seagull

Uslovi za ulazak u Grcku, leto 2021.g.

555 poruka u ovoj temi

bez namere da bilo koga vređam ili provociram.....

ako Vec tako razmisljate, možda je bolje da preskočite. Odmor je za odmor a ne za stres....a i manja gužva na granici za one koji ipak reše da idu.

Šetanje po Torlaku i sl. jeste realan problem. Random test na granici može da bude problem što ga rade ljudi koji dnevno priđu hiljadama ljudi....ali sam test ne može da bude lažno pozitivan (tj. verovatnoća tako nekog događaja je u Loto7  kategoriji). Može da bude lažno negativan, možda i celih 50% slučajeva....za razliku od PCR kod koga je verovatnoća lažno negativnog rezultata cca 20%

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@Alegria ne , let je otkazan :angry: zbog nedovoljnog broja putnika navodno. Prebacili smo se za 14-i jun, isto Grcka avion, pa da vidimo bas.

 

Da li ste otišli na putovanje, pretpostavljam da je reč o Skijatosu, zanima me da li je realizovan aranžman ili je otkazan? :)

Izmenjeno (nina_bgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi,razmišljajte ozbiljnije da PCR testove radite u Skoplju.Tamo su cene više nego duplo jeftinije nego u Srbiji.

Moja i još dve porodice putujemo u Nedelju i već smo zakazali testiranje u Skoplju.Čeka se 4h na rezultate testa i košta sa popustom oko 60 E za dvoje dece.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ljudi,razmišljajte ozbiljnije da PCR testove radite u Skoplju.Tamo su cene više nego duplo jeftinije nego u Srbiji.

Moja i još dve porodice putujemo u Nedelju i već smo zakazali testiranje u Skoplju.Čeka se 4h na rezultate testa i košta sa popustom oko 60 E za dvoje dece.

za koju laboratoriju ste se odlucili...

 

nista se ne menja do 21 juna...preuzeto sa Facebook naloga Grcke ambasade u Srbiji

На основу заједничке министарске одлуке под бројем Δ1α/Γ.Π.οικ. 36848/11.06.2021 (ΦΕΚ B 2505/11.06.2021), од 14. до 21. јуна (до 06:00 по грчком времену) дозвољен је улазак у Грчку држављанима Републике Србије.
О условима и детаљима уласка у Грчку посетите страницу: travel.gov.gr
//
Βάσει της ΚΥΑ Αριθμ. Δ1α/Γ.Π.οικ. 36848/11.06.2021 (ΦΕΚ B 2505/11.06.2021) από 14 έως και 21 Ιουνίου (ώρα 06:00) επιτρέπεται η είσοδος στην Ελλάδα των κατοίκων της Δημοκρατίας της Σερβίας.
Για τους όρους και τις προϋποθέσεις εισόδου στην Ελλάδα επισκεφθείτε тo travel.gov.gr
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Biotek laboratorija je u pitanju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

.

 

...ili imate opciju da ostanete kod kuće, ili idete u CG ili Albanijiu gde Vam niko neće ništa tražiti. Dobićete i tretman gde se otpadne vode ispuštaju u more i stomačni virus u najavi :D

Godinama sam letovala u CG , pa nikad nista nismo dobili od tih stvari. Bio Ice prošle godine u Albaniji i odlično se proveo i takodje nije zakačio nikakvu zarazu.

A ova budalaština koja ne dokazuje ništa , a košta 9000 dinara da kao nisi zaražen koronom u zadnja 72 sata, samo diskriminiše svet koji ili jeste zdrav a ne misli da treba da se vakciniše nepoznatim bućkurišem , ili ne da pare bitangama koji bi da se ovajde na račun lakovernih. Ne mora se ići u Grčku oupšte ovog leta i neće svet da propadne, čak ni ako odete u CG ili Albaniju.

A za nekoga ko živi u Beogradu gde se sve otpadne vode slivaju u reku Savu i Dunav bez ijednog jedinog filtera i postrojenja za prečišćavanje , bas bi bilo iluzorno komentarisati neke druge zemlje, u odnosu na ovu nasu "bas bas Čistu".

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Upravo sve te mere koje postoje cine da stres,konfuzija i neka neizvesnost putovanja budu vece...

...Zato razmiljajte i o Albaniji :D !

 

Da imam decu i da sam vakcinisana, ne bih imala zivaca za svu tu strepnju i neizvesnost.

Zakon kaze da se maske moraju nopsiti naplju, iskustva nekih putnika-da ne moraju.

 

 

...ili imate opciju da ostanete kod kuće, ili idete u CG ili Albanijiu gde Vam niko neće ništa tražiti. Dobićete i tretman gde se otpadne vode ispuštaju u more i stomačni virus u najavi :D

 

Ovo za stomacni virus se mozda odnosi na CG, ali na Albaniju nikako!!!

 

Pisi razgovetnije!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako je, odnosilo se na CG, gde znam da se takve stvari rade. Ako niste zakačili stomačni imali ste sreće :)

Elem, što se tiče diskriminacije zdravih - ne, to o čemu vi pričate se zove pandemija. Postojale su i pre korone, baš kao i vakcine. Ako ne želite da primite istu to je vaše pravo (još uvek) ali se onda ne možete buniti što imate ograničenja. Pretpostavljam da ste vi medicinske struke, ili možda biolog, hemičar, bavili ste se izučavanjem te "budalaštine" kako kažete, pa iz tog razloga mislite da ste vi diskriminisani a milijarde drugih ljudi nije, jel?

Što se tiče Beograda, uvek postoji izbor, ne morate da se kupate tamo gde vam se ne svidja i gde znate da je zagađeno :)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se kupam na Adi, nisma imala problema, ali da vidim djubre kao sto sam ga videla pre 20 god u Budvi, ne bih. 

Na Lidu se ne kupam.

Na Savi u Sremskoj Mitrovici, u Tisi na vise mesta.

Ne mora zena da bude medicinar, da bi imala stav o vakcini, kao i svi ostali.

Znam ja dosta njih koji se, vakcinisani, tripuju da ce im antigenski biti pozitivan ili lazno pozitivan, pa su odustali od Gr, neki nece da imaju konatkte, sem obaveznih, pre mora, neki su nadrndani dok ne odu :D

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Tako je, odnosilo se na CG, gde znam da se takve stvari rade. Ako niste zakačili stomačni imali ste sreće :)

Elem, što se tiče diskriminacije zdravih - ne, to o čemu vi pričate se zove pandemija. Postojale su i pre korone, baš kao i vakcine. Ako ne želite da primite istu to je vaše pravo (još uvek) ali se onda ne možete buniti što imate ograničenja. Pretpostavljam da ste vi medicinske struke, ili možda biolog, hemičar, bavili ste se izučavanjem te "budalaštine" kako kažete, pa iz tog razloga mislite da ste vi diskriminisani a milijarde drugih ljudi nije, jel?

Što se tiče Beograda, uvek postoji izbor, ne morate da se kupate tamo gde vam se ne svidja i gde znate da je zagađeno :)

 

U Crnu Goru bih isao jedino ako meni neko plati  (mada i tada bih dobro razmslio).....da ne nabrajam razloge,ali najveci su ogromna guzva,atmosfera seljackog vasara i raznorazna ciganisanja (od cega bih pre dobio stomacni virus i potrebu da povracam,nego zbog izliva otpada u more)

 

O Albaniji ne znam nista,nemam pojma kakva su mesta za letovanje,kakve plaze,itd.....otprilike kao da mi neko kaze "letuj na Marsu"....tako se i meni cini ta Albanija......i meni je jako daleko,oko 1000 km i vise,ako bih isao preko Makedonje......a preko Kosova da idem,no comment...

 

Ja zelim da primim vakcinu,ali nece da mi je daju....imao sam tesku alergijsku reakciju kao dete,i da bih se vakcinisao moram da obavim gomilu alergotestova koje treba da uradi alergolog specijalista....a kada pokusam da dodjem do tog alergologa,ili nema termina,ili ne mogu da zakazu,ili doktor ne radi zbog korone.....kvaka 22....u svakom slucaju,do tog alergologa cu valjda stici tamo negde do sledeceg leta....

 

I mislim da je "koleginica" mislila da je PCR test koji kosta 9000 din budalastna,a ne vakcina.....uostalom,skoro niko danas u ovoj banana Srbiji ne zna zasto taj test toliko kosta i zasto je u svim drzavama oko nas primetno jeftiniji?.....bio je nekada 6000 din,i secam se da su odjednom podigli cenu na 9000 din.....kada su ih na konferenciji za stampu pitali zasto je doslo do poskupljenja,bukvalno nisu znali da objasne iako su tu bili neki kljucni ljudi batuta,ministarstva zdravlja itd.....i odgovor je bio u stilu "eto tako"...prava manifestacija besmsla tvorevine zvane republika Srbija...

 

I takodje,dodao bih da su deca na neki nacin "diskriminisana",odnosno njihovi roditelji koji moraju da plate 9000 din po PCR testu,da bi deca od 6 do 18 godina mogla da udju npr u Grcku......'ajde odrasli ljudi mogu da se vakcinisu (mada ja npr ne mogu),ali sta da rade deca?...to mu dodje kao neka TAKSA za svako dete

 

 

 

 

 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam o Albaniji cula pozitivne price i pre 15 god, a vise sam pocela da se interesujem prosle godine i svi su zaista jako zadovoljni, bilo da su islisna Jadransko ili Jonsko more, gde cemo mi. Zaista su bas svi, uzivo, na forumima i mrezama, odusevljeni uslugom, ljudima, plazama. Nema uslovljavanja, nema nosenje maski na otvorenom, niko nije imao problem, sa bilo kojim tablicama da je dosao.

 

Ja mogu reci da mi Grcka uzasno nedostaje, ovo je vec ddrugo leto bez nje, tuga me uhvati kada vidim stare slike ili cujem njihovu muziku, ali sama sam tako odlucila, ne zelim ikakva cimanja. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A kad se udje ... da li je neko ovih dana usao i kakva je situacija sa  maskama? Da li su obavezne samo u prodavnicama ili i na ulici? 
 

I sta se uopste desava sa ulaskom iz Makadonije u Grcku?  Otvoreno od  6-22, zatvoreno , ima raznih vesti ovih dana ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka