nspace

Ostrvo ASTIPALEJA - skriveni, daleki egejski dragulj -Ilustrovani putopis

26 poruka u ovoj temi

Malo ali jako interesantno ostrvo, hvala za divne fotografije, lep i koristan opis. Cekam MFT. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pravi odmor. :)

Mozda moze ovde jos koja slika dok se ne srede foto ture. ;) Ove do sada su fenomenalne!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljena je foto tura.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

koliko vidim plaze su vise sa sljunkom nego sto ima pescanih ?

bas sam pre neki dan gledao ovo ostrvo i razmisljao sta i kako :D ...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, plaze su vecinom sljuncane. Na plazama Kaminakia i Vatses sljunak pri ulazu u more prelazi u sitan sljunak skoro pesak. Pesacna plaza je udaljena pusta plaza Xrysi Ammos, kao i plaze u zalivu Maltezana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divno ostvo ,jos bolje napisan putopis...polako se prave planovi za sledece leto

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nspace, mnogo mi je drago da si realizovao svoj plan za Astipaliju i da ste koliko vidim imali nesto vise srece sa vetrom u odnosu na nas ............

Odlazak na Kucomiti i Kunupi definitvno predstavlja highlights sto se tice plaza na ovom delu Egeja.

Uz Kaminakiju i Vatses, ali i meni dragu Tsanakiu to je najbolje sto Astipaleja moze da ponudi za kupanje. Onda druga strana ostrva prema Maltezani, definitvno nema neke plaze za preporuku.

I naravno Hora je posebna prica, po meni jedna od tri najlepse u Grckoj (uz onu na Folegandrosu, Skirosu, pa i Amorgosu). Jos jednom, sve pohvale za putopis.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima


E, hvala:)
Jeste plaza Tzanakia isto lepa, sa pogledom na Horu, stalno smo prolazili iznad nje pri odlasku na druge plaze, ali s obzirom da se ona deklarise kao nudisticka, a ja nisam nudist, uvek je bilo bar par ljudi tamo i nismo hteli da im remetimo uzivanje, a plaza je mala.

Drago mi je i ako sam uspeo da osvezim secanja sa tvog putovanja na ovo ostrvo. Pri planiranju putovanja pomogao je i tvoj raniji putopis s ovog ostrva koji je maltene bio i jedini zapis o Astipaleji od strane nekoga sa ovih nasih prostora koji sam mogao naci na internetu, kao sto sam i siguran da smo u vreme boravka tamo bili jedini gosti iz Srbije na ostrvu. Oni kojima je cilj miran i relaksirajuci odmor neka se slobodno upute da istraze ovakve destinacije koje nisu toliko poznate i u ponudi agencija, posto zaista nije prevelise komplikovano doci tamo ukoliko vam ne smeta malo duzi put brodom. Direktne linije iz Pireja postoje, a npr. cena trajekta do Astipaleje je bila niza nego do Milosa ili nekih drugih ostrva koja su upola blize Pireju.

 

Izmenjeno (nspace)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odličan putopis.

Drago mi je što si nam predstavio jedno predivno ostrvo, manje poznato našim turistima. Čitajući tvoj putopis i gledajući fotke, ostrvo definitivno zaslužuje da se obidje.

:)

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divno!
Pohvale za putopis i fotografije.
Za mene je ovo ostrvo otkriće, a baš onako, taman, nekomercijalizovano i pusto.
Divno, još jednom. Hvala. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bravo

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka