Astrobockey

Albanija

132 poruke u ovoj temi

Ja sam se pre par dana vratio iz Albanije!Bilo bi lepo da sam ostao duze tamo ali bio sam prakticno na dan ipo.Mijovic travel iz Budve radi ekskurzije u Albaniju. Mozes sa njima a mozes i sam u toku leta kada ljudima sa srpskim pasosima ne treba viza.Placa se taksa na granici od 10 evra.

Zemlja je potpuno sigurna, ljudi predusretljivi, Tito prepoznatljiv brend, na svakom mestu mozes reci da si iz Srbije i niko ti nista nece reci osim da Kosovo nije Albanija i da nemaju veze sa tim.

Obavezno obici Skadar i Tiranu.Obala je predivna sa prelepim pescanim plazama ali sa losom infrastrukturom na severnom delu obale. Na jugu kazu da je sve kao u bilo kom drugom letovalistu.

Ima dosta Makedonaca i Italijana.

Tirana postaje pravi evropski grad mada jos uvek vise lici na Bejrut nego na Beograd.

Enver Hodza ih je zakopao za sva vremena ali se oslobadjaju tog nasledja i promene su vidljive.

Ako ti treba vise informacija javi se na 0646132643 posto me uglavnom mrzi da kucam a i nije moguce sve reci na ovaj nacin.

Sve u svemu Albanija ce za par godina biti vrlo atraktivna turisticka destinacija i velika konkurencija Crnoj Gori i Grckoj.

Pozdrav Boris

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se vratio iz Albanije pre nekih 20ak dana, pa posto sam jos pod utiskom ...

 ljudi su drugaciji od ostatka evrope ali nije ni cudno, naime do 1991 im cak nije bilo dozvoljeno da poseduju privatni automobil. Naravno, sada svi imaju mercedese! :)

Za jug su svi u pravu, mnogo je bolje sredjen od severa. Obavezno obići grad Berat!!! Iznad grada se nalazi fantasticno ocuvana tvrdjava sa zidinama, kucama unutar istih, crkvama sa freskama iz 11. veka ,...UNESCO site u sred Albanije :blink:

U Tirani nema mnogo toga da se vidi, ali je svakako zanimljivo posetiti je bar na dan.

Kruja je planinski grad sa ocuvanom starom tvrdjavom, etnografskim muzejem i muzejem Skenderbega... zanimljivo ali nista specialno.

U Brachu mozes da vidis arheoloski muzej koji je dosta zanimljiv, ali kao i sve ostalo u Albaniji ni blizu onome sto bi moglo da bude. Takodje i amfiteatar. Plaze su bljak.

Skadar je svakako zanimljiv kao grad. Vise me podseca na Afriku od Tirane. :) Must see u Skadru je restoran Tradicija ili tako nesto. :D

 

U svakom slucaju, blizu je, nije skupo, novo je i zanimljivo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trebalo bi da su vize izmedju Srbije i Albanije ukinute od proletos.

Ranije je bila fora da je bezvizni rezim vazio samo leti, valjda jun/septembar.

Prema onome shto sam ja chuo, za Albaniju ne treba viza. Ipak, neka ona to proveri.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, ne treba viza za Albaniju. Evo shta je pisao B92:

Ukinute vize za Albaniju

7. avgust 2007. | 11:31 | Izvor: Beta

Beograd -- Građanima Srbije više nisu potrebne vize za putovanje u Albaniju, potvrđeno u Ambasadi Albanije u Srbiji.

Kako je rečeno, vize su ukinute pre mesec dana i neće biti ponovo uvođene.

Prethodnih godina, Albanija je tokom letnjeg perioda, od juna do septembra, ukidala vize za državljane Srbije, ali su bile potrebne ostalih meseci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Albanija je država prema kojoj sam imala mnogo predrasuda. Naravno loših. Znate ono kad cujete da vas u centru Tirane zgrabi neko i ubaci u crni dzip , a onda vam se gubi svaki trag i glas, a vasi bubrezi zavrse negdje u Svicarskoj za 20 000 evra.

Nikad mi nije padalo na pamet da bi Albanija mogla postati turisticka destinacija na koju bih se odlucila. Jos uvijek nisam, ali ozbiljno razmisljam da je posjetim.

Kazu da je prema jugu prelijepa i mnogo slici na Grčku.

Da li je neko bio u Albaniji? Molim napišite svoja iskustva.

Zahvaljujem unaprijed.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio je jedan moj prijatelj prosle godine,kaze da se super proveo,kaze da su jako gostoljubivi i usluzni.Smestaji su cisti i dobri,more je naravno super kao i plaze...

Gledao sam neke slike i stvarno podseca na Grcku...

E sad....to je njegova prica....ja ne tvrdim nesto sto nisam iskusio

Nemam tih predrasuda,da je tako ne bi smeli ici ni u Egipat,a ni u Tursku....

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa to je obicno tako kada nemamo dovoljno informacija onda se hranimo predrasudama.i ja pred mesec dana nisam uopste pomisljao na Albaniju ali kada sam malo vise poceo da razgledam sta nude promenio sam misljenje pa eto mene sredinom jula kod njih.I bas jedva cekam da vidim kako je.Nasa destinacija je grad Valona,a ide i nekoliko prijatelja sa svojim porodicama tako da je albanska obala hit ovog leta u Makedoniji.Cene su im jos uvek pristupacne,brzo se stize kolima,kazu oni koji su bili da su ljudi pristupacni,nema viza na granici pa su sve to razlozi vise da se letuje tamo.Inace kako su mi rekli u Valoni su vecinom katolici tako da su nam po tom pitanju blizi nego oni sa severa Albanije.Samo sto uopste ne znaju engleski pa je problem oko komunikaije.

Eto,ako nekog jos nesto zanima rado cu odgovoriti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Goran Mk

Jeste li se vec vratili iz Albanije i kakvi su utisci?Sredina jula je davno prosla, pa su valjda i utisci sredjeni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da,vratili smo se ali je sada takva vrucina da svakog dana pozelim da se vratim i jos poneki put da se okupam u moru.Inace nosim uglavnom pozitivne utiske a prednost je sto sam zaista ocekivao mnogo manje pa je dobro kada se pozitivno iznenadis.Ljudi u ljubazni,susretljivi,ni nalik njihovim sunarodnicima koji zive ovde mada stvarno imaju problema sa komunikacijom na engleskom sto pod hitno moraju da menjaju.Naravno svi znaju italijanski jer im je kapital zaradjen uglavnom na radu u Italiji.Mnogo se gradi,nicu celi apartmanski blokovi,kuce,jos im treba 2-3 godine da srede infrastrukturu i onda ce biti jos puno bolje.Kako su mi rekli cena novih stanova na samoj obali je do 600eur/m2 sto je stvarno povoljno.More je lepo,prelaz izmedju jadranskog i jonskog mora i podseca me na Dalmaciju sa mnogobrojnim uvalicama,sljunkom i stenama.Prepuno je restorana,barova,picerija sa veoma pristupacnim cenama i uglavnom italijanskom hranom na meniju.

E sad zameram im sto se veoma lose vozi sto je tipicno balkanska odlika i sto je pesacima jako tesko da predju ulicu posto ih niko od vozaca ne smatra bitnim faktorom u saobracaju.

Uglavnom kao sto rekoh proveo sam jedan sasvim lep godisnji odmor,upoznao susednu zemlju koja mi je pre izgledala tako daleko i nepoznato,a odsada ce biti u uzem krugu destinacija za naredna letovanja.

Ne znam sta ovako od prve jos da napisem,ako vas zanima nesto konkretnije rado cu odgovoriti.Pozdrav!

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na brzom odgovoru.Zanima me jeste li unapred rezervisali smestaj ili ste se snalazili na licu mesta, kao i prevoz do tamo.Pretpostavljam da ste isli kolima,te neki kraci opis tog puta.Okvirne cene smestaja kao i hrane.

Jos jednom puno hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obicno volim da sam nalazim smestaj na licu mesta jer tada znam za sta dajem pare,ali posto sam isao u sezoni i u za mene nepoznato mesto isao sam preko agencije.Dvosobni aprtman sa 4 kreveta,klima,TV,kuhinja, je bio od 33-36 eur dnevno.Neki prijatelji su telefonom rezervisali mesto i ustedeli po nekoliko eura dnevno,a jedan je cak otisao i da sam trazi smestaj na licu mesta pa je javio da je potrosio oko 3 sata dok se snasao.Hotei su bili oko 15-20eur za nocenje sa doruckom po osobi u 1/3 sobi i oko 25eur za PP,bar oni koje su nudile agencije,a na licu mesta je bilo i puno drugih hotela.Isli smo kolima i to je najvise presudilo da izaberemo Albaniju,sto zbog trogodisnjeg deteta i hrpe stvari koje uvek tovatimo u gepek a sto i zbog toga jer uvek volimo da istrazujemo okolinu a za to su kola itekako potrebna.Relacija Skopje-Struga-Valona je oko 390km,od toga 200km u MK.Posle granice je deo puta kroz planine sa lepom prirodom,ali veoma dobar put kojim se brzo ide.Vikendima ima vise policije na putevima nego radnim danom ali uglavnom kontrola i retko radari,a i kada ih imaju to nisu oni rucni radari pa da te cekaju sakriveni u zasedi kao kod nas nego ih stave na postolje pa ih izdaleka mozes videti.Ali ni to nije bitno jer turiste zaustavljaju samo ako naprave neki tezi prekrsaj a i tada se prodje samo sa opomenom.Lepo sa njihove strane.

Posle te planinske etape silazi se u ravnicu gde se opet brzo vozi pa ide deo izgradjenog autoputa,pa onda jedna traka autoputa se koristi dvosmerno jer se druga traka intenzivno gradi i koja ce kada se zavrsi jos vise ubrzati putovanje.Jedino je zadnjih 40km u losem stanje jer je puno neravnina i put je na nekim mestima jako iskrzan po ivicama,a vreme se gubi i kada se zaglavis u saobracaju kroz neke manje gradove.Sve u svemu,od granice do mora trebaju 3-4sata voznje.

Hrana u prodavnicama je otprilike gore-dole kao i u MK,mada nisam mnogo kupovao jer smo se hranili po restoranima.Znaci pizza oko 4eur,makarone,spageti od 2-4eur,riba lovrak i orada(tsipura u grckoj) zavisi od velicine ribe 6-7,vesalica na zaru ili biftek kako oni zovu oko 5,pola pileta u porciji 3eur.Kafa na plazi,u barovima ili bilo gde do 1eur,limenke sokova 0.8,uvozno pivo(heineken,amstel,corona i td,)u kafeima na plazi 1.2 pa do 2eur na najskupljem mestu u nekom nocnom baru iznad samog mora.Sve u svemu povoljno da uopste ne moras da stedis na necemu.

Eto nadam se da je bilo detaljno.Cao

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odgovor je zaista iscrpan a i brz.Sve informacije nam izuzetno znace, a narocito ona o putovanju sa detetom, jer i mi planiramo da idemo porodicno.Mnogo hvala jos jednom.Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u Albaniji? Molim napišite svoja iskustva.

Zahvaljujem unaprijed.

Moja drugarica, poslovno. U Tirani 7 dana, sa izletima do mora za koje kaze da je lepo.

Po onome sto sam video i cuo, ne izgleda mi dovoljno lepo i stimulativno pa da tamo provedem svoj odmor ili njegov deo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih bas volela da odem tamo. Jedan moj prijatelj je bio i kaze da se odlicno proveo. Sta me sprecava? Lenjost i mnoge destinacije koje bih volela da vidim pre Albanije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo na ovom sajtu sam pronasla ponudu agencije NNK International za putovanje po Albaniji i bas me je zainteresovala.Isla bih ali se plasim samostalno i ovako nesto mi odgovara.Na drugoj strani moj muz nece ni da cuje za tu destinaciju.Pre nego sto pocnem da ga ubedjujem,koristim ovu temu da se raspitam-vredi li sve to?I da li je uopste neko isao na tu turu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka