Roli

Ah taj Kušadasi -opšta tema

2755 poruka u ovoj temi

Cao svima,

Da li mozda imate informaciju koji je kurs dolara u Kusadasiju? 

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A da li možda neko ima neka iskustva sa hotelom Sarikaya? I kakva je situacija na plažama, da li je bezbedno u smislu poneseš telefon i ne moraš da se cimaš da će nestati dok se kupaš :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@inAngel a meni je tek treći put, ja sam totalni amater u poređenju sa tobom☺️ Mi smo prošle godine bili u Izmiru, ove godine razmišljam da obiđemo Češme,tamo nisam bila. Svakako, Kušadasi obećava kvalitetan odmor. 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

A da li možda neko ima neka iskustva sa hotelom Sarikaya? I kakva je situacija na plažama, da li je bezbedno u smislu poneseš telefon i ne moraš da se cimaš da će nestati dok se kupaš :D

Za hotel ne znam, a sto se tice telefona, za sve ove godine koliko sam isla nisam nikad imala problem sa kradjom bilo cega. Turci najmanje kradu jer su im kaze katastrofalne kao i zatvori, ako neko ukrade bice srranac. Sve u svemu ostavljala sam na dnu torbe pa je prekrijem peskirima ili cime god :) i tu mi bude lezaljka uglavnom na oku.

Cicibanica,

za Cesme sam cula da je prelepo! Svakako ces se lepo provesti i zelim ti super odmor :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je možda neko bio, ili zna, za varijantu koju ima Halo tours sa no name hotelom (platiš smeštaj ali ne znaš ime hotela)? Baš sam u nedoumici, većina hotela u centru je rasprodata ostale one skuplje varijante na samim plažama...

Izmenjeno (mara90n)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čujte rasprodato je samo ono što nude naše agencije, preko Bookinga ima dovoljno ponuda za svačiji džep. Ja sam prosto bio iznenađen smeštajnim kapacitetima u Kušadasiju jer kad bi hoteli bili popunjeni 2/3 ne bi mogli ulicom proći a kamoli naći mesta na plaži. Smem da se kladim da se smeštaj može naći i na licu mesta jer je broj hotela u samom gradu zaista jako velik !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi!

Dečko i ja ćemo početkom avgusta krenuti kolima za Kušadasi, Čitali smo šta ste sve pisali ovde, pa me zanimaju najsvežije informacije , od ljudi koji su krenuli na put u junu i julu. 

Pošto će samo dečko voziti, prespavaćemo negde u turskoj, zanima me koji grad vi preporučujete, zbog udaljenosti od Kušadasija. Ja sam mislila na Edirne ili Bursu.

Zanima me takođe, da li se isplati ići jedan deo trajektom od Istanbula do Bandirma, pošto smo na internetu videli da taj trajekt nije toliko čest, ili da idemo kopnom kroz Bursu i Izmir.

Ili da idemo trajektom od Ecebat do Čanakale? 

Koje granične prelaze ste koristiki (Srbija-Bugarska-Turska)

Da li ima nešto na šta treba posebno da obratimo pažnju?

Šta vi preporučujete da se obavezno obiđe dok smo tamo?

 

Hvala svima, i želim vam lep odmor, put i uživajte!

Možda se i vidimo tamo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sajnovicm

Za Kusadasi se ne ide preko Istanbula, sem ako ne zelis da ga obidjes (pa samim tim ni na Bursu), jer je to prilicno dalji put. Kod Jedrena skrenete za Eceabat ili Galipolje, pa onda na trajekt preko Dardanela. Ako planirate jedno nocenje onda ili Jedren ili Canakale. 

Izmenjeno (sasha72)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iako je o tome vec bilo reci, nece biti na odmet da ponovim info sa lica mesta, mozda ce nekom koristiti.

U akva parkove idite iskljucivo preko neke od agencija, a ne u svojoj reziji. Naime, ulazak u Aqua fantasy ako dodjete sami platicete 24 evra. Agencije nude isto za 18-20 evra. Znaci cetvoroclana porodica preko agencije platice preko 20 evra manje, sto nije za bacanje. Navedene cene su za osobe starije od 10 god. Deca do 10 god placaju nesto nize, a do 3 godine starosti je besplatno.

Cene klope i pica u Aqua fantasy su za oko 50% vise nego u Kusadasiju. Hamburger je 14 lira, cizburger 15, dve kugle sladoleda 9, koka kola 12, a mala flasica vode je 4,5 lira. Danasnji kurs je 5,2 lire za evro. Nije dozvoljeno da unosite svoju hranu i pice i pretresaju vam torbe na ulazu.

Sam akva park je dobro organizovan. Nesto je manji od onog na Krfu, ali je cini mi se bezbedniji, tj. vodi se racuna o svakoj sitnici. Pravila u pogledu minimalne visine i tezine na pojedinim toboganima se striktno postuju, spasioci-obezbedjenje su stalno voki tokijima jedni sa drugim u kontaktu i sl. Primera radi u nasoj blizini je jedna pozamasna gospodja polomila plasticne resetke koje su pored bazena. Vrlo brzo je to primeceno, spasilac je sve vreme do dolaska majstora bio na tom mestu i vodio racuna da neko tu slucajno ne nagazi i povredi se. Za 15 minuta sve je dovedeno u red.

 

 

Izmenjeno (sasha72)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sasha72 e zlata ti je vredan ovaj komentar, hvala ti puno, sveže informacije uvek dobro dođu! 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sasha72 a kakva je situacija oko ostalih ekskurzija, da li je bolje ići preko lokalne agencije ili naše? I šta sve ima u ponudi ove godine od tih ekskurzija ako možda znate? 

Unapred hvala na odgovoru 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko sam ja shvatila sa foruma,  od ekskurzija u Kušadasiju  imas Efes, Pamukale, akvapark i krstarenje. 

Dečko i ja idemo početkom avgusta, kolima u sopstvenoj režiji, našli smo super hotel preko bukinga i ispostavilo se da argus turs ima smenu u tom hotelu kada bismo išli i mi. 

Ja sam gledala preko interneta cene za ove izlete i kao što je neko već naveo za akvapark ulaznice su oko 25e, ulaznice za Efes i Pamukale su po oko 10e (ne preko) sa tim da se kod Pamukala plaća parking. 

Planiramo da vidimo kako se kreću cene tih izleta kod lokalnih agencija i argusa pa da vidimo šta nam se više isplati. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta predlazete za hranu, gde kupovati i koje proizvode, posto sam uplatio nocenje sa doruckom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Za hotel ne znam, a sto se tice telefona, za sve ove godine koliko sam isla nisam nikad imala problem sa kradjom bilo cega. Turci najmanje kradu jer su im kaze katastrofalne kao i zatvori, ako neko ukrade bice srranac. Sve u svemu ostavljala sam na dnu torbe pa je prekrijem peskirima ili cime god :) i tu mi bude lezaljka uglavnom na oku.

Cicibanica,

za Cesme sam cula da je prelepo! Svakako ces se lepo provesti i zelim ti super odmor :)

Hvala @inAngel@inAngel takođe i ja tebi, sigurna sam da će tako biti 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Efes sa okolnim lokalitetima i Pamukale nikako nemojte propustiti. Da li preko agencije ili u sopstvenoj reziji izaberite sami, a ovako stoje stvari:

U Efes agencije vode po ceni od 28 evra po osobi pa navise. Izlet obuhvata obilazak Efesa, Bogorodicine kuce, Artemidinog hrama, rucak i verovatno obilazak neke fabrike koze, peskira ili sta vec, sa kojom ta agencija ima dil.

Mi smo se odlucili za sopstvenu reziju. Ulaznice za Efes su 40 lira, dakle 8 evra, za decu ispod 12 god. je besplatno. Parking je 10 lira-2 evra.

Bogorodicina kuca-ulaz 25 lira, tj. 5 evra, za decu takodje besplatno. Parking 10 lira.

Na lokalitet gde je nekad bio Artemidin hram, a sad je ostao jedan stub koji i takav deluje impresivno ulaz je besplatan, kao i parking. 

E sad, agencije ne vode u  tvrdjavu Sv. Jovana u Seldzuku gde je svetac i sahranjen i gde je napisao Jevandjele po Jovanu. Mi smo tu bili i ulaz za odrasle je 20 lira-4 evra, parking se ne placa. Tvrdjava se nalazi na 2 km od Artemidinog hrama.

Bili smo i u pecini 7 svetih mucenika Efeskih ( po kalendaru SPC   praznuju se 17. avgusta) gde je ulaz i parking besplatan. Ni tu agencije ne vode. Nalazi se na 3 km od Efesa prema Bogorodicinoj kuci.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905138
    Ukupno poruka