Guest Gost_Ivan

Doček Nove godine u Budimpešti

60 poruka u ovoj temi

ima li neko informaciju za ovu novu godinu dali se moze negde posle trga uci a da se izbegne placanje i gde je dobro mesto za provod ,pice ..nista posebno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel ima sta zanimljivo za docek nove godine u Budimpesti? Bicu u prolazu oko nove godine pa razmisljam da ostanem par dana. Kakva je situacija sa restoranima i TC dan dva pre i dan dva posle ng u smislu radnog vremena i slicno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nov sam na forumu. Hteo bih podelim iskustvo iz Budimpeste za novu godinu. Ponuda je bila 3 dana bez nocenja, polazak iz Nis. Kroz srbiju nismo imali ikakvih problema, cak na Horgos granici nikog nije bilo. Presli granicu u 03:30 i cekali neverovatnih 4 sata na madjarskoj granici da bi u 07:30 usli. Oko 11H smo stigli konacno na destinaciju. Posetili smo trgove, zamkove, spomenike i itd. Ali nismo znali da sve veliki trgovinski lanci poput: Auchan, Spar, WestEnd i dr, su radili do 15h i zatvaraju. Radele su samo mini prodavnice, dragstori, turski restorani sto je za pohvalu bilo jeftino. Opsti utisak traljavo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

iščitao sam temu, ali bih bio zahvalan da je neko osveži svežijim utiscima. Koliko sam razumeo najbolja opcija za doček napolju je Vaci ulica i Vorosmarty trg, (mali) vatromet u ponoć i to je to?

Hvala.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na više mesta u gradu ima organizovane muzike.. Osim glavnog trga tu je i žurka u Vajdahunjad zamku ulaz je slobodan, ove god gost je Rusija pa će biti vodke i njihove klope, onda u Jevrejskom kvartu gde su Ruin pabovi ima nekih dešavanja, žurka na otvorenom na Ajfel trgu kod Nyugati železničke stanice, tako da mozete prošetati na više mesta tako smo i mi prošle godine, imate više informacija na netu po njihovim sajtovima i da znate da metro ne radi posle ponoći a počinje sa radom od oko pola pet :) Lepo se obucite i provedite:) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo, putujem sa muzem za docek NG pa me interesuje da li je neko isao i bio smesten u hotelu NAP*** ? Agencija organizuje docek na brodu 65e pa me interesuje da li vredi dati toliko para za jedno vece?  Idem za docek NG po prvi put pa bi mi vasi odgovori puno znacili :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jutros u 5:30 odvezem bratovu decu ispred Arene- idu preko agencije za Budimpestu za Novu. Bez spavanja, vracaju se nocas odmah iza ponoci. Malopre me zovu, krenuli su tek u 7:30 jer su kasnili iz njima ne poznatog razloga. Pred granicom su, a ispred kolona autobusa od 1km. Procena je da je to oko 3-4h cekanja i da ce u Budimpestu stici nesto oko 15-16h.

Onda na -5C koliko je u Budimpesti setanje po gradu. Ja iz iskustva znam da na toj temperaturi mogu da izdrzim 1-2 sata a oni treba 10h da budu na toj hladnoci. Bas divan docek :-)

Onda u povratku verovatno jos neopisivija guzva na granici. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, putujem za Novu Godinu u Budimpestu, pa me zanima da li je moguce placati nasim karticama tamo tj. da li je isplativo ili je bolje da evre razmenimo u Budimpesti. Da li imate informacije vezano za hotel Polus i da li je potrebno placati gradski prevoz. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav, putujem za Novu Godinu u Budimpestu, pa me zanima da li je moguce placati nasim karticama tamo

Moguce je (izuzev DINA kartice) i veruj mi gde god mozes da platis karticom plati ... isplativije je ... naravno promeni neki evro u forintu da imas malo gotovine za "ne daj boze" a  i za "daj boze" situacije ... menjacnjice uzimaju prvizije velike, meni su na 50 e uzeli 5 evra provizije a platnim karticama nista .... plus ti ostanu forinte neke ... doneses ih kuci i ne znas sta ces s njima ... moj slucaj ... dakle gde god mozes i koliko god mozes karticama - karticama, hvala bogu pa postoje ....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jednu NG sam isla u Budimpestu, tako neka tura, uzasno mi je bilo, setali gradom od neih 20h pa do 2h , posmrzavali se kao g....ce i jedva cekali bu da se otvori da udjemo i krenemo nazad, u gradu teski smor, svi se muvaju bez cilja,  lokali zatvoreni, nasli neki cajdzinicu da popijemo caj....doduse to je bilo pre nekih 12g, mladost ludost, ali vise ne, hvala ! 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E to mi nije jasno... Iz SLO krecu ka BGD-u desetak kompozicija vagona, iz ZGR isto tako,  plus iz Bulagary , MCD. Ma svi trgovi dubke puni, docek najbolji u Evropi, sto se tice trgova, svugde ziva svirka , izbor  muzike od "Silvane do nirvane", a nasa deca idu u Temisvar, Budimpestu... Moj sin isao u Atinu prosle godine, identicno se proveo kao @biljagenije Plus cimanje busom do tamo :D 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo lud čovek bi išo da slavi NG u Budimpešti, kad ne radi ama ništa , Ove godine pada doček u nedelju na ponedeljak, mogu da dožive samo maltretiranje i ništa drugo.Zanimljivo je kako kad to kažeš ljudima, oni misle da si neki hejter i antiavanturista, pa da više voliš da ti milioni petardi zvižde oko glave na dočeku, nego s voljenom osobom da se ljubiš na vetru i snegu u Budimpešti, možeš i posle jedno sedam sati čekanja na granici.:D

te narode gore, zanima samo Božić, Uskrs i dan državnosti, ostalo ih ne zanima.  Rado će medjutim da odvale od života sa cenama ove mnogo pametne.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala @Mamaia  :cmok:

Ne znam da li je udost bila u pitanju ili sta,ali pre nekih 12g mi je to delovalo kao ok ideja, pojvile se jeftine ture, kod nas je se bilo vec poznato, znali smo kako je cekati na trgu,kako je cekati u drustvu,ap hajde da vidimo nesto novo....

Iskreno,tog momenta nisam ni razmisljala kako je to tamo organizovano, zamisljala sam muzika na trgu,masa djuska ,rade neki standvovi sa klopom i picem...a u stvarnosti, madjari imaju neki obicaj da se lupaju onim dugackim papirnim trubama po glavi za docek, mislim,nisu mene, ali idu i redom se mlate...isteno, glupa muzika,...malo prosetali , (par sati)  glavnim ulicama, docekali ponoc i bez u bus ...

Brat je isao u Temisvar jednom,kaze ije bilo lose, nemam pojma....Mnogo godina kasnije, i bilo je puno standova okolo ....

A kod nas se definitivno drugacije slavi, pa nije ni cudo sto svi dlaze ovamo, a i mi jadni se sve nadamo bice bolja :hahaha:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 Da li imate informacije vezano za hotel Polus i da li je potrebno placati gradski prevoz. Pozdrav

 Hotel Polus se nalazi baš, baš daleko od centra, ali je autobuska stanica relativno blizu pa nije toliko kritično stići do grada. Veoma skroman hotel, higijena korektna, mada ne perfektna. Koliko me sjećanje služi u kupatilu nema ništa, pa ponesite sve što vam treba od higijenskih stvari osim toalet papira. Fen za kosu takođe ponesite ako ćete prati kosu. Nisam siguran da li čak imaju i peškire. Pozitivna strana je što se odmah pored hotela nalazi veliki hipermarket Tesco u sklopu kojeg imate i još nekoliko butika i prodavnica, te Mc Donald's ispred hotela. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo u vezi Hotela Polus, sveže informacije:

u komentaru iznad je uglavnom sve rečeno, samo da dodam da imaju peškire,  jedan za tuširanje i jedan za umivanje... ponesite papuče...

E sad, moje iskustvo od proteklog vikenda... uplatili smo spavanje sa doručkom... niti smo imali spavanje, niti smo imali doručak... dobili smo sobu na petom spratu, mada to u ovom slučaju nije toliko ni važno, jer su se isto proveli i oni na četvrtom, čak i na trećem...

Naime, na petom spratu postoji nekakav klub u sklopu kog je i kuglana... u subotu, već negde od 17h počinje da dopire buka od kugli, vučenja stolica po podu, skakanja... nismo imali pojma o čemu se radi, ali kako smo se spremali za grad, nismo bili zabrinuti, ne pretpostavljajući kakav nas pakao čeka kad se vratimo... dolazimo iz grada oko ponoći i zatičemo situaciju gde se ceo hotel trese od muzike iz tog kluba... reagujemo kod vodiča puta koji je isto zatečen i koji daje sve od sebe da nas bar prebaci u neku sobu na prvom spratu... avaj, sve sobe su zauzete... mi se tresemo od umora jer smo prethodnu noć putovali, a dan proveli pešačući po gradu... koliko smo te noći spavali možete pretpostaviti, obzirom da je žurka trajala do jutarnjih časova...

Međutim, tu se naše muke ne završavaju... pošto je u hotelu bilo više turističkih grupa, naša grupa je dobila raspored doručka od 8-9h, a u devet izlazimo iz hotela i nastavljamo dalje... silazimo na doručak tačno u 8 i zatičemo sledeću situaciju: restoran krcat, valjda grupom koja je bila od 7-8h... posude sa hranom potpuno, ali potpuno prazne... nema čistih tanjira, pribora, čaša, šolja... čekamo sa još dvadesetak ljudi da se nešto promeni, negodujući kod osoblja, sve do pola devet... kako se ništa ne menja odlučujemo da odemo do Meka koji se nalazi uz hotel, da bi stigli za autobus u 9h... međutim, Marfijev zakon čini svoje, Mek se otvara tek u pola deset... odlazimo iz hotela u kome smo platili prenoćište i doručak, a nismo imali ni prenoćište ni doručak...

Za agenciju preko koje smo išli nemam ni jednu reč zamerke, bili su veoma korektni i profesionalni, dali su sve od sebe da se problemi reše i videlo se da im je krivo i neprijatno što se sve tako dogodilo... jedino što bih mogao da im preporučim da raskinu saradnju sa tim hotelom...

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905121
    Ukupno poruka