Bubica

Vrahos

1795 poruka u ovoj temi

Ako idete do Vasilikija, možete da svratite i do plaže Agiofili. Do nje se može kolima lošijim putem. Na kraju ima i veliki parking.

Ovde možete naći nešto o dolasku na Porto Katsiki i Egrimni. Tu su vam i neke preporuke kada je najbolje da posetite plažu.

https://nikana.gr/sr/vodic/lefkada/plaze/2511/porto-katsiki-plaza

Da li čamac pristaje ili ne nikad se ne zna. Sve zavisi od vremenskih prilika i talasa.

Izmenjeno (ddbgd)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do Porto Katsiki nije uopste los put, asfaltni je i u dobrom stanju, ali nesiguran i neiskusan vozac moze imati manjih problema sa krivinama, Jesu ostre i pod nagibom, ali samo polako i opusteno se sidje do plaze i ode sa nje. Ono sto moze biti problem je mesto za parkiranje. Realno, dok krenete iz Vrahosa i stignete do Porto Katsikija (oko 100 km) trebace vam 2 sata (mozda i jace, jer ce vas ponegde poneti momenat da stanete i slikate lepote koje cete videti). U tom periodu godine guzve na parkingu su neizbezne i moze biti manji problem da se nadje mesto. 

Kako rece @ddbgd mozda je bolja opcija da posetite Agiofili plazu. Ostavite auto u Vasilikiju, ako ne zelite da idete letnjim putem (prosle godine je na jednom kracem delu bio bas jako los) i odete brodicem do Agiofili plaze i posle se vratite brodicem natrag.

Ujedno imate i dobro mesto za pauzu, malo osvezenje ili rucak ako ogladnite (a hocete). Vasiliki ima divne restorancice u luci gde su stolovi skroz do vode, a i samo mesto je lepo za malo prosetati i videti stosta.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Temperatura vode je i vise nego pristojna, temperature i vode i vazduha su ove godine bas visoke. Moja klinka od 3.godine ulazi bez problema, a kupaju se i bebice.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po meni su bolji restorani u Pontiju. Cena mešanih ribljih plodova za dvoje u Vasliki 34€, a u Pontiju 22€. I, po mom skromnom mišljenju, izdašniji i bolji.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kome zatreba,evo i screenshot parkinga u Pargi i Prevezi.Neka Vam bude orjentir kada trazite preko navigacije.

Screenshot_20190628-161644.png

Screenshot_20190628-161713.png

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na odgovorima. :cvetic:

Mi smo prvenstveno planirali da ovaj odmor provedemo penzionerski jer smo na prethodna dva odmora svaki dan palili auto i isli na drugu plazu. To su bili odmori skroz po mom ukusu. :D Sad je doslo vreme da se ispuni zelja jace polovine i da odmor bude pravi odmor. Zato sam odabrala Vrahos, na njegovu srecu. :) Medjutim posto nikada ranije nismo bili na jonskoj obali javlja se zelja da vidimo barem nesto za tih 10dana. 

Pargu smo mislili da obidjemo u popodnevnim/vecernjim casovima, ali se ne bismo tamo kupali. Mislim da nema poente da se tamo stiskamo u guzvetini pored komfora u Vrahosu. 

Mislila sam da osim Parge odemo na izlet Paxos i Antipaxos iako ja necu smeti da ulazim u vodu sa broda jer se plasim tolike dubine. Osim toga, mislila sam da eventualno obidjemo neku plazu na Lefkadi. Ne mora to da bude Porto Katsiki. Mozda moze da bude Kathisma koja je bliza. Mada Porto Katsiki ostavlja bez daha cak i na slikama. Nisam pametna.

Toliko cu moci da ga nagovorim, trep, trep. :srce: A ostalim danim uzivancija i totalni relaks po ceo dan u Vrahosu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo savet.Paksos i Antipaksos je plivacki izlet.Ako niste za skakanje sa broda necete ga doziveti na pravi nacin.Porto Katsiki obavezno .Sacekajte zalazak Sunca.I predlazem izlet na reku Aheron..Bice to dovoljno da ispunite svoje potrebe za akcijom a i muzu ce se dopasti sigurno.Ja sam isla na Pilion sa drugaticama da ispunim svoju zelju za istrazivanjem a u avgustu idem sa dragim na miran odmor.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sandraivlada hvala puno na preporuma. :) Razmislicu jos malo za Paxos i Antipaxos posto bi dragi plivao. Ja bih mogla da fotkam i uzivam u prirodi. Koliko sam shvatila citajuci brod se usidrava na Paxosu. Imali bismo oko 2 i po sata da se prosetamo po Gaiosu i tamo rucamo pa bi mozda sveukupno to bio lep dozivljaj za oboje.

 

Izmenjeno (Afrodita88)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obavezno idite na reku Acheron, blizu je a fenomenalno je. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zapravo je i kod nas isti slucaj. :) Sitoniju smo obisli uzduz i popreko. Dva puta smo letovali tamo. Pre toga sam isli u Olimpsku regiju takodje 2 puta. Vrachos mi se cini kao odlican izbor kako za pasivan  tako i za aktivan odmor. Za pasivan je super jer su apartmani blizu plaze, plaza je lepa, mesto je mirno, a za aktivan odmor  je super kao baza za obilazak okolnih mesta. 

Nama je more na Sitoniji bilo prelepo, a plaze rajske pa jedva cekam da vidim Jonsko za koje se prica da je jos lepse. 

Mi razmisljamo da do Vrahosa vozimo bez duze pauze(bez nocenja). Pravicemo ovako pauze, ali ne neke duge. 

Kakva su vasa iskustva? Da li obavezno negde prenocite ili?

Izmenjeno (Afrodita88)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zapravo je i kod nas isti slucaj. :) Sitoniju smo obisli uzduz i popreko. Dva puta smo letovali tamo. Pre toga sam isli u Olimpsku regiju takodje 2 puta. Vrachos mi se cini kao odlican izbor kako za pasivan  tako i za aktivan odmor. Za pasivan je super jer su apartmani blizu plaze, plaza je lepa, mesto je mirno, a za aktivan odmor  je super kao baza za obilazak okolnih mesta. 

Nama je more na Sitoniji bilo prelepo, a plaze rajske pa jedva cekam da vidim Jonsko za koje se prica da je jos lepse. 

Mi razmisljamo da do Vrahosa vozimo bez duze pauze(bez nocenja). Pravicemo ovako pauze, ali ne neke duge. 

Kakva su vasa iskustva? Da li obavezno negde prenocite ili?

Mi smo iz Kraljeva krenuli oko 20h i nigde nismo prespavali.Dvoje odraslih i troje dece(2,4,6god.)Pravili smo tri pauze od po pola sata,ne racunajuci granice i pumpe.Deca nisu pravila problem,spavali skoro ceo put.Uz postovanje ogranicenja u Vrahos smo stigli oko 10 ujutru.Po prvi put smo u Vrahosu i na Jonskom moru i siguran sam da ce ovo biti destinacija i za sledecu godinu.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci utisci su vam vise nego pozitivni. :)

Mi smo iz Bg-a pa nam je polazna tacka udaljenija od Vrahosa, ali mislim da nam nocenje nece biti potrebno. Isto uvek postujemo ogranicenje brzine. 

Kakve su trenutne cene  hrane po radnjicama u Vrahosu?

Ako imate preporuku za neku tavernu sa dobrom klopom pisite. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka