Guest Gost_Ivan

Doček Nove godine u Budimpešti

60 poruka u ovoj temi

moze li neko da mi kaze, sta ce biti u Budimpesti na trgovima za Novu Godinu, da li su to neki bendovi malo posznatiji, i kakva je uopste muzika za docek na trgu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pisano je na prethodnoj strani o dočeku Nove godine u Budimpešti, vratite se unazad i pročitajte. :)

Kad smo mi bili nije bilo poznatih bendova, radi se o dočeku 2010. godine, na nekim trgovima su bili njihovi bendovi, verovatno su poznati njima, ali

meni nisu bili.

 

Takodje evo i sajta na kome imate šta doček ove godine podrazumeva i kakva je muzika na kom trgu, ne piše baš puno, ali možete neku sliku da steknete.

http://www.budapestbylocals.com/event/new-years-in-budapest/

 

 

Potražite na netu još neke informacije, ako vas detaljnije zanima.

 

Nama je bilo lepo u Budimpešti za doček 2010. godine i rado bi ponovili. :)

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moze li neko da mi kaze, sta ce biti u Budimpesti na trgovima za Novu Godinu, da li su to neki bendovi malo posznatiji, i kakva je uopste muzika za docek na trgu

Mi kada smo bili, 2010. godine, na Oktagonu je bio kao neki haus, na Vorosmarti neki gudaci a kod Erzebet mosta neka njihova grupa. U glavnom, niko poznat. POgledaj prethodne 2 strane, pisali smo o doceku...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u Budimpešti za doček 2011. godine i potvrđujem ovo što su napisali Phoenixica i mikap, vezano za muziku na trgovima.

Dakle, nisu to neki poznati bendovi, na Vörösmarty trgu ima puno drvenih štandova sa klopom, kuvanim vinom i šampanjcem i tamo je bila puštena neka klasika na razglas, tu smo proveli vreme do ponoći. Za samu ponoć smo se spustili do Dunava, ljudi se načičkaju na mostovima i uz obalu da posmatraju vatromet koji se pušta sa Budima, lepo je (mada je meni vatromet za Exit bolji ;)). Šampanjac koji se prodaje ima čepove koji se lako otvaraju, da se ne zabrinete kao mi :huh:. Nakon toga, bili smo na bini kod Eržebet mosta, tu je svirao neki njihov rok bend, bili su ok. I da, na Oktogon trgu je bila postavljena mala bina sa elektronskom muzikom. Posle smo saznali da je bila još jedna bina, kod železničke stanice Nyugati, ali tamo nismo bili.

Prošle godine je bilo dosta hladno, uveče do -10°C, ali uz kuvano vino i puuuno slojeva odeće, sve se može! :don-t_mention:

Evo moje foto-ture sa ovog puta, a na samom dočeku se nismo baš previše bavili fotkanjem, više načinima "zagrejavanja" :D

Izmenjeno (komisura)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako nekoga zanima, radno vreme trznog centra Arena Plaza 31. decembra od 10h do 14h, 1.januara ne radi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja krecem 31. ujutru, aranzman je sa 3 nocenja.. U blizini hotela je Arena Plaza , pa se nadam da cu stici malo i u kupovinu. Od forumasa koji putuju , interesuje me da li imate vec isplaniran neki docek na odredjenim mestima ili cekate NG na trgu? Naravno ako neko ima neke preporuke , neka napise..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko sam ja skapirao docek se ,,organizuje'' na potezu izmedju erzebet i lancanog mosta. Tu su valjda neki trgovi i navodno je tu vrlo zivo za NG.

Ja cu sa devojkom tu negde da se muvam :D Nemam pojma sta da planiram kad ne znam kako to sve izgleda.

Da li neko zna radno vreme Westend tc-a za vreme praznika? Znam da Arena plaza valjda radi do 14h 31og a 1og ne radi.

Kako im radi metro i ostali prevoz za NG? Normalno ili su linije redukovane?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovu Novu cu docekati u Budimpesti,najradije bih na trgu.Ako je mnogo hladno ili velik aguzva,onda bih sela u neki kafic,popila kafu,caj.Da li takva mesta postoje i rade 31.decembra,u ponoc?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da postoje, samo je pitanje guzve i mesta za sedenje... Tamo oko ponoci svi izlaze na ulicu, jako je guzva, ali ne znam kako onda bude po kaficima, jer smo i mi bili na ulici osmeh1.gif

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da i ja iznesem svoje novogodisnje utiske... Docek na trgu je bio lepo organizovan, pored Eržebet mosta je bila bina na kojoj su se smenjivale pop-rok grupe, a kroz Vaci ulicu je veselo cirkusala masa ljudi-mnogi od njih su imali perike na glavi i duvali u vuvuzele...Petarde su zabranjene :D . Duz Vaci ulice su bili postavljeni brojni standovi sa marcipanima, kuvanim jelima,, i sl.. Kuvano vino je bilo odlicno..Pred ponoc ljudi se skupljaju na dunavskom keju blizu lancanog mosta da docekaju NG,a glavni vatromet se ispaljuje sa Vorosmarty trga. Iskreno, ocekivala sam spektakularniji vatromet... Bilo je puno turista iz Srbije i regiona.. Prvog januara uvece u Vaci ulici samo cujes srpski..Sve u svemu ja sam zadovoljna novogodisnjim putovanjem... Jedina mana je bilo petosatno cekanje na granici u dolasku ( nije bilo guzve uopste, vec se madjarskim policajcima i carinicima nigde nije zurilo, u proseku za svaki autobus po sat vremena), tako da sam u hotel tek stigla oko 6h uvece umesto u rane popodnevne sate..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se sa tobom u potpunosti,samo sto sam ja cekala nepuna dva sata pri dolasku,a u povratku 10minuta.

Miran gradic,lepa atmosfera,puno turista.Lep docek Nove godine.Posebna radost sto nema petardi :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da sam ja bio u nekoj drugoj Budimpesti ( nisam ni znao da postoje dve :))!

Tolika kolicina vatrometa i petardi koja je bila za NG u Budimpeti kod nas se ne istrosi ni za 5 godina. U ovo mogu da se opkladim u sta god hocete.

Moje vidjenje Budimpeste za docek NG:

Posle katastrolafalne guzve na granicci i cekanja od cca 6 sati oko pola 8 uvece stigosmo u Budimpestu. Masa ljudi, pozitivna energija, buka, guzva i petarde i vatrometi na sve stane. Vaci ulici, vasar na kojem mozete kupiti maske, perike, trube, kolace, hranu..

Htedosmo sesti u kafic da popijemo nesto, malo da se zagrejemo, kad gle cuda, pola kafica i restorana ne radi. Razmisljamo da li je 31.12. ili sta se desava. Pola kafica i restorana u Budimpesti ne radi 31.12.!!! Nadjosmo neki kafic, udjemo unutra, 50-ak ljudi sve "nasi" ( Srbi, Hrvati,Bosanci...) U kaficu nema muzike, radi do poal 11. Mozda je razlog zasto je ovako puno "nasih" bilo u tom kaficu taj sto je tu smelo da se pusi. Svi sa istim pitanjem gde cemo veceras, gde ima da se izadje, a da ne budemo samo na trgu. Svi isti odgovor, osim trga niko nije ni video ni cuo gde ima neki docek. Mozda na Dunavu na jednom od splavova ili sta je vec.

Popismo mi to pice i odosmo dalje Vaci ulicom. Na kraju Vaci ulice rostilji i klopa. Nas 6, 3 porcije krompira, 3 bela mesa i 3 vesalice, 78 EUR!!! Pojedosmo to sto smo tako papreno platili i krecemo dalje, tacnije vracamo se nazad prema mostu pored kojeg je bina i gde treab da bude glavno desavanje. Prodavci u Vaci ulici polako pocinju da rasklapaju svoje standove, krecu kuci. Kod mosta nista posebno, kontam tek je 11 sati bice bolje, napunice se. Oko pola 12 polako pristizu ljudi. Stize ponoc, pocinje vatromet, gradski, oficijelni ili kako bih ga vec nazvao, traje 30 sekundi i to je to. Svi, verovatno prethodno citajuci ovaj formu, pripremili fotoaparate i kamere da to snime, ocekujuci neko cudo, moram priznati i ja sa njima, kad on nista. Trideset sekundi i kraj!!! Svi pomalo razocarani popise svoje sampanjce ili sta je ko imao i u 12 i 15 ljudi se polako razilaze. U 1 sat na ulici se cuje samo nas jezik i svi se i dalje pitaju gde ce proslaviti, jos uvek ne veruju da je to to. U pola 3 na ulici jedino srecete nase komunalce koji rade svoj posao ili po neka hitna pomoc. Odlazimo u hotel i nadam se da ce sutra biti lep dan pa da malo obidjemo grad i da se "provedemo" kad vec za docek NG nismo.

Da sumiram, Budimpesta prelap grad u kojem ima itekako sta da se vidi i koji svakako treba posetiti. Docek nove godine katastrofa, od trga , do vasara u Vaci ulici, zatvoreni kafici i restorani, fajron u 12 i 15 i petarde, vatrometi i trube koje ce vam sledecih 3 dana i dalje odzvanjati u glavi.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam jednom bio za novu godinu u Pesti i nikad vise, grad je prelep ali da ides busom iz Skopja pa da zaglavis na madjarska granica jer pola Beograd i Novi Sad ide nagore sa preko 20 autobusa pre tebe je samo lose iskustvo, mozda opet ali ne tokom praznika :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

slazem se sa bokijem, u pesti nikad vise na trgu za novu godinu :D ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde u Budimpesti docekati Novu osima na trgu?

Nije lose imati i drugu opciju osim trga,pa ko je negde drugde bio neka pise :)

Primetila sam da na prelazu cekaju busevi mnogo duze nego kola...Kola se guraju,uglavljuju,vidis atomobile sa nasim tablicama koji samo gledaju kako da zeznu druge,da se uguraju preko reda...Zna da zasmeta,ali sam se trudila da to ignorisem :)

Grabe se,moraju ad nekog zavrnu,pa to ti je...to nam je krvi izgleda!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905117
    Ukupno poruka