banem

Zimski vikend u Slovačkoj

15 poruka u ovoj temi

Gledam da "spojim" dane oko praznika u februaru, pa onda gledam izlet od 3-4 dana negde. Eventualno tako nešto u Slovačkoj, Rumuniji. Ili možda Hrvatska, Slovenija... svi predlozi dobrodošli (mada sam bivšu YU celu obišao). Hvala!. Dva dana gledam mapu i ponude, booking... i ne nalazim ono što hoću, pa ako neko može da pomogne...

Idealno mesto bi bio neki hotel sa bazenom u brdima sa šumom, gde može da se pešači, gde postoje nekakve pešačke staze, ali da nas ne pojede medved. :) Ski staze mi ne trebaju. Do nekih 500 km udaljenosti od granice. Nešto tipa Partizanskih Voda na Zlatiboru.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 1.2.2017. at 13:28, banem je rekao/la:

Eventualno tako nešto u Slovačkoj

Ako ne nađeš ono što tražiš u Rumuniji, pogledaj skicentar Jasna, koji se nalazi na Niskim Tatrama u Slovačkoj. 

Skicentar Jasna nudi veliki broj odličnih hotela, restorana, obeležene planinarske staze (šetačke i za one sa malo više kondicije). Oni fizički sremniji, spretniji i opremljeniji, mogu da popnu vrhove koji su viši od 2000 m (Hopok i Dumbijer).  

U podnožju planine se nalazi gradić Liptovski Mikulaš u kome imaš sve što ti treba, a koga zanima sportska i ski oprema, ovde će naći odličan kvalitet za manje para nego u Srbiji. Mikulaš nudi otvoreni i zatvoreni akvapark sa termalnom vodom.

Ne tako daleko od Mikulaša nalazi se i gradić Poprad koji ima još veću ponudu i niže cene sportske i ski opreme. Spominjem sportsku opremu zato što sam nju kupovao, mada se ni ženski deo ekipe nije bunio. Naprotiv, hvalile su se dobrom i povoljnom kupovinom.

Kad već dođeš do Poprada, onda ni Visoke Tatre nisu daleko. Možeš kolima, ali je mnogo lepše lakom železnicom, čiji su polasci tačni u minut, tako da možeš dobro da isplaniraš dan. I na Visokim Tatrama ima šetačkih staza, lepih jezera, planinarskih domova (neki više liče na hotele).

Možda sam nabacao informacije jednu preko druge, ali je to otprilike to.

Bez obzira da li ćeš izabrati Rumuniju, Slovačku ili neko treće odredište, želim ti da uživaš.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, hvala, ozbiljno si me zainteresovao za Slovačku! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sajt szallas,hu, nadji Rumuniju u ponudama, klikni hoteli sa 4 zvezdice sa leve strane  i izbacice ti Pojanu Brasov, Banju Herkuleanu, Trgu Mures.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisano u Slovačkoj. :) Hvala Srećko!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Истражи мало. Има ту још свашта нешто.

Демановска пећина је прелепа, а лако је до ње доћи, колима или бусом.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Pošto ste rezervisali u Slovačkoj,a i @putnik srećko  je baš lepo opisao to što vas zanima u Slovačkoj, ovu temu ću prebaciti u Slovačku i malo je prilagoditi (promeniti naziv i još par sitnica)

Nadam se da ćete  @banem neki komentar napisati po povratku :)

@Mamaia ostaće vaša poruka na temi, iako će biti prebačena. tema

Hvala na razumevanju

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@mikap, naravno, a potom, kad se vratimo, sledi detaljan putopis. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskopiraću PP koja je nastavak gore pisanog.

Iz Mikulaša do skicentra Jasna se može stići i skibusom. Nisam koristio taj bus pa ne znam kako funkcioniše, ali verujem da ima na guglu, ili se raspitaj u smeštaju. 

Voz za Visoke Tatre koji sam pominjao kreće iz Poprada, do koga sam dolazio busom iz Mikulaša. 

U podnožju Visokih Tatri ima više naselja i u svakom staje voz.  Meni se najviše dopao Stari Smokovec (postoji i Novi Smokovec), iz koga kreće zupčasta železnica. Do gornje stanice se može i pešice. Gore ima pešačkih staza,  a sa gornje stanice do podnožja, do početne stanice postoji odlična sankaška staza, dugačka par km. Na početnoj stanici se mogu iznajmiti sanke. 

Skalnate pleso i Popradsko pleso (jezera) su lepa, a oko jezera ima objekata (planinarski domovi i hoteli) u kojima se može okrepiti za vreme i posle šetnje. 

Ne bilo loše kupiti kartu sa ucrtanim stazama, radi lakšeg snalaženja. 

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde je nabolje odabrati smestaj u Slovackoj ako zelimo i skijati i uopste uzivati na snegu., obilaziti pecine i  zamkove, te verovatno i gradove itd? Ne zavisimo od vozova, do bilo gde ici cemo svojim autom. Pre bi bili u gradu ili turistima podredjenom mestu da imamo gde prosetati, posetiti restorane... Oblast Karpata je prioritet.

Preporuke su dobrodosle, saveti... kako mesta, tako i zanimljivosti... hvala svima koji se upuste.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad vidim da pitam na temi 'vikend' :bolje-da-cutim:

Moj plan je 12 dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potraži smeštaj u gradu Liptovski Mikulaš, koji se nalazi u podnožju skicentra Jasna, a koji je najbolji u Slovačkoj.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok.

Koja mesta da obidjem, sta sve imam videti....hajde raspricaj se malo :D

Sta ima od zanimljivosti za decu? Neki muzeji mozda? Pretpostavljam da vidikovci nisu retki?

Ledena pecina i akvaparkovi (valjda otvoreni i zatvoreni), neki vodopad, sta jos?

Koji gradovi su lepi za prosetati?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno znaš zbog čega sam išao u Slovačku, tako da ti ne mogu dati puno informacija. 

Ako se smestite u Liptovskom Mikulašu, grad Poprad je zgodan za obilazak.

Pećina ima više, a preporučujem da obiđete Demanovsku pećinu, koja se nalazi na putu ka skijalištu Jasna.

Vodopada ima na Visokim Tatrama, ali su zaleđeni, kao i jezera.

Na Visokim Tatrama, u mestu Stari Smokovec, postoji odlična sankaška staza duga nekoliko km.

U Liptovskom Mikulašu postoji veliki akva park sa termalnom vodom, tako da se mogu koristiti unutašnji i spoljašni sadržaji i zimi.

Što se tiče vidikovaca, ima ih. Do njih se naravno mora penjati. Ne znam koliko ste se kretali po snegu, pa ti ne smem preporučiti odlazak na vrhove. Staze iznad 1500 m su uglavnom zaleđene, tako da je kretanje bez opreme rizično.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kombinacijom gondole i ski liftovima može se izaći na vrh Čopok, koji se nalazi na 2000 m. Do same ski stanice nalazi se restoran Rotonda, čiji se gornji deo okreće. Nešto niže na oko pedesetak metara nalazi se i planinarski dom, koji baš posećen. Iznad samog doma se nalazi stenovit vrh Čopok (2024 m), koji je zimi skoro uvek okovan ledom.

Na ski stanici Lukova, koja se nalazi na oko 1600 m, treba posetiti odličan restoran Von Rol.

Polaznih stanica ski liftova ima više, a kod hotela Grand radi odlična dečja ski školica.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905092
    Ukupno poruka