milana81

Kairo (plato Gize) nema vise ulicnih prodavaca!

12 poruka u ovoj temi

Zanimljivo evo sta sam nasla u novinama danas:

Dosadni ulični prodavci oterani od piramida

Beta |||| - 18.08.2008. - 23:45

Turiste više neće spopadati nasrtljivci koji nude jahanje kamila i drangulije, pošto je Egipat zaštitio piramide kamerama i ogradom dugačkom 20 km...

Jeste da su veličanstveni spomenici, ali obilazak čuvenih piramida u Gizi je do sada bio pravi košmar zbog uličnih nasrtljivaca koji vrebaju turiste sa svih strana, nudeći jahanje kamila i drangulije sa likovima faraona. Sada je gnjavaža prestala, pošto je Egipat prošle nedelje zaštitio svoje turističke atrakcije bezbednosnim kamerama i ogradom dugačkom dvadesetak kilometara.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo kamerama i ogradom? Nista ziva sila?

Inace, zamisljeni naslov "KAIRO vise nema ulicne prodavce" mi deluje kao iz nekog SF filma...

Teska fantastika.

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam na jedno dete kod Sfinge poceo od muke da urlam na srpskom.

Kao, ne mogu od tebe da gledam ovu lepotu koja stoji tu hiljadama godina, od tebe i tvoje drvene macke koju hoces da mi prodas!

Zato mislim da treba uvesti i zivu silu, osim zica i elektronike.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne znam nisam nikada bila, uplatila sam za 10 sept, ali verujem da su bili nepodnosljivi, a i cujem na forumu....

u svakom slucaju verujem da sa ovim gore, situacija barem malo bolja. javljam cim se vratim kako smo prosli.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila ove godine, od kada je ograde. A bila i prosle...

Nije tacno da nema prodavaca, ima ih ali ne toliko kao prosle godine...

Sve ukupno sam ih videla mozda 10tak, njih dvoje nam prislo ali smo ih izignorisali.

Sto se tice odlaska do panorame, napravljen je zidic i tu nema toliko gnjavatora kao prosle godine.

Sve u svemu, bolje nego prosle ali i dalje daaaaavveeeeeee

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bogme mi kad smo bili bilo ih je na svakom koraku...i bas su dosadni i bezobrazni

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma nema ih tako mnogo oko piramida ali ih ima..samo ih treba ignorisati i to je to..ne nasedati na njihove dobrodoslice i osmehe :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jaoj uzas su....imao sam problema bash u okolini keopsove piramide,kada nam je prishao jedan takav stariji covek i pratio nas dodirivao nam je stvari koje smo nosili,i hteo sam da ga udarim u glavu......tek posle svadje se sklonio kada je video sta cje mu se desiti...

inache svuda u egiptu je zivi smor od tih nasilnika i prodavaca,znachi da skoro nigde nemate mesto gde cjete nacji svoj mir i uzivanje u vecernjim satima kada izadjete u setnju negde....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve u svemu, bolje nego prosle ali i dalje daaaaavveeeeeee

Meni ubije atmosferu i samo ako znam da je tu. Ako ga vidim krajickom oka, ne mora da mi prilazi.

Plato Gize je jedno od onih mesta na kojima je coveku neophodno duze vreme potpunog mir da bi maksimalno uzivao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

znachi da skoro nigde nemate mesto gde cjete nacji svoj mir i uzivanje u vecernjim satima kada izadjete u setnju negde....

ma ima fora...ja sam je tek poslednji dan provalio... :D

sta god ti kazu pravis se lud a ako je neki bas uporan kazes mu na srpskom 2-3 puta ne razumem i produzis...znaci deluje 100%

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni ubije atmosferu i samo ako znam da je tu. Ako ga vidim krajickom oka, ne mora da mi prilazi.

Plato Gize je jedno od onih mesta na kojima je coveku neophodno duze vreme potpunog mir da bi maksimalno uzivao.

pa jeste! tamo se ide da se uziva a ne da se pazari...!!!

I dosadni su. Ali kazes im da radis u Kairu i iskuliraju te....

mada opet su dosadni te dosadni... Njima dosta da jednog danas prevare, i tako svaki dan i zarada je ko zna kolika za njihove drangulije....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vrijeme je i bilo...

mada sam ja finih sitnica nakupovala za par eurica .. cisto kao pokloncic :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka