aleks06

Prodavnice u Grčkoj koje izdaju tax-free račune

60 poruka u ovoj temi

Samo malo objasnjenje,jedan racun mora biti najmanje 120e ili zbir nekolioko racuna iz raznih radnji.Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedan račun.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jumbo ~260e taxfree 29,99e

overeno na prelazu niki (Bitolj) ali lokalni freeshop nema taj taxfree office pa nije bilo moguce uzeti novac.

Naplaceno u Bg u centrali RajfajZen Banke.....2990din (krsna razlika, provizija....)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jumbo ~260e taxfree 29,99e

overeno na prelazu niki (Bitolj) ali lokalni freeshop nema taj taxfree office pa nije bilo moguce uzeti novac.

Naplaceno u Bg u centrali RajfajZen Banke.....2990din (krsna razlika, provizija....)

Da li Jumbo izdaje Global Blue obrasce ili neke druge? I koja je minimalna suma na jednom racunu za povracaj?

Izmenjeno (madafakaniga)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

GlobalBlue obrasci. Mislim da je donji limit 120€. Potreban je psos na uvid prilikom popunjavanja u prodavnici, a prilikom overe na granici traze na uvid saobracajnu dozvolu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

GlobalBlue obrasci. Mislim da je donji limit 120€. Potreban je psos na uvid prilikom popunjavanja u prodavnici, a prilikom overe na granici traze na uvid saobracajnu dozvolu...

Odlicno :-)

Mi smo kupovali nesto u Becu i ikei prosle godine i onda je ovde u rajfajzenu bio neki problem sa global blue papirima i racunima i datumima i nisu hteli da nam isplate (bilo je nekih 5 racuna, gde bi rajfajzen oteo po 300din po racunu, pa smo mi lepo poslali postom te racune direktno u Bratislavu i dobili smo kompletan iznos uplacen na kreditnu karticu (sve to za ukupnu postarinu od 300din) ...

bekelj, bekelj lopovskom rajfajzenu

Da li mozda znas i kakva je situacija u grckoj IKEI? Da li su isto Global Blue i da li je ista minimalna suma?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grci su bezobrazni sa tim limitom od 120€. (Austrija 75€, Nemačka 25€)

Ne plaćaju porez svojoj državi, pa treba mi da im plaćamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko može da pojasni gde se nalazi "šalter" gde se predaju papiri i dobija novac od povrata na Evzoniju?

I još da pitam, da li je neko imao neki drugi servis za povrat grčkog poreza a da nije blue global?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čim pređeš pasošku kontrolu GR, imaš par parking mesta levo.

Izađeš i vratiš se nazad, prođeš kućicu za pasoše i uđeš na prva vrata posle nje.

Ideš do kraja hodnika, pored nekih kancelarija i na kraju, sa leve strane je stakleni šalter. Piše i na srpskom carinska overa.

Onda sa tim papirima, overenim, odeš u Free Shop i;

a) iza kasa ima neke kao kancelarije, gde ti pogledaju papire i daju pare (nekada davno)

b) dobiješ pare na kasi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam jedno pitanjce, kod naplate povracaja novca na kasi (na Evzoniju) da li na kasi naplacuju neku proviziju za isplatu novca ( u odnosu na iznos koji pise na obrazcu)?

Mislim da ne bi trebalo, zato se i uzima tu novac, a ne cekas da dodjes u banku pa da ti banka naplati proviziju...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se išta promenilo od ovoga što ste pisali?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 10/25/2015 at 11:48, montoya je rekao/la:

Imam jedno pitanjce, kod naplate povracaja novca na kasi (na Evzoniju) da li na kasi naplacuju neku proviziju za isplatu novca ( u odnosu na iznos koji pise na obrazcu)?

Mislim da ne bi trebalo, zato se i uzima tu novac, a ne cekas da dodjes u banku pa da ti banka naplati proviziju...

Zbog krize nisu imali novca u keshu da vrate pa su mi dali koverat i obrasce kako bih od kuce poslala na refundaciju. Najbitnije je da se vratite do carinika koji vam je lupio pecat kada ste prolazili pored kucice i da tu unutra udjete kako bi vam overili tax free obrazac. 

Nakon par nedelja sam poslala zahtev za refunaciju u Grcku i posle mesec dana su mi tacan iznos uplatili na kreditnu karticu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ikea daje Premier Tax Free obrasce. Nakon overe na granici, u free shopu vam daju novac umanjen za 4eur provizije. Jumbo izdaje Global blue obrasce i za njih na granici dobijate novac ali u ovom slucaju bez provizije. Premier mozete poslati u Grcku postom i posle 3-4 nedelje dobicete novac na kreditnu karticu bez provizije.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni su prošle godine na Evzoniju u free shopu uzeli proviziju 10 eura.

Kupovali smo u Solunu Notos Galery radnji, i da smo imali kreditnu karticu na licu mesta bi nam vratili pdv bez ikakvih proivizija, ovako su  nam popunili tax free obrazac, i zeznuse nas u free shopu. 

ALi zato ove godine imam kreditnu karticu :-)

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27008
    Ukupno tema
    905816
    Ukupno poruka