tepsa

Plaze u Boki Kotorskoj (?)

5 poruka u ovoj temi

Samo kratak uvod da bih objasnila zasto sam otvorila novu temu.

Obilazila sam ovaj forum i prosle godine kada sam prvi put putovala u Grcku. Komentari su mi mnogo pomogli u nekim segmentima. Medjutim, kao i prosle godine i sada imam isti problem - koju god temu pogledam (tj. koju god destinaciju) nailazim na komentare koji su sasvim suprotni. Od "ovo je super mesto" do "ovo je katastrofa". Razumem da se ukusi razlikuju, ali zbog toga ova nova tema sa pitanjem :)

Elem - Interesuje me koje plaze u Boki su pescane ili (najidealnije !) sitan sljunak?

Koja mesta su interesantna (osim ociglednih - Kotor i Herceg Novi)? Pod interesantnim ne mislim nocni zivot. Bolje bi pitanje bilo - koja mesta NISU totalna mrtvaja?

Imamo dete od 7 godina, znaci ne trebaju nam zurke i buka, ali nam ipak trebaju neki sadrzaji. Plasim se onih mesta za koja govore "Idealna su za malu decu". To mi deluje previse dosadno.

Ako bih ikako mogla da dobijem odgovor, ukratko, bez emocija. Ne interesuje me konkretan smestaj ni prodavnice mesovite robe u blizini itd.

Hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hm,probaću u najkraćem da ti odgovorim,a to nije baš jednostavno....

Pisao sam i ranije na nekoj temi o tome...moje lično iskustvo(posle 23 godine letovanja u Boki),je da ne postoji jedno mesto gde bi mogla da dobiješ sve što bi zadovoljilo prosečnog turistu...Dakle,po meni,najbolje je ići svojim kolima i biti spreman da i tamo napraviš pristojnu kilometražu...

Ono čega je u Boki najmanje su upravo peščane plaže,jedina prava peščana plaža( a čak ni ne izlazi na zaliv,nego na otvoreno more) su Plavi Horizonti(kod Radovića).Neki je ne vole,ali meni i mojima je tamo uvek bilo lepo.Prošle godine je stari hotel bio u procesu rušenja(treba da se zida novi),ali celo gradilište je bilo ograđeno žicom,pa su plaža,parking i restoran mogli normalno da se koriste...

Ima još nekoliko malo većih plaža tipa sitan šljunak/pesak:Igalo(doduše malo muljevito),u H.Novom-Rafaelo,Meljine,Morinj...I u ostalim mestima(Kumbor,Đenovići,Baošići,Bijela itd.),postoje šljunčane plaže,ali one su,zbog konfiguracije terena,jako uske,male i bukvalno se ljudi guraju da bi stavili svoj peškir.Dosta plaža je izdato privatnicima i oni su ih lepo sredili,nasuli sitan šljunak,dodali razne sadržaje,ali i tu su ležaljke nakrcane na svaki santimetar iznajmljenog prostora.

Dakle,nemoj nikako da očekuješ u Boki prostrane peščano šljunkovite plaže kakvih je puno u Grčkoj.U Boki toga nema!

Pored H.Novog i Kotora i Tivat u poslednje vreme postaje sve interesantnije mesto.

Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Boka Kotorska - ili se voli ili ne. Plaze su male, sljunkovite, najcesce ispred privatnih vila manje ili vise lepo uredjen prostor. Mi to volimo ali vecina ljudi daje prednost velikim pescanim plazama sa suncobranima i lezaljkama kojih ne znam da ima. Ja bih uvek prednost dala mestima izmedju Kotora i Tivta, konkretno Prcanj i Stoliv su moji favoriti, lepe stare vile uz more, mesta sa puno duse i ambijent iz nekog proslog vremena. Mada, jako je nezahvalno savetovati nekog jer bas prosle jeseni dok sam ja odusevljeno pricala o tim mestima morala sam da cujem i da se neki ljudi (koje solidno poznajem) zgrazavaju na Stoliv. Sa druge strane od Kotora su Dobrota i neka manja mesta do Perasta i Risna, ni ona nisu losa, mada su sa mnogo manje sadrzaja... Risan mozda jedini ima malo vecu plazu, i mozda bi bio po vasem (ali ne i po mom) ukusu. Postavila sam foto - ture iz Prcnja (Stoliv je potpuno isti, samo je Prcanj blizi Kotoru) i sa celog Bokokotorskog zaliva. Sve je stvar ukusa. A da li ce detetu od 7 godina negde biti zanimljivo to najvise zavisi da li ce naci dobro drustvo svojih vrsnjaka.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.kalardovo.com/

Ovo je peščana plaža Kalardovo u blizini Tivta. Nije daleko kada se ide kolima, ali za pešaka treba doooooobra kondicija (tj. peške malo teže :D ) Za ne dosadan odmor opredelite se za Tivat koji kao grad nudi sve šta je potrebno za ok porodično letovanje ali budite spremni da do plaže idete kolima ;-) Možete se opredeliti i za Seljanovo ( deo Tivta prema Donjoj Lastvi) gde se nalaze pristojne šljunkovite plaže do kojih se naravno dolazi peške ali to su ipak bokeljske plaže koje su male i u sezoni bude gužva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema pješčanih pplaža u Boki kotorskoj. Sva je od kamena i od kamenih plaža koje mi zovemo - ponte. Jedina pješčana plažau Boki su Plavi Horizonti. Prilično je velika, a ima dosa lada, iza se nalaze kamene stijene i borovi. U Tivtu se ide na Kalardovo, zatim kod Big Bena. ( od sitnog kamena su ) . U Kotoru na gradsku plazu, zatim na Sv.Stasiju, kod sanka Premijer, zatim u Orahovac na Grotu, ili kad se prodju ta 2 otvorena sanka ima jedna divna plaza. U Prčanj može kod konobe Gušti, koja inače sprema najbolju ribu. U Perastu se ide na Pirat bar, koji je super jer je tacno naspram ostrva, ima ispod lezaljki dio za peskire, dok su iza plaze tusevi. Ostalo su skoro sve kamene ponte...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka