Jellena25

Majorka, opšta tema

1054 poruke u ovoj temi

Planiram na leto da idem sa drugaricama u Spaniju.E sad ne znamo gde tacno...dvoumimo se izmedju nekog mesta blizu Barselone ili Majorke.Pa bih zamolila ljude koji su bili u Spaniji za malu pomoc oko odluke...Htele bismo neko mesto da osetimo duh Spanije ali i da takodje da ima i mesta za izlaske...Da naglasim,ne neko mesto poput Lioreta i npr Magalufa gde su gomila pijanih Nemaca i Engleza koji ne znaju da se ponasaju,znaci neko lepo mesto da nije bas mirno i porodicno,ali da nije ni puno neizivljenih tinejdzera do 18 god...

Sa ovog foruma i drugih istrazivanja smo zakljucile da bi to mogao da bude Tossa del Mar ili Ca'n Pastilla (Majorka) ali nismo saznale da li tamo ima nekih klubova?;) dolazi u obzir i Palma city samo ne znamo jel tamo ima plaze?

Ili mozda znate neko drugo mesto koje bi odgovaralo??

Svaka pomoc je dobrodosla!Hvala svima unapred:)

Izmenjeno (sanddra)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dobar dan,da li je neko mozda bio u magalufu u pitanju je hotel Flamboyan Caribe,pa cisto da kaze svoje utiske,hvala unapred

Izmenjeno (kiki82)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima li neka mogucnost za posetu barseloni iz el arenala ili palme

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

ja sam bila u hotelu Caribe a to je odvojena zgrada od Flamboyan zgrade gde se ide na klopu.

Hotel je komocija jer je na samoj plaži, meni bar to odgovara. Ima internet, kamere na ulazu, strana do mora je odlična, do ulice malo bučna al ne strašno. Preporučujem ga!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima li neka mogucnost za posetu barseloni iz el arenala ili palme

Ja sam krajem Oktobra platio avio-kartu Palma-Barcelona tacno 89EUR.U jednom pravcu.Najbolje ti je da odvojis jedan da pre polaska,svratis do aerodroma i raspitas se na licu mesta.koliko se secam,avioni lete do Barce svakih pola sata,ali su cene avio kompanija razlicite.Najskuplja karta je bila oko 140Eur.Let traje oko 20-25 minuta,sve ukupno oko sat vremena.Ako si vec na Palmi,zalosno je ne odvojiti vreme za Barcelonu...

@Sandra

U Barceloni i Majorci ces vise osetiti duh Katalonije nego Spanije.Ako te zanimaju plaze,lakse ces se snaci na Majorci.Manja je i sve je relativno blizu.Katalina ti je dala sve informacije i ne znam sta bih tu mogao da dodam.Ako zelis bolji provod nocu,onda ti je bolja opcija Barcelona.Mada su plaze i gradici oko Barcelone mozda i lepse nego u Palmi.Ja sam prosetao kolima dosta gradova juzno od Barcelone,plaze su lepe,ali moras imati auto.Imas varijantu vozom koji staje u svim mestima po obali.Gde god da sidjes,neces pogresiti.Za razliku od Palme gde se osecas kao da si u Engleskoj,ovamo ih nema toliko jer uglavnom dolaze Katalonci-Spanci koji Majorku uopste ne vole.

Sta god da odaberes-neces pogresiti,mada sve zavisi koliko vremena imas na raspolaganju.Ja sam imao nesto manje od mesec dana pa sam uspeo da dosta toga vidim.Ali ako imas 10 dana,onda ti je bolje da se stacioniras na Palmi sa izletom do Bracelone od 1-2 dana.Po mogucnosti vikend.Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram na leto da idem sa drugaricama u Spaniju.E sad ne znamo gde tacno...dvoumimo se izmedju nekog mesta blizu Barselone ili Majorke.

barselona je pravi lucki grad i mjesavina svih dodjosha koji stizu u spaniju, vesela je i vrijedi u njoj boraviti...mallorca je mjesto di se ljudi prze po plazama (koje su divne, btw) a nocni provod traje do ranih jutarnjih sati (ako idete u Palmu uzmite smjestaj negdje van samog grada, a do grada vam vozi gradski prevoz normalno), ako zelite pravi duh spanije onako kako g azamisljate, ahtjele biste i more, probajte juzniji dio spanije.. inace ja bih vam toplo preporucila i madrid, kao grad koji treba doziviti, u kojem je najbolji flamenko i koji j epoznat po dobrom nocnom provodu...

uzivajte, st agod izaberete, necete pogrijesiti, a i nemoguce je spaniju "sazvakati" za vrijeme jednog ljetovanja

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi ja idem 20.06.2009 na Palma de Majorcu i treba mi savet vezano sa time koliko para da se nosi sa sobom ja ne volim da imam previse para vise volim plastiku! Te vas molim da mi pomognete oko toga plus u utorak idem u ambasdu i idem individualno sve ostale potvrde sam spremio i papire!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

idem 3.jula u palma novu pa me zanima kakav je put od palma nove do glavnog grada i uopsteno na majarci putevi...i putokazi,nocu osvetljenje i tako to... hvala...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel zna neko u koje je vreme let sa Bg aerodroma za Palmu? Mozda nije nikad isto ali da li postoji neko uobicajeno vreme kad se krece?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

idem 3.jula u palma novu pa me zanima kakav je put od palma nove do glavnog grada i uopsteno na majarci putevi...i putokazi,nocu osvetljenje i tako to... hvala...

Putevi su fantasticni,uz pomoc mape se mozete lako snaci!

Bitno:postujte sve propise jer ima dosta policije i znaju da budu nezgodni!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel zna neko u koje je vreme let sa Bg aerodroma za Palmu? Mozda nije nikad isto ali da li postoji neko uobicajeno vreme kad se krece?

Ja sam bila na Majorci proslog leta,krajem Jula,avion je polazio iz Beograda u 18h,isto je bilo u povratku!Obzirom da je carter let u pitanju a posebno sto su smanjili broj polazaka zbog slabije zainteresovanosti nasih turista za letovanje u inostranstvu ove godine(to sam danas citala u novinama),pitanje da li ce biti isto!Mi smo 2 dana pred put saznale u koje vreme krecemo!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mogao bi neko ko je bio na majorci sad u junu da kaze nesto o cenama ove godine...provod,soping i tako to...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

počela su sniženja pre dva dana tako da su cene daleko niže nego u Beogradu, što se tiče izlazaka, zavisi, po diskotekama je nešto skuplje ali i tu postoje fore da uzmeš kartu od likova koji prodaju ispred a po kafićima je manje više slično Beogradu ali jeftinije od Grčke ili Crne Gore. Jedino je rent a car dosta skuplji.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratila sam se sa Majorke pre par dana, pa da podelim iskustva sa vama...

Mogu samo da vam kazem da osmeh sa lica nisam skinula, da se nikada nisam tako lepo provela na letovanju i do sada nisam videla lepse plaze u Evropi, a bila sam na Lefkadi.

Aranzman sam uplatila preko Jolly-a...kraj juna pocetak jula... ne mogu da kazem nista preterano dobro a ni lose o toj agenciji, mada osecam potrebu da naglasim da nisu ucinili da se osecam tako sigurno i udobno kao sto je to do sada radio kontiki (malo free pr-a... ali zasluzili su)... Da se vratimo na Mallorcu...

Peguera

Isla sam sa deckom. odseli smo u malom gradu Paguera (negde pise i Peguera, pa vise ne znam ni sama)... nalazi se na jugo zapadnoj strani ostrva... oko 20km od Palme grada. Lezi na tri jako pristojne plaze. Hotel se zove Beverly Playa, pa ako neko zeli vise informacija o hotelu neka se javi (btw klopa u hotelu je bila fantasticna). Pegueru Spanci zovu i Little Germany posto je PREPUNA Nemaca. Jelovnici su na nemackom... ugostitelji pozdravljaju na nemackom ... toliko o autenticnosti... ali cim se krene dalje (Sever, Istok) stvari postaju dosta bolje. Bez obzira na ovo, Peguera je izuzetno prijatan gradic, sa pristojnom zabavom, ali i prosekom godina od 40-60... (ne znam.. mozda je ovo zbog predsezone...).

Mislim da su cene pristupacne... u prodavnici je pivo u konzervi 0.5 (nemacko) oko 1-1.2eura... CocaCola i slicni sokovi u toj litrazi isto toliko... Ima puno britanskih i nemackih proizvoda i cene su jako pristojne. Sok 100% narandža 1l je mislim oko 2eura....

U kaficima se cene krecu: toceno pivo oko 3eura i nize... kokteli 4eura... sangrija se moze naci od 7.5eura na plazi do 3.5eura na setalistu (u kaficima,naravno)... Preporucujem sangriju, posebno onima koji vole da piju slatko vino i grickaju pijano voce :)

Medjutim, bez obzira na nemacki shmek... samo okruzenje je stvarno prelepo... palme i rastinje svuda. Boja mora je izuzetno lepa.. a mesto deluje izuzetno bezbedno i opusteno (za razliku od Egipta gde nisam smela da mrdnem sama iz hotela).... a posebno kada se krene ka zapadnoj strani gradica... na obodu se nalazi "selo" Cala Formalls... koje ima tri plaze... kako krecete ka zapadu sve su lepse i lepse.... Boja i lepota tih plaza prevazilazi moju elokvenciju... pa cu pokusati da vam postujem fotke nekde (samo da provalim kako se to radi ovde :))

Naravno, potpuna je grehota ne uzeti rent-a-car...Videla sam neke diskusije na forumu oko cena... nas je vodic prii dolasku, upozorio da ne uzimamo "kojekakve" lokalne rent-a-carove.... kao "ko zna kako ce vas odrati", "sigurno ce vam naplatiti svaku ulubinu koju niste napravili"... "neka vam je bog u pomoci" i naravno "agencija ima dil sa jednom rentacaar agencijom, pa preporucujem da rentirate samo od njih".. naravno tu je za najgori auto renta oko 50eura dnevno! I da... naglaseno je da vodic ima procenat od rentiranih automobila...

Mi smo nasli malu agenciju na setalistu...na mestu gde se prodaju aranzmani za ekskurzije... uzeli smo mali Hyndai Atos- vikend paket od petka uvece do ponedeljka uvece i platili 85eura... obisli smo vecinu ostrva (3 dana po oko 300km dnevno) i platili gorivo jos oko 30tak eura....

Jug - Palma nova, Costa Brava, Magaluf i Palma grad

... plaze izmedju Paguere do Palme su jako lepe (ne kao na istoku, ali lepe). Nisam se kupala ali sam bila u prolazu... svi hvale plaze oko Illetes-a... to je na 10tak (i manje) km od Palme. Magaluf je kopija Ibize. Ludnica, diskoteke, ludilo, klinci Britanci pijani kao letve, obuceni u istu odecu (zecice, policajke, muskarci striperi i sl...) idu ulicama, pijani i povracaju... ali pored toga, zabava je stvarno dobra. neke od najvecih evropskih diskoteka se nalaze tamo (cuveni BCM gde je ufur 30e i pice neograniceno...). Ako idete, pogledajte da li gostuje neki poseban DJ, cena ce biti veca, ali verovatno i provod bolji. u svakom slucaju, mladji od 30 sigurno treba da odu tamo... Mislim da je potpuna greska da u Magalufu odsednu porodice... sa decom... nekako mi se ne cini prikladnim.. ali necu da pricam jer sam bila samo u nocnom provodu (mozda ludi britanci spavaju za vreme dana...)

Palma Nova je cinimise... puna Britanaca... Santa Ponsa ... tu valjda odsedaju skoti i irci...

Palma grad... je jednom recju prelep. Ja sam ga preletela jer smo zurili da obidjemo sve plaze a rentrali smo auto na ograniceno. Zene... Zara i Mango... pa ja nisam nasla nista zanimljivije niti povoljnije (mozda za 5e nego u BG)... mada mozda nisam upala na neko ozbljnije snizenje. Sto se tice ostalih brendova.. imate tamo sve sto vam dusa zeli.. samo ponesite dovoljno para :)

Unutrasnjost ostrva - stvarno ga vredi videti... tipicni spanski gradici, crkvica, bake u crnom, veseli Spanci... tezge sa suvenirima.. ja sam se setala po gradu Inca i jako je simpatican. Inace su poznati po proizvodima od koze pa mozete naci jako dobre kozne torbe.. za oko 30e... i vise naravno.

Istocna obala - nesto apsolutno prelepo. Prelepo. Prelepo!

Preporuka... idite do Manacora autoputem (ako dolazite iz Palme npr), pa onda do Porto Crista... i krenite kolima ka jugu i svaki put kada vidite znak PLAYA, skrenite :)....

Sve sto pise CALA (uvala valjda) je fantasticno. Obidjite pecine ako vas bas zanimaju...mada je boravak na plazama nezamenljiv...

Mogu deteljnije da vam opisem plaze ako vas zanimaju...

Sever je isto zanimljiv...Alcudiu treba obici.. i grad i luku. Mislim da je lepo da se odsedne tamo jer je ziv grad... a plaza je fantasticna (azurno... tirkizno... ma neke lude boje plave). mada ja volim vise manje plaze...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Majorka je super prvi put sam bio sa caletom i kevom fazon pre 15god.Drugi put kad sam bio bilo je jos lepse,naravno bez roditelja.Iso sam avio prevozom tako da smo sleteli u Barselonu.Nazalost imajuci sat vremena,nisam nista stigo da vidim osim aerodroma....Dosta o tome....Dakle Majorka, velike pescane plaze,prozirna voda(Pazite se meduza)Hrana je ok u principu morski plodovi, kultura slicna nasoj mislim Evropa, klima je odlicna zimi ali leti je nepodnosljivo u nekim trenucima, obavezno obici akvapark "Marineland"....super je ako imate klince, nocni zivot nije los,od kafica do restorana kroz male poplocane ulicice koje su pune sopova itd.Obazvezno ici na "skubadaiving" videti malo podvodni zivot...To je to od mene naravno ima jos dosta toga sto ja nisam stigo da vidim....Srecan put i lep provod 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka