sonja_bg

Divčibare

662 poruke u ovoj temi

@Bokins: thx ;).

Da, to je jedan od vrhova/vidikovaca Paljba (1051m). Do njega se moze doci i kolima. Ovako izgleda sira slika sa tog vidikovca ;).

153wcyg.jpg

  • jel bi mogao da napises vise kojim putem se ide ka tom vrhu, kakav je put za kola, mape.....
  • na Divcibare sam samo prolazio a nikada nisam bio

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imate na mapi na prethodnoj stranici koju sam dao u donjem levom uglu pise "Paljba". To je put (oznacen crnom linijom na mapi) koji ide preko Divcibara do Kosjerica i na samom izlazu je taj vidikovac, i lako se nalazi jer je ODMAH pored puta. Tu se pored nalazi i jedna kucica sa klupama, tako da se ne moze promasiti. Postoji cak i vozic koji ide iz centra do tog vidikovca, a ima oko 2km od centra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Frodzer,

Kakvi su utisci sa Divcibara?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo nas...

U ponedeljak se vratili,bilo je kratko ali lepo.Setnje do vidikovca na Crnom vrhu,Stolici,prostor izmedju dve zicare,vazduh,priroda,okolina,ljudi...ma sve je ok.Smestaj smo nasli u vili Marina(odlican,za preporuku),nedaleko od centra a opet imate mir,hranili smo se u Zamku,cene hmmm vise nego kod nas u provinciji,ukusno,ne bas obilno ali dobro...Imate pijacu pa se mogu pazariti sir,kajmak,pecenica...mi smo se opredelili za med od borovih iglica i jagorcevine,dzem od drenjka itd.Imate i vozic(sat vremena traje voznja),jahanje konja(50 din,krug),crkvu,nekoliko kafica ,pekaru(tu smo doruckovali),mesaru,mali zoo vrt i sl.Malo su dva dana a puno je toga za videti i odsetati,vazduh je specifican(kao na Ozrenu iznad Soko banje+borovina) i meni je bilo mnogo lepse nego na Zlatiboru i Tari plus sto je i blize stotinak km.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas lepo...Kakav je taj vozic, jel vredi ici i koliko kosta?

Mi smo mislili PP u Zamku da uzmemo. Ne znam da li je neka razlika u ceni privatan smestaj plus obroci sa strane...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na zalost nismo stigli na vozic,krenuli,nismo ga zatekli kod crkve,kao sutra cemo i na kraju cvrc...vozac mi nije rekao cenu ali voznja traje sat vremena i staje na nekoliko mesta kao i kod mini (stvarno mini) zoo vrta.Zamak je na lepom mestu sa lepom terasom malo iznad mesta(blizu Pepe) ali npr sopska salata im je 250 din i kafa 120 din,sto je za nas previse a i porcije su hmmm,mada je uvek puno,pa ko voli...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam par puta u ``Diplomatiku`` i ok mi je bilo. I tamo je radila najljubaznija osoba na svetu. Takvu profesionalnost nisam videla u svom zivotu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta je Diplomatik?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dal` bese to ime restorana ili tako nesto se zovu i apartmani, valjda Prezident. Ovde su izneli losije misljenje o njemu ali meni je bilo super.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naime, iznajmio sam kuću broj 14, može se videti ta numeracija na sajtu divcibare.rs, u vlasništvu Zebić Mirjane, ako se ne varam. Iako sam kuću za 5 osoba iznajmio za 60 evra po danu, gospođa je, izgleda shvativši da imamo stranca u društvu okrenula priču da je tih 60 evra bilo za 4 osobe(!?!) te da je cena 15 evra po osobi.

U junu mesecu 2010. godine sam sa suprugom i dvoje dece boravio u kući gospođe Zebić i nosim sasvim suprotna iskustva.

Ne samo da se nije događalo ništa od gore pomenutih neprijatnosti već je gospođa Zebić zaista dala sve od sebe da nam boravak ostane u lepom sećanju.

Naime, imali smo peh da nam od pet junskih dana cela tri dana prođu sa pljuskom koji nije prestajao. Gospođa Zebić je zbog nešto hladnijeg vremena uključila centralno grejanje (podsećam da je u pitanju leto) i pri tome nije ni pomenula eventualnu doplatu.

I ne samo to, u periodu kada nije padala kiša angažovala se i dva dana sa nama išla u duge šetnje kako bi nam pokazala lepote kraja iako na to nije bila obavezna niti je to iko od nas od nje tražio.

O špijuniranju, upadanju u kuću i primedbama nije bilo ni govora tako da ne mogu da verujem da je gospodin iznad opisivao istu osobu.

Mi nosimo samo lepa sećanja i pri sledećem odlasku na Divčibare sigurno ćemo ponovo izabrati kuću gospođe Zebić.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram da idem za docek Nove Godine na Divcibare. Da li bi neko mogao da mi predlozi neki dobar smestaj?

Hotel Divcibare, Petosevic ili mozda Divcibarski zamak? Sta je od svega toga najbolje? Kakva je usluga, hrana..?

Drugo, da li postoji neko ko je vec isao na Divcibare za Novu Godinu, da li je nesto organizovano u okviru hotela ili treba dodatno negde da se uplati, kakav je provod za docek..?

Hvala unapred za odgovore! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li neko da mi preporuci smestaj na Divcibarima? Mi bismo iznajmili celu kucu (bez mogucnosti da nam neko upada i pretura po stvarima :)), za desetak osoba, za Novu godinu, 2-3 nocenja...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za sve one koji razmisljaju o odlasku na Divcibare ove zime...

vdo3g0.jpg

Izmenjeno (mikelis)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel znate neki apartmančić da je slobodan 01-03.01?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uglavnom svi izdaju apartmane od 31-og. Okreni Valjevo turist 014/ 277-252 i pitaj da li ima jos neka slobodna vikendica, apartman.. Evi i link gde mozes da pogledas kako izgleda smestaj, mada nema puno slobodnih mesta, uglavnom je sve rezervisano od 31-og, zato je najbolje da okrenes i pitas sta je ostalo i ko je voljan da ti izda od 01-og.

http://www.divcibare.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=56&Itemid=80

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka