne mogu da nabrajam sta sve mozete pojesti, ali je zaista raznovrsno i kvalitetno.

 

AKTIVNOSTI:

Teniski tereni (rekvizite dobijete uz depozit), teretana 7TD, masaza, sauna,hamam (sve se placa 30-40TD), internet se takodje placa.

 

Od ostalih aktivnosti stoni tenis, aerobik, aquagym, odbojka, strelicarstvo, futbal, vaterpolo, casovi plesa kraj bazena...

 

MORE:

More je i ove godine (verovatno se to stalno u Mahdiji desava) izbacilo mnostvo skoljki koje su sve slicne velicine i imaju rupicu pri vrhu, kao da su specijalno izbusene da ih odmah nizete. Stvarno vas prizor odusevi. iznenadila sam se kako je cisto i toplo. Jedan dan su talasi naneli malo trave, ali to je bilo podnosljivo. Meduza nije bilo, nekoliko maleckih samo jedan dan. Inace, sto se mene licno tice, kada idem na letovanje apsolutno me ne zanima plivanje u bazenu vec iskljucivo u moru, tako da mi 95% kvalitetnog odmora podrazumeva kvalitet plaze i i samog mora. Plazu vecinom svi napustaju vec oko 6, duva hladan vetric i vec nema sunca, ali je u vodi i dalje prijatno.

 

 

ANIMACIJA: tim animatora se zaista trudi da zabavi goste. Preko dana vam nude konstantno neke aktivnosti, tako da vam ni u jednom momentu ne moze biti dosadno. Medjutim ne smetaju vam ako zelite da leskarite , dremate ili citate na miru. Posle vecere pocinje show program, nije nesto narocito ali ok.

 

MAHDIA: do gradica svakodnevno ima tri polaska mini busom od hotela i to je besplatno, a taksi je 3td u jednom pravcu, bez obzira na broj osoba. Gradic je zaista interesantan, tvrdjava, trznica, radnjice, svetionik, cap mahdi (vrata grada s mora), gradska plaza gde se kupaju isljucivo mestani , ulicice starog grada sa kucama koje su sve ukrasene sarenim keramickim plocicama.

 

Stanovnistvo je prijatno i ljubazno, meni su se dopali. Izbegavala sam da ulazim u radnje ako ne zelim nista da kupim i nisu bili navalentni. Ukoliko ste ipak kupac, morate se cenkati i ako to radite s osmehom na licu, videcete da su i oni srecni i zadovoljni. Kupoprodaja je za njih igra, bukvalno. Ukoliko ste vi neljubazni i drski, verujte da otezavate i sebi i njima.

 

Isla bih ponovo, opet u isto mesto. More , plaza i odmor!!! Ne zanimaju me veliki gradovi poput Susa, niti izvikani turisticki centri. U sustini razlikujem letovanje od jurcanja po radnjama . Pajanje po gradu mi je posebno zadovoljstvo na koje ne trosim vreme kada odmaram i uzivam drugim culima.

 

 

 

P.S. Odmor (porodicni-ako se iz teksta nije moglo zakljuciti )smo upotpunili nezaboravnim izletom u Saharu, a to je posebna prica!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

picture.png

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li u Mahdiji postoje radnje sa fixnim cenama. Cisto da vidimo koliko to kosta da nas ne bi izuvali a iskreno nemam živaca za njihovo ''hello my friend, I have special price for you''

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

Bio sam sa devojkom u Mahdiji, hotel El Mouradi Mahdia 5zv, i zaista je fenomenalan hotel a i sama Mahdia. Grad je mali ali nekako zanimljiv, inace nekada je bio glavni grad tako nam je rekao vodic Sunlinea. More je predivno tirkizne boje, mada ispod vode nema mnogo sta da se vidi osim bezbroj skoljki i po nekoliko ribica. Kazu da je Mahdia veoma bogata ribom ali ne u delu gde ima turista naravno.

Sto se samog hotela tice sve je super samo sobe bi mogli malo bolje da spremaju i da svaki dan ostave flasu vode, i drugi problem je sto bas neznaju najbolje engleski. Znaju Italijanski, Nemacki, Francuski i po malo Engleski pa tako da sve to mesaju..

Hrana je super zaista, veliki izbor mesa, od zecetine, curetine, svinjetine, jagnjetine (koja je izvrsna tamo), teletine, pa do morskih plodova, rakova, oktopoda, skoljki, lignji, i mnogo vrsta ribe, sve ukombinovano sa salatama koje su predivno ukrasene sve ti dodje zao da uzmes i pokvaris dekoraciju...

Izlet u Saharu OBAVEZNO, sa nasom agencijom, sunline mi smo isli sa vodicem koji se zove Tomislav boljeg vodica u zivotu nisam imao, on je zaista tokom celog putovanja pricao zanimljive stvari vezane za Tunis, njihovu kulturu i istoriju. Videli smo sve i svasta i zaista obisli pola tunisa za 2 dana, isli kroz ogrome pescane dine dzipovima, tu voznju u zivotu necu zaboraviti znaci ziasta vredi svake pare.

Jos nesto sto nikako nebi trebali da propustite su vodeni sportovi. Ovde je kao i sve ostalo po mom misljenju dosta jefitno a vodeni sportovi su jeftiniji za 3-4 puta nego npr. u Turskoj Grckoj Crnoj Gori itd...

Najveci problem u ovom hotelu su italijani koji nemaju ni malo kuluture, i koji se deru otprilike kao nasi cigani. Par puta smo imali problem na plazi sa lezaljkama zato sto smo stavili blizu njih i oni jadni siroti nisu imali dovoljno mesta.. A zauzmu ujutro suncobrane i lezaljke svako da ima po 2-3 mesta u hladu i na suncu.. Cak su mi i peskir ukrali, na to treba paziti jer se palca otprilike 5 eura ako ti ukradu. Ali naravno nisam platio nego sam se snasao (nisam ukrao od drugih).

Na izlasku iz hotela ima prodavnica sa fixnim cenama, ali mozda bolje otici do grada, iz hotela ima mini bus svaki dan koji je besplatan. Takodje u neposrednoj blizini hotela ima botanicki park i zoo vrt, koji nebi bilo lose da obidjete ukoliko volite biljke i zivotinje. U gradu obavezno posetiti muzej i popeti se gore na tvrdjavu, placa se 5eura otp za dve osobe, ali vredi videti pogled je divan, a u muzeju su neke veoma vredne i stare stvari, iz doba Vizantije, Rima itd..

Generalno opet bih otisao tamo, zaista je predivno iskustvo! Ako nekoga nesto zanima pitajte slobodno.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakve su sobe, da li su renovirane, planiram za sledecu sezonu 15 dana sa cerkom i suprugom Mahdiju, moj suprug je vodic koji je ziveo 6 godina u Tunisu, ja sam bila u Hamametu i Susu, ali mi on kaze da su plaze najbolje dole i rekla bih po slikama. Ako se setis jos necega pisi, hvala unapred.

Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedino me još zanima temperatura mora u maju i detalji

o izletu u Saharu - koliko vremena se provodi u vožnji i da

li su autobusi klimatizovani?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neznam tacno koja je temperatura u maju mora, ali znam da nije za kupanje, tek od juna racunajte da moze da se kupa. Suprug mi je dole ziveo 6 godina, pa mi je rekao da sezona kupanja pocinje u junu, mada zavisi od godine, mozda se mora i ranije ugreje. Vidite temperaturu mora na internetu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sto se tice Sahare (bio je moj sin, a ja na zalost zbog malog drugog deteta nisam), mogu ti reci da se krece ujutru u 7, autobusi su klimatizovani.U cenu izleta ne ulazi voznja dzipovma i jahanje kamile, kao ni pice. Ako nemas para za sobu istu doplacujes nekih mislim 13 TD.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27011
    Ukupno tema
    905864
    Ukupno poruka