Hale73

Bilateralna razmena vikendica u Srbiji

7 poruka u ovoj temi

U svetu je taj vid turizma odavno aktuelan i rasprostranjen, ali kod nas je bilo nekih pokušaja na nivou regiona ali to baš i nije zaživelo. Ja sam bila zainteresovana za tako nešto, ali očigledno da sam bila u manjini  :)

Izmenjeno (@neo)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo tako @neo, guglajući na ovu temu nisam pronašao gotovo ništa.Jeste malo nezgodno pustiti nekoga nepoznatog u svoj objekat da boravi u njemu bez ličnog prisustva vlasnika.Prva i osnovna stvar kod ovakvog vida turizma je obostrano poverenje.Verujem da bi se 99% ljudi koji imaju svoju isto tako domaćinski ponašalo i tuđoj vikendici.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

.Jeste malo nezgodno pustiti nekoga nepoznatog u svoj objekat ...

Mislim da uopšte nije nezgodno, čak i ima prednosti u odosu na komercijalno izdavanje. Kada neko oglasi izdavanje za novac, retko da može da bira goste. Kod razmene je priča drugačija, uvek se naglase neka pravila vlasnika objekta, nešto što mora da se poštuje a što ne može da se zahteva od gostiju kada se objekat izdaje za novac. Tu je sve pitanje dogovora, i ako su ljudi normalni, a najčešće jesu, ovo može da bude jako interesantno i ekonosmski isplativo. 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Steta sto je Srbija mala pa se sve svodi na par planina i jezera.. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Steta sto je Srbija mala pa se sve svodi na par planina i jezera.. 

Ne bih se složio druže sa ovom izjavom.U globalnim razmerama jeste teritorijalno mala ali ima mnogo toga da se vidi a ne samo par planina i jezera.Nije Srbija samo ono najpoznatije i izvikanije,Zlatibor,Kopaonik,Tara ili Vrnjačka i Soko Banja,ili Vlasinsko i Palićko jezero..Vredi posetiti i videti i manje poznate Goč,Jastrebac,Zlatar,Lukovsku,Prolom ili Jošaničku Banju,Bovansko ili Borsko jezero.Sve zavisi ko šta voli,meni je recimo za boravak na moru potaman 14 dana i to je godišnji odmor.A neki kraći odmori od  5-7 dana ili vikend varijante su mi odlične za naše planine,banje,sela,jezera.Moja kuća za odmor je recimo u selu u kome sem jedne prodavnice nema ništa,niko se ne bavi turizmom,nema se šta videti.Jedno obično srpsko selo kakvih ima na hiljade.I sama lokacija nije fensi nije Zlatibor,Kopaonik ili nešto drugo,ali za odmor od 3-7 dana sa posetom okolnim mestima je meni super.Na 10-50 km odnosno 10-60 minuta kolima može se obići Kopaonik,Goč,Jastrebac,Željin,jezero Ćelije,Vrnjačka,Jošanička,Lukovska banja,srednjevekovna tvrđava Koznik,vodopadi Jelovarnik čak i Đavolja varoš koja je nekih 75 km.,manastiri Drenča,Rudenica i još niz manje poznatih a prelepih manastira.Voleo bih zaista da zavirim u svaki kutak Srbije jer nije mala,ima se šta videti,malo je slobodnih dana i godišnjeg odmora.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ima neki vlasnik vikendice ili kuće za odmor na Staroj planini,Rtnju ,Soko Banji ili negde u istočnom delu Srbije, zainteresovan za razmenu termina ovog leta na 3-4 dana neka mi se javi...

Izmenjeno (Hale73)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka