kruskica

Kolima kroz Bugarsku

539 poruka u ovoj temi

 

E vidiš nije, 12 p.m. je ponoć, a 12 a.m. je podne. U verziji na engleskom piše ovako:  1 Weekend The e-Vignette is valid from Friday 12:00 p.m. to Sunday 11:59 p.m.

@sljivko ćuti čak sam i auto zamenio da se dobacim dotle ha ha

Nije 12 p.m.ponoć već podne.0.00 a.m. je ponoć.

 

https://www.mathsisfun.com/time.html

 
 
 
 
Ante Meridiem*
Latin for "before midday"
Post Meridiem*
Latin for "after midday"
 
When:
Midnight to Noon
Noon to Midnight
 
24 Hour Clock:
0:00 to 11:59
12:00 to 23:59

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta je starije kokoška ili jaje?

Lepo je raspravljati i nešto naučiti ali 12 am i 12 pm je ipak konfuzno i tumačenje je različito -zavisno od izvora. Pošto je nama bitno zbog vinjete sve i da utvrdimo tačno tumačenje -bitnije je kako Bugarin tumači. Ivan ide prvi pa će podeliti informaciju a traženje logike sa Bugarima je promašena stvar. Kao što rekoh pojam vikend vinjete su smislili zbog svog naroda a ne tranzit turista. U raspravi oko toga imali su dve opcije -od petka u podne do nedelje u 23.59 ili od subote 00.00 do ponedeljka u 12 ( podne). Na osnovu te rasprave se vidi da su hteli 60 sati. Dakle ko prvi se zadesi u Bugarskoj nek pita i prosledi info.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

12 a.m. ne postoji.Postoji 12 p.m. što je podne i 0.00 a.m. što je ponoć.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do tada,ko krece u petak na odmor da odlozi put za subotu.Dan gore dole na moru nista ne znaci al 5lv je 5lv.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Screenshot_2019-05-24-14-45-21.jpeg.82f7

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto Nebojša se potrudio da ne moram i ja da se upuštam u raspravu. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Eto Nebojša se potrudio da ne moram i ja da se upuštam u raspravu. :)

Jedna lepa vest za tebe i za one koji će koristiti puteve u Bugarskoj i Turskoj ove godine.Danas krenula da se snima patrola emisije Sat preko Bugarske za Tursku.Emitovanje će biti početkom juna.Valjda će pomenuti i famoznu vikend vinjetu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Otvoreno još 6,5 km autoputa od Sofije do Grčke.Novootvorena deonica je kratka ali je bitna pošto se više ne prolazi kroz Blagoevgrad.

Snimak iz vazduha novootvorene deonice.

https://www.youtube.com/watch?v=VQb6J34K0bw

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Probao sam da platim bugarsku vinjetu preko mobilne aplikacije i nije išlo, ni Visa ni Master Card nije prihvatla, onda sam bez problema platio preko računara. Cena 30 leva za mesec dana i odštampao sam potvrdu plaćanja koju treba imati u vozilu zbog eventualne kontrole.

BG TOLL.pdf

Izmenjeno (Ivanhoe)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za petnaestak dana planiram put u Suncev Breg. Prvi put s autom idem u Bugarsku, pa bih zamolio ove iskusnije za par sugestija i dobrih uputa. Relacija Beograd - Suncev Breg. Google Maps s kojim veoma cesto imam losa iskustva mi govori Nis-Sofija-Plovdiv- Suncev Breg da li je to otprilike ok ruta i vidio sam da kroz Bugarsku ide vinjeta gdje se kupuje na granici ili nekoj pumpi kao u Sloveniji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka