suki

NEI PORI

11847 poruka u ovoj temi

Posle par dana, evo mene opet :hahaha:

mislim da mi je ovo prva godina letovanja da nisam vec na pola poceo da menjam kozu za sta je najzasluznija moja neznija polovina i dobra maska za ronjenje :hahaha:

Vruce je kao u pecnici, more postaje barica, cisto, sa ponekom morskom travkom. Plaza,zavisno od delova gde se koncentrisu Srbende :udarac: i braka Makendoncite ------ vec ima smeca.

Idoh i do Platamona jedan dan, u nadi da izvadim neku vecu skoljku,uprkos vapajima ostatka porodice i molbamama da bar sa jednog letovanja dodjem citavih stopala i bez razderotina po telu... :nesvest: Od skoljki ne bese nista, ali mogu vam reci da je voda toplija od NP, bar za 3,4-5 stepeni...

A kad vec dodjohu Platamon, spustih se (ili je pravilnije POPEH se) i do Skotine, racunam, toliko puta prodjoh, a nikada ne svratih.Malo lepo mestasce, ili bolje reci plaza sa ulicom pored. Plaza pescana, sa pojasem od 1-2m sitnog sljunka do mora i na samom ulazu isto tako 1-2m. Ono sto mi se svidja je red stabala na prilazu plazi (vecim delom) pa ima malo i prirodnog hlada.

A u povratku, krenuh da isprobavam razlicite delove MOJE plaze u NP> na samom pocetku, tamo gde zavrsava Platamon a pocinje NP, plaza kao u Skotini, samo nesto dublja voda pocinje vec na 3-5 m od obale, znaci nije za klince. Voda topla, skoro kao u Platamonu.

Iduci na dalje, sve manje je sljunka, kako na obali, tako i u moru i postepeno pocinje da se produzava plicak. Voda, malo nerazumljivo, postaje malo po malo hladnija (mislim i dalje je kao u kadi, ali je hladnija od Platamona). Tako ide sve do, otprilike dela plaze u pravcu crkve.

Na dalje, jos duzi plicak, ko pronadje kamencic vodim ga na pice :hahaha: a voda sve toplija... Nisu ni oni nudisti, kojih je ove godine nesto vise, bar takav utisak imam, izabrali bas onaj deo na samom kraju NP, voda je tu bukvalno kao u kadi.

Prosle godine sam za 10 dana u NP napunio gepek sa skoljkama, ove godine ih nema toliko, verovatno ce posle prvih ljudskih talasa biti i toga.

Ribice i ribende u moru, uz obalu su pravi ludaci, nemaju strah od ljudi, ni za gram.

Jedno posle podne odoh do DION-a da utvrdim znanje, ali pogodih ponedeljak :azdaja: kad tamo na ulazu na arheolosku lokaciju pise> PONEDELJAK NERADNI DAN, ostalim danima radno vreme 08-15.00, poslednji posetilac ulazi u 14.30 :udarac: ....Ajd da nije put za DZ, idemo u muzej, ali i taj grcki sindikat ima neko cudno radno vreme, kao na lokalitetu. Rekoh, nema veze, svraticu u povratku u Aleksandrion i sav :dance: , pali makinu i nazad.......... Sio mu ga Djura :'( , na kapiji lanac od 200kila i jos toliki katanacSta je bre sa ovim Grcima, gori su neradnici od nas Srba :hahaha:

U povratku, svratih na plazu Milos, ispred Leptokarije, cisto malo da se ohladim a onda rekoh sebi ajd da probam opet i tu plazu u Leptokariji, iako me je razocarala pretprosle godine.......... Nije mi se dalo ni ove, mnogo mi je bre izasla iz volje.....

I da ceo put nije za bzvze, uspeh da pronadjem put za selo STARI PORI, koje cu ovih dana obici,kazu da je to poseban dozivljaj... I sta posle ovog neslavnog putesestvija, zna se, pravac u supermarket Larisa (onaj na ulazu u Platamon, koji sam opisivao kao "sav u crvenom"), kome sam napokon zapamtio ime.....Nema tu mnogo razgledanja, pakovanje limenki Hellas 4,5vol, originalnog grckog piva, dzakce onog belog grckog krompira za pomfrit, par pakovanja sladoleda za ove moje "devojcice" i pravac u moj NP :dance: (citaj> zurka moze poceti, sto se mene tice)....

Kad smo vec kod zurke, u nedelju je bila neka zurka na plazi (prvi bar na plazi iz pravca Platamona), do kasno u noc.... Prekrstio sam se i pomislio nije valjda Sutomore......................... Ali, izgleda da su se Grci iz dubine Grecije vratili na redovne poslove (ili je pravilnije strajkove), pa sutradan osvanu opet miran dan, tako karakteristican za NP.......

Sve u svemu, ovde je divno i ljudi, svakim danom je sve lepse, definitivno :dance:

Da ispravim nekog od clanova ispred> NP od Leptokarije nije 30-tak kilometara, nema ni 20,mislim 16-17.....

do sledeceg pisanja,pozdrav za sve !!!!

PS> VECICU KRECI NA PUT :vestica:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U kom delu plaze se prodaju te krofne??? Njam njam :D

I da li se more ugrejalo? Da li je voda topla?

Mi idemo sad za vikend....jedva cekamo... :vestica:

Ako znas gde Dragan iz Novog Sada drzi lokal pa treci od njega :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

divni ste sa komentarima i opisima :cmok: samosrecicenis, reci mi samo koja agencija je u pitanju nesto me zivo zanima? :thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divni su vam opisi. Mi koji uskoro dolazimo sa nestrpljenjem brojimo dane. Još 5 dana i eto me u N Pori.

@sapke

Nadam se da ćemo imati više sreće u traženju školjki.

@SrecicaNis

Hvala za cenovnik, pa cene su kao prošle godine.

STIŽEMO :vestica: :vestica: :vestica::dance: :dance: :dance:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako znas gde Dragan iz Novog Sada drzi lokal pa treci od njega :D

Nemam pojma gde “sin Dragan“ ima lokal... :D

ali krofne bas volim..mmmmmmmm

Pa molim opis,ako moze..malkice precizniji... ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je moguce da niko nista ne zna o vili Atini?Sve sam pretrazila ali jedino na sta nailazim to su ponude raznih agencija i nista vise.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

divni ste sa komentarima i opisima :cmok: samosrecicenis, reci mi samo koja agencija je u pitanju nesto me zivo zanima? :thankyou:

Aero turs Nis, a oni su zastupali ustvari Falcon travel Beograd, a na kraju je ustvari Just Travel autobus i vodic do Paralije, pa presedas, pa svasta nesta...... To na drugom mestu a ne ovde. Ovde samo mogu da pricam o odusevljenju u Nei Pori-u.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje letovanje zavrseno :vestica: :vestica: :vestica:

:zid::nuncake:

taman posta pakleno vreme i mi morasmo da se vratimo.

E ovako ja sam se zaljubila u Nei Pori i sledece godine opet idem tamo sigurno :vestica:

ali sa drugom agencijom, a o tome na drugom forumu cu da pisem.

Vila Apostolis je nova vila i sve je u njoj novo. Ima sve sto je potrebno za porodicu, sem zastite od komaraca. Ali kako svi koriste rajd i autan moze slobodno da se spava i pored otvorenih vrata balkonskih komarci ce vas zaobilaziti u sirokom luku.

Plaza se polako puni i otvaraju se prodavnice sve. Turista sve vise.

Kad je lose vreme protegnite noge do Platamona treba vam oko 30minuta peske. Mozete i sa vozicem, ali ko hoce da vidi one vile ukrasene cvecem neka krene peske. Kad prodjete pola puta, stanete i okupate se i nastavite.

A ako hocete malo dalje kao npr. Leptokarija koja je 30tak kilometara sedite na voz koji je za dvoje oko 7 evra povratna karta i za 7 minuta stizete tamo.

Ovo za one koji idu autobusom.

Neko me je pitao za prevoz kojim sam isla zbog cekanja na granici. Busom smo cekali oko 3 sata na makedonskoj granici. Drze autobuse bezveze, i na grckoj oko 2h. Spremite konjske zivce za cekanje.

Kad se vracate tih problema nema. Najduze smo cekali na nasoj oko 30 min.

Cene:

Suncobran vam je da kupite 5 evra, pa racunajte da li vam se isplati da nosite.

Giros i suvlaki su 2.2 evra. Odnosno porcija oko 6 evra. Pizza porodicna se moze naci za 7 evra.

Jogurt je skup 1l je 2 evra. Mleko 1l 1.10

Lubenica je 0.60, nektarine 1.50, banane 2.20, jabuke 1.75,

Voda paket 1.50

Hleb je najskuplji 0.80 ali je milion puta bolji nego kod nas

Paradaiz 1.50, e krastavac 1.00

Sta vas jos interesuje pitajte?

U kaficima je obrok oko 7 evra po porciji.

More je savrseno cisto. Nema meduza jos. Ima ribica koliko hocete

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

SrecicaNis Svaka cast na izvestaju. Ja putujem u ponedeljak prvi put u Nei Pori. Sve sto me je interesovalo napisano je. Veliki pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam na utiscima, opisima... super ste svi! :aplauz:

Nego, i mene zanimaju te krofne, kako da ih probamo, kad ne znamo gde su :neznam: Mislim, pretpostavljam da cemo naleteti na njih, ali da bismo brze naleteli, mozemo li da znamo gde se nalaze, bar otprilike? :rolleyes:

Izmenjeno (bombona)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je temp mora, jel ima onog stresanja pri ulaska u vodu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nose se, ali nisu to te krofne. Ne mogu im ni prici.

I sladoled je ekstra naravno. Ja sam napisala za krofne jer se od sladoleda ne mozes najesti kad te stigne glad a ne ide ti se kuci. Ko sta voli nek izvoli ima svega za svaciji ukus.

Kad se setate po setalistu primeticete na koji lokal mislim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja koliko znam sve te krofne nose na plažama u Grčkoj. Nisu li to te krofne ???

Ma mali sladoledići u NP su zakon ... :dance: :dance: :dance: i u Platamonu u poslastičarnici "Family Platamon".

Eto, dobili smo odgovor, ima jos boljih krofni :weee:

Te sladolediće jos nisam kupovala, moracu da ih probam :dance::thankyou: :dance:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja krofne iskreno ne volim. :'( :'( :'( Neka neko ko je tamo slika lepo taj lokal sa krofnama i postavi nam sliku.

:thankyou: :thankyou: :cmok:

A ovo su sladoledići (na slici gore desno) :dance: :dance: :dance:sladoledii-nei-pori.jpg

(mere se čini mi se na kg)

1) ima ih u NP u pekari dijagonalno od moje omiljene radnje Partenon (sa suvenirima) i

2) ima ih u Platamoni u poslastičarnici "Family Platamon".

Mmmmm, njam, njam :balavi::thankyou:

Ja volim krofne, ali nesto nemam poverenja u one koje prodaju duz plaze :unsure: Slazem se, hocemo fotografiju lokala :) :thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja idem sad za vikend - prvo trazim lokal sa krofnama pa tek onda smestaj!!! :hahaha: Dobijate sliku lokala kada se budem vratio!!! :hladjenje:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka