ljerka

Putovanja u 20-22 godini, posle otvaranja granica i pandemije

2204 poruke u ovoj temi

Postovi preneti sa teme Aktuelni virus i otkaz putovanja

 

skywalker

 

nama je bas dosadno… prvo smo bajali kako necemo ici, onda cemo ici al sa medicinskim pasosima, sad vidim da cemo s maskama i rukavicama na plazu… 

da li svaka ideja koju procitamo u trecem oku, ruskom doktoru ili zoni sumraka zasluzuje paznju i komentar? 
generalno, uopste ne vrsimo selekciju informacija koja nam se servira. bilo koja tema da je u pitanju. 

mislim da tema vise nije aktuelna. iscedili smo je.
idemo na more. bice sve kao i do sad (osim za hipohondre, paranoike i sl), to je to.
 

Помињете како сте видели и прочитали, али и више него очигледно је да нисте прочитали чланак. Наслов је преузет са портала пошто је линк био предугачак.

"Nošenje maski i rukavica na plaži grčki epidemiolozi ne preporučuju."

 

baronica81

 

Први потпредседник Владе Републике Србије и министар спољних послова Ивица Дачић изјавио је данас да је са Мађарском постигнут договор о томе да се отвори граница за наше путнике, док се са Румунијом и Бугарском разматрају неке од опција по том питању.

 

 

Дачић је у изјави за Телевизију Прва истакао да је

 

обавио разговоре са министрима околних земаља,

 

али да није наишао на адекватне одговоре у

 

Хрватској, Црној Гори и Босни и Херцеговини.

 

 

Он је, говорећи о другим земљама, навео да

 

Европска унија неће донети одлуку да се садa

 

може путовати у све земље, већ ће свака држава

 

такву одлуку доносити постепено.

 

 

 

https://www.srbija.gov.rs/vest/463128/postignut-dogovor

 

-sa-madjarskom-o-otvaranju-granice.php

 

vefi

https://www.blic.rs/biznis/more-korona-i-putno-osiguranje-ako-imate-polisu-a-potvrde-vam-da-ste-pozitivni-dobar/flxff4j

 

fishbone

Danas su u vestima, dosta stidljivo, pomenuli kao mogucnost koja je u razmatranju da se uvede i karantin (14 dana?) po povratku sa letovanja!

 

To ce zavisiti od mnogo faktora, zemlje u koju se putuje, razvoja situacije u istoj, situacije kod nas, perioda godine i jos nekih stvari (?).

 

E sada se dovodi u pitanje kako bi poslodavac gledao na taj karantin (ukoliko ga bude bilo) - kao bolovanje, uzeo ostatak GO ili neplaceno odsustvo?

 

Ivanhoe

 

  @vefi to sam i ja pročitao i taj koji je to izjavio je pričao gluposti jer se nigde u putnom osiguranju ne navodi koje bolesti pokriva pa stoga ne vidim kako može neko da vrši takvu diskriminaciju osiguranika

 

nshedonist

 

Treba biti optimista.

Dačić je izjavio da je granica sa Mađarskom otvorena za malogranične prelaze (lica koja imaju imovinu do 50 km u susednoj državi ili pak posao), a da je odluka Vlade Srbije da se isto dogovori i sa svim ostalim susedima, kada oni to budu prihvatili. Pri tome Mađarska je u EU, a ne spominje se bilo kakav karantin od 15 dana, za takve putnike sa naše ili sa mađarske strane. Takvi putnici verovatno mnogo češće prelaze granicu, pa bi nelogično bilo da se karantin ili pak samoizolacija uvede za turiste koji se vraćaju sa letovanja u Grčkoj. Inače u toku je popuštanje uvedenih mera u većini evropskih država, pa će verovatno većina granica uskoro biti otvorena. Situacija u Grčkoj je bila vrlo slična kao i kod nas, odnosno nije bilo Italijanskog i španskog scenarija, kada je u pitanju broj zaraženih i broj umrlih, a i grčke vlasti su navodile da će naši turisti, obzirom na situaciju sa koronom kod nas, biti dobrodošli za razliku od turista iz nekih evropskih zemalja. Moguće je da uvedu neke provere na granici, npr. merenje temperature, neko testiranje i slično. Valja se nadati letovanju u Grčkoj.

fishbone

Pa ne uvode Grci karantin po povratku sa letovanja u Grckoj, nego je to mogucnost da nam uradi sopstvena drzava!

 

A mozda je sve to u svrhu propagiranja domaceg turizma, da naplase narod i da odustanu od letovanja u inostranstvu i pare ostave u domacem turizmu.

 

U svakom slucaju dok nedodje vreme za moje letovanje stvari ce biti mnogo jasnije, a i citacu iskustva drugih koji ce letovati ranije!

 

baronica81

 

Потпредседница Владе је нагласила да ће се у путничком авио-саобраћају водити рачуна о мерама безбедности, у складу са препорукама лекара, истичући да ће сви који буду желели да путују морати да имају тест на коронавирус који није старији од 72 сата, а када слете ићи ће у изолацију.

 

https://www.srbija.gov.rs/vest/462705/od-4-maja-pocinje-medjugradski-autobuski-i-zeleznicki-saobracaj.php

 

vefi

 

Letovanje za pozeleti.Do poslednjeg trenutka ne znas da li ides,nemas zdravstveno i jos karantin u povratku.A sve sa ciljem,mi vam dajemo da putujte,ali cemo vas na sve nacine spreciti.

 

 

 

pjoca

 

 

Letovanje za pozeleti.Do poslednjeg trenutka ne znas da li ides,nemas zdravstveno i jos karantin u povratku.A sve sa ciljem,mi vam dajemo da putujte,ali cemo vas na sve nacine spreciti.

 

Kazu da u Grckoj leto provede izmedju 700 i 800 hiljada ljudi, neka ih ove godine pola ode , zamisliti 300-400 hiljada ljudi u karantinu..pricaju stvari o kojima i nista ne znaju i ne razumeju....lupetanje , cisto da kazu nesto.

 

  

 

rakel

 

 

Потпредседница Владе је нагласила да ће се у путничком авио-саобраћају водити рачуна о мерама безбедности, у складу са препорукама лекара, истичући да ће сви који буду желели да путују морати да имају тест на коронавирус који није старији од 72 сата, а када слете ићи ће у изолацију.

 

https://www.srbija.gov.rs/vest/462705/od-4-maja-pocinje-medjugradski-autobuski-i-zeleznicki-saobracaj.php

 

Meni ovo izgleda nemoguće. Letova ili neće biti ili neće izgledati tako kako ih najavljuju.

 

Ne može baš svaki posao da se obavi preko skajpa i drugih pomagala. Svi oni poslovni ljudi koje firme šalju  na službene puteve od svega dan- dva  i koji pune avione za Berlin, Milano ili Frankfurt, dolaziće na aerodrom 4 sata ranije a posle će ići u karantin... 14 dana... Kako da ne! 

 

  

 

suki

 

   @vefi to sam i ja pročitao i taj koji je to izjavio je pričao gluposti jer se nigde u putnom osiguranju ne navodi koje bolesti pokriva pa stoga ne vidim kako može neko da vrši takvu diskriminaciju osiguranika !

 

 Moze, zato sto se vrlo precizno navodi koje bolesti ne pokriva.

Doduse, ovo im je novina, ali sam sigurna da ce je ekspresno dodati u te.

 

Mislim, to se i znalo, da ce da se ograde od korone.

 

Ostaje jedino da se nadamo, ako budemo uopste isli u inostranstvo, da te ne zakaci ozbiljnije, da bi mogao da se dokopas Srbije.

 

U suprotnom, bilo kakav ostanak u bolnici, skuplja dijagnostika, ne daj Boze respirator, bice vrlo debelo naplaceno.

 

Zato se pazljivo informisite.

 

  

 

skywalker

 

Искрено мислим да нема ништа од изолације од 14 дана, то је равно забрани изласка из земље. Једноставно та мера сада више нема нимало смисла. Најгори могући сценарио, а уједно и једино логично решење, би био брзи тест на граници у оба правца  за друмски саобраћај односно пре полетања за путовања авионом. Главно питање је ко ће да плаћа те тестове.

 

  

 

 Ginter

Pa mi putnici, naravno.

 

Djilas.M

Искрено мислим да нема ништа од изолације од 14 дана, то је равно забрани изласка из земље. Једноставно та мера сада више нема нимало смисла. Најгори могући сценарио, а уједно и једино логично решење, би био брзи тест на граници у оба правца  за друмски саобраћај односно пре полетања за путовања авионом. Главно питање је ко ће да плаћа те тестове.

 

Penzioneri će gratis

  1

 

Simo

Njima ima da uvedu dozivotnu zabranu napustanja zemlje.

 

 Heaven87

Pre 4 godine planirao sam prvo putovanje na Lefkadu u julu 2016,i u roku 3 dana iskrsnu mi neki troskovi i neodem.2017 godine ooet odem u agenciju i uplatim letovanje u decembru za 2018.U junu upoznam devojku(sadasnju zenu) koja zbog posla i idiota sefa nije dobila godisnji u terminu u kojem sam uplatio letovanje.Zime 2018 skupih opet pare da idem da uplatim Lefkadu,par dana pre odlaska u Mitos Travel,zena mi javi da je ostala u drugom stanju i da cu postati otac bas na leto  .Tako da 2019 ostade u dadiljanju celo leto....Godine 2019 na zimu odem i opet uplatim za porodicu letovanje i opet Lefkada....Za 5.Avgust 2020....I eto...I bi KORONA!!!

Dokle,kada zna li ko nesto....Ima li sta od letovanja za avgust....

Vas baksuz!!! ?

 

samo_putujem

 (

Moze, zato sto se vrlo precizno navodi koje bolesti ne pokriva.

Doduse, ovo im je novina, ali sam sigurna da ce je ekspresno dodati u te.

Mislim, to se i znalo, da ce da se ograde od korone.

Ostaje jedino da se nadamo, ako budemo uopste isli u inostranstvo, da te ne zakaci ozbiljnije, da bi mogao da se dokopas Srbije.

U suprotnom, bilo kakav ostanak u bolnici, skuplja dijagnostika, ne daj Boze respirator, bice vrlo debelo naplaceno.

Zato se pazljivo informisite.

Ne navodi se konkretno bolest ali se u ugovoru i do sad  jasno navodilo da osigiranje ne pokriva u slucaju epidemije ili pandemije. Ne daj Boze koga uhvati kako zna i ume da se dokopa Srbije jer ne znam da li bi mu i prodaja stana pokrila bolnicko lecenje. Da bi osiguranje vazilo Grcka kroz institucije mora da proglasi kraj pandemije a opet ostaje upitno da li ce osiguranje dodati neku svoju klauzulu koja ce onda vaziti samo za koronu. I dalje nam ostaje da cekamo i pratimo situaciju.

Djilas.M

 

Pre 4 godine planirao sam prvo putovanje na Lefkadu u julu 2016,i u roku 3 dana iskrsnu mi neki troskovi i neodem.2017 godine ooet odem u agenciju i uplatim letovanje u decembru za 2018.U junu upoznam devojku(sadasnju zenu) koja zbog posla i idiota sefa nije dobila godisnji u terminu u kojem sam uplatio letovanje.Zime 2018 skupih opet pare da idem da uplatim Lefkadu,par dana pre odlaska u Mitos Travel,zena mi javi da je ostala u drugom stanju i da cu postati otac bas na leto  .Tako da 2019 ostade u dadiljanju celo leto....Godine 2019 na zimu odem i opet uplatim za porodicu letovanje i opet Lefkada....Za 5.Avgust 2020....I eto...I bi KORONA!!!

Dokle,kada zna li ko nesto....Ima li sta od letovanja za avgust....

Vas baksuz!!! ?

Probaj sa Turskom isto je lepa.. 

 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juče mi je brat poslao sliku sa Heathrow-a, potpuno je neizvodljivo to što se piše po ovim tabloidima. Priča sa "letujte u Srbiji" traje poodavno, Marija Labović direk tur.organizacije Srbije to forsira odavno, broj vaučera se samo sada povećao za par stotina hiljada. Nemam ništa protiv, dok god imam izbor.

Pitanje vakcinacije pred put možda sledeće godine, ili krajem ove i to mi je upitno, ali šta sada? Od karantina takođe nema ništa, prosto je nesprovodivo sve ovo.

Sanja, test će biti 100 jura :)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Знала сам! Значи 200 евра за ћерку и мене само да нас пусти да идемо на летовање где желимо! :angry:

Безобразлук!

Али ћу и то платити из ината, ако треба!

Мада, ко зна, можда се до јула свашта промени, па и да одустану од такве отимачине пара.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ja lupam, da se izjednači sa ovim što "poklanjaju" pa da se vrati :) Iskreno meni je sve to neizvodljivo. Juče pričam sa dr koji je u Kovid bolnici sve vreme, čak su i ovi testovi na antitela pod ogromnim znakom pitanja kada pričamo o pouzdanosti (a njima sam se baš nadao :( ). Mislim da će se napraviti dogovori pojedinačni između zemalja u pogledu kontrole i sličnog, kako bi se preventivno koliko toliko delovalo. Ako se čeka vakcina pred put onda nema ništa od letovanja ove godine, što je nemoguće. Ja se uveliko raspitujem za to testiranje, ih kada bih mogao na mufte :) Čekamo odluku, moraće ovih dana da se dogovore, jer se aerodromi polako otvaraju, karte se kupuju, rezervišu, letovi su već zakazani (Beč 01.06., itd).

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ено и Дачић је о томе причао јутрос, да не може свака земља своје "мере", да ће морати међународни договор и то што пре.

А за ове потврде и тестирање... Јурићемо везе. :hahaha:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Идентично мислимо Змајче8.

Само да додам да за мање пара у Египту добијем много бољу услугу и море него овде у Србији.

А и осећам се сигурније. Некако ми бројке говоре да су се они боље одбранили од вируса него ми и да ће предузети све мере да врате туристе и да се ти туристи врате здрави кућама.

Izmenjeno (Сања београђанка)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tourism Minister Haris Theocharis said on Saturday that “overland tourism will recover faster so the conditions must exist for the fast opening of the borders with neighboring countries”.

Speaking to the Athens-Macedonia News Agency (AMNA), Theocharis pointed out that overland tourism is a priority for the markets of the Balkans.

He added that the ministry is currently “forming the necessary health protocols for the road entrance gates to Greece and in parallel we are proceeding with all the necessary actions to make the tourist flows from the Balkans feasible.”

 

 

Ovo je najnovije, od juce izjava,ocigledno je da smo dobrodosli , samo da vidimo kakav plan ce razraditi prilikom ulaska

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cena pcr testa dok je mogao da se uradi privarno bila je 18 000 rsd

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Avio kompanija Etihad je još polovinom aprila  za let iz Dubai -Tunis prva u svetu uvela testiranje putnika na aerodromu  kao uslov da mogu da lete avionom. U pitanju su brzi testovi krvi koji daju rezultat za 10 minuta. Putnici u avionu  moraju da nose maske. Ručni prtljag osim onog malog kao što su tašne i aktovke, zabranjen je, a nema više na raspolaganju novina za čitanje. Nije  decidarbo navedeno, ali pretpostavljam  da  su sva sedišta popunjena, odnosno da nema fizičkog distancirajna jer su u avion ušli  putnici  koji su prošli test

Nisu se zaustavili samo na tome, u medjuvremenu su vršene i probna testiranja nove aerodromske tehnologije  koja beskontaktno  meri  temparaturu,  broj otkucaja srca, kao i disanje.  

Етихад Аирваис и Елениум Аутоматион су у партнерству на новој аеродромској технологији како би помогли идентификацији путника са здравствено ризиком /slika preuzeta sa sajta businesstraveler,com/

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905094
    Ukupno poruka