Mina.girl

Novi Zeland

13 poruka u ovoj temi

kazu da je lepo na novom zelandu, sto se tice predela i grada, mada uvek cete se osecati kao stranac i kazu da su ljudi jako neljubazni prema strancima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Mina.girl

Moram ti reci da ovo nije istina... dve godine sam provela u ovoj divnoj zemlji i zaista je dozivljavam kao svoju drugu kucu. Oni nemaju taj "osecaj" za strance kao mi. Tamo zive ljudi iz najrazlicitijih delova zemlje, pa biti stranac tamo nema smisla... Veruj mi da se cesce osecam stranac u gradu u kome sam rodjena, nego sto sam se osecala tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kiwins je u pravu. Ja nisam bila (jos uvek) na N.Z. ali mi tamo zivi drugarica vec 17 godina. Ima prijatelje svih narodnosti a narocito ima lepa iskustva sa Kivijancima. "Operisani" su od mrznje, gostoprimivi su i dobrodusni. Istina, mentalitet se razlikuje ali to je sasvim normalno, kao i u svim drzavama.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prelep snimak!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Novom Zelandu najpopularniji sport je ragbi (engleski ragbi koji se igra u celom svetu), oni su za to kao Brazil u fudbalu, jaki su ljudi, tako da je verovatno dobra i klima i zemljiste.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To sto su "jaki", to su Maori, starosedeoci. Uvek su krupni i uvek takvi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imala sam prilike da otputujem u tu lepu i daleku zemlju, vrlo je zelena, ima vulkana, ogromnih jezera i stvarno je odlicno mesto za snimanje filmova sto se naravno tamo i desava. Jedan od najvecih filmskih studija je upravo u Velingtonu.

Imala sam utisak da je svaki treci taksista tamo covek sa ovih prostora (sa diplomom pravnog fakulteta posto se tesko nostrifikuje). :) mada naravno, mnogo je tamo uspesnih nasih ljudi i to je fenomenalno.

Zivot tece mirnije i sporije, ljudi su jako ljubazni i tamo sam se osecala lepo, ali je to ostrvska zemlja, malo izdvojena, zabacena, ima nekakve skucenosti u nacinu zivota tamo, ali bih svakome preporucila da je turisticki obidje. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To za snimanje filmova je tacno: postoji strucan kadar i lepa priroda, sve usluge su svetske klase. Najvaznije u tome filmskom biznisu su - kursne razlike. Jeftinije je snimati na NZ nego u drugim zemljama jake valute. Otprilike, kao sto su Ameri snimali filmove u Kanadi (Rambo I, na primer).

NZ kao samostalna turisticka destinacija...hm...mozda u paru sa Australijom. Ko se zatekao u Oz, moze da uzme ono sto 95% turista radi: "Fly&Drive" aranzman, dovezu te tamo (let), prva noc ukljucena a onda dobijes kola i ides sam. Priroda jeste fantasticna, niko se nece pokajati sto je bio.

Koliko god da je (stanovnistvom) mali, NZ je zemlja "Prvog sveta". Policija nekorumpirana, ljubazna i efikasna, kao i sve ostalo.

Da nije migranata (Mediteran i nasi) cela zemlja bi bila pospana i kao u 60-im proslog veka.

Opet, za Wellington, prestonicu (ne najveci grad, administrativno) i dalje vazi: "Duplo manji od njujorskog gradskog groblja i duplo mrtviji".

Grad je otprilike kao San Francisco. Po lepom danu (Wellington je u moreuzu, skoro uvek je vetrovit) isto tako lep (moja fotografija iz 2003)

2014putnz01.jpg

Sve ove poslovne zgrade su bile srusene i ponovo napravljene 80-ih godina proslog veka, da budu u skladu sa novim "building code" zbog zemljotresa.

U Wellingtonu sam ziveo godinu dana i bio jos 4 puta. Da mi je neko dosao u posetu, kao domacin, imao bih sta da pokazem, bar za 2 dana.

Izmenjeno (Genki_des)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A zasto NZ ne bi mogao da bude samostalna turisticka destinacija...:-)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da je ova tema dugo neaktiv na. Ima li nekakvih skorijih utisaka o ovoj destinaciji? Pozvani smo na svadbu tamo za sledeći januar pa krenusmo u razmatranje destinacije . Deluje zanimljivo. Ima li preporuka za dobijanje turističke vize, samostalno ili preko agencije? Kakvi se smeštaji nude, ima li fino opremljenih apartmana na obali mora/jezera itd, itd? Svaki komentar je dobrodošao. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Vidim da je ova tema dugo neaktiv na. Ima li nekakvih skorijih utisaka o ovoj destinaciji? Pozvani smo na svadbu tamo za sledeći januar pa krenusmo u razmatranje destinacije . Deluje zanimljivo. Ima li preporuka za dobijanje turističke vize, samostalno ili preko agencije? Kakvi se smeštaji nude, ima li fino opremljenih apartmana na obali mora/jezera itd, itd? Svaki komentar je dobrodošao. 

Sta bi na kraju? Da li ste isli? Ako jeste kakva su iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Otkud ćemo ići, oni su u koroni bili potpuno zatvoreni, ne znam ni sada šta se dešava. Te fašističke destinacije (u smislu nenormalnih korona mera) nam do daljnjeg nisu interesantne, samo zemlje bez mera posećujemo. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka