Genki_des

Hua Hin, omiljeno letovaliste Tajlandjana

42 poruke u ovoj temi

Hua Hin

Hua Hin (znaci: Kamena Glava), omiljeno letovaliste Bangkokianaca i severno Evropljana. Od Bangkoka 220km, sve autoput. Mesto je utegnuto, cisto i nema nista od Pataje. Zbog kraljevske letnje palate koja locirana u Hua Hin, nocnog zivota tipa Pataja barova nema. Moguce, iz istog razloga sve ostalo u Hua Hin je iznad standarda drugih turistickih mesta u Thai.

Gde god da sam bio u Thai, skoro nikada nisam video Thai turiste u hotelskom smestaju. U Hua Hin oni su skoro vecina. Nije jeftino, naprotiv, pa da se kaze da je zbog toga.Da pitas Thai, 9 od 10 bi verovatno reklo da im je Hua Hin najdraze mesto od cele zemlje.

Za 6 puta koliko sam bio do sada, vidi se kako mesto napreduje. Prvi put, bio je samo Hilton hotel (koji je bio nesto drugo, Melsia, pa ga Hilton kupio). Danas su tamo svi: Dusit Thani, Intercontinental, Sheraton, Marriott, Hilton i na stotine lokalnih i budzet hotela i prenocista.

Pogled sa brda Khao Takiab (koji i jeste ta kamena glava po kojoj je ime mesta):

2013puthhview01.jpg

2013puthhview02.jpg

Pogled sa brda u kopnu. Golf tereni a visoka zgrada u centru je Hilton:

2013puthhview03.jpg

To je nekih 6km plaze mada se vodi da je 25km, sve do mesta Cha Am.

2013puthhview04.jpg

2013puthhview05.jpg

Izmenjeno (Genki_des)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Centar Hua Hin je oko Hiltona, tu se ugravnom odvija zivot uvece. Na stotine restorana sa zapadnom (ima i ruskih) hranom ili ublazenom Thai.

Morska hrana je verovatno najbolja (i najpristupacnija) bas u Hua Hin, od celog Tajlanda.

Parking (50 THB = 1.2EUR za sat ili vise od sat vremena):

2013puthhplace01.jpg

Mnogi hoteli imaju svoj shuttle bus. Ko nema to ni kola, nema zvanicnog gradskog prevoza (ni taxi) nego tuk-tuk:

2013puthhplace02.jpg

Ili modifikovani pikapovi:

2013puthhplace05.jpg

Ovi oglasi za "taxi" su za neregistrovane, "po dogovoru" mada ima standardnih cena za do Bangkok aerodroma (3 sata, 250km do samog aerodroma):

2013puthhplace06.jpg

Ture do ostrva i ronjenje:

2013puthhplace07.jpg

Cisto je, cak toliko da mora da se primeti

2013puthhplace08.jpg

2013puthhplace09.jpg

Tipicni restorani, dosta evropeizovani:

2013puthhplace03.jpg

2013puthhplace04.jpg

Dosta je i skupo, za Tajland. Mozda Skandinavcima nije puno 5EUR za porciju spageta, Thai od toga mogu da zive cela porodica 3-4 dana ako se hrane kod kuce.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Primer cenovnika iz tih restorana orijentisanih na zapadnu klijentelu (i kojima uvece ne nedostaju musterije).

2013puthhbeach07.jpg

1 EUR = 40THB. Mesano meso & pomfrit skoro 10 EUR.

2013puthhbeach08.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Restorani" na samoj plazi, na pesku, nisu specijalitet Hua Hina, to je citava industrija koja postoji na svakoj plazi u Thai. Nemaju posebne kuhinje nego se za sve sprema na jednom ili nekoliko mesta, radio stanicom naruci (konobar) i donese se u "restoran" mopedom za 5 minuta. Jednostavnije stvari (samo rostiljanje) neki rade i sami.

Da napravimo jednu patrolu kroz "restoransku" ponudu na Hua Hin Beach.

Ti "restorani" se ne razlikuju bitno. Posebni su po tome ko je zakupio koliki deo plaze da postavi svoje stolove i suncobrane. Mozda, kao i svugde, ko je od koje banke/firme/pivare dobio besplatne suncobrane (slika posle ove ima "SCB", Siam Commercial Bank).

2013puthhbeachrestaurant01.jpg

Vlasnici nisu ugostitelji nego obican svet, cesto mogu da se vide njihova deca koja iz skole dolaze u uniformama i tu, u "restoranu", rade domace zadatke.

2013puthhbeachrestaurant02.jpg

"Waterfront dining"? Ne moze biti blizi vodi nego ovde, jelovnik je jednom nogom u moru. Cak sta vise. ona strankinja u pozadini se pomera unazad, dosla joj voda pod sto:

2013puthhbeachrestaurant03.jpg

Cene. "Cifre kao na barbutu" sto bi rekli dorcolski sibicari.

2013puthhbeachrestaurant04.jpg

Svi cenovnici su iz razlicitih "restorana", snimljeno u razmaku od 15 minuta:

2013puthhbeachrestaurant06.jpg

Prva 4 jela, 450THB, to je 11 EUR za przenu ribu. Za Thai, to su pare od kojih se vrti u glavi, cak i ko ima da plati zna da su sve ove cene bar 5 puta vece nego obicnim mestima.

2013puthhbeachrestaurant05.jpg

2013puthhbeachrestaurant07.jpg

Ovo se ne naplacuje posebno: dok neko jede, dovuce mu se ovakva kerina zuta, uvali se i legne pod sto. Pas lutalica kome uvek neko ponesto baci i tako "ordinira" po plazi. Ima ih na stotine. To je jos jedna razlika hotelskih plaza i kompleksa - nikada nema pasa lutalica.

2013puthhbeachrestaurant09.jpg

Pa, kako je moguce da ovako deru i da uopste prezivljavaju? Verovatno bi imalu masovnu posetu da su im cene normalne (ima opisano u "Thailand on the cheap", slican koncept "restorana" u iskljucivo Thai mestu, Bang Saen). Ne, oni su uspostavili kulturu radije manje gostiju, manje rada, vece cene pa im izadje na isto.

Stranci, naravno, znaju da je ovo deracina. Cene su iste kao u restoranima svetske klase i room service u Hiltonu, Sheratonu, Marriottu. Ali, jednom se dolazi u Thai sa familijom, da se pojede nesto lokalno, makar jednom. Posle, kada se vrate u Svedsku, ima da pamte da su u januaru jeli, u sorcevima, na samoj vodenoj liniji Gulf of Thailand dok im je slankasti maestral gladio lica.

I, tu se negde interesi pruzalaca i korisnika usluga sretnu i svima lepo.

Izmenjeno (Genki_des)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Morska hrana je opsterasirena u Thai a ako ima prestonicu, onda je to bas Hua Hin.

2013putbarke01.jpg

Sa terase restorana, kojih ima na desetine, vide se ribarske barke:

2013putbarke02.jpg

Restoran iz kojeg su prve dve slike je ovaj stubovima, bas sa coska terase na slici (slike su iz raznih godina, bio sam u tom restoranu bar 50 puta):

2013putbarke04.jpg

U kadru je bekpekerski hostel iz "Thai on the cheap" treda:

2013putbarke03.jpg

Zanimljivo je to da su restorani vlasnici tih barki i da sluze iskljucivo svoj ulov. Mesto je i dalje ribarsko, bez obzira na svetska imena hotelskih lanaca koji tu imaju biznis.

Ribari koji nisu mogli ili hteli da otvore svoj restoran, snabdevaju svakoga ko hoce da kupi a na nekoliko mesta (oko Khao Takiab) jednostavno njnihove zene otvore stand sa druge strane kuce i prodaju muzevljev ulov, mnogi i spreme na licu mesta za poneti.

Tu mogu da se sretnu i najimucniji posetioci Hua Hin, hi-so Thai, glumci, modeli, pevaci, biznismeni kako nose morsku hranu kuci u fisecima od masne hartije. Nema veze koliko je ko bogat ili siromasan, bolje morske hrane nema nego bas tu. Ne samo najbolje nego i najjeftinije u Thai.

Interesantno, stranci relativno malo jedu u tim ribljim restoranima, da li ne znaju, ne veruju, uglavnom idu radije na dranje kao iz prvih postova umesto da se razvale od ribe, rakova, skoljki za trecinu cene spageta.

Jos jedna specificnost Hua Hin je da je more plitko i plima i oseka mogu da se razlikuju po kilometar - dva.

2013putbarke06.jpg

Nemoguce je napraviti mol ili marinu, osim ako nije mol na stubovima koji ide kilometrima u more. Zato barke jednostavno ostave "da se cuvaju same" i snalaze po plimi i oseci.

2013putbarke05.jpg

Ovo su pametno smislili, kao pojas oko trupa barke koji sluze da se ne prevrne kada je nenadgledana, potpuno na suvom i da ostane plovna kada se more vrati i podigne je:

2013putbarke07.jpg

2013putbarke08.jpg

2013putbarke09.jpg

Nocu je impresivno - da nema barki koje love "na svicu", horizont bi izgledao kao crna rupa. To su one, te iste barke koje su bile na bokovima preko dana.

Gledano iz hotela Dusit Thani:

2013putbarke10.jpg

Izmenjeno (Genki_des)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iduci duz plaze (7km), redjaju se stambene zgrade. Stanovi su po vecini svetskih standarda skupi, 500 hiljada EUR.

2013puthhcondo01.jpg

Kada se pogleda nocu, neke nemaju ni jedno jedino svetlo upaljeno, kao aveti, kao da nisu ni prikljucene na elektricnu mrezu.

2013puthhcondo02.jpg

To je to: "second home" za bogate Thai. Njihova verzija Opatije.

Na plazu se ne obaziru, nikad ni jedan iz tih zgrada ne moze na njoj da se vidi. Samo svoj bazen, svoj balkon, svoj stan.

U parkinzima zgrada, za svako parking mesto ima mala sobica 3 x 3, sa WC-om i aircon. To je za vozaca, tu on odmara dok su mu poslodavci gore na spratovima.

Posle Nemacke, Thai je druga zemlja na svetu po broju Mercedes vozila. Mnogi imaju radio, tv, aircon i sve komande iza prednjih sedista, da oni pozadi mogu da podesavaju stanice, filmove, ton i temperaturu. Onaj ko ima Mercedesa, ima i vozaca, nece valjda vozac da mu odredjuje sta gleda i slusa i u kojoj se temperaturi nalazi?

Izmenjeno (Genki_des)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Glavno mesto za shopping je Hua Hin Market Village, otvoreno 2006. Tu ima sve sto shopping mall moze da ponudi, ukljucujuci i namestaj.

Za "leasure shopping", vise zabava nekogo kupovina, ima 3 nova mesta, otvorena 2012. i 2013. Naredna 3 posta ce ih opisati jedno po jedno.

Prvo ide Hua Hin Floating Market. Mesto je dobro da se provede 3-4 sata. Naravno, stotine turista, za turiste i jeste. Po 10-20 autobusa bude parkirano. Interesantno, 90% turista su Thai, ne stranci.

2013puthhmarket01.jpg

To je model, prakticno, stilizovana shopping zona na nekadasnjem jezeru:

2013puthhfloating07.jpg

Koreografija je iz 1930, namerno je patinirano:

2013puthhfloating01.jpg

Laka odeca, dzidze-bidze, lokalni proizvodi:

2013puthhfloating08.jpg

Ima 10-ak restorana, od "street vendor" tipa hrane, kao na pravom floating market (Damnoen Saduak):

2013puthhfloating10.jpg

Slicno to, slicna hrana, samo je sit-down:

2013puthhfloating09.jpg

Ima nekoliko full service restorana, sa vinskom kartom. Sve na vodi, simpaticno je:

2013puthhfloating04.jpg

Sudeci po dobrom delu publike, po manirima, dobrom engleskom, navodi se na zakljucak da takvi i takve znaju uz koje jelo ide Shiraz a uz koje Cabernet Sauvignon:

2013puthhfloating03.jpg2013puthhfloating06.jpg

To je ono sto Hua Hin cini omiljenim medju Thai narodom: ne samo imucni nego srednja klasa, studenti, intelektualci, sluzbenici, prosvetni radnici, svi obozavaju ovo mesto.

Taj sloj Thai publike se ne moze sresti u Pataji, Puketu, Khao Sarn Rd ili na Full Moon Party.

Otprilike kao ono sto smo imali 70-ih kod nas: sloj koji je letovao u Cavtatu ili na Hvaru.

Cak bih rekao, sloj mentalno mnogo blizi clanstvu ovog Foruma nego oni sa kojima stvarno dolaze u dodir na svojim putovanjima po Tajlandu.

Izmenjeno (Genki_des)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Druga od 3 atrakcije, tematski shopping mall. Hua Hin, Trg Svetog Marka:

2013putvenezia01.jpg

I po noci:

2013putvenezia02.jpg

Replika Venecije. Isto je shopping mall + restorani, moze da se provede prijatno vece, kao u Skadarliji. Samo sto je mnogo vece i mnogo vise radnji.

2013putvenezia03.jpg

Kanal, most na kome se svi slikaju

2013putvenezia05.jpg

Gondole, voznja za pare:

2013putvenezia06.jpg

Radnja do radnje, neke jos nisu bile otvorene u avgustu 2013.

2013putvenezia09.jpg

Vaznije ulice u "Veneciji" su all-weather, za stalne pljuskove:

2013putvenezia07.jpg

2013putvenezia08.jpg

A posetioci ? Uglavnom mladost, lepota i radost

2013putvenezia04.jpg

Cak ni ovaj matori konj iz fijakera nije odoleo da se ne okrene:

2013putvenezia10.jpg

Izmenjeno (Genki_des)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treca maloprodajno-zabavna atrakcija, otvorena avgusta 2013. je Santorini Hua Hin

U Grckoj sam ziveo, bio na 20-ak ostrva, ukljucujuci i Santorini, meni je ovo bilo jako simpaticno.

Pocinje kao zabavni i aqua park (jos nije bilo otvoreno kompletno kada sam bio u avgustu 2013).

2013putsantorini03.jpg

Prepoznatljive boje kreca i plavih kapaka.

2013putsantorini01.jpg

Malo je poznato, odakle dolazi ta legendarna plava boja? Dolazi odatle sto se zastitna boja za drvo pravila i mogla nabaviti samo u toj boji, tek kasnije je postalo zastitni znak Grcke:

2013putsantorini05.jpg

Boganvilije:

2013putsantorini06.jpg

2013putsantorini07.jpg

Proveo sam 2 sata cisto iduci u krug po sokacima, napravio 600 fotografija.

2013putsantorini08.jpg

Mislim da ima preko 150 radnji i restorancica. Mozda pola tada jos nije bilo otvoreno, sada jeste.

2013putsantorini09.jpg

2013putsantorini15.jpg

Neke ulice su natkrivene:

2013putsantorini13.jpg

A publika? Bilo je, osim mene, 100% Thai. Bile su i ove studentkinje, 2 autobusa njih, pitao sam ih koji Univerzitet, rekose Nakhon Ratchasima (grad ranije poznat kao Khorat):

2013putsantorini02.jpg

Sada tek videh da sam ovo napisao ovde pre nego na svom sajtu. Napravicu i tamo, sa vise slika i vecim slikama.

Izmenjeno (Genki_des)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove informacije zlata vrede(bar za mene).

Hua Hin je praktično jedino turističko mesto koje nisam posetio u Thai a izgleda najbolje.

Thai je svetska prestonica seafood ( pogledati konzerve ribe uvek su iz Tajlanda,Hrvatske ili Maroka) i voća, pa kad se tamo dođe to onako sveže treba konzumirati maksimalno.

Onaj seafood restoran je čini mi se pun pogodak jer uvek takva mesta i sam tražim dakle: svež seafood,ništa zamrznuto,rečno ili tovljeno hormonskom hranom već iz prve ruke,jeftino i da je mesto higijenski OK.Pokušavam restoran locirati na Google Map : da li je to u onom ,,kanalu" ispod Wat Kao Takiab ili skroz severnije od Dusita u Bang Kaeo Fish Floating?Taj seafood plate bi u nekom seafood restoranu u awalkingu bio 1000 B+.

Lanac hotela Dusit mi je poznat već dva puta sam bio u Dusit Barakuda ,čim je novootvoren, u centru second roada u Pataji.Odlični,veliki bazeni i relativno jeftini.Ovaj u Hua Hinu je vidim malo udaljen od centra i trebalo bi imati kola.

Ovaj shopping mall sa tematskim kućama- radnjama me malo podseća na isto tako tematske radnje kakve sam video u novootvorenom Asiatique The Riverside noćnom Marketu,interesantnom mestu, u Bangkoku na Chao Praja nedaleko levo od Saphan Taksin mosta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlicna tema, sa divnim slikama i detaljnim informacijama,ako nas put odvede ponovo u ovu zanimljivu zemlju,ovo letovaliste ce sigurno biti na listi prioriteta.

Kad se setim Tajlanda, jedno od obaveznih secanja je i hrana u kojoj smo neizmerno uzivali sto nam se obicno na putovanjima ne desava u takvoj meri.Zamolila bih Genkia i onnut-a, ako mogu da nam pruze jos malo (insajderskih ) detalja o morskim plodovima kojima ova zemlja obiluje,sta Thai narod najvise jede,nacin spremanja za sebe i turiste i sl. :thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...Pokušavam restoran locirati na Google Map : da li je to u onom ,,kanalu" ispod Wat Kao Takiab ili skroz severnije od Dusita u Bang Kaeo Fish Floating?

To je u samom centry, kod Hiltona.

2014putseaside01.jpg

Vidis na mapi kako su molovi, to su restorani jedan do drugoga, svi sluze istu hranu. Najpoznatiji je "Chao Lay", isto tako na molu, uradi Google. Ovaj se zove "Sea Side", nisam ni znao do sad.

2014putseaside03.jpg

Svi imaju ovaj isti, uski ulaz. Dugacki su i duboki. Mozda to odbija turiste, ne deluje prijatno proci kroz taj kao tunel da bi se izbilo na mol. Jos, ponekad i psi leze (ne diraju) u hodniku. Deca se nekad igraju, to je porodicni restoran, svi rade u njemu:

2014putseaside04.jpg

Tek od spolja, pogotovo ako nema drugih gostiju, retko ko bi se resio da udje i bude jedini. Ovde se suse neki carsavi, ne znam za sta, stolovi nemaju stolnjake.

2014putseaside02.jpg

Taj je samo jedan od desetina restorana sa istom hranom i istim cenama. Seafood plate sa prethodnih slika je 200THB (5EUR), individualna jela sa rakovima, krabama, skoljkama mislim da nema ni jedno skuplje od 100THB (spagete su 200THB tamo gde stranci idu).

Sto prijatelj jedan rece, jedino svezija morska hrana moze se naci ako bas na samim barkama, koje su je ulovile, raspalis rostilj.

Izmenjeno (Genki_des)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hua Hin plaza. To je 7km i osim uz Hilton, gde su "restorani" sa suncobranima, na drugim mestima mozes da budes sam i 1km ni levo ni desno niko oko tebe.

Turisticki prospekti ce ti reci da je plaza ovakva:

2013puthhbeach01.jpg

I to je tacno...5 dana u godini. Ostalih 360 dana je vise ovako:

2013puthhbeach02.jpg

Ko ocekuje beli ostrvski pesak, od toga nema nista na kontinentalnim plazama. Cak nema ni galebova: tlo (pesak) ne sadrzi ono sto im treba za varenje hrane.

Kontinentalne plaze imaju i "sand flies", sitne muve koje zive u pesku, ujedaju tiho i neprimetno i oseti se tek posle 2-3 sata. Ko je zaspao na pesku, moze da se nadje u bolnici zbog toga.

Nema ni glisera ni padobrana ni jet ski. To je siguran znak da je plaza nebitna i da na nju retko ko ide i zbog nje dolazi.

Ovo ima: nekih 60 konja za iznajmljivanje.

2013puthhbeach04.jpg

Obicno ih vlasnik vodi a turista jase, najcesce deca.

2013puthhbeach03.jpg

Ono sto me posebno iritira su psi lutalice, zbog njih ni setnja plazom nije zadovoljstvo.

Odjednom, iz zaledja, moze da bane copor.

2013puthhbeach05.jpg

2013puthhbeach06.jpg

To dovodi do bitne stavke kada se ide u Hua Hin: hotel sa dobrim bazenom. Tada nema sand flies, pasa lutalica, prodavaca sa plaze, voda je cista, cene poznate.

Jos, mesto je dugacko i atrakcije su van glavnih puteva i centra, kola su skoro obavezna. Zato je Hilton tako popularan, sam centar i ne treba auto.

Medjutim ni taj centar nije svemoguc: bilo sta od ovoga sto sam stavio (ili cu staviti slike) ne moze bez kola. Ili je stici do tamo frustracija koja bolje da se ne desi.

U dobrim hotelima je dorucak kao iz rimskih bahanalija, da se kupi kosta 15EUR (znam da je za dete doplata 300THB, ~7EUR). Posle takvog dorucka (ogroman buffet), jedi do mile volje, gde ne mozes da se odupres a da se ne pretovaris, nema nista od plaze/bazena bar 3 sata.

I, tada trebaju kola, da se ode do neke atrakcije na 3-4 sata. Ima ih dovoljno za nedelju dana, svaki dan drugo mesto. Tu ne pomaze ni Hiltonova centralna lokacija. Oko njega, preko dana, kao da nema nista.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...Pokušavam restoran locirati na Google Map : da li je to u onom ,,kanalu" ispod Wat Kao Takiab ili skroz severnije od Dusita u Bang Kaeo Fish Floating?

Video si dva posta iznad gde je.

Ono sto ti kazes je nesto drugo, premda isto tako dobro kada dodje do seafood, to sam i ja pominjao. Slikano bas sa Khao Takiab, oko one stepenaste zgrade je taj kanal o kome govoris. Na horizontu, najudaljenija visoka zgrada je Hilton, tu je restoran o kojem sam govorio. Posle toga je Cha Am.

2014putkhaotakiab01.jpg

U tom kanalu je baza stotina ribarskih barki:

2014putkhaotakiab02.jpg

Celo brdo Khao Takiab je opasano selom u kome zive ribari cije su to barke i tu su te legendarne "back door seafood shops" iz samih njihovih kuca. Tu se dolazi kolima da se kupi i nosi, mada na plasticnim stolicama moze da se jede i na licu mesta.

Izmenjeno (Genki_des)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neverovatno da je u samom centru a malo stranaca.Tu ga nisam ni tražio jer mi je bilo logično da su te ribarske kuće- restorani negde po obodu grada.

Zahvaljujem na izvanredno skeniranoj slici Hua Hina.Sad mi je potpuno jasno šta mogu očekivati.

Dakle kupanja u moru nema pa je obavezan hotel sa dobrim bazenom.E sad iako bazeni imaju mnoge prednosti, hlorisana voda bazena nije baš zamena za zdraviju morsku vodu pogotovo za decu.Tajlanđanima to nije bitno jer oni se skoro i ne kupaju ali nama (i Rusima) jeste.To je ona prednost Ko Samuija , za nas, jer je onaj beli pesak tamo 365 dana u godini i moguće je kupanje u moru.Tako je doduše i na Ko Sametu ali tamo nema infrastrukture.

Drugi problem je dužina mesta i neophodnost kola za to.Vidim da je renta - kar pristupačan, naše vozačke imaju i engleski, ali imamo problem- vožnja levom stranom.Još pamtim jednu priču vozača GSP u Bgd. koji je na Malti ( vozi se levom stranom) uzeo renta- kar ,došao do prve raskrsnice i tu ostavio vozilo.Ne vredi- vozi se po automatizmu.Ja nisam probao ali...Kada sam na odmoru resetujem sebe,vraćam se u pra- stanje,mobilni ostavljam u sef ,otvoren,samo za hitne poruke,vozačku ne nosim,osecaj kao u vreme studiranja kada sam samo sa markicom za gradski istraživao Bgd.,svaki vikend drugi deo grada,drugi bioskop...Sada istražujem Soth Asiju a pre svega Tajland,Bangkok...Svaki put u BKK uzimam hotel u drugom delu grada,istražujem,probam različitu hranu..Zadnji put sam bio kod Chong Nonsi BTS deo Silom- Sathorn ,tu se gradi zgrada koja će 2015 biti najviša u BKK ,stigli do 7 sprata,dole već otvoren čuveni lanac restorana NY Marco di Luka...ali odoh predaleko.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka