Jelena Cizmic

Hotel Fort Arabesque Makadi Bay 4+*

855 poruka u ovoj temi

E sada što se više raspitujem...sve neodlučnija, ali naravno mojom krivicom. Bar je sigurno da je MB lokacija, a tek kad bih uzela u obzir SH, ali nema Old P. kod naših agencija, samo oni skupi a sa lošom plažom, tj. plićakom, ipak exkluziva i iće i piće nam nisu prioriteti. Vidim da je Sun R. bolje organizovan, puniji, ljudi uglavnom zadovoljni svime, ali mi plaža deluje načičkanija mnogo i u odnosu na Caribbien, i nekako mi nema onu širinu...Ipak, može li da se iz mračnog Forta normalno uveče prošeta do susednih ili daljih dešavanja bez posrtanja i saplitanja po mraku ili pesku? Nekako mi je koncepcijom malo dalji od mas turizma u hotelima sa po 600, 800 soba?!  Beogradjani,hvala i na fotkama, tako rano, čak i ranije bejasmo na plaži Caribbiena,  i  naravno da znam da je tada malac bio tek u tvojoj tibi, sećam se vaše slike pod vodom :rolleyes: i tvog komentara...Kada nije akcija neko srpsko inaćenje i prepucavanje, ovaj Forum mi je, a i svima nama, pružio mnoštvo divnih informacija, iskustava, fotografija i doprineo pronalaženju pravih odluka. Prateći Forum i komentare mnogih divnih i nesebičnih članova, pa kad i nisam putovala imala sam osećaj kao da ću ili jesam, uvek iščekujući utiske i komentare, pa makar oni bili i od Čika Zmaj Jove, opet mislim u pozitivi !!! Prateći tvoje utiske iz svih hotela koje si posetila tokom letovanja u E. pratila sam i rast tvog deteta...čista uživancija i lepota :srce: Oooo, šta mi je činiti tj. izabrati najbolje ??? 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno,tu smo da pomazemo jedni drugima :-)

Mozete iz Forta u setnju,ima put bas iz hotela ka plazi,i tako dodjete prvo do Sunrise-a,pa Tije itd.Na derugu stranu ,ka Prima Life,neke kozje staze secam se,pa preko plaze,jedino ako nisu nesto napravili u medjuvremenu i mracno je,ne skroz,ali ipak jeste..znam da sam nabadala,rekoh da se ne smandrljavim onako trudna negde :-)

Guzve jeste bila na plasi Sunrise,ali kako bih rekla,kad imas svoje mesto onda meni nije smetalo,iskreno..vise mi je smetalo u restoranu to je bilo bas onako..ali ne verujem da su sad takve guzve,zaista.u medjuvremenu dobise i akva park,tad ga nije bilo..Realno,vi mozete na koju god plazu,ali naravno,baza da vam bude negde..Koji hotel izabrati,eh,to i jeste mudrost!

Citajte jos o Fortu,mane i plusevi i o drugima,pa se odlucite..

Sahl Hashees je odlican,ali ako nema Old-a onda nemate izbor za plazu  mada je Old "dosadan",nema zabave kao ovamo,nije za decu npr.ali je zato za odmor Full!za lezernost,opustenciju..

A ove godine rast malog pratite na temi Grcke...:-)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na pomoći, sad se shania i ja privatno dopisujemo, pošto i ona navija za SH, pronadje mi ponude 1a i Argusa po dobroj ceni, ja sve već pobrljavila:rolleyes:  Jel i ti daješ prednost OP i SH u odnosu na MB i SRM ili Fortu, napominjem, volim ja da gledam lepe šarene ribice oko mene...ali one veće...ili raža...mogu bez toga, samo da imam prostora i širine na plaži...? Naravno, i lepe sobe, ljubaznost, higijenu, dobru klopu...a sve to naravno, za male pare :D O, da...mom mužu je uvek bila super fora šank u bazenu, ima ga OP,  a i meni i njemu da nam je bar sa osveženjima nedaleko od plaže...a koliko sam čitala a i vidim u OP ga nema na plaži ali mi ne deluje onaj na bazenu mnogo daleko pa  da se sve ugreje i isprosipa na putu do ležaljki...:angry: Kao što sam davno na Forumu pisala, volimo mi da sednemo i da se malo sklonimo sa plaže i u bar, a ovaj u OP mi deluje nepokriveno i pusto...žeže samo sunce a nadstrešnice nigde...:neznam: Nismo mi braća Rusi!  Za šetnju mi je nešto jasnije, a i gledala sam tvoje snimke iz onog automobilčića...ali pre svega mislim na šetnjicu posle večere ili u toku dana, napred, nazad...malo buć, malo insajderujemo susedne hotele...mi smo naime sama 2 deteta od po 50 godina, ali samo u telu...bar tako mislimo:rolleyes: Pooomoooć i mnooogo hvala :srce: I da, mali ove godine raste i na Kritu u Agiosu...i to smo uzimali u razmatranje, moj muž je sada već poodavno 2 puta po mesec dana tamo ludovao leti i uvek kuka za njim, ali to je sada daleka prošlost, ne bi nigde kolima, čak sam mislila i pp da te kontaktiram za termine pa da zajedno rentamo auto ali 9 ili 10 noći...malo :smorilo: posebno što od prekosutra totalno renoviramo stan, biće potreban malo duži odmor, znam već sada!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eh..tesko sad dati savet..Nije daleko od plaze bar u Old-u,mislim nema 2min.ali jeste malo prostora za sedenje,imaju stolice i stolovi pod suncobranima pored,jedino..Prostor i sirinu imate U Sahlu samo takvu,Mislim na plazu,a i uopsteno,celi onaj puta tamo,pa kad se krene ka Baronu i dr.hotelima..za setnje vecernje dusu dalo.mirno je uvece,nema buke.celi Sahl je u tom fazonu..posto ste sami,bez dece mozda bi vam i leglo..uvece je lepo sedeti i unutra,ima neki deo kao biblioteka,ljudi su sedeli,lap topove,knjige ,nekako je uzivanje,za odmor zaista..ali zabave nema.nema ni tih sarenih ribica..jeste da nas je jedino tamo eto pohodila ajkulica mala,o tome sam pisala:D Mislim,ima riba,ali nije to taj fazon kao u Fortu..

Sunrise je zabava i guzvanjac,narod..ako volite to,da snimate malo,pricate,tako..drugi fazon..jedino ne znam za Fort da vam kazem iskustva "inside"..

Dakle,za opustenciju i odmor Old..za malo zabave ipak Makadi..

A usluga je bila odlicna u Oldu,u Sunrise slabija zbog tolikog broja ljudi..Old je mali hotel,svi te znaju,menadzer prolazi,javlja se,caska..zaista drugi fazon.Plivanje bez mane..Sunrise pak,guzva i one mreze me nervirale..Fort sirina..ali kad videh one ribetine,neki strah me uvati..ne znam koliko bih se opustila da zaplivam..

Ah,slatke muke,sta izabrati?:D

Najvise desavanja ima u Makadiju jer su tu nacickani hoteli,pa ako volite uvece da se muvate,onda Makadi..

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@maštalica u MB sam bila 2014 u Tia Heights-u i pre toga dva puta u istom hotelu, iskreno mi preko dana nismo nigde setali, jer nisam u tom fazonu ,dovoljno mi je bilo po onom suncu ceo dan na plazi i pored bazena. Uvece smo zato isli i levo i desno od TH ,bukvalno smo hodali dokle god se moglo, a moglo se. Uvece je skoro svuda mracno,ili veoma slabo osvetljeno. Meni se tada u tim setnjama dopao FA hotel i znam da mu je plaza ogromna, Sunrise ima kratku plazu ali je lepsi od FA, a cena SUnrise i FA kod Wayout-a mala razlika jos ima i nekih pogodnosti ,pogledaj na sajtu. Sahl Hasis je po meni ubedljivo najbolji za setnju i onako je bas miran i luxuzan zaliv, sto je beogradjani i opisala. Znas kako, nama je kad smo se sumirali,sabrali i oduzeli ovaj FA izbio na vrh liste. I mi smo uplatili , prevagnula je plaza hotela,jer je meni u sustini to najbitnije, mi bukvalno ceo dan provedemo na plazi,soba mi nije mnogo bitna,vazno da je ok ociscena, sto i bude jer castimo kao i svi,pa nam lepo srede. Hrana je manje -vise svuda ista, iskreno prosle godine u Caribijenu koji je po meni super hotel, mi niti jednom nismo rucali ,a ni doruckovali u glavnom restoranu. Doruckovali smo peciva na plazi, rucali u restoranu na plazi gde je izbor mnogo manji,samo smo vecerali u restoranu glavnom. Tako ce biti i ove godine, kako smo vec mnogo puta letovali u Egiptu ,znamo sta nas ceka sto se tice hotela, plaza ce biti verujem veliko prijatno iznenadjenje. Jedva cekam da javis sta si odlucila ... 

Pozz

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...I..nista se ne sekirajte,ove godine jedan hotel,sledece drugi..nece da pobegnu:D Znam po sebi kako je tesko odluciti,svaki ima nesto ,sto je bolje u odnosu na drugi..gledajte sta vam je najvaznije,gledajte da sad bude skuplji po izboru (tako bih ja),jer su cene ipak nize,vec sl.god.moze biti drugacija situacija..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@mastalica @beogradjani

ja mislim da Al nabila bar sto se fotografija i mape tice,ima ubedljivo najlepsu plazu, znam da je sve u kaskadama i da je pogled na ceo zaliv fantastican. Medjutim procitala sam da je hotel katastrofa,da nije renoviran i da je skroz zapusten, i naravno izolovan od ostalih hotela u MB. Mada da je hotel ok, mislim da bi isla . Realno u Egiptu ne mozes da nadjes da bude sve top, da izuzmem Premier,Baron itd... Uvek mora nesto da fali, zar ne?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eh,Al Nabilu godinama merkam,al ne vredi..svake godine samo pada i pada..da je hotel solidan,otisla bih davno..

Da,ako ces nalaziti manu Le Revu,reci ces-ih,plaza ne valja:D Pa,i Steigenova nije da se raspametis..Nekako hotel koji je spojio kvalitet usluge i plaze dobre je Palm Royal,ali opet moze da se kaze-nema zabave,nema gde da setas itd.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa upravo to, nema nista da je top top top...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tačno tako, baš je teško sve izvagati, oduzeti, dodati...i beogradjani, mislim i ja da sada kada je povoljnije vredi se počastiti :rolleyes: Da li da dodam da sada vrtim i Albatros White Beach ex Royal Palace, nov je, agencija W. nudi ga sa kasnom odjavom i auto dodje po tebe i natrag, lepo, lepo, sve isčitah, pa na temi RP čak nadjoh i opise Dijespase iz davne 2013. kada je neki nadobudnik isprozivao...pa piće iz staklenih flaša i sve ostalo super, ali plaža, tj more je more, a tamo i nije neko čak kada je i plima, tako da off. Ali serija se nastavlja i kao da si mi pročitala misli, meni od momenta kad smo muž i ja prelomili za egipat uvek kucka PR u podsvesti...od danas izgleda otvaram 2 nove teme OP i PR da nebih pravila još veće digresije od ove teme...razmišljanje u toku:neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:D Pa,javite sta ste odlucili,sta da vam kazem...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala puno @Milica Zikic na fotografijama

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko skoro bio u ovom hotelu i preko agencije wayout

Takodje me interesuje ulazak u vodu

Da li je normalan ulazak ili dug plicak

Hvala u napred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene zanimaaa:rolleyes:

Ako ima utisaka od prosle godine ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka