ada

Limenarija ili Limenas?

15 poruka u ovoj temi

Odlucili smo se definitivno ove godine da idemo na Tasos i od tada sam provela dosta vremena na forumima. Definitivno smo odlucili da izbor letovalista bude Limenarija, medjutim procitala sam onda par stvari koje mi se nisu dopale kako na ovom tako i na jos nekim forumima - da plaza nije nesto u Limenariji i da ima jako puno osa. Znaci, ne idemo kolima, izdvojili bismo par dana za obilazak ostrva, ali nam je najvaznija ta najbliza plaza gde bismo provodili najvise vremena, volimo uvece malo zivlju atmosferu, a kako sam citala najvise tavernica i najzivlji su bas ova dva grada - Limenarija i Limenas. Prosto ne mogu da stvorim sliku u glavi koje od ova dva mesta je bolje, posle nekih bas losih komentara vezanih za Limenariju, a nemam bas vremena sve detaljno da iscitam? Dakle, poznavaoci Tasosa, gde biste pre isli - Limenarija ili Limenas? Hvala svima unapred na odgovorima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Limenasu je bolja gradska plaza, a Limenariji su blize lepse plaze. I jedan i drugi grad su zivi i imaju puno taverni, ali ako vam je bitno samo kakva je gradska plaza, ja bih onda izabrala Limenas. Mada, autobuski prevoz je jako lepo organizovan tako da mozete stici busom na gotovo sve plaze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Ako ti je najvažnija plaža u samom mestu, jer ćete biti bez kola na Tasosu, a nećeš svakog dana peške ili busevima da odlaziš na okolne plaže, onda Limenariju zaboravi za ovaj put.

 

Limenas ima bolju gradsku plažu, ali i manji izbor lepih plaža u okolini. Zbog takve gradske plaže je bolji izbor od Limenarije, s'tim da je neophodno naći smeštaj blizu gradske plaže, jer Limenas je veliki, te se lako može dogoditi da budete i kilometar i dva od gradske plaže (recimo blizu ružne Vournelis plaže ili ne previše lepe Tarsanas plaže).

 

Kao što sam puno puta napisala, lično iskustvo mi kaže da je za posetioce Tasosa bez sopstvenog prevoza najbolje da izaberu Pefkari ili Potos. Pročitaj moje putopise "Tasos 2005." i "Tasos 2006." (imaš linkove u mom potpisu), kada sam na Tasosu bila bez kola, pa će ti mnogo toga biti jasnije.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ако сте без аута, а тражиш то што тражиш, најбоље решење је Потос !!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj predlog je Limenas, jer je veci, zanimljiviji i bolji za vecernje setnje. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Limenasu je bolja gradska plaza, a Limenariji su blize lepse plaze. I jedan i drugi grad su zivi i imaju puno taverni, ali ako vam je bitno samo kakva je gradska plaza, ja bih onda izabrala Limenas. Mada, autobuski prevoz je jako lepo organizovan tako da mozete stici busom na gotovo sve plaze.

Ne bih se slozio da su Limenariji blize lepse plaze. Limenasu je blizi veci broj vrhunskih plaza: Makriamos, Mermerna plaza, Glikadi, Papalimani, Glifoneri, Pahis, Golden beach i Paradise beach.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Лименас је лепо, топло и драго место, али мора да се испази где се смешта. Плажа има, оне нису проблем. Све остало туристички је најбоље на острву, логично је.

Лименарија је његов антипод, симпатична полуселендра која повремено смрди због прераде маслина и трпи лошу комуналну ситуацију у сваком погледу.

Јесте, има све што и Лименас, али је "кажњена" мирисом и нешто лошијим општинским третманом.

Нешто као Сремица или Железник на Чукарици, наспрам Бановог Брда или Жаркова.

Izmenjeno (Баџа)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovo je pravi opis :D Meni se Limenarija uopste nije svidela, vidim da ljudi iz ne znam kog razloga vise vole da su smesteni u Limenariji nego u Limenasu ali mislim da je Limenarija losiji izbor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze da mi kaze koliko su Golden beach, Paradise beach i Mermerna plaza udaljene od Limenarije, posto bih ih definitivno posetila, a u Limenasu nazalost ne mogu da nadjem odgovarajuci aranzman? :/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle, istočnom obalom, Limenarija - Kinira (Paradise beach) oko 33-34 km, Limenarija - Golden beach oko 45-50 km, Limenarija - Makriamos (plus 4 km do Mermerne) oko 60-65 km. Zapadnom obalom do Makriamosa se stiže brže, ima oko 44 km i još 4 km do Mermerne.

chart.gif

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Većinu plaža na Tasosu sam sa zadovoljstvom obišao. Sjajnih plaža ima na svim stranama ostrva. Ne mogu da se složim da Limenas podbacuje jer ako krenete zapadno imate čitav niz odličnih plaža u blizini, zaključno sa Glifoneri i Pachis, a na istoku se nalaze Makriamos, Mermerna + još jedna koja je totalni raj na 2-3 km posle Mermerne plaže. Limenenarija, Potos, Pefkari, svi oni u blizini takođe imaju dobre plaže, tako da ni to ne treba izostaviti.

Možda je pametno, ukoliko se ide u dvoje, rentirati skuter na jedno 5 dana (što duže to jeftinije), kažu da 10€ goriva ne možeš da potrošiš nikako. To nije loša ideja ni za one koji idu kolima, jer je rentiranje + par litara goriva mnogo jeftinije od upotrebe sopstvenog automobila za istu kilometražu.

U svakom slučaju na Tasosu ne može da bude loše - uzdravlje :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Generalno ja nisam fascinirana ni jednom ni drugom gradskom plazom, ali u blizini oba mesta imaju feeenoooomenalne plaze. Generalno meni se Limenarija ne svidja jer sem par lepih restorana nema nekih sadrzaja. Svoj glas definitivno dajem Limenasu u kome cu boraviti i ove godine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Limenas definitivno. Plaze koje vredi obici su blize Limenasu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Limenas,u Limenariji se nema sta videti dosla sam pre par dana i pusto je poprilicno dok u Potosu vrvi od ljudi!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav.

Za mene licno je definitivno lepsa i bolje pozicionirana Limenarija.U Limenasu stalno cirkulisu trajkti,to mi smeta,zamucenija je voda.Limenarija mi lepse izgleda,vise me podseca na prava grcka sela u odnosu na Limenas.Plaze su ekstra i sa jedne i druge strane,sa tim da je septembar bolji sa zapadne.

Najlepsa plaza je metalia.

Pozz iz Limenarie :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka