snowwhite

Venecija, opšta tema

220 poruka u ovoj temi

Meni utisak zavisi od trenutnog osecanja, tamo gde sam. U odnosu na 90 te kad sam prethodno bila u Veneciji, sad je znacajno propala, gomila kineske jeftine robe, slabo odrzavano, skupo. Onda su na trgu Sv.Marka bili vodeci kreatori italijanske mode, a sad jeftine suvenirnice.A lepo sam se provela isli smo sin i ja u martu,nije padala kisa, a kanali nisu smrdeli kao leti, i nama je bilo sasvim lepo na subotnjoj pijaci, na sladoledu uz kanal i gondole i dok smo se smucali kroz razne male ulice.  Zgrade onako, ja pamtim i kad su bile bolje. Njemu se tamo nije svidelo sto nigde nije video mlade ljude  da tu zive i rade, s njegove tacke gledista svi su bili matori ili turisti,  Vrlo rado bih gledala nove i moderne gradjevine  i galerije a za to u tim kratkim  turama nema vremena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jedne slicice iz Venecije

Most uzdaha

IMG_3883.JPG

 

A da biste napravili ovu sliku treba da prodjete kroz ovo

IMG_4198.JPG

 

Pa kad se vratite kuci i saberete utiske, nesto ce da prevlada.

Izmenjeno (prometej)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Napulju mi je smrdelo, ljudi mi se nisu svideli, a od Pompeje koju sam obisla istog dana sam imala mesecima, skoro jednom nedeljno,  nocne more :-( . Tako sam povezala ta dva mesta i sve u svemu, necu se vracati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobar dan. 

Pročitala sam sve postove na temi i stekla utisak šta me interesuje, a šta ne prilikom obilaska Venecije, ali nisam uspela da sagledam da li je putnicima bio interesantan obilazak ostrva Murano i Burano? Jedna agencija je skoro ponudila turu koju je nazvala Obilazak venecijanske lagune. Prvi dan je rezervisan za obilazak Udina, drugi za obilazak Venecije, a treći za obilazak ostrva Murano i Burano. Kako vam deluje ovaj program? Mene interesuje samo obilazak Venecije na ovom putovanju (naravno, i ostrva su deo tog područja). Nisam zainteresovana za izlete u Padovu, Veronu...koje nude ostale agencije. Planiram put sa ćerkom od 10 godina, pa bih volela da vidi prvo Veneciju, pa ćemo lagano dalje...

Još jedno pitanje: smeštaj koji agencija nudi je u Lido di Jesolo ili Oderzo. Na mapi vidim da Oderzo nije baš blizu Venecije. Jesu li povezani Venecija i Oderzo nekim direktnim prevozom?

Unapred hvala svima na odgovorima  :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

A da biste napravili ovu sliku treba da prodjete kroz ovo

IMG_4198.JPG

 

 

Bas guzva ... mi kad smo bili stignli smo rano ujutru ... tako da nikoga nije bilo na tom mostu odakle se slika most uzdaha ... ali ni kasnije nije bilo bas ovakva guzva ... a bili smo oko 20 avgusta ... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili oko 1. maja, pa je bila veca guzva. Ispred Mosta uzdaha i na Rialtu je bila bas guzva, ali zahvaljujuci GSP skoli, uspevali smo da se izborimo za dobar kadar  :)

A sa druge strane bilo je mnogo trenutaka gde smo u nekim ulicama i trgovima bili sami ili sa retkim prolaznicima.

Saberi, oduzmi, imali smo dobar prosek. 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav . Vratio sam se iz Venecije sa lijepim utiscima , prije svega hvala za TIP smjestaj u mjestu Veneto Mogliano - Villa Foscarini.

Smjestaj je na 5min od zeljeznicke stanice a vozovi idu skoro svakih pola sata .

 

U veneciji smo se kretali gradskim prevozom tj. busem na vodi. Jedna karta je 7.5€ a dnevna 20€ tako ako planirate da provedete duze vremena isplatnije je kupiti dnevnu svakako jer nas je povratna do Trga svetog marka i nazad kostala 15€ . Nismo se dugo zadrzali ali smo uspjeli vidjeti glavne znametinosti i provozati se Velikim kanalom , dan je bio prelijep za obilazak.

 

Iskreno ja sam imao utisak da je to sve dosta manje , tako da bih preporucio svima koji idu dva dana da odvoje za posjetu gradu da bi se stiglo vidjeti sve.

 

U gradjevine , crkve itd. nismo ulazili jer nisam imao vremena a niti sam zelio dodatni trosak.

 

U prilogu par slika :

 

https://scontent.fsjj1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21272550_10155697179898792_4023746716827381831_n.jpg?oh=30233645bb2a97f0b6955742aa1a8747&oe=5A54F317

 

https://scontent.fsjj1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21270857_10155690983393792_3335914511138074639_n.jpg?oh=677814c1abd525f634a76e85dd75e0ae&oe=5A16E8D6

 

https://scontent.fsjj1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21230841_10155690983438792_8901093492135228386_n.jpg?oh=c7505841ec0c2870fba8c80ba327dbb8&oe=5A50896F

 

https://scontent.fsjj1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21231689_10155690982888792_5927217143593264168_n.jpg?oh=033f9b300acf199e013f661ff1ac2e44&oe=5A172862

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zdravo svima,

pomoc prijatelja.

Bicemo smesteni u centru Mestre-a blizu bus  linije 7 koja povezije Mestre sa Venecijom. Koja je cena karte i kako se kupuju ?!

 

hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zdravo svima,

pomoc prijatelja.

Bicemo smesteni u centru Mestre-a blizu bus  linije 7 koja povezije Mestre sa Venecijom. Koja je cena karte i kako se kupuju ?!

 

hvala unapred

Izmenjeno (petrovici)
http://actv.avmspa.it/en/node/775 na sajtu je cena pojedinacne karte 1,5e
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala,

pronadjoh to ali me je malo zbunilo kupovina sa  VENEZIA UNICA CARD da li je obavezna i za standardne karte ?

koliko vidim za bus karte nije.

jos jedno hvala

 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravih da kazem, da karte za gradski prevoz (odnosno people mover), ne vaze za vodeni taxi. Vodeni taxsi se placa 7,50 evra i isto traje 70 minuta, povratna 15 evra, a dnevna 20 tako da se mozda isplati dnevna, ako ste zamislili da se vise vozite, a manje setate. Takodje, do trga Svetog Marka, moze da se dodje i brodom od Tronketa, tu je ujedno i pocetna stanica i vodenih taxija... Ovo mozda nije lose znati, jer cela Venecija je muzej na otvorenom,  u sluzbi turizma, i tamo nema autenticnog zivota. Dokaz za to je da u Veneciji nema ni jedna jedina klupa na koju mozete da sednete! Ni na autobuskoj stanici! Pa se covek umori i mozda bi malo da se provoza...

Javni toalet je prilicno skup i vi ste prakticno prinudjeni da sednete u restoran, kafic, sta god, umori se covek od hodanja:)

Izmenjeno (Helena01)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veneciju zaista treba obići...Potrebna je i priprema radi boljeg provoda..Kako su mi pomogli neki saveti sa foruma,osetio sam potrebu da i ja opisem svoje utiske,mozda nekom pomogne....

Dolazak. Mi smo vozom,Udine-Venecija 1h45 min 12 evra po osobi. Do Udina kombi 60 evra po osobi. Mi odmorili kod rodbine u Udinama 2 dana, ima i tamo šta videti i obići, jesti pravu picu na drva u restoranu,stejk u S.Daniel, najbolja prsuta u Italiji...

Smeštaj: najbolje u samoj Veneciji, ne mora centar jer je sve blizu i bilo koja šetnja je zanimljiva.Dobro je imati doručak. Do Mestrea nije daleko 15-20 min vozom, ali se gubi šmek Venecije i mogućnost večernje šetnje.

Vreme: ako imate sreće sa vremenom i vodostajom lepo je u martu, cene su niže,vreme sunčano,ako bude veće vode to je uglavnom u popodnevnim satima oko S.Marka, ali i za to ima rešenja,postavljaju se pontoni.  Mi smo bili krajem marta, sunčano,malo hladnije,ali ova godina je bila ekstremno hladna, takoda m islim da je inače toplije. Gužvi ima umereno i to samo oko S.Marka i Rialta.

Orijentacija: bude problema uvek u početku, Here pomaže,ali nije baš pouzdan.najbolje je imati internet vezu i navigaciju, ali već posle jednog dana se mnogo bolje snalazi.Bitno je imati predstavu gde se šta nalazi,mapu i orijentisati se u odnosu na krupne stvari Ferova(žel.stanica),S.Marko trg, Rialto most). Kada se informišete o smeštaju pitati kako se dolazi u odnosu na jednu od ove tri lokacije jer za njih postoje jasne i česte oznake.

Koliko dana je potrebno za Veneciju? Jednodnevni izleti nikako,bolje je to gledati na tv.Nama su 3 dana bila taman. Prvi dan se potroši na smeštaj,upoznavanje okoline i obilazak najznačajnijih znamenitosti koje su relativno blizu.( ima na drugim temama koje su). Drugi dan, kupiti dnevnu kartu  ze feri 20 evra i i obići veliki kanal i ostala ostrva za koji važi karta i slikati znamenitosti sa vode,skoro sve se vide, Popiti piće ili kafu na trgu S.Margarita gde ima vrlo malo turista i gde dolaze meštani. Treći dan opušteno,piće na trgu,ili obali....

Hrana. Ako ne planirate da potrošite 50 evra po ručku minimum, za dvoje,onda restorane nemojte da planirate. Ali u Veneciju se ne dolazi zbog toga. Hrana pice,paste za poneti,kolači,sendviči ima svuda i sličnog su kvaliteta,cene od 3-6 evra.

Maske.plastičnih ima svuda 7-30 evra, pravih na nekoliko lokacija, mi kupili u Barbaria dalle Tole 6360, u radnji L artista della Barbaria, cena od 15-150 evra.

 

 

Izmenjeno (boban72)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedno pitanje ako neko zna.

Idemo uskoro u Veneciju a bicemo smesteni u Noventa di Piave. To je nekih 40-ak kilometara od Venecije. Da li je neko bio ovde i kakav je prevoz do Venecije? Da li ima voz? Da li je bolje ici kolima i parkirati na placenom parkingu u Veneciji i da li se taj parking unapred rezervise?

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905090
    Ukupno poruka