isidora

Risan

23 poruke u ovoj temi

Da li je neko bio u ovom mestu?

Kakve su plaze,voda?

Hvala unapred

Izmenjeno (isidora)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili su moji prijatelji prošle godine. Plaža kao i većina u zalivu betonska (ponta)

voda je OK, nema puno gužve, sve ostalo na nivou proseka u CG

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala,neki moji prijatelji planiraju tamo da idu pa eto da pitam...

Njima je vazno da je voda cista i da nema guzve....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja to zovem psihoturizam. Mada sam pre za Perast.

Ako je ostao isti posle dolaska Rusa...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice Perasta, tamo je jaaako tesko naci smestaj, roditelji mog decka su trazili citav dan , obisli celi perast, i nisu nasli, pa su otisli na drugo mesto..Isto tako, perast se smatra kao najlepsi gradic tamo u Boki, a jako je mali tako da verujem da je i smestaj skuplji.. Ali svakako treba obici perast i ostrva..

E i jedan jako vazan savet - ne idite u Perast kolima, namucicete se s parkingom :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imamo besplatan smeštaj u Risnu, ali bez obzira na to nismo otišli tamo 8 godina.

Zašto?

Vode nema po ceo dan, dođe 2 puta dnevno na po par sati.

Plaža praktično ne postoji, osim kod hotela Teuta, ostalo su (neko već reče) betonske ponte.

Gradić od mora deli magistrala kojom non stop tutnje kamioni.

Ne postoji šetalište, šetaš po magistrali.

Užasno je prljava voda, nasred zaliva se izliva kanalizacija, sad su i neku luku sagradili čini mi se?Zaključak - Risan samo kao polazna tačka za obilazak Crnogorskog primorja, Kotor je lep, Perast je malo seoce, po meni ništa posebno... Kad gledaš slike pomisliš te lepote niđe nema :rolleyes: ali je daleko od toga...

E sad, ovo je moje iskustvo od pre dosta godina, ali koliko čujem, malo toga se promenilo... :wacko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Perst je sve samo ne selo,mislim da je mesto sa najznacajnijim kulturnim i istorijskim obelezjima u CG

Evo nesto o Risnu, posto je to tema:

Gradić Risan nadomak Kotora, nastao je sredinom 3.vijeka p.n. e. i smatra se najstarijim gradom u Boki. U jednoj od palata nalazi se mozaik koji predstavlja boga Hipnosa (boga sna) i vjeruje se da je to jedini mozaički prikaz tog boga na svijetu.

U pećinama pored Risna postoje arheoloska nalazišta i crteži na pećinama iz praistorijskog perioda (oko 800 godina p.n.e.)

Source:

www.123montenegro.com

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve ovo gore navedeno je tačno, ali dovoljno samo za jednodnevi izlet prosečnog turiste a ne za višednevni boravak. cool.jpg

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa zavisi kakav ko odmor voli, ali vredi otici bar na dan

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo zato sami i rekao "prosečnog" turiste, u koje verovatno ni ti ni ja ne spadamo. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mesto je prelepo..tamo idem svake godine..od malena...mirno...samo nema puno kafica i dosta je tiho nocu..nije kao Budva...i tako...ako hoces da ides lepo da se odmoris...onda tamo idi jer mesto je jako,jako mirno...plaze su im ok...mada nema nesto pescanih plaza...smestaj je isto super..zavisi gde biras..uglavnom je extra... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je situacija sa vodom,da li s plaze betonske ili ne

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uglavnom betonske, ima par pjescanih. Gradic je inace jako mali - samim tim ima i malo plaza.

Preporucujm da pitate potencijalnog domacina da li postoje restrikcije vode, pa ako je odgovor "da", insistirajte na hidroforu.

Cak i vodovodna voda sa cesme, po meni nije bas za pice, mada niko nece umrijeti od toga, ali ja nigdje ne pijem "cesmovacu", a hidrofor je idealno rjesenje za tusiranje i sl.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja i suprugu sa detetom od 11 godina od 10.08. letujemo u hotelu Teuta u Risnu. Zadnji put smo letovali 2005. godine u ovom hotelu i bilo nam je fantasticno. Interesuje me da li je neko skoro boravio u ovom hotelu i kakvi su utisci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, da li neko moze da mi kaze da li u Risnu ima neki dobar restoran gde moze da se uplati rucak i vecera i kakve su cene? Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka