Oslo

Cape Verde

12 poruka u ovoj temi

Jel bio neko u ovoj zemlji tj 10-tak ostrva koje joj pripadaju i koja se nalaze Atlanskom oceanu 500km od kopna zapadne afrike recimo Senegala,Gambije.

Gledam ovde kod mene u Norveskoj pocinje biti veoma popularno a nije ni skupo ide od 300 evra za 7 nocenja i avion,sa svim taksama,a temperature trenutno oko 30 i suncano.Jezik kojim se prica je Portugalski.

Evo nekih slika

post-2842-0-33347600-1382128641_thumb.jppost-2842-0-01509700-1382128653_thumb.jppost-2842-0-99402200-1382128671_thumb.jppost-2842-0-68073800-1382128682_thumb.jp

post-2842-0-90200400-1382128847_thumb.jpEvo i mape gde se nalazi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mnogo lepo izgleda, a i cena je dosta poularna. Predpostavljam da je to avio let iz Norveske. Iz Srbije nema takvih aranzmana, jedino u sopstvenoj organizaciji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz Italije se dosta ide zbog relativne blizine. Ima nekoliko lepih plaza (ali na razlicitim ostrvima), samo racunajte da je to Atlantik, a ne neko tropsko more. Hotela ima malo, stanovnistvo je siromasno, vecim delom je pustinja, turizam u zacecima, idu zene u seksualni turizam. Odavde nije jeftino kao iz Norveske, meni nije interesantno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da iz Norveske je let inace vidim da je citave godine temperatura mora 22-27 stepeni i da je 350 dana u godini suncano,inace su bivsa Portugalska kolonija.

I ja sam se iznenadio zbog cene ali Norvezani veoma cesto imaju jako povoljne cene za mnoge destinacije.Recimo cesto sam vidjao povratne avionske karte za Tajland(Bankok,Phuket,Krabi) na direktnom carter letu za 300 evra sto je dzabe a i za mnoge druge destinacije.Evo sad trenutno 7 nocenja Gran Kanaria ili Tenerife za 200 evra avion i hotel.

Evo ovde cene iz Norveske za Cape Verde 100evra=800kr da vam je lakse izracunati

http://www.solfaktor...=1-31&rating=13

Izmenjeno (Oslo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz Italije se dosta ide zbog relativne blizine. Ima nekoliko lepih plaza (ali na razlicitim ostrvima), samo racunajte da je to Atlantik, a ne neko tropsko more. Hotela ima malo, stanovnistvo je siromasno, vecim delom je pustinja, turizam u zacecima, idu zene u seksualni turizam. Odavde nije jeftino kao iz Norveske, meni nije interesantno.

Ovo je jos mnogo bolje nego na Kanarima, more toplo tokom cele godine, nista ne smeta. Nisam znao da su i Italijanke u ekspanziji sa seksi turizmom, poput Nemica, Austrijanki i Skandinavki :rolleyes:.

Ako " Tap " kako je najavljeno krene od sledece godine sa letovima za Lisabon/ Porto/ Brazil/pa preko " Sato " i za Cape Verde, Madeiru, i Azore, bice to citav niz novih, zanimljivih a pomalo i egzoticnih destinacija za sve nas .........

Izmenjeno (Dragan)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Onako, usput: postoji i srpsko ime za ovaj arhipelag - Zelenortska ostrva. Primecujem da se u srpski jezik uvukao ogroman broj termina iz engleskog jezika, narocito geografskih. Ne razumem tu modu; ako vec necemo da koristimo srpski naziv, zovimo mesta onako kako ih zovu njihovi stanovnici (Cabo Verde). Procitah pre neki dan na B92 "Tuscan archipelag"; ljudi moji, italijanska ostrva, lako prevodiva kao Toskanski arhipelag (u originalu Arcipelago toscano) mi zovemo Tuscan archipelag! Pretpostavljam da se radi o totalnom nepoznavanju prevodioca ili "novinara" - kako geografije, tako i engleskog jezika. I uopste, cesto se i na ovom forumu italijanski spomenici nazivaju engleskim imenima. Zasto, o zasto?! :udarac:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zasto se i gde na forumu italijanski spomenici nazivaju italijanskim imenima, stvarno ne znam .......... ja govorim Zelenortska ostrva, ali mi se omakne i Cape Verde, ostalo mi valjda jos od Cesarie Evore i njene muzike ...........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imaju pristupacni letovi za ova ostrva (SAL konkretno)  mart-april iz Londona, Mancestera, Bristola i Birmingema za oko 170 eura-povratna. Ista cena i iz Pariza.

Ko voli odmor u pravom smislu te reci i beo  pesak, lepu boju vode,  ovo mesto je idealno..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a temperatura vode 22C;

sto je ledara za mene...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka