mirarbi

Kvalitet vode - česmovače na Sitoniji

35 poruka u ovoj temi

Da li na Sitoniji pijete kupovnu vodu ili česmovaču i šta su vam meštani rekli, da li je česmovača dobrog kvaliteta ili nije? Iskreno, mi smo ranijih godina pili isključivo kupovnu vodu, kiselu vodu, sokove i mleko, te ljudima koji me pitaju ne znam šta da kažem da li je česmovača bezbedna za upotrebu, kao što je to slučaj na Tasosu npr.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama su prosle godine rekli da nije za pice tako da smo kupovali,momak iz agencije je rekao da i voce peremo kupovnom. I mestani su mi rekli da nije za pice a i bila je cini mi se malo zuckasta ali to nisam sto posto sigurna da li je stalno bilo tako.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Neosu je receno da je generalno ispravna i moze da se pije (navodno mestani piju),ali drugacija od nase,pa da ne bi rizikovali pametnije je kupovnu piti...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mi smo kupovali. U stvari uvek u inostranstvu kupujemo vodu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I nama rekose obavezno kupovnu... Zbog dece obavezno. Sad sta ima u njoj - ne znam, Znam samo da mi je belo-zeleni kupaci od te vode postao zuto-zeleni.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kupovina obavezno ! Par dana je bilo rada na vodovodu u Sartiju... iz česme je "blato" , odnosno braon voda izlazila tako da ne verujem da je za piće !

Izmenjeno (Ramon)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li na Sitoniji pijete kupovnu vodu ili česmovaču i šta su vam meštani rekli, da li je česmovača dobrog kvaliteta ili nije? Iskreno, mi smo ranijih godina pili isključivo kupovnu vodu, kiselu vodu, sokove i mleko, te ljudima koji me pitaju ne znam šta da kažem da li je česmovača bezbedna za upotrebu, kao što je to slučaj na Tasosu npr.

Ne znam da li sam dobro postupio ali sam i na Tasosu kupovao vodu... U Sartiju 6 flasa od 1.5 litar je 1.26 EUR... Za te pare ne treba testirati sposobnosti svog stomaka :)

Izmenjeno (Ramon)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo flaširana voda kada odete od kuće. Nije vredno rizika...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi kada smo bili prosle godine voda je bila uzasna, blatnjavo zuta, ili mozda bolje receno narandzasta, bila je gadna i za tusiranje...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nikada kada putujem ne pijem vodu iz vodovoda. Zahvaljujući tome moja porodica i ja nikada nismo imali problema sa stomakom, čak ni u Tunisu i Egiptu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili dve godine u Vurvuruu,na magistrali i oni su imali provereno dobru vodu,pili smo je i bila je odlicnog kvaliteta. objasnjavali su nam da dolazi iz izvora koji je u planini ali i da nema ceo Vurvuru tu istu vodu vec se neki snabdevaju iz nekog drugog,ali pored puta postoje cesme sa kojih Grci uzimaju vodu za pice a voda isto dolazi sa tog dobrog izvora. Jos bih dodala da nismo bili ni bolesni ni nista slicno a nismo uzimali ni nikakve probitike,prosto smo verovali domacinima.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uvek kada stignemo u neko mesto pitamo vlasnike za kvalitet vode sa česme. U Asprovalti (mada nije Sitonija), gazdarica je rekla da ona pije sa česme, poslušali smo i nismo imali nikakvih problema. Na Sitoniji su nam savetovali da kupujemo vodu. Mada ja uvek volim da probam bar malo česmovače, tj. da li je mogu koristiti za spremanje kafe, čaja, supe,pranje voća i povrća i uvek je koristim za to. U Toroniju je voda čak malo slankasta, kao da koriste prerađenu morsku, slavine i sudopera su čak malo oguljene, izbledele, nemaju više onaj sjaj. Tu smo koristili samo flaširanu, čak i za zadnje pranje voća i spremanje hrane. Na putu od Ormosa prema Vurvuruu, postoji jedna terasa (iznad Livari plaže, gde je tabla sa kontaktima smeštaja i mapom) i tamo postoji česma. Za nju kažu da dolazi daleko iz brda i da je ispravna za piće. Nismo probali, ali često viđamo meštane koji dođu kolima po vodu, pune velike balone i flaše. Ove godine ćemo probati tu vodu. post-29813-0-52858000-1372625557_thumb.j

Ali, imam drugo iskustvo sa tom česmovačom, slučajno dobijenom... Volimo na moru da nosimo bele majice, koje se posle lako peru i od soli i od sredstva za sunčanje. Desilo se da smo nešto iskapali, i probali da operemo. Da li je voda sa česme mekša od naše, ali sjajno skida fleke i imam utisak dodatno izbeli (čak i sa našim praškom).

Izmenjeno (besttim)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nepisano pravilo za česmovaču svuda u Grčkoj: ako u određenom mestu mnogo zalivaju bašte/dvorišta, tu vam voda nije za piće. To je iz prostog razloga što im nije ista cena vode koja može da se koristi za piće i one koja se računa kao tehnička.

Prošle godine u Sartiju, gazda (Sokratis Iliadis) nam je rekao da će ove (2013.) godine biti spreman novi vodovod i da će voda biti O.K. za piće.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari, sjajni ste. Ovo su sve jako korisne informacije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

godinama u nazad koristimo flasiranu vodu, jer smo misljenja, da nije vredno eksperimentisanja... :dosada:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26504
    Ukupno tema
    887643
    Ukupno poruka