snowwhite

Venecija, opšta tema

220 poruka u ovoj temi

Tvoj izmestaj mi deluje kao pismeni iz Srpskog, napisan bez motivacije :-)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeдно питање у вези Венеције. Да би се пребацио на острво Giudecca најјефтинија карта за Vaporetto је од 7.50 € која траје 75 минута, дакле и да се вратим назад то је укупно 15 €.
Зар у том случају није боље купити ову од 20 € која важи 24 сати ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me koja je cena vaporeta od Venecije do Burana? Posto sam bila u Veneciji pa ne bih bas mnogo vremena provela u Veneciji, a zelja mi je da vidim Burano. Da li je neko bio u Buranu i ako moze da mi prenese svoje utiske?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Beнеција ... ''град мостова и канала'' је испунио очекивања и оно што ме је на првом кораку одушевило, то је да није истина да има превише туриста, а први дан је био недеља. Ја сам очекивао да ће то бити лудница као у прашкој улици Карлова која излази на Карлов мост.
Другу ствар коју сам очекивао је фамозни смрад устајале воде, оносно баре о којој говоре сви ... и они који су посетили острво и они који нису, али ја то нисам осетио, чак шта више дуж Riva dei Sette Martiri, дакле при крају острва уз обалу понекад би поветарац донео и типичан мирис јадранског мора.
DSC07766.jpg
Север Венеције, дакле Cannaregio ми није оставио неки утисак првог дана, али другог дана смо зашли мало дубље и схватио сам да је то права Венеција, без туриста, само житељи који не знам како успевају да живе и организују се поред нас који их окупирамо сваког дана. Ту смо налазили свој мир у Венецији, савршено за пикник.
DSC08169.jpg
Издвојио бих и Castello, тај део острва је такође лепо украшен парковима.

Највеће изненађење је да нису у праву они које тврде да је за Венецију довољан један дан, евентуално два. Мени је било потребно 3 дана, што значи да нисам имао дан вишка да посетим остала мања острва Giudecca, Мурано и Бурано.

DSC08225.jpg

Замимљиво је да они који желе да изнајме смештај на самом острву нуде делимичну заблуду да туристи много губе ако изнајме смештај ван острва, јер на тај начин никада неће осетити у потпуности дух Венеције.
Пошто нисам видео рађање јутра, вероватно су делом у праву, али није ми био проблем да сачекам прво вече, жељно чекајући да видим као изгледа Венеција ноћу.
Е тада сам открио мрачну страну Венеције.  :shock:
21:40 одједном као да сви осим нас знају да је неки ''полицијски час'', фајронт, глуво доба ноћи када последњи бус вампирац ти бежи испред носа ... па да се не лажемо помислио сам и на вампире.
Одједном све те живе улице су почеле да се гуше у полутами. Сиромашно осветљени трг Сан Марко, понеки бар и то је то ... остало мркли мрак.
Питамо се да није последњи бус отишао... и само да не не изда навигација, јер ми се чини да би вечно лутали у лавиринту Венеције, која баш због тога и чини ово место посебним.

Izmenjeno (Борча Борча)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav. 02.09 planiram posjetiti Italiju - 02 bih isao u veneciju a 03 u gardaland. Putujem u sopstvenoj reziji sa suprugom , koliko sam mogao procitati vecina se smjeste u Lido di Jesolo kraj venecije. 

Pitanje na koji nacin se najlajse prebaciti od Lido do Venecije brod ili voz ? 

Preporuka za neki hotel - "bestbuy " opcija a u nedelju bih autom krenuo za gardaland. 

Ukoliko jos imate nekih korisnih informacija svakako su dobrodosle. Sta je "obavezno" za pogledati u Veneciji ?

Da li mogu nekako izvesti da usput posjetim i outlet u blizini padove na putu za gardaland.

Izmenjeno (tarik.secic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@tarik.secic

iz Lido di Jesola do Venecije ti je najlakše brodićima. Oni ne kreću baš iz Lida, nego iz mesta Punta Sabioni.

Ja sam bio prvi put u Veneciji, i u Italiji uopšte, u maju ove godine. Išlo nas  je četvoro, kolima u sopstvenoj režiji. Mi smo na osnovu komentara ovde na forumu, kao bazu izabrali mesto Mogliano (Moljano)  Veneto. Mesto je otprilike na pola puta izmedju Venecije i Treviza. Prednost je što ima železničku stanicu i odatle vozom do Venecije stižeš za nekih 15-20 min lagane vožnje, na stanicu Santa Lucia. Cena karte 2,54 eur po osobi u jednom pravcu. Sa stanice izlaziš pravo na Grand kanal, sjajno iskustvo.

Što se tiče smeštaja, mi smo preko bookinga izabrali apartman u stambenoj zgradi udaljen 2 min od stanice i možda7-8 min od centra samog mesta. Zove se Appartamento del Sole i apsolutno sve preporuke kako za smeštaj, tako i za vlasnicu. Za klasu iznad privatnih smeštaja u kojima sam do sada bio po Grčkoj.

Po meni je ovo bolja opcija ako si kolima i planiraš da ideš ka Padovi. Mislim da bi iz Lida mnogo kružio. Pokušaj možda da nadješ smeštaj u Mestreu, to je kopneni deo Venecije.

Što se tiče obilaska po Veneciji, mi smo došli nepripremljeni, pa smo uzeli mapu, ušli u uličice i izgubili se, lutali... i tako dva dana, Svašta smo videli i oduševili se, a sad šta je obavezno...hm pa ona opšta mesta... trg i  bazilika Svetog Marka, duždeva  palata, crkva Santa Maria dela Salute, most Rialto, gallerie dell Academia... To su glavne atrakcije, ali su prepune turista. A Venecija krije mnogo toga iza svakog ćoška, neopisivo. Nama je npr, sjajna bila crkva u četvrti Kanaređo, Chiesa dei Gesuiti, ulaz je 1e, a unutra imaš dela Ticijana i Tintoreta...

Vožnja gondolom je 80e pola sata, bilo nam je malo mnogo,,,Ako hoćeš da se provozaš Grand kanalom, mislim da je najjeftinija  opcija da kod Trga svetog Marka sedneš na gradsku, brodsku liniju br, 2. Njom ćeš da ploviš kroz kanal Giudecca i zatim da uđeš na Grand kanal na vrhu, kod železničke stanice i zatim se celom dužinom spustiš opet do Trga svetog Marka. To je u suštini linija gradskog prevoza, pa je često gužva, ali ako uzmeš mesto za sedenje pored prozora, nagledaćeš se lepote... Cena karte je, čini mi se 7,5 e...

Uzivajte.

E da, zaboravih da spomenem da na putu ka Veneciji, pre Mogliano Veneta imate veliki outlet Noventa di Piave, sa finim stvarima po ne baš finim cenama:D

Za taj outlet kod Padove ne bih znao.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sav taj kiceraj u Veneciji (po meni nista se s nicim ne slaze pogotovu onaj trg ... vec kao da je to projektovao neki pijani arhitekta slucajno nagazio na spric i iglu sa heroinom,  malo mu vetar doneo i smrknuo koku i umesto duvana greskom smotao dzoint ... da se ne lazemo jeste sve to lepo kad bi se gledalo zasebno ali onako zgurano kao celina ... kiceraj obican) sve je to steceno pljackom i otimacinom ... a ljudi se dive ... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@tarik.secic

Zove se Appartamento del Sole i apsolutno sve preporuke kako za smeštaj,

 

 

Mnogo hvala na detaljnim informacijama !! Smjestaj koji si predlozio je odlican ali nazalost bookiran u vrijeme moje posjete. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Sav taj kiceraj u Veneciji (po meni nista se s nicim ne slaze pogotovu onaj trg ... vec kao da je to projektovao neki pijani arhitekta slucajno nagazio na spric i iglu sa heroinom,  malo mu vetar doneo i smrknuo koku i umesto duvana greskom smotao dzoint ... da se ne lazemo jeste sve to lepo kad bi se gledalo zasebno ali onako zgurano kao celina ... kiceraj obican) sve je to steceno pljackom i otimacinom ... a ljudi se dive ... 

Na žalost I ja bih se donekle složila. Prilično sam se razočarala koliko je sve komercijalizovano (preko Duždeve palate ogromna raklama Boša), na trgu Svetog Marka tezge sa šeširima,torbama, čarapama....uličice pune vlage I buđi ( tu sunce verovatno nikad ne ulazi)...gužva, gondole se malte ne sudaraju, boja gondola ne smem ni da kažem našta me potseća. Eto... na žalost verovatno sam jedna od malobrojnih, ali meni Venecija nikako " nije legla"...možda je I do mene, ko zna..

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Sav taj kiceraj u Veneciji (po meni nista se s nicim ne slaze pogotovu onaj trg ... vec kao da je to projektovao neki pijani arhitekta slucajno nagazio na spric i iglu sa heroinom,  malo mu vetar doneo i smrknuo koku i umesto duvana greskom smotao dzoint ... da se ne lazemo jeste sve to lepo kad bi se gledalo zasebno ali onako zgurano kao celina ... kiceraj obican) sve je to steceno pljackom i otimacinom ... a ljudi se dive ... 

Kredibiliteta, radi,

Da bi tvoje pisanje bilo prihvaceno, prvo moras da se pismeno izrazavas. U prvom redu napravljene su 2 gramaticke greske, ("po meni" =po mom misljenju- "s nicim" = ni sa cim)

Inace, slazem se sa tvojom konstatacijom da je u Veneciji vecina stvari stecena pljackom i osvajanjem. Ali nazalost, sve sto u XXI veku posecujemo kao turisticke atrakcije, proizvod je pljacke, osvajanja i zlostavljanja onih koji su neposredno ucestvovali u stvaranju toga. . 

 

Izmenjeno (Pauna)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 Da je Venecija previše komercijalizovana jeste, slažem se, ali to je prokletstvo našeg doba. Od velikih gradova do zabačenih grčkih plaža prekrivenih ležaljkama...

 

Meni ne ulazi u glavu kad ljudi pocnu da kukaju sve je komercijalizovano, sve je puno turista ... jeste lepo ali guzva ... nemas gde da sednes i da se smestis (bicu iskren smeta i meni sve to ... ) ... pa isto kao sto sam ja otiso tamo da vidim nesto ili da uzivam na plazi, kao sto si ti otiso tamo da vidis nesto ili da uzivas na plazi, isto tako je i neko tamo treci, cetvrti ... otiso da vidi to isto ... i da isto uziva na to istoj plazi kao smo ja i ti otisli ... e sad sto smo otislii svi u isto vreme ... to je vec neka visa vasionska sila (ili bozja kako god) ... 

 

P.S. Ko prvi devojci njegova je devojka ... a ko zadnji devojci njegova je zena ... 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas sam ovo ^ pomislila vise puta u poslednje vreme! Prvenstveno kada se ljudi zale kako su nekad neke plaze u GR bile divne  a sada je guzva, ali  i kada citam tekstove o ljudima koji zive u Veneciji, Pragu Dubrovniku i ostalim mestima, kako im smeta puno turista!

Zivimo evo vec u drugom veku kada je turizam veoma razvijen i sve sto se desava nije neocekivano. Nazalost, turisti cesto ne znaju da se ponasaju, unistavaju spomenike, bacaju djubre, vade zivotinje iz mora, ali sve ostalo je logicna posledica zelej da se vidi nesto novo/popularnp/nesvakidasnje.

Bila sam u Veneciji pre 8 i pre 11 godina, jednom sam bas htela, drugi put je bila usput, nisma odusevljena, svi ostali gradovi u Italiji, sem Napulja, su mi ostavili lepsi utisak. Natrpanost, previsoke cene i kiceraj, kanali od kojih se osecam klaustrofobicno, to su mi asocijacije. Iz svega izuzimam baziliku Salute :-)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

... Bila sam u Veneciji pre 8 i pre 11 godina, jednom sam bas htela, drugi put je bila usput, nisma odusevljena, svi ostali gradovi u Italiji, sem Napulja, su mi ostavili lepsi utisak.  ...

 

Zasto Napulj ostavio los utisak ??? Ja bas imam jaku zelju da ga vidim ... sad za manje od mesec dana bi trebalo da idem malo da se svrckam turu Rim, Napulj i Pompeja ... 

Izmenjeno (Milos Andjelic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice guzve, ljudi hrle tamo gde je lepo, to je tako prirodno...nazalost, onda zagade ta mesta. Npr. lezaljke na svakom milimetru plaze...tesko se prirodna lepota probija kroz takav oklop, ali se probija ipak...  Sto se tice Venecije, ili bilo kog drugog patiniranog grada,  mislim da onaj ko gundja zbog guzve, oronulosti zgrada, i sl. -propusta da vidi sustinu.

Izmenjeno (rakel)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka