gagaja

Ligia

29 poruka u ovoj temi

Postavila sam niz pitanja i dobila dosta odgovora u vezi ribarskog mesta Ligia u okviru teme Lefkada, ali mozad nije lose izdvojiti je kao posebnu temu. Dakle, ko god ima neko iskustvo boravka ili prolaksa ili informacije iz druge ruke, moze obogatiti svoje i nase znanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo par slika iz Ligije, cisto da steknes utisak o mestu, na zalost, nemam slika kuce uz glavnu dzadu levo i desno jer je to moj dozivljaj Ligije… postoji i deo mesta koji je na uzvisenju, ali osim kuca i fantasticnog pogleda, nista drugo sto bi bilo vredno pomena. Duz celog mesta postoji setaliste, prilicno usko, osim u delu kod luke, tj. kod hotela Porto Ligija. Ovaj deo Ligije bi eto bio neki centar mesta.

Na prvoj slici je ajde da je nazovemo prva plaza u Ligiji...jedina dobra stvar je sto sa ovog ''jezera'' vidi velika tvrdjava, inace, tvrdjavu je sagradio Ali Pasa u 19. veku (ako nekog zanima).

2.jpg 1.jpg

Odavde pa sve do hotela Porto Ligija na jos cini se dva ili tri mesta postoje improvizovane plazice namenjene gostima objekata i prilicno su male…

Od prve plaze setalistem stizete do luke (a moze peske magistralom, postoji trotoar).. tu se nalazi pa glavna plaza u Ligiji, kod hotela Porto Ligija, hladovina odlicna, ali kamenje u vodi ogromnooo…

setaliste:

3.jpg 4.jpg

plaza kod hotela Porto Ligija:

5.jpg

Iza hotela je nalazi jos jedna plaza, jedan deo je sa prirodnom hladovinom, a drugi deo bez i dosta uzak. Ovde ima nudista :D

deo plaze iza hotela:

7.jpg

pogled sa brda na luku:

9.jpg

Sve u svemu, Ligija jeste ribarsko mesto, ali daleko je od neotkrivenog bisera, kao baza je odlicna, blizu je grad pa svako vece mozete prosetati do grada, cak je i Nidri metropola za Ligiju, a ima i bolju plazu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kefalice, hvala puno na informacijama. Prostudiracu, pa cu mozda imati jos koje pitanje. Zanimljiv je taj podatak o Ali Pasi, obzirom da njegova tvrdjava postoji i u Pargi. Pozz.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tu sigurno za mnogo manje pare može da se nađe komforan smeštaj u poređenju sa Lefkasom ili Nidrijem, ali isto tako čovek treba da bude svestan da samo mesto niti pruža prirodne lepote niti kvalitetan sadržaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima kvalitetan smestaj i dobra je kao baza. Nije ni bolja ni losija od ostalih sela na Lefkadi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam na Lefkadi bila ukupno 3 puta i Ligiju nikad ne bih izabrala za smeštaj, pa ne znam kakav komfor da mi ponude. Na istočnoj obali bih najpre izabrala Nidri kao bazu.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razliciti ukusi i potrebe. Mi smo bili tamo i idemo opet u avgustu, jer nam je pre svega bitno da su nam Lefkas i Nidri blizu uvece. Smestaj je bolji od mnogih drugih na ostrvu, jer vila gde mi idemo nudi 3 klase smestaja ( za svacije potrebe i mogucnosti), besprekorno cist bazen i sobe.

Kome je bitno da su mu preko dana plaze blizu treba da ide na zapadnu stranu. Mi ne volimo mesta gde je najbiza civilizacija udaljena 20-30 km.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Shumaca definitivno se slazem sa tobom... a i Kimi je upravu.

Svakome je nesto bolje iz svojih razloga i to je normalno.

Ligija je ok baza.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lefkada je malo nekadašnje ostrvo, nije to Kefalonija ili Krit, pa da su potrebni meseci kako bi čovek istražio svaki kutak. Toliko je tokom ovih godina napisano o Lefkadi, da nije ostalo ništa neistraženo i neispitano, pogotovo kada je reč o prirodnim "biserima" - može jedino da iskrsne neka neispitana taverna :D

@Nick85, Kimi

Slažem se da svako ima svoje prioritete. Ja volim da sam blizu mesta koja uveče mogu da pruže odgovarajući sadržaj, ne bih nikad izabrala neku vukohebinu pa ne znam kakav da je pogled. I ne volim uveče da se preterano cimam kolima, dovoljno mi je što se navozam u toku dana. Po meni bi idealan smeštaj bio neposredna blizina Lefkasa (zbog blizine plaža na zapadnoj obali, hipermarketa itd...), ali Nidri ima svojih čari (pogled na more iz smeštaja u neposrednoj okolini hotela Atos je savršen) - a najveća od njih je Sotiris. Ne bih se tek tako odrekla suvlakija i girosa kod Sotirisa, pa makar morala preko dana da izvozam dužu deonicu do zapadne obale. Agios Nikitas nikad ne bih izabrala za smeštaj :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo zboris Shumaca :) Ja te sve razumem...

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi bas zato biramo Ligiu, jer se uvece moze i u Lefkas i u Nidri :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam je izabrala upravo iz istog razloga.

Medjutim, ono sto Ligiji nedostaje je kakva takva pristojna plaza.. ali i taj problem je resiv bas zbog blizine.. sa jedne strane Nikijana, a sa druge Agios Janis i gradske plaze, pa kad vas mrzi da vozite ka zapadu, stizete za 10-ak minuta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kolika je udaljenost Nikijane, odn. Agios Janisa od Ligie?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikijana 3km, Agios 4-5km

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala. Pozz.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka