ljerka

Putovanja u 20-22 godini, posle otvaranja granica i pandemije

2204 poruke u ovoj temi

Evo necega sto mislim da bi svaka ozbiljna drzava koja ima prilive od turizma trebala da uradi. 

 

:Kiparska vlada navodi da će pokriti troškove smeštaja, hrane, pića i lekova za obolele od korona virusa i njihove porodice. Pacijenti će morati samo da plate vožnju taksijem do aerodroma i kartu za povratak kući.

Bolnica sa 100 ležaja biće namenjena isključivo stranim putnicima koji su pozitivni na test, a 200 respiratora biće rezervisano za teško obolele. „Karantinski hotel“ sa 500 soba biće rezervisan za članove porodica pacijenata.

Ovo pismo je upućeno vladama, avio kompanijama i turističkim operaterima, a sadrži striktne zdravstvene i higijenske protokole koje je vlada usvojila kako bi privukla turiste.

Turizam čini 13 odsto kiparske privrede, a ove godine se očekuje gubitak od 70 odsto od 2,6 milijardi evra prihoda od turizma."

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovde samo nedostaje jedna jako bitna recenica da ce se za ulazak na Kipar traziti negativan test. Sto je i razumljivo, jer pokrivaju troskove zato sto si se zarazio kod njih a nisi doneo virus. (ne ulazim u to koliko su testovi pouzdani)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drago mi je što nisam bio u pravu za Grčku,ipak nisam ni ja neki anti-traveller.Ali nejasno mi je šta će se dešavati sa Španijom i Italijom.Da li neko planira da letuje u Španiji?Nekako se samo Grčka pominje ovde,doduše to je razumljivo.Italija mi je važna samo kao tranzitna zemlja,ali ima dosta ljudi kojima će biti glavna destinacija.Neophodno mi je da proradi Milan Bergamo aerodrom u punom kapacitetu.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@Leicester

Tolika promocija domaćeg turizma mesecima unazad i sad bi u Španiju? Šta ćeš tamo kad je otkazana Olimpijada i Oktobarfest, Nemci letuju u Nemačkoj itd. itd. :)

Zaista su otkazali sve te festivale,ali evo vidimo da je zakazan Exit za 13.-16.avgust.Izgleda da ovde niko neće ka Španiji,samo vas zanima Helenska Republika i da je što mirnije jer bežite od svakodnevnih gužvi.Pitao sam dobronamerno,u slučaju da se pojavi neki "Španac".

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako mogu Exit da zakažu, a Nemci otkazali manifestacije? To je po tvojoj logici nemoguće, ipak su oni zvezda vodilja :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja se isto pitam.Ne samo Nemci,već su svi otkazali masovne skupove.Tomorrowland otkazan,Ultra otkazana,Sonar,Octoberfest...Love fest u Vrnjačkoj banji su ograničili na 1000 ljudi a Exit ide na pola kapaciteta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 
 
 
 
 

Znači, s obzirom na koronu, u odredjenih 20 zemalja treba poneti potvrdu RFZO, a u sve ostale zemlje treba uz dotičnu potvrdu poneti  i puno para, i nadati se najboljem. Za sad se nadam... nekom boljem rešenju...? 

 @rakel zar je potvrda neophodna u oba slucaja? Ja sam razumela da je potrebna samo ako se putuje u neku od ovih 20 zemalja sa kojima RFZO ima ugovor. Ovo je sad potpuno nova informacija za mene.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Delovalo je da nećemo nigde.Ostaću preko leta u Srbiji,ali se raspitujem za jesen i taj neki dalji period..Razumem da morate malo da se našalite,to je ok,zato smo tu.Bili ste previše opterećeni pa sam morao malo da se šalim i ja u proteklom periodu.Nije ni meni lako što sam morao odustati od određenih putovanja.Ako je neko anti-traveller onda takva osoba ne bi pisala ovde.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

123, potvrda RFZO  je potrebna  u oba slučaja, za kovid. Ostale, uobičajene stvari kao do sada pokriva putno zdravstveno osiguranje uplaćeno kod osiguravajućih kuća. Ove potvrde nisu uslov za putovanje, one nam samo daju mogućnost da se u nekim zemljama lečimo besplatno od kovida, a u nekim  drugim zemljama, omogućavaju da nam RFZO refundira troškove lečenja po povratku u Srbiju. Svako može da odluči prema sopstvenoj proceni situacije da li da se zamajava sa tim potvrdama ili ne. Mislim da ih nije loše imati. U medijima juče pročitam npr da je u Grčkoj lečenje od kovida besplatno, danas pročitam da nije. Sutra demanti demantija i tako u nedogled. Ja, do sada nisam imala nikakvo iskustvo sa lečenjem u stranim zemljama, tako da zaista ne znam kako to sve u stvarnosti funkcioniše. Teško je izbiti državi pare iz džepa, ali... S potvrdom bar postoji možda neka šansa za to, a bez nje ne. 

Izmenjeno (rakel)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Drago mi je što nisam bio u pravu za Grčku,ipak nisam ni ja neki anti-traveller.Ali nejasno mi je šta će se dešavati sa Španijom i Italijom.Da li neko planira da letuje u Španiji?Nekako se samo Grčka pominje ovde,doduše to je razumljivo.Italija mi je važna samo kao tranzitna zemlja,ali ima dosta ljudi kojima će biti glavna destinacija.Neophodno mi je da proradi Milan Bergamo aerodrom u punom kapacitetu.

 

I mene ovog leta najvise interesuju ove dve zemlje, koliko sam pohvatao po netu izgleda da su trenutno obe nemoguca misija za nas turiste iz srbije. Za Italiju je izgleda obavezna samoizolacija od 14 dana a za Spaniju cak ni ulaz nije dopusten za turiste iz Srbije.

Javljaj ako sta saznas, moram najkasnije do 1. jula da znam na cemu sam jer ako izduvam za te dve da ganjam nesto drugo :) 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilo je u nekim tekstovima pre 5-6 dana da će se Španija otvoriti 1. jula za turiste u potpunosti,i to bez karantina i testova.Jedino je pitanje koje će se mere primenjivati,biće verovatno obaveznog distanciranja i raznih zabrana.Neće više biti onih scena gde su neopisive gužve na nekim plažama,a bilo ih je,neće moći da se partija kao prošle godine.Ali realno je da ćeš moći da odeš ako ti ne budu smetali svi ti propisi koji se najavljuju.Meni je bezveze da nosim masku i rukavice u avionu i da budu prazna srednja sedišta,to nikako ne mogu da prihvatim.Rešio sam da ne idem avionom dok sve ne bude kao pre.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A šta ako godinama  ne bude kao pre?  Ode život. Autostopom. 

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27008
    Ukupno tema
    905816
    Ukupno poruka