ljerka

Putovanja u 20-22 godini, posle otvaranja granica i pandemije

2204 poruke u ovoj temi

Na Air Serbia imas opcija sa koferom ili bez, sve nudi, a uslove ulaska mozes videti na ministarstvu unutrasnjih poslova, moze kineska, ne treba test ni za ulazak u avion Air Serbia

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram krajem meseca jedan produženi vikend u Beču.

Jel bio neko skoro? Kakva je situacija sa vakcinom i sl. Sad pročitah na sajtu ambasade i min spoljnih da je potrebna samo potvrda o vakcinaciji na engl/nem.

Po tome bi trebalo sve da bude ok. Ali eto da pitam ako neko išao skoro. Videću da li ću fudeksom busom ili ako ima onih letova Nis Bec ili Bratislava.

A vidim da mi izbacuje na fudeks sajtu da ima karata za kraj oktobra i povratak pocetak novembra. Vidim da L pisao da nema voznji... jel neko moze da potvrdi ima li ih ili ne?

 

Izmenjeno (Phillippe)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isla je moja sestra ovog vikenda, bez problema samo sa sertifikatom o vakcini

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Lidija,to je ohrabrujuće za sada.Moraću da čekam ipak zadnji čas i da bukiram Barselonu ili Budimpeštu verovatno,ako mi ne padne na pamet i nešto treće.Air Serbia deluje pouzdanije u ovoj situaciji,lakše mi je da ganjam njih umesto lowcostera ako pomere ili otkažu let iz Barselone u povratku,nema ni tranzita sa njima.Što se tiče Budimpešte,tu se može i busem ako ga bude bilo.Vidim na sajtu Fudeksa da imaju neke cene za Beč ovog meseca,pisao sam im i čekam odgovor od njih sutra.Oni su ranije išli za Beč preko Budimpešte.

Ne znam šta je bilo sa onim forumašem što je rezervisao smeštaj na Agodi i nije dobio nikakvu potvrdu,nisam video feedback te cele priče.Agoda je za neke hotele povoljnija od bookinga,mada i jedni i drugi izjednačavaju cenu.

Izmenjeno (Leicester)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobio je potvrdu... 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlicna cena ☺, u Becu traze svuda sertifikat o vakcinaciji, u hotelu, kaficima, restoranima

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa svakako ću morati da imam onaj što se vadi u pošti za ulazak u avion.

A ostao mi je od leta u Parizu, pa ću ga upotrebiti.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam staro klasično pitanje,gde je najbolje kupiti forinte ako idemo u Madjarsku,da li ovde ili u Madjarskoj i da li je bolje menjati evre ili dinare da bismo dobili forinte?Vip menjačnice u Beogradu nude forinte,da li je pametno da kod njih kupimo?Setio sam se da se može preko Subotice do Segedina ili Budimpešte autobusom,verovatno ima i redovnih linija,raspitaću se.Madjarske teme na forumu su prilično puste pa zato ovde pišem.Puno forumaša je spajalo spa odmore i kupovinu u Segedinu,pa bih mogao to da probam i ja.Kako bude u decembru u vreme adventa kako ga zovu?Da li se i dalje isplati kupovina u Arkadu?Da li vredi kupovati tamo Pik Seged mesne proizvode i donositi kući?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Misljenja sam da je sve to manje vise isto. Kurs je nepovoljan , kako god okrenes. Zbog konverzije valuta i ovde i tamo ce ti uzeti ne malu proviziju na iznos koji menjas. Tamo ako kupujes forinte za evre, oni na 100 evra uzimaju dal 3 ili 5 posto proviziju u menjacnicama. U svakom slucaju svuda ti trebaju sitne forinte, za toalet i slicno. Kupovina u Arkadu se ne isplati, u odnosu na nase cene. Isto vazi i za te mesne proizvode. Ovi sto uzimaju na veliko , koriste opciju povracaja Pdv , pa tako na toj razlici zaradjuju. Sve banje su im sjajne, ali i prilicno skupe. U Segedinu preporucujem Ana Furdo kupaliste.

U decembru im bude svuda lepo , imaju Bozićne vasare na sve strane, to je bas lep dozivljaj.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mamaia,hvala ti na ovim preporukama,Ana Furdo deluje baš atraktivno i čitao sam neke tekstove na našem jeziku o tom kupalištu.Ne verujem da je i dalje dnevna karta 6€.Ulazio sam na sajt ali je samo na mađarskom.Do Budimpešte nisam za sada pronašao direktnu liniju,a do Segedina postoje dva polaska dnevno iz Subotice.Spa centri su skupi i kod nas i to prilično.Nastaviću dalje se informišem i bilo bi dobro zaista i otići.Korona ne prolazi i nema svrhe čekati bolje vreme koje je teško dočekati.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene si primamila koja ne ulazim u bazene. jaooo bozicni vasari :)))

Ali treba stici zagusljivim busom... pa kad ljudi izuju one sinteticke patike a pregrejan bus

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slusala sam u nekoj enmisiji na Novoj o usaglasavanju covid sertifikata sa EU, jos se ceka na to, sada se cita preko QR koda. Kada se to desi, bice vazno da vakcina ne bude primljena pre vise od 6 meseci. To znaci da ce svako morati da primi i trecu dozxu, ako zeli da putuje, za one kojima je i treca doza na isteku od 6 meseci, jos ne postoji resenje. ( Cetvrta ????? :shokiran: )

 

U Madjarskoj se trazi dokaz o vakcini i za TC, je li?

 

Kakvi su javni toalketi u Budimpesti i Segedinu i ima li ih? Da li se tamo tarzi dokaz?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Slusala sam u nekoj enmisiji na Novoj o usaglasavanju covid sertifikata sa EU, jos se ceka na to, sada se cita preko QR koda. Kada se to desi, bice vazno da vakcina ne bude primljena pre vise od 6 meseci. To znaci da ce svako morati da primi i trecu dozxu, ako zeli da putuje, za one kojima je i treca doza na isteku od 6 meseci, jos ne postoji resenje. ( Cetvrta ????? :shokiran: )

 

U Madjarskoj se trazi dokaz o vakcini i za TC, je li?

 

Kakvi su javni toalketi u Budimpesti i Segedinu i ima li ih? Da li se tamo tarzi dokaz?

Postoje dva pitanja koja je neumesno pitati u Madjarskoj, 1. Gde vam je fudbalska reprezentacija 2. Gde vam je toalet

Ne znam sta si gledala, samo mi se cini da ti informacija nije tacna. U Madjarskoj verovatno ima toaleta, ali svi su na placanje u forintama,veoma su zavuceni negde,cesto imaju sifre, metalne prepreke ako su uz autoput neki moteli ili pumpe i uopste zivom coveku koji ima potrebe u Madjarskoj je najbitnije pitanje , gde je toalet i imam li sitne forinte 100 ili 200 , kako gde.:D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Slusala sam u nekoj enmisiji na Novoj o usaglasavanju covid sertifikata sa EU, jos se ceka na to, sada se cita preko QR koda. Kada se to desi, bice vazno da vakcina ne bude primljena pre vise od 6 meseci. To znaci da ce svako morati da primi i trecu dozxu, ako zeli da putuje, za one kojima je i treca doza na isteku od 6 meseci, jos ne postoji resenje. ( Cetvrta ????? :shokiran: )

Ovo je užasno!

Ja ne planiram da primim treću jer sam dobio covid i pored 2 primljene! I to 3 meseca posle 2 doze!

Neka se j**u! U pm više sa tim vakcinama i svime! Ako očigledno ne deluju ne znam.zašto bi se neko podvrgavao tome kako kome padne na pamet a iskreno znam bar 10ak ljudi koji dobili kovid posle 2 vakcine.

 

Mada sada vidim da meni 29 oktobra ističe 6 neseci od 2 doze. A 6 novembra idem za Beč. Nije valjda da će to biti problem

?

Izmenjeno (Phillippe)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka