DD666

Hurghada-Abu Simbel

17 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima! :)

Decko i ja putujemo u Hurghadu sa Argusom 25. decembra i volela bih da tih 5 dana koliko smo u Hurghadi iskoristim maksimalno da vidim sve sto se videti moze. Citala sam ovde po forumu da postoje organizovani izleti za Luksor ali Asuan i Abu Simbel niko ne pominje. Obzirom na razdaljine to je sigurno dvodnevno putovanje ali pre nego sto se uputim u rezervacije sa lokalnim agencijama preko neta htela sam da pitam da li neko od vas ima iskustva sa odlaskom u ova dva grada. Da li je na primer izvodljivo krenuti organizovanim izletom u Luksor ali umesto povratka u Hurgadu produziti do Asuana, tamo prenociti, sutradan otici do Abu Simbela, vratiti se u Luksor to vece, prenociti i sledeceg dana se vratiti u Hurghadu?

Svaka sugestija ili pomoc je dobrodosla. Hvala unapred... :)

DD

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Probaj da odavde izvučeš neku informaciju, mada je to bio tip putovanja potpuno drugačiji od 5 dana sa agencijom. Lično za Abu Simbel znam jedino u okviru krstarenja, ali opet - to je treća varijanta...

Javi kako ste se organizovali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na javljanju NIkola... :)

Tu Tejinu stranicu sam videla jos odavno. Nije u potpunosti ono sto mi je bilo potrebno od informacija ali je bilo odlicno za pocetak. Obzirom da mi decko nije aventuristicke prirode (ja bih i stopirala i spavala u satoru da je moguce ;) ) resih da uhvatim bika za rogove i poslah mejl na jedno 30-ak adresa raznih lokalnih agencija objasnjavajuci kakav nam je aranzman potreban. Odgovori su vec poceli da dolaze i cene koje nude su oko 300-400 Evra za ture od 2 noci - 3 dana. Svi nude privatni prevoz (samo za nas dvoje) sa privatnim turistickim vodicem :lol: sto je meni malo previse, al' il' nije moguce to drugacije organizovati, il' (jos verovatnije) nude samo ovo da bi izvukli vise para. Sacekacemo jos par dana da vidimo da li ima alternativnih ponuda pa cemo onda odvagati sta nam se isplati.

Ja sam u svakom slucaju da se upustimo u ovo putovanje pa makar i u sopstvenoj reziji, jer stvarno ne znam sta bih sa sobom 5 dana u Hurghadi, al' decko je malo veci hedonista pa ce mu ovo sigurno izgledati kao mnogo cimanja :P

Btw, jel' ima jos neko da ide ovim Argusovim aranzmanom?

Pozdrav,

DD

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pokusaj da trazis izlet iz asuana,pre 3 godine se preko tur.agencija svakog jutra organizovano islo u konvoju za abu simbel(oko tri ujutru je kretanje),i treba negde oko 4 sata do tamo,mislim da nije bilo vise od 20 eura po osobi.iz hurgade ujutru mozes busom do luxora,u luxoru uhvatis voz za asuan,kad stignes uplatis izlet ,razgledas asuan,malo odspavas,i krenes na izlet.za tih 400 evra mozes da budes mesec dana u egiptu,izbegavaj to dranje,to je samo za japance i amerikance

Izmenjeno (supermen)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije direktno vezano za temu, ali jednostavno moram da progovorim o tom "šišanju ovaca", kada se već povela priča. Letos sam sa momkom išla u Egipat, kombinacija Hurgade i krstarenja Nilom. Dok smo bili u Hurgadi, rešimo da idemo na izlet džip safari do beduinskog sela. Rešimo da uplatimo preko lokalne agencije koja je imala predstavnika u našem hotelu. Cena je bila 25 eura po osobi. S obzirom da sam ja malo strašljiva po pitanju vožnje motorom (tačnije, u životu nisam vozila), raspitamo se o mogućnosti da nas dvoje idemo na jednom motoru. Čovek iz agencije nazove "gazdu", ovaj potvrdi, čak nam da i neki diskont, te za nas dvoje to zadovoljstvo izađe 45 eura.

Sutradan po nas dolazi minibus. Odvozi nas na neku lokaciju izvan grada gde se nalazi garaža sa mnoštvom tih motora na četiri točka. To je polazna tačka putešestvija, ali konstatujemo da smo jedini od turista. Mi objašnjavamo da "aranžman" uključuje vožnju na jednom motoru za oboje. Pokušavaju da nas ubede da to ne radimo. Nagovaraju me da sednem i probam sama da vozim, pored mene je neki lik, koji samo viče brže i dodaje gas. Mene hvata panika. Tim pre što vozite po neravnom pustinjskom terenu, pa sve odskačete. Fantazija za adrenalin, ali ako drugi vozi :-). Vidim da nije to za mene. Pitamo gde je grupa, odgovaraju da bi oni nas samostalno poveli, jer tobože, ako je grupa, morate se prilagođavati (da stajete gde se grupi staje, da prilagođavate brzinu vožnje grupi), a ovako, sve je potaman "customized for you". Naravno, za to zadovoljstvo što će da nas dvoje prate još dvojica, traže dodatnih 70 eura. Naravno da nismo pristali, i posle dugog objašnjavanja, priključili su nas grupi, posadili na jedan motor i sve bez doplate.

Naravoučenije: uvek i na svakom mestu će nastojati da vam izvuku i poslednji euro, a sve pod plaštom neke posebne usluge "samo za vas". Ne nasedajte, uvek tražite grupu, gde god idete. Ta mala prilagođavanja koja grupa zahteva nisu ništa nasprem napora koji je potreban da biste se odbranili od gomile koja se okomila isključivo na vas i koja, i za najmanju uslugicu, očekuje pristojan bakšiš.

Probajte iz Luksora da uhvatite voz do Asuana, pa odatle da tražite turu do Abu Simbela.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na javljanju NIkola... :)

Tu Tejinu stranicu sam videla jos odavno. Nije u potpunosti ono sto mi je bilo potrebno od informacija ali je bilo odlicno za pocetak. Obzirom da mi decko nije aventuristicke prirode (ja bih i stopirala i spavala u satoru da je moguce ;) ) resih da uhvatim bika za rogove i poslah mejl na jedno 30-ak adresa raznih lokalnih agencija objasnjavajuci kakav nam je aranzman potreban. Odgovori su vec poceli da dolaze i cene koje nude su oko 300-400 Evra za ture od 2 noci - 3 dana. Svi nude privatni prevoz (samo za nas dvoje) sa privatnim turistickim vodicem :lol: sto je meni malo previse, al' il' nije moguce to drugacije organizovati, il' (jos verovatnije) nude samo ovo da bi izvukli vise para. Sacekacemo jos par dana da vidimo da li ima alternativnih ponuda pa cemo onda odvagati sta nam se isplati.

Ja sam u svakom slucaju da se upustimo u ovo putovanje pa makar i u sopstvenoj reziji, jer stvarno ne znam sta bih sa sobom 5 dana u Hurghadi, al' decko je malo veci hedonista pa ce mu ovo sigurno izgledati kao mnogo cimanja :P

Btw, jel' ima jos neko da ide ovim Argusovim aranzmanom?

Pozdrav,

DD

Pozdrav DD,

Ja i moj muz takodje putujemo 25.12. preko Argusa i raspolozeni smo da idemo na sve izlete, zaista sumnjam da ce nam biti dosadno. Nadam se da cemo se lepo provesti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blago svima vama. Koliko dana je aranžman?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sest dana u Hurgadi, docek N.godine na Nilu i naredna cetiri dana je Kairo. Zaista hvala svima na informacijama koje se mogu procitati na ovom forumu. Ja se i dalje nadam da cu moci bar malo da uzivam leskareci na plazi iako je decembar mesec.

Da li mozda postoji neki izlet na koji mislite da bi bilo gubljenje vremena ici i da li je moguce samostalno setkanje po Kairu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pažljivo sa solo šetnjama po Kairu. To će svako da vam kaže. Raspitajte se kod vodiča koje delove grada da obavezno izbegavate, idite u grupi, po danu, nikakva zavlačenja po radnjama, hodnicima, spratovima, podrumima...

Obavezno posetite piramide noću. Ja to nisam doživeo, oni koji jesu kažu da je neponovljivo.

Od izleta za izbegavanje definitivno tzv. beduinsko selo. Mada... to je nekoliko sati, meni je bolje i to nego da si u samoj Hurgadi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pažljivo sa solo šetnjama po Kairu. To će svako da vam kaže. Raspitajte se kod vodiča koje delove grada da obavezno izbegavate, idite u grupi, po danu, nikakva zavlačenja po radnjama, hodnicima, spratovima, podrumima...

Obavezno posetite piramide noću. Ja to nisam doživeo, oni koji jesu kažu da je neponovljivo.

Od izleta za izbegavanje definitivno tzv. beduinsko selo. Mada... to je nekoliko sati, meni je bolje i to nego da si u samoj Hurgadi.

u principu je bezbedno setati Kairom ali naravno ne treba se bas zavlaciti po malim, mracnim ulicicama i i zavlaciti se negde po periferiji... drzite se glavnih i osvetljenih ulica... ja sam isao se devojkom, uzeli smo taksi i obilazili kairo samostalno i po danu i po marku, nije bilo nikakvih problema...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pažljivo sa solo šetnjama po Kairu. To će svako da vam kaže. Raspitajte se kod vodiča koje delove grada da obavezno izbegavate, idite u grupi, po danu, nikakva zavlačenja po radnjama, hodnicima, spratovima, podrumima...

zavlacili smo se i po radnjama, i mogu reci da u Kairu nisi ni priblizno naoprni i napadni kao u Hurgadi! ovde ne pricam o bazaru, vec o "obicnim" prodavnicama. takodje su i cene negde i duplo nize od onih koje mozete dobiti u Hurgadi jer su ipak malo vise prilagodjene njihovim ljudima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, lepo i utešno je čuti i takva iskustva.

Prevashodno sam mislio na izbegavanje "Grada mrtvih", da se slučajno ne zaluta tamo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, lepo i utešno je čuti i takva iskustva.

Prevashodno sam mislio na izbegavanje "Grada mrtvih", da se slučajno ne zaluta tamo...

Pozdrav svima koji dolazite u Egypat sada ili kasnije. Zivim u Cairo i radim Egypat kao nezavisni turisticki vodic i predstavnik za vise agencija bivse / Makedonija / Srbija / Slovenija / Italije, Austrije i Njemacke a isto i za nasa konzularna predstavnistva. Ako zelite informacije, pomoc oko vaseg putovanja ili bilo sto drugo slobodno napisite email i rado cu vam pomoci....europa_turist@hotmail.com

Maya

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izlet iz Asuana do Abu Simbela košta 25 evra kod lokalnih agencija. Što se tiče vozova ja sam pre 5 dana išao iz Asuana do Kaira vozom (organizovano-Argus) i ne bih preporučio ako ništa drugo onda zbog poštovanja reda vožnje-zna da kasni. Ulaznica za Abu Simbel je 700-800 din.

Izmenjeno (arandjele)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Auuu, bas ste se raspisali... Lepo, lepo... :)

Hvala svima na javljanju i korisnim savetima. Ja sam u medjuvremenu nasla agenciju kod koje ce organizacija ture da nas dodje oko 200 dolara sto je sasvim pristojna cena u odnosu na pocetne ponude. Cak sam uspela da iscenjkam avio prevoz na relaciji Asuan-Abu Simbel :D

Elem, izlet izgleda otprilike ovako:

DAY 01 (27/12/07)

• Hurghada-Luxor early morning bus.

• Arrive to Luxor at 7-8am, transfer to the west bank to visit Hatshepsut temple in El Deir El Bahary, Valley of Kings, Colossi of Memnon... Visit to the Luxor Museum (if possible - timewise)

• Transfer to the train station for the train to Aswan on 5 pm.

• Arrive to Aswan, transfer to the hotel and check in.

• Overnight at the hotel.

DAY 02 (28/12/07)

• Early morning flight to Abu Simbel to visit temples of King Ramsis II and queen Nefertari.

• Return to Aswan at 12:00am.

• Visit the Philae Temple and Nubian Museum

• Overnight at the hotel.

DAY 03 (29/12/07)

• Transfer to the train station for the train back to Luxor (6am).

• Transfer to visit Karnak & Luxor temples. Visit to the Mumification Museum.

• Evening return to Hurghada by bus.

Sigurno bi nas doslo jeftinije da sami kupujemo karte za bus i voz (pokusah da kupim avio karte na EgyptAir sajtu al' nije bilo sanse) al' kako je ovo high-season u Egiptu, reko' bolje da se osiguramo ;) Zena u agenciji sa kojom sam sve ovo ugovorila mejlom je stvarno bila sjajna i nije cak ni trazila da joj platim nista unapred (za razliku od drugih agencija) vec je rekla da cemo platiti kad stignemo u Asuan :) Nadam se da ce ovo sve proci kao sto je planirano i javljam se cim se vratimo sa punim izvestajem.

Imam jos nekoliko pitanja za one sa iskustvom u Egiptu:

1. Ovaj izlet Luksor-Asuan-Abu Simbel sam tako natempirala da u Hurghadi imamo slobodne prvi (cisto za malo upoznavanja okoline) i poslednji dan (da malo dodjemo k' sebi ako maraton bude prenaporan :D ) Da li ima nesto sto nam savetujete da ne propustimo od izleta koji se organizuju u Hurghadi?

2. Decko i ja nismo zainteresovani za docek Nove Godine na Nilu (stavise ovaj aranzman nas je i privukao zato sto je docek, za razliku od svih ostalih, bio fakultativan ;) ). Nikola je pomenuo posetu piramidama nocu, pa se nesto razmisljam: da li bi bilo moguce to uraditi 31-og nocu? Izvinjavam se za mozda glupo pitanje ali nisam nikad bila u Egiptu pa nemam predstavu... Da li su piramide u nekom ogradjenom prostoru, da li se kontrolise i naplacuje ulaz i da li znate koliko je moguce tu prici i prosetati se za novogodisnje vece?

3. Proverila sam vreme na Accuweather sajtu i danju je nesto preko 20 stepeni mada nocu moze da padne i do 5 sto znaci neka hladnije-prolecna garderoba. Svuda se pominje vetar pa rekoh da pitam kako se zastiti od kombinacije vetar-pesak? Koju obucu preporucujete za spartanje po hramovima i piramidama a koju za pustinju? Da li ima smisla mazati se nekom zastitnom kremom da se ne izgori obzirom da teperature nisu bas letnje?

4. Po agencijskom programu prvi dan u Kairu nam je ovako organizovan:

8. DAN, KAIRO: DORUČAK. Razgledanje: plato Giza na kome se nalaze Keopsova, Kefrenova i Mikerinova piramida, dolinski hram kralja Kefrena sa velikom Sfingom, Nacionalni arheološki muzej sa Tutankamonovim blagom, jedan od najvećih bazara Kan Al Kalili, panoramsko razgledanje Grada mrtvih, Saladinove citadele... kao i poseta i prezentacija u centrima za proizvodnju parfema. Povratak u hotel. NOĆENJE.

Ne secam se kad sam poslednji put isla sa organizovanom turom na neki izlet i nisam zainteresovana da me vozaju po nekim "prezentacijama" raznih centara za proizvodnju svega i svacega :rolleyes: Htela bih da na primer da provedem sto je vise vremena moguce u Muzeju. Da li je problem napustiti turu, to jest, ostati u muzeju i ne nastaviti sa njima dalje (osecam da je za to predvidjeno jako malo vremena naustrb nekih drugih stvari)?

Seticu se sigurno jos stvari, al' za sada toliko... :)

Pozdrav,

DD

PS: Luludi, provescemo se ludo u svakom slucaju :)

Izmenjeno (DD666)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905065
    Ukupno poruka