Guest Gost_Ivan

Doček Nove godine u Budimpešti

60 poruka u ovoj temi

Mene zanima da li je neko bio na doceku Nove godine u Budimpesti,ali ne varijanta hotel,vecerica...?Zanima me kako je u gradu,na ulicama,trg i ta prica.Pozdrav !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja sestra je bila. Stigli su kasno jer su se nacimali na granici. Smrzli se i ponovo cimanje u povratku. Sve u svemu ne preporucuje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je docek na ulicama Budimpeste ostao u bas lepoj uspomeni..Svakom bih ga preporucila..Na svakom trgu ima docek,ljudi su o.k.Nema bacanja petardi,razbijanja flasa,tuca..Jako civilizovano..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Reci mi kakav je program na trgovima?Koliko si potrosila?Reci mi nesto opsirnije please

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uglavnom su to madjarski bendovi..U ponoc je vatromet,koji za razliku od naseg jedno 10 puta duze traje i mnogo je lepsi.Pice smo kupili tamo,a nesto poneli od kuce..Uglavnom sampanjac je obavezan,svi ga otvaraju u ponoc i onda pada kisa od sampanjcaDefinitivno nismo potrosili nista vise ili manje nego da smo bili negde kod nas,naravno tu ne racunam smestaj i put.Bili smo nekoliko puta,ali poslednji put preko Argusa aranzman je bio ultra jeftin.

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine je stvarno povoljno za docek NG u Budimpesti preko Argusa i Halo tursa.....

kako li je za NG...... jaoooo pa ne znam za sta bi se pre odlucila....:(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatila sam za Novu godinu u Budimpesti preko agnciej Sabra hotel Matus.Da li je neko bio u tom hotelu,kakvi su utisci iz hotela,sa doceka na trgu i uopste iz Budimpeste?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice grada,fenomenalan je...ne moze se sve videti i obici za 3-4 dana ali i to je dovoljno da Vas u potpunosti odusevi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama je bilo odlicno za NG u Budimpesti. Provod na trgovima ne moze da se meri sa desavanjima u Beogradu. Cini mi se da je sve mirnije(da ne kazem kulturnije) .Do duse,sa nama sto se toga tice retko ko moze da se meri... :P Evo,i Slovenci,bas iz tog razloga,masovno vec godinama dolaze u Bg na docek. Madjari ponesu po sampanjac, trubice,svi nesto fini....

Elem....Bice ti skroz ok.Verovatno imate i organizovane izlete tako da ce ti vreme brzo proci.Preporucujem i posetu akvarijumu u jednom TCu, morao bih da proverim kako se zove.

O samoj Budimpesti ne bih da pricam, sve se vec dovoljno zna

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jako bitno pitanje, možda smešno, ali jedini razlog što ja mrzim doček na ulicama Beograda.

Ima li petardi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima petardi ali ni blizu količini kao kod nas... I petarde se bacaju uglavnom na mesto gde nema ljudi,a ne u vis kao kod nas... :)

 

 

Ja sam bio prošle godine za NG o svom aranžmanu... Nisam obilazio ništa sem tržnih centara i kafana... Leti sam obišao kulturni deo,pa sam kulirao...

 

Inače proslave ima na tri ili četiri trga... Možeš da biraš gde hoćeš... Od roka pa do mađarskog folka...

Meni je bilo jako opušteno... Tamo posle ponoći možeš da se izljubiš sa kim god hoćeš... Jako je spontano... A najviše ima turista... Pogotovo u centralnim trgovima... Mi smo upozbali puno ljudi sa teritorije bivše SFRJ,italijana,španaca... Generalno kao i na svakom trgu,ali ta spontanost i opuštenost me oduševila... Odlično iskustvo... Šampanjac i čaše obavezno ponesite... Teraće Vas da pijete iz tuđih ako nemate... :)

 

Što se tiče klubova kafića posle ponoći može već svuda da se uđe za nekih 2000Ft(8€, kurs je 1€ 250Ft-a)... Što je spuer.,.. Mi smo u dva kluba bili... Ako voliš puno kafića na jednom mestu predlažem Mamut,ali ima i u centru svašta... Svuda je ludo... I da obavezno nabavi rogove ili kosu... To je hit! :) Ako te nešto još zanima pitaj!

Ja_ je napisao:
Preporucujem i posetu akvarijumu u jednom TCu, morao bih da proverim kako se zove.

Taj Tropikarijum je u TC Campona (kampona) na nekih 20km od centra... Ja sam išao gradskim prevozom... Treba menjati prevozna sredstva ali je meni tako zanimljivije... Ulaz je oko 7€ koliko se sećam

U 6.12.2007. at 20:56, grgi je rekao/la:

Uplatila sam za Novu godinu u Budimpesti preko agnciej Sabra hotel Matus.Da li je neko bio u tom hotelu,kakvi su utisci iz hotela,sa doceka na trgu i uopste iz Budimpeste?

 

 Lepo izgleda... I dobro da nije predaleko od centra... Peške ti treba 20tak minuta po mojoj proceni... Jedni ne vidim jel ima neka metro linija u blizini... To puno znači... Pogotovo ako obilaziš... Pogledaću n a mapi,čim je pronađem... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Roli, TC Campona je u pitanju,zaboravih....Sto se petardi tice, ne moze se ni porediti sa situacijom kod nas.Toliko, da ih neces ni primetiti.Kod nas je ko na ratistu....Secam se i da nocni prevoz nije bas funkcionisao

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E pa noćni prevoz je intreresantan.... Metro ide do 23,30h(koliko se sećam),pa onda ujutro od 05,00h opet... Ali ima autobusa(zamena za metro),kao neke novogodišnje linije... Idu često... Tako da pitaš gde ide... Malo konfuzno ali nije da se ne može snaći...

Mi smo prošle godine metroom otišli do centra i karta je koštala 240Ft... Naravno ostavili smo tačno para za povratak... Pa nova godina je... I onda smo ujutro u pola šest hvatali meto za nazad... Kada neprijatno iznenađenje... Cea karte 280Ft... :) Ali na svu sreću jedna žena nam dala novac koji nam je falio(ponekad je dobro na glas razmišljati)... ;) A menjačnice inače u centru su radile do nekih 22h... Pa na to obrati pažnju...

Letos kada sam bio karta je još bila 280Ft...

Ne znam do kog datuma ostajete,ali prvi je užasno dosadan... Oni nisu tako euforični kao mi,pa prvi je možda dobar za obilaske neke... I eventualno uveče neki klub... Mi smo trebali još prvog da ostanemo ali kada smo videli kakva je situacija,požurili smo na voz za Srbiju,pa smo taman stigli kod nas na proslavu prvog... :)

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I da obavezno nabavi rogove ili kosu... To je hit!

Kad se tek toga setim.... :lol: Ali to je stvarno obavezno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ljudi.hvala vam puno bas ste divni!stvarno ste mi puno pomogli,da znam sta me ceka,a i korisne informacije st e mi dali! stvarno ste super!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905066
    Ukupno poruka