Guest Gost_anna

Санкт Петербург

42 poruke u ovoj temi

Probajte malo i krstariti Nevom. Predivan je osjećaj gledati grad sa rijeke i sve te prelijepe mostove. Taj izlet kostao tada 20,00 eura.

1. i 2.. Krenuli smo odavde nedje :)) 

3. Uz muziku i pjesmu 

4. Kad eno Aurore jos tamo :)) 

P5030614.JPG

P5030610.JPG

P5030638.JPG

P5030642.JPG

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tri puta sam procitala....opet cu:D

Stampane primerke nosicu sa sobom....hvala ti....zaista ti puno hvala.....

Ja planiram ici bez agencije ali sada vidim da bi mi dobro dosao neki turisticki vodic za tamo...imas li mi nekoga preporuciti? Ili neku agenciju tamo koja se bavi time?

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neka,bas mi je drago da ti se svidja.Postavicu ja jos nesto nego nisam mogla da stignem.Jer St.Petersburg ti je grad gdje svuda imas ponesto da vidis.                              Mi smo isli preko Rtoursa. Zato sto tu rade valjda nasi u saradnji sa Rusima,a onda su im i vodici Rusi koji znaju dobro nas jezik. Nas vodic je bio super.U pitanju ej bila jedna fina,skromna zena iz St.Petersburga,koja je inace zavrsilla slavistiku i puna znanja. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, super, naci cu  na netu tu agenciju.

...s nestrpljenjem cekam nastavak....:rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Klub knjizevnika. Bila je tu jedna pjevacica,koja je pjevala neke njihove pjesme kao u operskom stilu ali se ne vidi na slici. Atmosfera je stvarno kao iz romana.Na tom mjestu je zaista stvarno skupo.

2. Car Petar Veliki bio je visok cak 204cm a broj cipela mu je bio 39 :))  Carica Katarina naspram njega je bila visoka smao160cm :)))

3. Taj grad je toliko lijep i prosto zaprepasti cinjenica da gdje god se okrenete vidite nesto lijepo...Naletjesmo i na sfingu :)) 

4. Sankt Peterburgu lezi na mostovima koji ih povezuju. Svi ti mostovi se uvece kasno oko 2 sata iza ponoci podizu i ako ostanete s druge strane, necete se vise moci vratiti do sjutra ujutru :)) Ali...Nasa vodic rece da su ostavili jedan most da stoji cak i u tim sitnim satima, kako  muzevima ( koji ostali u provod i vratili kuci tek ujutru ) ne bi ponovo bio izgovor : Nisam stigao na most...    Zato taj most zovu od sale: Smrt za muzeve  :))) Nije to taj sa slike,ne znam tacno koji je :))

5. Petropavlovska tvrdjava,  u kojoj e bio zatočen Dostojevski. Taman su bili krneuli da ga smaknu kad ono car zakuka i spasi ga...

klubknjizevnika.jpg

царпетар.jpg

сфинге.jpg

мостови.jpg

petropavlovskatvrdjava.jpg

Izmenjeno (HoneyMne)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

U 14.1.2016. at 8:29, mananna je rekao/la:

Tri puta sam procitala....opet cu:D

Stampane primerke nosicu sa sobom....hvala ti....zaista ti puno hvala.....

Ja planiram ici bez agencije ali sada vidim da bi mi dobro dosao neki turisticki vodic za tamo...imas li mi nekoga preporuciti? Ili neku agenciju tamo koja se bavi time?

 

Ја сам ишао у својој варијанти,односно без агенције - није ти потребан водич,лепо се организуј,прочитај и одштампај важне и занимљиве ствари у вези места која планираш посетити,у музејима користи аудио-водич...и лепо се проведи.

Иначе цене градског превоза смешне,препоручујем и коришћење Uber-а,цена вожње је фиксна без обзира на раздаљину,негде око 70 рубаља,то је око 1 евра,одлична варијанта за ноћне сате.Такође ако се решиш да посетиш Петерхоф и Пушкиново,имаш мини бусеве по стварно симболичној цени,40-60 рубљи,смешно јефтино...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Зашто ми је избрисан први део поста који сам синоћ поставио?Било је добрих препорука и савета... Да ли модератори уопште и гледају шта бришу?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala....posalji mi privatnu poruku....sa tim preporukama i savetima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Стићи ће у току дана.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedan od najlepsih gradova 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Video Peterburg pre mesec dana, tokom Belih noci.

Prelep grad. Vidi se da je gradjen od pocetka da bude carska prestonica. 

Obisli smo manje-vise sve glavno. Petropavlovska tvrdjava, Carsko selo, Peterhof, Ermitaz, krstarenje Nevom, Spas na Krvi, itd itd.

Iako najvise volim u svojoj reziji, ovog puta je bilo preko agencije i bio sam najzadovoljniji do sad kad sam isao preko agencije. Viva je u pitanju, sa kojom osim na aerodromu nismo ni imali kontakta, ali je sve bilo perfektno. Ruskinja Kaca, vodic, je cista 10. Zavrsila srpskohrvatski, a po znanju deluje i kao da je istoriju zavrsila. Svaki detalj zna plus nam je pricala i neke svakodnevne stvari koje je uvek zanimljivo cuti od lokalaca. Prevoz od-do aerodroma, kao i sve fakultative odlicnim minibusovima, tacno, nigde nismo cekali ni 5min, samo ulazili, sto je sjajno, kad se pogleda da je red u Carskom selu 4-5 sati.

Grad nije tezak za snalazenje, vecina stvari koje treba da se vide su oko Nevskog prospekta. Ne treba trositi reci na Ermitaz i ostalo, svi znamo o tome i pre nego sto odemo.

Hotel je bio u blizini Petropavlovske tvrdjave, Anderesen se zove. Sobe dobre, wi fi super, dorucak mi se nije dopao, ali nebitno. U blizini postoje svi svetski fast foodvi i marketi, plus dobri restorani, posebno preporucujem Ketch up.

Grad deluje bezbedno bas. Klima naravno nije idealna, nikad ne bih mogao da zivim tamo, najvise zbog toga.

Nisam bio u ostatku Rusije, ali imam utisak da za pravu Rusiju ipak treba otici istocnije, Peterburg ima vibe zapadnoevropskog grada.

Sve u svemu, jako je lepo bilo i vratio bih se sigurno.

Ako neko ima neka pitanja, neka pise, sad su mi svi detalji svezi u glavi.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Какво време могу да очекујем у другој половини јуна, да ли су хладне ноћи, пошто би такође хтео да видим ватромет који се одржава током белих ноћи, Scarlet Sails (Алые паруса). 

Да ли је вода са чесме за пиће, пошто у Москви нисам куповао флаширану ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka