oljka

Istanbul,opšta tema

333 poruke u ovoj temi

Hvala!

Ipak na kraju kupih preko Turkish Airlines karte za 25 maj, tamo sam 4 noći i vraćam se petog dana. Nadam se dovoljno vremena za obići one najbnitnije stvari po Istanbulu :)

Inače, povratna karta (sa ručnim+predatim prtljagom) + Buking (smeštaj u hotelu u centru sa doručkom) sve zajedno oko 250 EUR po osobi. Mislio sam da će izaći više, tako da sam zadovljan.

Negde sam čitao da je taksi tamo jeftin, i da je priuštivo uzeti ga sa aerodroma, ne? Ili je pametnije koristiti gradski prevoz odmah sa aerodroma? U pitanju je IST aerodrom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gradski prevoz je odlican u Istanbulu

Transfer taksijem 50e autobus oko 5e po osobi vremenski skoro pa isto

Sva vozila su cista ima mesta uvek i dolaze na vreme nema cekanja duzeg od 5 min

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala!

Iz hotela kog smo rezervisali su nas kontaktirali preko whatsapp-a i ponudili nam transfer za 45 EUR u jednom pravcu ili 80 EUR u oba pravca, sa aerodroma do hotela. Jel to okej cena ili i oni očekuju cenkanje (operisan sam od toga)? :D

Pretpostavljam da je to lakše nego da se cimam sa javnim prevozom, posebno što bih morao da menjam više prevoza do hotela (nalazi se kod plave džamije).

Još jedno pitanje, imate li neku preporuku za krstarenje Bosforom? Video sam da imaju ture za neki sitan novac koje podrazumevaju samo transfer sa jedne na drugu stranu, ali bih voleo neku malo dužu vožnju. razgledanje, neko vince, večeru nešto slično?

Napravio sam mapu sa obeleženim znamenitostima koje planiramo da obiđemo po danima, istu ću očakiti ovde samo da je u potpunosti sredim, obzirom da može koristiti nekome možda u buduće.

A da, i još jedno pitanje, jel moguće ulaznice uzeti na licu mesta ili je pametnije rezervisati ih online na vreme? Da li je neko išao na one free walking ture? Možda bih probao tu varijantu za ovaj deo grada, kontam da je uz vodiča lepše sve to ispratiti:

https://www.freeistanbultours.com/istanbul/walking-tours/free/free-walking-tour-of-old-town-istanbul/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvalaa, zapravo je pomoglo, taj Havaist bus ide na par minuta hoda do hotela, tako da ću uzeti u obzir i to, obzirom da je vožnja čitavih ~350 dinara :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gradski prevoz je jeftin ali je zato izuzetno tacan i cist
Mene je fascinirala cistoca grada bez djubreta bez grafita sa javnim wc-ima na svakom cosku koji su precisti
Gradski saobracaj je veoma lako koristiti uz google mape svuda se stigne
Kartice se kupuju na automatu koji ima vise jezika i odmah dopuni bar 100tl potrosices ih sigurno
Za krstarenje ima dugacka i kratka tura ja sam koristio kratku u trajanju od 1,5 sat i to je bilo bar meni dovoljno dugacka tura posecuje i pricevska ostrva, tih brodova ima skoro pa svuda a jedino gde sam video brodove sa stolovima za klopu je bilo u Besihtasu tj izmedju Rumeli i Besihtasa
Za gradski prevoz kombinuj metro i tramvaj oni ne zavise od saobracaja dok autobusi mogu da upadnu u guzvu mada imaju zutu traku
Ponesi masku obavezna je u gradskom prevozu
Plava Dzamija je trenutno u fazi renoviranja pa je sva u skelama neces nista videti pa mozes slobodno da je preskocis
Ako ispred Aja Sofije vidis kilometarske redove preskoci ih to su organizovane ture amerikanac i engleza .... ne moras da cekas red samo pravo na ulaz
U svim turistickim atrakcijama uz kartu se dobija i audio vodic pa ponesi svoje zicne slusalice
Guzve za karte nisu bile prevelike mada ja nisam cekao redove (press kartice su cudo) i obavezno ali obavezno poseti Theodosius Cistern i raspitaj se kada je projekcija to je definitvno dogadjaj za pamcenje
Idi u Balat idi u Besihtas idi na Pierre loti kreni negde u nepoznatom pravcu i sigrno se neces prevarti kde god da krenes naci ces nesto zanimljivo
Prvi put sam bio u Istanbulu 7 dana a da ga nisam ni zagrebao vozio sam se gradskim prevozom koliko god sam mogao i svaki dan sam prelazio po 25km pesaka cak sam i odustao od posete Azijske strane ostavio sam to za sledecu posetu

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ulaz u Topkapi je 400 za sve i 320 bez harema. Za decu je 60 ali trebate da slikate njihov pasos da im pokazete koliko imaju godina.

Juce smo hteli u Aja Sofiju pa je bio red. Da smo znali kako je to inace ostali bismo. Danas je "zmija" bila jedno 30 puta duza. Protezala se od ulaza u objekat pa preko celog trga do ulaza u Topkapi. I nije bio pravolinijski red vec stvarno zmija. Imala je po slobodnoj proceni 50m x 14 redova sa 2 do 4 coveka naporedo. Inace u Aju mozete uci od 10h ili ujutru do 7,30h. Za posle neznam.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 


 

...Ako idete autobusom do Istanbula, na benzijskim stanicama gde prave pauzu busevi, mozete kupiti turski broj za 3,5 evra I uz to dobijate 25 GB interneta....

 

Svaka čast za detaljne informacije.

Više puta sam išla za istanbul ali nisam obraćala pažnju na turske brojeve koji mogu da se kupe na benzinskim stanicama. Bilo mi je jednostavnije  da kupim roming internet preko naših operatera da ne bih  gubila vreme sa ubacivanjem kartice, podešavanjima...

Na kojim benzinskim stanicama mogu da se kupe i koji je operater u pitanju?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilo koji operater, samo da naglasim da meni nije kodiran telefon da ne mogu da se ubace drugi brojevi, nemojte da uzimate samo Turkcell, kod tog operatera se dobija najmanje interneta, pumpa na kojoj smo stajali mislim da je SHELL ima crveno zuti znak, cim smo prosli granicu nekih 10-15 min kasnije bus je stao da pravi pauzu i tu smo kupili broj, imaju mahom istaknuto koliko koji broj kosta za kog operatera i sta se dobija uz njega, castila sam decka koji prodaje na pumpi da mi namesti podesavanja, da se ja ne bih mucila, ukupno me sa karticom iznelo 5 evra. Vodafon broj je bio u pitanju i dobijalo se 25 GB interneta, kao i neograniceno koriscenje whats app-a. Inace kasnije sam videla da brojevi mogu da se kupe i u njihovim prodavnicama u Istanbulu gde prodaju mobilne telefone, kao sto je Vip, Telenor kod nas, ali ne znam cenu, mada verovatno je isto.

Izmenjeno (tamara007)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam nikad kupovao karticu za internet pa bih zamolio nekoga ko jeste da mi preporuči kojeg operatera da uzmem. Koliko sam skontao ova Vodofon nije loša kako tamara kaže, vidio sam da imaju prodaju i na ulazu u Tursku u duty free ( ne sjećam se za kojeg operatera) odmah do mjenjačnice ne znam da li je tu ista cijena ili je bolje kupiti na benziskim pumpama poslije granice ili u Istanbulu. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

apsolutno je bolje kupiti direktno u njihovim radnjama nego na tim trafikama i pumpama jer je na trafikama i pumpama znacajno skuplja.

Dakle pravo kod samog provajdera.

Bas kako ste rekli, imate u Duty free shopu na granici predstavnistvo Turk telekoma. Mi smo ovaj put uzeli tu  karticu  i dobra je pokrivenost, cak je i po brdima i stenama i nepreglednim prostranstvima Kapadokije  odlicno radila. Generalno kao sto rekoh, odlicna pokrivenost. Cena za turist card 50 gb + 5 free je 600 lira.. Na trafikama i pumpama na tu cenu dodaj jos 300 lira. Imala je i opcija 25 gb za cini mi se, 500 lira, znam svalako da je u ceni mala razlika a u kolicini podataka velika, pa smo zato odabrali vecu. 

U februaru ove godine u Istanbulu smo uzeli takodje neku turisticku ali Turkcell. 40 gb (plus njihov poklon od 12 gb ) smo platili 32 evra. Takodje dobra pokrivenost, ali to i ocekujes u Istanbulu, bili smo zadovoljni zaista. 

Za Vodafone nemam nikakav info, ali sigurna sam da su i oni ok, u principu mozes da biras koji je jeftiniji, jer sam sigurna da je usluga svuda dobra.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

 

 

znači info iz prethodnih postova o cijenama kartica od 5 eura možda nije ni tačna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa pazi, kao sto rekoh, nemam nikakav info o Vodafon karticama, osim kad smo u Istanbulu u februaru birali provajdera, vise gb a za manje novca nam je nudio Turkcell od Vodafona, pa smo njih odabrali.

Sad je letnja sezona, ocekivano je da svi izbace te turist cards, ne verujem da je to gore izmisljotina, msm, ne bi ljudi lagi, siguna sam da ljudi jesu nalazili, mi nismo. Ali to sto mi nismo naleteli na to, ne znaci nista, jer sam Vodafon nema zvanicne cene ovog paketa cak ni na svom sajtu, vec kaze da se cene razlikuju od radnje do radnje. Pa ko kako naleti :) 
Moguce zaista da je neko negde naleteo na to, vredi probati, cini mi se da su napisali i tacnu lokaciju. Zvuci neverovatno, to je stvarno sjajna ponuda ako postoji, ali mi je (na zalost) nismo naslii. Turci su to, kod njih je sve moguce :)

svakako svuda imate sve radnje od svih provajdera, i uvek su blizu jedna druge, udjete i pitate i direktno uporedite.. 

i kad saznate, javite nam za Vodafone, to je dobra informacija koju vredi podeliti sa buducim posetiocima Turske :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26985
    Ukupno tema
    905145
    Ukupno poruka