DakaBane

Lukovska Banja

28 poruka u ovoj temi

Bas tako, hrana bi generalno trebalo da bude bolja, jer u pojedinim periodima godine, vecinu gostiju cine ljudi koji su tu zbog relaksacije i koriscenja banjskih sadrzaja. Problem je sto van hotela, u periodu od novembra pa do kasnog proleca, ne postoji nijedan drugi restoran u samoj banji, sa izuzetkom restorana "Vesela dolina" koji je udaljen skoro 1.5 km po losem i neosvetljenom putu. 

Takodje, mogli bi malo da povedu i racuna o profilu gostiju, proslog vikenda od subote popodne do ponedeljka ujutro, boravila je veca grupa radnika iz fabrike "Tigar" i bili su prilicno bucni, a jedan deo njih je veci deo vremena bio i pod dejstvom alkohola. Da ne kazem da je iza njih ostalo i par konzervi piva na bazenu.

Jedan deo hotela je renoviran, ulica koja ide paralelno sa glavnom se trenutno renovira, a najveci problem hotela ostaje nedostatak parkinga koji bi podmirio kapacitete gostiju, jel je hotel tokom cele godine manje-vise popunjen.

I na kraju cinjenica je da sto se tice odnosa cena-kvalitet, ne postoji nijedna druga banja u Srbiji koja je povoljnija za boravak. Velika je steta sto je toliko daleko od Beograda, i po meni se ne isplati dolaziti na manje od 3 dana.

Izmenjeno (Dragan)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pravu ste, crkva posvecena Svetom Mini je zaista posebna i dragocena zaostavstina iz nase daleke proslosti i steta sto ljudi nisu bolje informisani o njoj.

Slazem se sa vama da je Lukovska banja, narocito u jesenjim i zimskim mesecima zbog temperature vode od 38-39 C pravi izbor, ostaje jedno problem sto u periodu novembar-april ne radi nijedan drugi restoran u mestu sa izuzetkom restorana "Vesela dolina" koji je udaljen skoro 1.5 km, po losem i neosvetljenom putu. Takodje, ono sto je preko potrebno tokom tih hladnijih meseci je jedan topli koridor izmedju zatvorenog i otvorenog bazena u hotelu "Kopaonik".

Pozdrav

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmisljam se o poseti Lukovskoj ili Prolom banji krajem aprila sa suprugom i dvoje dece 1 i 4 godine....Da li je moguce setati po okolini kolicima sa bebom..(.nije vise bas beba, ali kolica ce nam biti neophodna)?Da li su gosti mahom stariji...ili ima i mladjih...Iskreno ne volim bas da idem gde ce me neka dzangrizava baba preko gledati ako deca placu, vriste....nisu divljaci ali imaju momente :rolleyes: .I da li postoji bilo kakav sadrzaj za njih u smislu nekih animacija, igraonice, sportica ili cega god....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio u Lukovskoj banji prosle godine. Put preko Brzeca je odlican, mada necete sresti nikoga do banje (ne bi bilo zgodno da vam se pokvari auto!). Pazite da ne zgazite neku zmiju ili kornjacu!!!

Sto se tice same banje imate hotele i privatni smestaj.

Privatni smestaj je bio pristojan, imate krevete, kuhinju, kupatilo i uglavnom sve sto Vam treba. Prodavnice imate dve, ali jednoj nikako nisam mogao da povatam konce kad radi. Mozete kupiti hleb, mleko, jogurt, voce, povrce i slicno. Imate i postu. Koliko se secam novine mozete da narucite dan ranije u hotelu.

Sem vec nabrojanih crkvi, i dve kafane i naravno staza zdravlja nemate nista drugo.

Mozete da sedite u "virićima" do mile volje dzabe (ko je bio zna o cemu govorim), ali sve ostalo se placa i bas su jake cene. Cena za bazen je bila, ako niste gost hotela, 1000 dinara dnevno. Ako kupite banjski listi onda je 800 dinara.

Ja sam stekao utisak da se sve, ali bas sve, placa i to papreno. 2018 sam bio u Ivanjici u hotelu i pun pansion i svi prateci sadrzaji (setnje, bazen, rekreacija itd) su bili ukljuceni u cenu. Sem naravno odlaska kombijem ili autobusom negde van Ivanjice. Cene su mnogo manje nego u Lukovskoj banji.

Po meni jedino sto vam je relativno blizu je Djavolja Varos (oko 40 km), pa je obidjite, kad ste vec tu, a preko brda je i Prolom banja.

Inace put od banje do Kursumlije je ocajan. Svi spominju tu famoznu branu koja je napravljena, ali vode nema, pa put verovatno ceka vodu da ga onda naprave.

Sve u svemu, ko je zaista bolestan od bolesti koje se lece u Lukovskoj banji, moze da ode (ali neka spremi pare), a sto se tice ostalih ne vidim razlog zasto bih (bar ja) isao ponovo. Nemate nista vise sem dve-tri crkve, bazena, setnje i to je to.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u ovoj banji, u periodu  od polovine septembra?

Imam ponudu od 20.septembra, za 10 dana, ali, neckam se jer se plasim da je to dosta kasno, sto se tice vremenskih uslova.

 

Izmenjeno (divmicika)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kasno za šta?

Banjska voda je uvek topla, jesen počinje da šara okolna brda, pa je idealno za slikanje, staze za šetnju su uvek iste.

Jedino što može pokvariti boravak u banji je kiša, a sa kišom se nikad ne zna. Može septembar biti bolji od jula, recimo.

U banji sam bio više puta u svim godišnjim dobima, pa ako mogu da pomognem, tu sam.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moracu u banju, i ako to nisam planirala.

Razmatram jos i Ribarsku i Banju Koviljacu. 

Ponuda za Lukovsku banju je dosta povoljna, ali, nisam jos donela odluku.

Hvala  na komentaru...u pravu ste, sto se vremena tice.

Izmenjeno (divmicika)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od Lukovske banje može se dobiti lečenje, šetnja i Prolom pivo.  :)

Koviljača nudi više sadržaja.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje ovogodisnje lutanje u izboru mesta za odmor je pocelo od Grcke, pa preko nase Tare i naprasno se zavrsilo sa uplatom za Lukovsku banju.

Od 21.seotembra do 1.oktobra...nadam se lepom vremenu.:D

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divmicika, hoces li biti u hotelu ili u privatnom smetstaju? Miji su planirali daodu u sept,oktobru, posto u avgustu idu na more.

Racunali su pun pansion plus terapije, bilo je oko 1100 evra za njih dvoje za 10 dana. To je usluga bolnicki dan extra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tirkizna, idem u hotel Kopaonik, preko Udruzenja penzionerski servis iz Bgd_a, sa  njihovim prevozom u smeni od 21.9...10 dana, u dvokrevetnoj sobi, standardni bolnicki dan /ukoliko bude nesto dodatno potrebno, doplaticu/, pun pansion. Uz mali popust koji dase Udruzenje...., ukupna cena je oko 47000. Mali deo cu platiti cekovima, do kraja godine.

Iznenada sam se odlucila za ovu banju, iz zddravstvenih razloga i imala sa malo srece /pusteni su vauceri na 15000/, da mi sve to izadje vrlo povoljno.

Inace, u banju idem autobusom, ali, direktan prevoz je do Kursumlije, a potom se uzima taksi do banje. Udruzenje ima nekoliko smena gde nudi i prevoz, te sam zato uzela smenu od 21.9. u kojoj je bilo jos nekoliko mesta.:D

 

 

 

Izmenjeno (divmicika)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u Lukovskoj banji od 21. septembra, 10 dana, u hotelu Kopaonik.   

Vreme me je posluzilo, bilo je nekih 8 dana zaista lepo, bas kako se i ocekuje u tom periodu.   Priroda je jako lepa, ali, ne bih ponovo isla u ovu banju, zato sto mi se ne svidja kotlina u kojoj se nalazi.

Sam hotel Kopaonik,  je najstariji u banji, ali, renoviran je i sve je bas onako kako su opisali i na sajtu i u brosurama...udobno, cisto i zaista prijatno.

Inace, druga dva hotela su nova, ali sve drzi ista firma, tako da se hrana priprema u centralnoj kuhinji i odlicnog je kvaliteta i ista, u sva tri hotela.

U Kopaoniku je najveci spoljni bazen, a sve ostalo, sto se tice welnesa, medicinskog programa i sl., je potpuno isto i zaista je odlicno.

Isla sam na 3 izleta, od kojih mi se najvise svidela poseta Djavoljoj varosi. U povratku   smo bili u Prolom banji, ciji mi se polozaj izuzetno dopao.

Prvi put sam isla na ovakvu vrstu odmora, najvise radi reumatskih problema, ali, ne bih se vracala ponovo na isto mesto i ako je sve zaista bilo odlicno. 

                                                                                                                                    

 

Izmenjeno (divmicika)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka