turista011

Stratoni

13 poruka u ovoj temi

Da li je neko boravio u mestu Stratoni? U principu, ono pripada onom najvećem delu Halkidikija, više nego Atosu :)

Sviđa mi se što je relativno malo i što je okruženo zelenilom, ali me brine to što postoji nekakva fabrika ili tako nešto u mestu (bar mi se tako učinilo na YouTube snimcima koje sam pogledao).

Ako neko ima bilo kakave konkretne informacije o ovom mestu, mnogo bi mi značilo da ih napiše ovde :)

NuMOAGP.png

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je rudarsko mesto, rudnici srebra i zlata, pisala sam pre nekih godinu dana o tome ovde na forumu, ali nije to nikome interesantno. Cak ne mogu ni da nadjem.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mesto je bas bez veze,bili smo prosle godine,bolje reci,svratili,a merkali ga kao vi sad bas zbog polozaja,nekoliko godina,i bas se razocarali,dobro da nismo rezervisali.Iznad plaze je fabrika,ili neki rudnik,prljavo je,plaza nikakva,cak mislim i prljava,a mesto selendra,ali bas,nema nikakvu draz.Moj savet,nije za letovanje!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam za savete :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bezi dalje odatle mislim da tu pristaju i brodovi koji dovoze naftne derivate a slivaju se i vode koje nose jalovinu iz kopova sto je i napisala jelenait.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O rudniku zlata u Stratoniju, pisalo je i slovenacko DELO,  jos 2015.g. Zalosno je sto ce eksploatacija rudnika, imati lose posledice po ceo tamosji region, samim tim i na turizam.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molila bih moderatore da urede format ovog teksta, iz ljubljanskog Dela, kako bi mogao lepo da se cita. 

Unapred hvala!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kroz centar Stratonija, prosla sam tri puta, zato sto tuda prolazi medjugradski autobus, kad se iz Jerisosa ide za Solun. Na gradskoj plazi nije bilo zive duse. Citajuci clanke o rudniku iznad Stratonija, postalo mi je jasno i zasto je tako. 

Evo jos jednog lanka o tome:

https://www.esiasee.eu/sr/plan-izgradnje-rudnika-zlata-na-seizmickom-rasedu-u-grckoj/

Volela sam Jerisos, ali izgleda da cu ove godine, poslednji put letovati u njemu.

Bas mi je zao zbog toga.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Molila bih moderatore da urede format ovog teksta, iz ljubljanskog Dela, kako bi mogao lepo da se cita. 

Unapred hvala!!!

Tekst sa slikama je izuzetno teško formatirati i uklonili smo ga, pošto je kopiran u originalu sa drugog sajta. Preporučujemo da ostavite link do teksta u nekoj sledećoj poruci, ili da ga prenesete na forum koristeći Notepad ili neki sličan program.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala!

Najlakse mi je da ostavim link.

Slovenacko Delo je 2015.g. objavilo tekst o rudniku zlata u Stratoniju.

Lokalno stanovnistvo je zabrinuto zbog, moguce, ekoloske stete koju bi prozrokovao nacin i obim eksploatacije rudnika, 

http://www.delo.si/sobotna/imajo-ogromno-denarja-zato-si-v-obubozani-grciji-lahko-privoscijo-vse.html

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na putu u Aristotelov park smo prosle godine svratili u Stratoni. Plaza je velika, a leva strana gledana ka moru je nesto kao rudniki ili tome slicno. Desno je luka. U samom mestu smo videli par restorana i prodavnica. U mestu ima i par igralista. Turista  nije bilo puno iako je bio juli mesec.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas mi je zao kad sam procitala šta ste napisali o ovom mestu a tako lepo izgleda na ovo fotografiji koju smo snimili prošle godine

IMG_20170923_165658.jpg

 

Izmenjeno (LaVanda)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, stvarno šteta a mesto je simpatično i lepo... Na divnom moru! Ali, surovi kapitalizam neumorno uništava prirodu..... Uništiše celu regiju, zarad novca, sa tim otrovnim rudnikom! 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27008
    Ukupno tema
    905816
    Ukupno poruka