nspace

Ostrvo ASTIPALEJA - skriveni, daleki egejski dragulj -Ilustrovani putopis

Malo ali jako interesantno ostrvo, hvala za divne fotografije, lep i koristan opis. Cekam MFT.

Pravi odmor. :)

Mozda moze ovde jos koja slika dok se ne srede foto ture. ;) Ove do sada su fenomenalne!

Postavljena je foto tura.

koliko vidim plaze su vise sa sljunkom nego sto ima pescanih ?

bas sam pre neki dan gledao ovo ostrvo i razmisljao sta i kako :D ...

Da, plaze su vecinom sljuncane. Na plazama Kaminakia i Vatses sljunak pri ulazu u more prelazi u sitan sljunak skoro pesak. Pesacna plaza je udaljena pusta plaza Xrysi Ammos, kao i plaze u zalivu Maltezana.

Divno ostvo ,jos bolje napisan putopis...polako se prave planovi za sledece leto

Nspace, mnogo mi je drago da si realizovao svoj plan za Astipaliju i da ste koliko vidim imali nesto vise srece sa vetrom u odnosu na nas ............

Odlazak na Kucomiti i Kunupi definitvno predstavlja highlights sto se tice plaza na ovom delu Egeja.

Uz Kaminakiju i Vatses, ali i meni dragu Tsanakiu to je najbolje sto Astipaleja moze da ponudi za kupanje. Onda druga strana ostrva prema Maltezani, definitvno nema neke plaze za preporuku.

I naravno Hora je posebna prica, po meni jedna od tri najlepse u Grckoj (uz onu na Folegandrosu, Skirosu, pa i Amorgosu). Jos jednom, sve pohvale za putopis.

E, hvala:)
Jeste plaza Tzanakia isto lepa, sa pogledom na Horu, stalno smo prolazili iznad nje pri odlasku na druge plaze, ali s obzirom da se ona deklarise kao nudisticka, a ja nisam nudist, uvek je bilo bar par ljudi tamo i nismo hteli da im remetimo uzivanje, a plaza je mala.

Drago mi je i ako sam uspeo da osvezim secanja sa tvog putovanja na ovo ostrvo. Pri planiranju putovanja pomogao je i tvoj raniji putopis s ovog ostrva koji je maltene bio i jedini zapis o Astipaleji od strane nekoga sa ovih nasih prostora koji sam mogao naci na internetu, kao sto sam i siguran da smo u vreme boravka tamo bili jedini gosti iz Srbije na ostrvu. Oni kojima je cilj miran i relaksirajuci odmor neka se slobodno upute da istraze ovakve destinacije koje nisu toliko poznate i u ponudi agencija, posto zaista nije prevelise komplikovano doci tamo ukoliko vam ne smeta malo duzi put brodom. Direktne linije iz Pireja postoje, a npr. cena trajekta do Astipaleje je bila niza nego do Milosa ili nekih drugih ostrva koja su upola blize Pireju.

Izmenjeno (nspace)

Odličan putopis.

Drago mi je što si nam predstavio jedno predivno ostrvo, manje poznato našim turistima. Čitajući tvoj putopis i gledajući fotke, ostrvo definitivno zaslužuje da se obidje.

Divno!
Pohvale za putopis i fotografije.
Za mene je ovo ostrvo otkriće, a baš onako, taman, nekomercijalizovano i pusto.
Divno, još jednom. Hvala. :)

bravo