Lidija J

Vodici u Tunisu

19 poruka u ovoj temi

U julu sam bila u Tunisu u Jasmin Hamametu, sa agencijom Jolly, u hotelu Vincci Taj Sultan, koji je fenomenalan. Moram da pohvalim vodice Jolly-ja, Dejana i Ivana Popovica koji su najbolji, puni informacija, uvek ljubazni i nasmejani, uvek na usluzi... Izlete organizuju za pohvalu. Bila sam na svim izletima i uzivala u onome sto ima da se vidi, ali i u pegrst informacija koje su nam dali.

Sve pohvale za Jolly i njihove divne vodice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad smo vec kod hvaljenja vodica ... I ja sam bio u Tunisu , preko Kontikija, grupa Jul 18. mesto Mahdia.

Na oba izleta ( Tunis i Sahara ) vodic nam je bila Svetlana.

Jedna mlada dama sa odlicnim znanjem istorije i sa jos boljim "timingom".

Minumum gubitka vremena na skupljanje "izgubljenih ili zbunjenih" turista pred polazak sa usputnih odmorista.

Dakle o Svetlani ... sve najbolje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svi koji su bili u Tunisu sa agencijom Follow me slozice se sa mnom da stvarno imaju super vodice, i ANITA i MARKO su pravi genijalci. Koliko sam shvatila vec neko duze vreme zive i borave u Tunisu, tako da su nam preneli svoja znanja i iskustva koja tesko mozete da ukacite za desetak dana koliko boravite kao turista. Iako sam dosta proucavala Tunis pre puta, oni su mi kroz druzenje na izletima zaista preneli mnogo korisnih i interesantnih informacija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Agencija Nomad,vodici Ines i Snezana.Nemojte uopste ni da razmisljate o drugima ja sam drugu godinu za redom sa njima u Tunisu se osecam kao kod svoje kuce.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine sma bio u Hamametu...Vrlo zadovoljan sa KonTiki-jevim vodicom Suadom....Covek znao da kaze ono sto te zanima i da ne smara ako mu stavis do znanja da te nesto ne zanima...Ove godine opet u Tunis-PEK pa da vidimo kako ce se ovaj vodic pokazati

:bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine sma bio u Hamametu...Vrlo zadovoljan sa KonTiki-jevim vodicom Suadom....Covek znao da kaze ono sto te zanima i da ne smara ako mu stavis do znanja da te nesto ne zanima...Ove godine opet u Tunis-PEK pa da vidimo kako ce se ovaj vodic pokazati

:bez-zuba:

Svi Kontikijevi vodici u Tunisu su izvrsni. Nas je u Tunis vodio Suad,izuzetan covek,za svaku pohvalu. U Saharu je isao sa nama Dragan Vukobratovic, on je inace zaduzen za obilazak hotela u Portu tako da cete sa njim imati kontakt. Za dva dana na izletu pruzio nam je puno informacija, lepih prica, docarao Tunis u potpunosti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi smo prosle godine bili u Yasminu preko Kontikija. Na svim izletima nam je vodic bio Suad, fenomenalan je vodic. Najbolji kog smo ikad imali. Ove godine smo sa Kontikijem bili u Egiptu, isto su vodici odlicni, ali Suad je neprevazidjen. Pogotovo, sto smo u Tunisu imali srece sa izletima, na izletu u Sahara nas je islo 10, tako da smo bili dosta mobilniji i vodic je nakako imao vise vremena da posveti svima paznju, da odgovori na svacije pitanje... Isao je u autobus iz Porta sa vodicem Draganom, njega smo upoznali kad smo nocili u Sahara i jako su ga takodje hvalili.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice Argusa, za Tunis se i nisu bas proslavili. Ja mogu samo da kazem da osoba koja radi u Hamametu kao vodic, necu da joj pominjem ime iz prsitojnosti je jako letargican vodic. U njoj nema nijakvog lena da ljudima ulepsa putovanje. Jako lose poznavanje istorije i geografije ove predive i kulturno-istorijski bogate zemlje. Bar kad je tamo na destinaciji neka se malo potrudi da nauci nesto o Tunisu, a ne sama da dradi rutinski posao. Ljudi koji su ranije isli preko Kontikija u Tunis kazu da su njihovi vodici bolji. Argus bi trebao da poradi malo na tome koga salje u koju destinaciju!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, izgleda da bas nisi imala srece. Nisu svi Argusovi vodici za Tunis losi. Ja sam prosle godine u Susu imala sjajnog vodica-Ivanu. Devojka odlicno radi svoj posao.

Izmenjeno (Lana*)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sve pohvale Danijeli iz next travela, 1200km kroz saharu nismo ni osetili. poznaje materiju, voli i da se nasali, ima dobar kontakt sa turistima. brza je i expeditivna i sto je najvaznije, ne smara!!! i dok smo svi ludeli zbog nekih koji su konstantno kasnili, ona nije skidala osmeh sa lica! svaka joj cast! ma, svuda bih isla sa njom!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad smo vec kod hvaljenja vodica ... I ja sam bio u Tunisu , preko Kontikija, grupa Jul 18. mesto Mahdia.

Na oba izleta ( Tunis i Sahara ) vodic nam je bila Svetlana.

Jedna mlada dama sa odlicnim znanjem istorije i sa jos boljim "timingom".

Minumum gubitka vremena na skupljanje "izgubljenih ili zbunjenih" turista pred polazak sa usputnih odmorista.

Dakle o Svetlani ... sve najbolje.

Nisam mogla da izdrzim a da ne prokomentarisem pomenutu gospodjicu Svetlanu koju sam i ja silom prilika imala "srecu" da upoznam. Dakle ona je sve, samo ne turisticki vodic. Na zalost, dopali smo u "njen" autobus za dvodnevni izlet u pustinju. Posto smo par dana pre toga drugarice i ja bile na izletu u gradu Tunisu sa izvanrednim vodicem Suadom (koji je na ovom forumu vec dobio pozitivne kritike, delim misljenje da je to jedan izuzetno prijatan, elokventan i znanjem odlicno potkovan vodic).

Posle jednog tako sadrzajnog i edukativnog izleta ne mogu ni da vam opisem kakvo razocarenje je bila Svetlana za nas. Nikakvih cinjenica tu nije bilo, sva njena prica svodila se na obavestenja o vremenu polaska autobusa (na sta je verovatno dule 15 mislio) i brojnim suvisnim informacijama o poziciji toaleta na datom parkingu. Recenica koju je nebrojano puta izgovorila za ta 2 dana je bila "sada cemo se parkirati na parkingu ispred restorana, toaleti su vam sa leve strane" i tome slicno, kao da samo po sebi to nije logicno. Na rucku u matmati njena "sala" je ovako glasila "ja sad idem u drugi restoran da jedem meso i nemoj da je neko dolazio"!!! na sta su je ljudi zgranuto pogledali. Presli smo 1000 km sa njom u autobusu i verujte da je njeno interesantno izlaganje, odnosno nevesto citanje sa papirica trajalo ne duze od sat vremena. Bila je to prica o uzgajanju urmi i maslina. To je sve sto smo mi putnici, zeljni raznoraznih informacija o novoj destinaciji dobili od nje. Nas autobus je bio pun i svih 50tak ljudi je bilo vidno razocarano onom sto nam je gospodjica Svetlana "pruzila". Mnogi su se zalili sto umesto da bude jedinstven dozivljaj, nama je zapala neuka Svetlana. Da skratim pricu, iako materijala imam i suvise za napisati, to je jedna vrlo nekulturna i krajnje neobrazovana osoba koja posle 4 godine zivota u Tunisu ne zna gotovo nista o istom i koja sa ponosom da kaze ne zna ni rec arapskog jer boze moj govori francuski!!!!!! U jednoj od brojnih suvisnih pauza za fotografisanje pitali smo je kako se postaje vodic u kontikiju i njen je odgovor uz osmeh bio "pa zna se kako,preko veze!"...Toliko o tome...

Ako idete u Tunis i odlucite se za izlete a zeljni ste znanja potrudite sa da vam vodici budu Suad ili bilo koji od dva Dragana. Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre dva dana smo se vratili sa kružne ture preko Kon tikija. Ne možemo da se požalimo praktično ni na jednu stvar u vezi organizacije i smeštaja.

Inače, cela tura je odlično osmišljena i za relativno kratko vreme pređete oko 1800 kilometara, vidite i doživite svašta.

Vodič je posebna priča... Čovek se zove Suad Bahtijarević, prepun je zanimljivih informacija koje ne čita jer ih jednostavno zna, uvek spreman da izađe u susret, dobrih živaca za pojedine putnike (jbg, u svakoj turi se zalomi po neka budala)... retko je da vidite da neko uživa u poslu kojim se bavi. Koliko sam video, dobro govori engleski, francuski i arapski.

On je dobar razlog što nosimo još bolje utiske sa ture koja je i sama po sebi sjajna.

Mislim da vodi i ture za Siriju, Liban i Maroko, ako možete da unapred znate ko će da vas vodi - iskrena preporuka (nadam se da ovo ne zvuči kao reklama :) )

Puno pozdrava za sve sa Velike kružne ture po Tunisu 27. nov-4. dec 2008. od Violete i Ivana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u Tunisu 2007 preko Nomada, vodic Sneza, koja radi i za Jat, sve je bilo fenomalno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre sedam dana smo dosli iz Tunisa.

Sve pohvale za Kontiki, posebno za naseg vodica Dragana Vukobratovica-covek je jako obrazovan, mnostvo informacija smo mogli dobiti od njega, strpljiv je, s obzirom da ima svakakvih putnika, i spreman svakome da pomogne... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Tunisu sam bila u januaru ove godine preko Jolly travel-a. Sve pohvale za njihovog vodiča Ivana Popovića. Zaista sam uživala u njegovoj organizaciji izleta u Saharu. Sve vrijeme nam je pričao legende, detalje iz istorije, kulture, vjere zemlje Tunizije... Uvijek je imao potrebnu informaciju za sve što nas je interesovalo (a bili smo prilično zahtjevna grupa), a pri tom je bio izuzetno ljubazan, strpljiv, staložen, ma jednom riječju divan. Sigurna sam da ću uskoro opet otići u Tunis i to samo preko Jolly-ja i nadam se sa istim vodičem. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905066
    Ukupno poruka