nina_mom

Situacija u Grčkoj - šta ako se desi bankrot? Da li otkazati aranžman?

228 poruka u ovoj temi

WOB, čitam komemtare, ali nihde i ne provejava paranoja. Tvoj wannabe duhoviti komemtar o otimanju turista je besmislen, nit' se iko toga plaši,  a pogotovo da će ih naterati da rade (a ni za Grke nema posla). I ako dođe do bankrota narednih dana, jedino što može da se odrazi na turiste su štrajkovi trajekta (koji nisu mogućnost,  nego izvesnost), mozda neki drugi štrajkovi i pomalo haosa, naravno,  90% Srba ide na mesta gde se ni to neće osetiti, a, što neko reče,  ljudi ionako sve nose. Sve u svemu, situacija je tragična za Grke, pogotovo one koji žive u gradovima, a ne za Srbe (mislim, u slučaju bankrota Grčke).

Liliputanac, prvi generalni štrajk trajekta je zakazan za 30. juni. Ta logika, "ne mogu sebi da dopuste", je ista po kojoj Egipcani ili Tunizani ne mogu sebi da dopuste teroristicke napade. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Конзерва нас је спасла, њојзе хвала! ЊОБ, ЛЕГЕНДО! :D

Батали причу са "одлично информисанима", док си ти на лицином месту.

Уместо да нам делиш овде (тј. на другој теми) слике и приче, ти губиш време на јавно чишћење јуришне пушке коју си добио одјутрос на реверс од грчке Армије, као и на пуњење шаржера за М-4 или М-16.

Мада, ја да сам ту, кувао бих нам колективни овчи паприкаш, јер ме то следује по формацији. Знам, радио сам то, ТАМО. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako zagusti,Badžo plaćen ti je put i mesto glavnog kuvara.

Ne mogu da kažem da se kriza vidi na ulicama  jer su taverne pune i to Grcima,tržni centri kao i veliki marketi rade punom parom. Juče pre podne nije moglo mesto da se nađe ni na jednom od 5 parkinga Cosmosa (doduše lošije vreme i vikend su pomogli tome).

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi siromašnog duha i rečnika diskusiju svode uvek na lični plan i licno vređanje.  Napisala sam3, svoje viđenje situacije, na više nego umeren način,  i dala jedan podatak, o štrajku. Ne samo što izmišljas stvari koje nisam rekla, nego čak izmišljas i ono sto mislim!  Inače,  znanja su ti više nego skromna, Italija i Grčka se teško mogu porediti, Italija je treći poverilac Grcke, druga evropska industrijska sila itd.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Jelenait. Оdakle je ta informacija o strajku trajekta. Ako se to obistini, onda je bolje da otkazem letovanje. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juce sam pricao u Pargi s jednim gdinom, covek drzi neki parking raducka, pitah ga sta i kako o krizi. Njegov odg je bio da ga boli uvo, na moru je, radi se i nema nikakvih briga. Tako je i na Lefkadi, nezainteresovani su, prate to, al ipak ne ocekuju ne znam sta od toga.

Imali smo sličan slučaj na Krfu pre par godina. Najavljen je bio štrajk lučkih radnika i zaposlenih na brodovima na dan kada smo trebali da se vratimo trajektom na obalu. Lično sam to gledao u njihovom dnevniku iz večeri u veče. Dva dana pred put pitam gazdu da li može da obezbedi povratak na obalu ako bude štrajka, a njegov odgovor je bio: "Koji štrajk, nemam pojma o tome?!"

Ovo govori da Grke koji se bave turizmom ne interesuju problemi radnika sa malim primanjima i koji zavise od države. Oni svoj keš trpaju u džep i nemaju veze sa reformama koje traže EU. Država od njih ima malo koristi. Pa, da li ste ikada dobili račun od privatnog smeštaja ako ste ga tražili samostalno? Četiri puta sam iznajmljivao auto u Grčkoj i nikada nisam dobio račun, samo papir za policiju. Tras pare, tras auto.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

REvo 2 linka, jedan na engleskom, jedan na italijanskom.

http://www.ansa.it/mare/notizie/rubriche/crociereetraghetti/2015/06/25/grecia-nuovo-sciopero-dei-traghetti-il-30-giugno-_d68e5738-fd6a-47da-ad05-aff85f02c3a2.2html://www.thetoc.gr/eng/news/article/no-ferries-in-greece-on-june-30-due-to-strike

Tačno tako, Gorane, lre 15 minjta sam pričala s prijateljicom Grkinjom koja letnju sezonu provodi na Simiju, radeći u galeriji koja se nalazi u sklopu najskupljeg i naj fancy restorana na ostrvu. Tamo je od maja i priča mi o turskim i ruskim bogatašima i njihovim jahtama...danas mi kaže da su u luci 2-3 brodića i da nema ni pola ljudi u odnosu na prošlu godinu. Ja joj kažem da upravo gledam na tv redove ispred bankomata u Atini, ona mi kaže,  nije istina, tv laže,  ovde su ljudi potpuno mirni i opušteni.  Ja ne sumnjam da su na Simiju ljudi mirni, ali kamera ne laže,  scene iz Atine su realne.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je najavljeni strajk trajekta u trajanju od 24h. Takvi strajkovi i nisu problem, zato sto omogucavaju planiranje. Medjutim, da li je moguce da ce bas ceo sistem trajekta da pukne tokom leta? To bi bila humanitarna katastrofa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakve veze ima bankomat sa nama turistima?

Prosecan Grk brine i to je ocekivano ali apsolutno ne vidim kako tamosnja situacija moze da utice na turiste. Strajkova ima i u sezoni i van sezone, i u Grckoj i u svakoj drugoj drzavi. Nestasica goriva zbog strajkova je bilo i ranije ali se i to resavalo tako sto su Grci ili pomagali nasima i davali im gorivo za normalnu cenu ili naplacivali 2 i vise evra.

Sa novcem u dzepu i na kartici sve se zavrsava...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala za link @jelenait, ja sam ga podelio na stranicama koje pratim, prekosutra je 30. jun!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stevang, možda bankomati nemaju veze s VAMA, ali s turistima, svakako, imaju. Ja sam to navela samo kao primer koliko različito situacija deluje na nekom ostrvu o odnosu na gradove. Mislim i nadam se da Grčka neće bankrotorati formalno narednij dana, jer oni i dalje pregovaraju. Ali, u slučaju finansijskog pucanja, nestašice neće biti uzrokovane štrajkova,  nego nemogucnoscu plaćanja,  posto će Grcka, u nekoj hipotetickoj situaciji izbacivanja iz eurozone, sve sto uvozi morati da plaća kešom,  a znamo kako stoje s kešom.  Naravno da niko ne može da kaže da li će,  kada i kako biti, ali isto tako mislim da je malo lakomisleno reći da se, ako do toga dodje, neće ni na koji način osetiti. I ne mislim da bilo ko treba da odustaje od letovanja u Grckoj, pogotovo ako ide svojim autom i ne koristi dugačke trajektne linije. Dovoljno je voditi računa da rezervoar bude pun.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@jelenait napravili ste potpunu zabunu..

Pocese ljudi da postavljaju vase linkove po ostalim temama ...

Frka u najavi... 

Kakav crni strajk, nemaju leba da jedu jos ce da strajkuju...para busi gde burgija nece, kes u dzep i opusteno...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ljudi vise placaju karticom u inostranstvu ili dizu kesh sa bankomata ako se uzme da provizije za podizanje novca idu i do 5% po skidanju? Mislim na ljude iz Srbije. Pitam jer ja ne znam mnogo ljudi odavde koji to rade. Evo, neka i ljudi sa foruma napisu koliko cesto to rade.

Hrane ce biti, goriva ce biti, ali po kojim cenama to niko ne zna. Zato kazem da se novcem sve resava.

Nema veze sa Grckom, ali najsveziji primer finansijskog pucanja je Rusija. Ja se u to vreme zatekoh u Moskvi i u jednom danu rublja u odnosnu na evro ode sa 40 na 120. Plate automatski 3x manje, redovi ispred bankomata, ispred menjacnica. Ja kao turista to nisam osetio. Da nisam video redove i da nisam gledao vesti, ne bih ni znao sta se desava. Nisam osetio ni u kvalitetu usluge, snabdevenoscu prodacnica itd. Proveo sam tamo 23 dana i na mene (a ni na moje prijatelje) uopste nije uticalo. Stavise, cak sam i dobro prosao jer je moj novac vredeo duplo vise. Meni je bilo zao tamo tih ljudi jer je to veliki sok za njih.

Ni Grcima ni bilo kome drugome ne zelim to sto se desilo Rusima.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@WOB podučite nas kako da, na primer, pređemo na Kefaloniju kolima u slučaju da 30. juna (ili bilo kojeg drugog dana) bude štrajk? Podelite iskustvo sa nama, možda će nam zatrebati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka