Todorovic

Stara planina, opšta tema

312 poruka u ovoj temi

@Ciriricka juce i ja bila na Babinom zubu, ali ne videh na zalost  te borovnice :D.  Divne su ti fotografije!  

Gondola radi svaki dan do 15 h.

Izmenjeno (Teogonija)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala :volim:

Super što su pustili gondolu u redovan saobraćaj! 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobih preporuku da je najbolje za smeštaj izabrati Pirot, kao bazu za obilazak Stare planine i okolnih blagodeti koje su manje više navedene u prethodnim postovima, šta mislite? Još nešto, da li ima neko kupalište, jezerce na tom potezu, ne znam za Zavojsko jezero? Koliko je dana optimalno da se sve obiđe u laganom ritmu? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@iva_89x Neverovatno lep izvestaj i fotografije uz poklon video.:cvetak::cvetak::cvetak:

Čime slikaš?:turista::turista::turista:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Sve ukupno, naš uspon na Midžor trajao je cca 3 h (uspon i povratak uz nekoliko skretanja sa staze i odmorom na samom vrhu). 

Prvo i najvažnije! :)

Sve pohvale za izveštaj, a posebno za sličke i video.  :klap::klap::klap:

Drugo.

Mislim da je malo tri sata za 16 km, pogotovo što ste skretali sa staze i što je trebalo vremena da se naprave predivne sličke.

I da se ogradim. Vreme je ok ako ste bar pojedine deonice trčali.

Ovo ne pišem da bih bio „antiprotivan“ :), već da oni koji bi da penju Midžor, ne steknu pogrešnu sliku o vremenu koje je potrebno za uspon.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@iva_89x Svaka cast, hvala na divnom izvestaju!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@putnik srećko i @Teogonija sad sam tek skontala da sam umesto 5 h, upisala 3 h :razmislja: slučajna greška, a koliko vidim sada ne mogu da promenim tekst :sorry: :neznam:

Dakle, do Midžora i nazad uz skretanje sa puta i odmor na vrhu, trebalo nam je 5 h, što je inače dosta manje nego što smo očekivali. Mislili smo da će nam trebati bar 3-3,5 h u jednom pravcu.

 

@iva_89x na visini zadatka kao i uvek, mnogo volim tvoje izvestaje, fotografije i naravno poslastica snimak na kraju. Uvek prepoznatljiva i verna svom stilu, samo napred :srce: hvala sto delis utiske sa nama, pravo si osvezenje. Sve je manje i manje kvalitetnih postova, na zalost. 

 

Hvala :srce:  :thankyou2: Nažalost u pravu si - sve je manje kvalitetnih postova i putopisa koji su me pre nekoliko godina privukli na ovaj forum... Ali opet tu smo da se trudimo da ga obogatimo i da drugima omogućimo da prikupe informacije za pojedine destinacije i da ih podstaknemo da na njih otputuju. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@iva_89x Neverovatno lep izvestaj i fotografije uz poklon video.:cvetak::cvetak::cvetak:

Čime slikaš?:turista::turista::turista:

@VERANDA hvala :thankyou2:

Fotografije su pravljene telefonom (u pitanju je iphone XS koji sam i kupila najviše zbog korektnih fotografija), dok smo snimke pravili, deo gopro kamericom, deo isto telefonom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li bi neko ko poznaje Staru, mogao da mi napise koje su sve lokacije dostupne onima koji nisu raspoloženi za duža pešačenja i da su polazne tačke dostupne običnim vozilom, ne terencem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka