Popoviceva

NEOS PIRGOS i OREOI

604 poruke u ovoj temi

Cao drugari, evo nas na plazi Nisotisija.Od sunca jedva vidim!! Duva vetar, od 10h, juce je u NP poceo oko 13h da duva. Orei he mnogo lepse i zsnimljivije mesto, ima vece setaliste pored kafica i brodova, a i veliko bas pored mora, sto NP nema.

Izleti Skijatos 17, Atina i Lihadon.25, ako idete na oba, a 30 ako idete na 1 od ta dva. More je jaaako cisto, nije hladno. Na Nis.pkazi je sljunak mesan sa pedkom, a u vofi krupan kamem i na pocetku neki sprud prekrivan travom.

 U NP-u nije pesak, vec p.i sljynak mesani, na plazi.

Oko 21h vam trebaju dugi rukavi.

Od En Eledija fo Oreija vam brzim jodom treba 20minuta.

Tamo nema lezaljki na plazi.

Vila- lepa, slaba zvucna uzolacija, slabo svetlo u kupatilu, tople vode ima otprilike od 12-20h. Daju 1 peskir po osobi, pa trazite prvog dana jos.

Dve porcije suvlakija, sa pomfritom, tirtiljicama, hlebom i dva cacikija su 14€„ a dobijete malo lubenice i belo vino za dz.

Lukumandese dmo uzeli u prvom kafici u Oreiju, Tostimo se zove. Dve porcije 6 evra. 

Od sutra nam krecu uzleti.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovana, citam iskustva o Eviji i lomim se izmedju N.Pirgosa i Pefkija, preciznije, uplatila sam N.P. a razmisljam se da se prebacim u Pefki. Idem sa detetom od 6 godina, mozete li mi reci ima li kakvih sadrzaja za decu, da li ima organizovanih izleta iz N. Pirgosa i iznajmljivanja bicikle. Citajuci predhodne komentare i postove sam nasla par odgovora ali mi ni jedan nije delovao sigurno pa bih Vas zamolila da mi kazete nesto o tome.

Molim za brz odgovor treba sutra da javim agenciji

Unapred zahvalna

U N. Pirgosu sam od 20.8. Nemate nikakav sadržaj i zanimacije za decu.Jedino je lepa plaža i more je čisto.Ujutru do 12h je super a onda počinje da duva vetar koji se smiri oko 18.30h. Mesto je lepo za odmor, mir i tišina, a uveče nemate tezge,prodavničice samo 1 suvenirnicu.Iznajnljivanje bicikle je 8€, možda će septembra spustiti cene.U prodavnici vam kucaju veću cenu od one koja piše ispred proizvoda.U Oreoi su počeli da se svađaju sa nama kada smo gospođi rekli da je skup magnet od 3€.Vruće vode ima od 10 do 20h kada je sunčano a kada je oblačno tek popodne ima vruće vode i to pošto smo se žalili gazdama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvinjavam se svima jer sam obecao moj "izvestaj" iz Np-a koji necu imati, jer sam danas otkazao aranzman iz zdravstvenih razloga :(  Daklem, NP mozda neki drugi put.Citacu Vase pa cu uzivati :) Pozdrav svima

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pisite u kojoj ste vili, da ljudi ne misle da je svuda tako! Ja sam juce vrucom vodom  prala kosu u 22:30, vila Eladi.

Deci su klackalicei i oni konjici na zeton sasvim dovoljni. 

Nije u Oreoiju, vec u Oreiju. To mesto je preslatko i ima divno setaliste.

Nisotisija je super, sem talasa, ali nekad pocnu tek popodne.

Nedeljom nije bilo 2 busa za Edipsos, pa cemo sutra.

O izletima cu kad se vratimo, a odlucili smo da ostanemo duze 4 dana, ali u Pefkiju.

U Eladi vili nemate dasku, veliki noz i kutlaxu, pa ponesite, mi smi poneli prve 2 stvari.

S., bas mi je zao sto necete putovati :-(

Izlete ne propustajte- ne budite kao neki ovde uz vile ;-)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U vili Glaros smo imali problema sa toplom vodom.

Inače, izleti su fenomenalni. Bili smo do Lihadonisia - vulkanska ostrva i prelepo je; kao i do Skiatosa. Plaža Kukunaries je fenomenalna, raj na zemlji. Šteta što se provede samo 3h.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, steta i za grad i za plazu, prekratko!!! Nama su sva 3 izleta super!

Mi smo sami isli busem u Istieju, na vasar a nasa ag.organizuje za 5 €. Mi smo bus tamo u nazad platili 3.6€ tamo i nazad. Vasar je gubljenje vremena jer sem grckih slatkusa, sve je kinesko! Prosetali smo gradicem, slikali 3 crkve, upoznalu super zenu koja drzi fensi pekaru :-)

Sl.leta planiramo u Orei, divna, mala, tiha plaza, sa malo ljudi, sto je nama vazno...

Preko koje ag.je vasa vila, Domino? Koliko niste imali vode? 

M nismo imali tih problema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Išli smo preko agencije "Omniturs" i fenomenalni su. Svaka pohvala Jeleni (vodič) i vozačima koji su nas bez čekanja i preko veze uveli na teritoriju Srbije (zaobišavši 15 autobusa koji su čekali na carini). Kako smo čuli u pregovorima su da sledeće godine rade i Orei, koji za sada ne radi ni jedna naša agencija.

Što se tiče vode, pošto su u pitanju solarni bojleri - toplu vodu smo imali od 11 do 20, najkasnije 21h. Ali to je propust vlasnika vile, što je malo čudno jer i oni su boravili u istoj toj vili, baš su i bili do nas. Ali biće da su za njih imali el. bojlere ili ti ono njihovo grčko, što su stipse i žele ljudi "i jare i pare".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili se jutros iz NP,sve u svemu, lepo je bilo ! Mesto lici na sela u HR kad smo nekad isli ....jako sam srecna sto nije bilo navale nasih ljudi u to vreme, uglavnom samo Grci, dva dana pred polazak kao na Strandu, svi pricaju srpski....Nema zabave za decu, osim igralista u centru sela i 4 autica na zetone, ali dobro, toliko smo se umorili na plazi da smo legali u 23h, nismo ni bili sposobni za setnju :)  Na plazu pre podne,pa druga tura popodne, uvece nam i ne bude do zabave, nekad smo znali dase popnemo u sobu tek u 21h...U  Orei mozete i peske, mada nema sta da  se vidi, delujeda je sredjeniji  od NP ,ali nistaposebno,  razlika je sto sutaverne u jednoj ulici i to je sve, nisam videla ni jednu prodavnicu suveniraza razliku od NP, mada kapiram ih,do sada su tu isli Grci  uglavnom, njima ne trebaju suveniri,oni sedeu tavernama i posle pravacna spavanje....Cenim za 4g da ce biti kao uParaliji i ostalim mestima gde ima nasih turista..u prevodu vasar,tako da ako planirate da obidjete Eviju sada je trenutak :D

Agencija  kao i svaka,nista spektakularno,  na svako moje pitanje je odgovor to ovde nije praksa....da nam operu peskire,jer je jako slano more,pa posle 3 dana kao kartonom da se brisemo..jedna agencija ima monopol na rentacar, tako da je jako skupo i ta varijanta nam je otpala,ali imate buseve, doduse do 19h,ali za okolna mesta dovoljno da odete,a vratite se taksijem, iz Edipsosa 17e,a iz Isteje 10e, od Orea je 5e, mozda nisam dobro napisala imena,ali shvaticete sustinu....Izleti dobri, Atinu treba videti svakako,Lihadonisija je ok, Skijatos...njega cemo jednom drugom prilikom..

Ako vas nesto zanima pitajte....

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikako se ne slazem sa postom gore!!

Najpre, ne postiji nijedan razlog da Neos P.postane Paralija, jer on nije ni po cemu slican njoj.

Drugo, nasi tami idu najpre zbog blizine.

Trece, NP je mali, ligicno je da se cuje srpski, cuje se i u drugim grckim mestima, ali manje-samo zato sto du veca.

Orei ima lepo setaliste sa svetiljkama, zatim kafice rik uz more i camce i divne jedrenjake u marini.Ima  lepu malu plazu, dok se kupate, gledate u crkvu i belo plave vile, u park, malo je ljudi na plazi, posebnp od 13-16h.

Crkva je bas lepa, a tu je i statua mermernog  bika. Na kraju mesta , posle 3-4km.je velika plaza, ali do nje neka udu samo ljudi sa kolima.

Tako da, reci da Orei nije nista, nije tacno. Nema suvenirnicu, ali ne znam.ni sta ce kome,suvenir se moze doneti i sa izleta.

Mi smo obisli i Edipsos, Istieju, Pefki-koji je bas bezvezan, Nisotisi plazu i isli na 3 izleta i bas smo zadovoljni!! U ponedeljak se vracamo, nadam se da ce sve biti ok na zel.stanici u Madjarskoj.

Mi smo skoro  svake veceri isli u Orei, a u sredu je bila odlicna ziva muzika u poslednjem restoranu u NP-u, ne znam mu ime, pored marketa Proton.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo,   crko mi SPACE pa cesto nema razmaka:)

A stose tice misljenja, 100 ljudi 100 cudi, tako i ovde....Nadam se da ce se jos neko ukljuciti u temu,pa napisati svoje misljenje, a da ce NP postati Paralija, hoce....evo primera, proslo leto 150 soba,ove 300, a sl 450, pa racunajte, to je samo iz jedne agencije pa puta ko zna koliko....Ostrvo, nije dalek put,lepo more, ima sve preduslove za brz razvoj....A sto se tice Srpskog nismo se razumeli, prvih dana se cuo umereno, dva dana pred polazak samo sam nase cula, uzas jedan....opet kazem, moje misljenje je samo moje :) 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim vas da mi kazete da li je bilo meduza sad u avgustu u ovim mestima. Izvinjavam se ako je vec o tome pisano, nisam detaljno pratila temu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videli smo jednu u NP na  plazi  tj u  moru, nekako plava, suprug je ulovio u kesu i odneo u drugi deo gde su camci za svaki slucaj :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po mojoj proceni nova Paralija bice Pefki a Neos Pirgos je nesto malo drukcije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da ne moze NP biti nova Paralija, to moze biti samo Pefki jer nas narod, veci deo, nema pojma da ceni lepotu malih mesta, vec mu je samo bitna velika plaza. Pefki je bas nikakvo mesto, ja ne volim ni tako duge plaze, ni toliko sljunka, plus je presiroka bez potrebe. 

Nama su peskiri bili sasvim.normalni, nista nas nije grebalo.

Vodici su neobavesteni, ne zna se je li gora Jovana ili Aleksandra, lenje su i da pricaju, kamoli da se raspitaju o necemu ili obrate paznju, npr na udaljenost izmedju mesta.

Tako je Jovanu mrzelo da nam objasni nesto oko buseva, a Aleksandra nam.je pogresno rekla da iz Istieje do NP treba 25, umesto 10min, pa smo propustili.bus. 

U 17h iz Ist.krece bus za Atinu, ako nekog zanima.

Karta do Oreija, Edipsosa i Ist.je 1.8€ 

Bilo bi super sa neko otvori childfree vilu jer od decaka iz vile nismo mogli ni da spavamo posto su redovno vristali svakog jutra. Ne znam gde du bili smesteni, ali smo ih culi, kao i komsiju koji grce toliko glasno da se i u nasem.apartmanu cuo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moze li neko da mi objasni zasto i sta smeta cuti svoj jezik na odmoru...da li je moguce da srbima smeta srpski...od cega mi to bezimo...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka