Opasno sam Opasna

Zagradje

9 poruka u ovoj temi

Cao svima...moj brat ide sa drustvom u mesto Zagradje kod Sutomora u Crnoj Gori...zanima nas kakvo je mesto?kakva je plaza?Kakva je voda?i kakvo je uopsteno mesto?koliko je udaljeno od Sutomora?da li ima prodavnica i sl.?ZNACI SVE STO ZNATE RECITE OVDE,MOLIM VAS<HITNO MI JE POTREBNO,MOJ BRAT IDE ZA 7 dana u ZAGRADJE...pa i oni koji imaju iskustva neka KAZU....STO PRE POTREBNI ODGOVORI...Pozdrav svima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja prva destinacija sa roditeljima je bilo Sutomore.Išao sam tri puta a i kasnije sam prolazio tuda i nisam nikad čuo za Zagrađe.Evo šta sam našao kad sam ukucao u Google

http://zagradje.com/

Samo postavljen sajt sa malo teksta i sliakama.Verovatno u tom pravcu žele da se šire jer u već postojećim mestima je sve prenatrpano.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajde da pocnem. Ne znam koliko ti brat ima godina i sta ocekuje od letovanja, ali Zagradje, nesto ne verujem da moze nesto da ocekuje od njega. Ja sam godinama letovala u Sutomoru, tako da sam relativno upoznata sa tim. Zagradje je pored Sutomora, tacnije nalazi se kao u sklopu Sutomora, ali na brdu. Recimo da je od centra Sutomora i glavne plaze udaljen nekih 20ak minuta hoda. U poslednjih par godina su uveli neki vozic koji polazi relativno od Zagradja pa ide do kraja glavnog setalista u Sutomoru. U blizini Zagradja se nalazi Biogradska plaza, ali je ona relativno divlja, ima jezeva i sl, ali je u odnosu na glavnu plazu super cista. Za vodu ne znam kako je. U Sutomoru relativno nemaju taj problem sa vodom, ali je to brdo pa... Za prodavnicu ne znam da li imaju jer stvarno tamo nisam isla.

Ne znam kakva su ocekivanja tvog brata, tako da ne znam kako ce se provesti tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa moj brat ima 20 godina i ide sa drustvom tamo,pa ocekuje da nije neka planina:-)))haha ...pa ne znam...Ocekuje da je lepo i da je blizu plaza...koliko je udaljena plaza???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da je lepo, to sad bas i ne znam. Ma kazem ti to je na brdu u blizini Sutomora - kao sto rekoh 20ak minuta hoda do centra Sutomora. Ja nikad tamo nisam zalazila, jer prosto nema potrebe da se ide tamo.

Tu je blizu ona Biogradska plaza, ali ne znam bas da li ce on ici tamo da se kupa, jer za njegove godine tamo nema nista zanimljivo, sem sto je lepa plaza i cista. Ja sam svake godine, do ove, letovala tamo i jednom pre nekih 5 godina poslednji put bila na toj plazi i tada je bio neki nazovimo kafic. Sada ne znam kakva je situacija.

Glavna plaza je udaljena pa tih 20ak minuta hoda, ali verujem da se nece zadrzavati odmah na pocetku te plaze jer je ogromna guzva i plaza je jako mala u sirini pa ce sigurno setati do kraja setalista gde je plaza veca a i ima delova plaze gde je muzika po ceo dan i gde su procentualno 99% zastupljeni mladi. Tu neka racuna da ce mu do tamo trebati minimum 30min hoda.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo isli kolima,pa posle jednom kozijom stazicom se spustili na plazu...

Malo je reci da je lepo i da je voda prozirno cista,ima stena sa kojih se skace....cinjenica da je puno jezeva govori koliko je cisto,ali cinjenica je da sam se ja posle te plaze vratio sa 36 bodlji u nozi,pa sam se tri dana raspadao....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zagradje je udaljeno 3-4 km od Sutomora.

Prve kuce su od plaze udaljene oko 500 metara, ali ima ih i koje su dosta dalje.

Od sadrzaja u Zagradju nema nista.

Plaza je cista, ali neuredjena (i zovu je Divlja plaza).

Ima puno jezeva, stenja i trave.

Iznad plaze postoji kafic.

Jedina prava mogucnost je da se ide kolima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moja prijateljica izdaje sobe u zagradju , vrlo povoljno a sobe su ok i uvek imaju vode . sto se tice mesta meni se ne dopada plaza iako su tu manje sanse da se zaradi epidemija stomacnog gripa kao u sutomoru il nekom drugom mestu gde je voda prljava .

ko ima kola ok je , ima par marketa al livada koja se nalazi ispred Milenine plaze je puna odpada a preko dana i noci setaju neke krave i konji onako raspusteni , nije opasno al nije ni prijatno pogotovo nocu kad ti iskoci krava :D

ne znam da li su postavili nocno osvetljenje al pored tog puta ga nije bilo a nema ni trotoara ...ipak tamo sam zadnji put bila 2007 . tako da ne znam ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imao sam kucu u Sutomoru i 15 godina sam svake godine bio na moru bar mesec i po dana (bilo je i po tri). Mogu reci da je za sve ljude avanturistickog duha, koji ne idu na more da se mazu, suncaju i sede po skupim kafanama i restoranima, divlja plaza kod Zagradja najjaca plaza na crnogorskom primorju. Svake godine smo imali kola i dovoljno novca za benzin, tako da smo mogli ici bilo gde, a ipak smo najvise bili na divljoj plazi. Obisao sam celo primorje od Ade Bojane do Herceg novog (bio sam cak i na zatvorskom ostrvu Mamula i Plavoj spilji...). Mislim da cak ima malo i crnogoraca koji su videli koliko i ja (verovatno ih mrzi da se krecu mnogo ;) ). Mogu reci da za mene nije bilo bolje plaze na crnogorskom primorju od "divlje plaze" kod Zagradja. Za mene je to bilo igraliste na vodi i jedini izvor adrenalina na moru (jednom sam tamo ronio na metar-dva od hobotnice!). U sustini, izgleda da stvarno nije za svakoga...

Gradska plaza bila mi je interesantna samo kada su talasi veci od 2 metra i kada 10ak ljudi uopste udje u vodu na celoj plazi, a ostali se pitaju kakve su to budale :D

Ali to sam samo ja - adrenalin junkie :)

Izmenjeno (mexicola)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka