breskvicijus

Oludeniz Resort

103 poruke u ovoj temi

Hvala na opisu. Da li tamo ima nekog sadržaja, šetališta i sl.? Da nije hotel-plaža samo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo mesto je isto kao Paralija, Možete da pogledate na Youtube, Radnje, restorani, supermarkerti, šetalište pored mora - ne baš dugo, ali ok.  

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala. Dakle, nije dosadno :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije dosadno, ima svega baš. Ima i pabova, pošto ima dosta Engleza, kafića, svega.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Tijuana

Da li ste leteli na Bodrum ili Dalaman?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bodrum. Sad je tako jer se radi u smanjenom obimu, a u redovnim okolnostima se ide na Dalaman.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko traje transfer?.ima oko 250 km

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tijuana, imam par kratkih pitanja za tebe, sada kada si postala pravi ekspert za najlepsi deo Turke za kupanje. Koliko ima pesaka do te plaze Kidrak i da li ima lezaljki koje se nalaze u samoj borovoj sumi? Takodje, da li za one koje imaju samo dorucak u smestaju, ima neki restoran za preporuku u mesto Oludeniz? I trece, da li vredi dolmusima ici do samom mesta Fetije, i koliko ima voznje od aerodroma u Bodrumu pa to tamo, jer je ipak u pitanju 25o km (sto bi moglo da izadje i na 3 h voznje) ................ Hvala unpared na odgovorima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragane, evo ovako:

1. Ja sam jednom išla peške do Kidraka u 10 ujutru i trebalo mi je oko pola sata, ali sam stajala da slikam vidikovce. Nije baš toliko blizu kao što izgleda. Pred kraj, blizu ulaza u plažu umeju da voze sumanuto i to mi se nije svidelo.

2. U samoj borovoj šumi nema ležaljki, ali u krajnjem levom uglu plaže dosta dugo ima hlad pa jedino da to mesto zauzmete ujutru. Meni lično nije smetalo što nema ležaljki jer idem da plivam, pa se malo šetam po suncu da pocrnim, pa malo u šumu u hlad, pa na kafu i ručak u kafić i tako ceo dan. Ljudi na klupe stave peškire i tu malo legnu kad im se leži, a Turci donesu one prostirke kao za piknik i tu leže pošto donose baš male bebe i stave tu bebe. Inače, iznenadila sam se kako mogu po onoj vručini, u sred dana, u 1, 2 popodne kad je najtoplije da vode baš malu decu na sunce. Ali ok, valjda su oni na to navikli. 

3. Što se tiče restorana u Oludenizu, mi smo imali odličnu večeru u hotelu, tako da nijednom nismo jeli po restoranima, jedino smo ručali na Kidraku, ali to je sve bilo po principu burgeri i pice jer samo to i imaju, i jednom na plaži u Oludenizu u restoranu "Sunset" - "Sunset" je pretposlednji bar restoran na plaži s leve strane i jeli smo pilav s morskim plodovima, salate neke i sve je bilo baš odlično. Velike porcije, ukusno i nije skupo. Kad već pričamo o hrani, najviše su mi ostale u pamćenju njihove baklave - stvarno su najbolje, bez premca!. Naše i grčke su prešećerene. Odlične su im i crne masline i maslinovo ulje. To sve može da se nađe po supermarketima.

4. Vredi ići dolmušima, zašto da ne, dosta je jeftino, idu često. Mi smo išli taksijem, u jednom smeru je cena 10 evra, ali nas je bilo troje, tako da je to ništa kad se podeli po osobi. Stvarno je sve super organizovano i jednostavno.

5. Put od aerodroma do Oludeniza je trajao 4,5 sata. Prvo svi idemo jednim busom do Marmarisa, a onda mi prelazimo u minibus i idemo do Oludeniza. U dolasku smo bili umorni pa nam je izgledalo kao večnost, a u povratku nam je baš brzo proletelo. Imali smo mnogo zanimljivog vodiča Mariju, pričala nam je o raznim stvarima o Turskoj, mi smo njoj postavljali pitanja o svemu što nas zanima i baš je brzo prošlo.

Okačila sam slike na Moja Foto Tura. 

Sve preporuke za Oludeniz, ja bih volela kad bi agencije radile aranžman od 15 dana jer mi je 10 dana bilo malo, mada mislim da je lako doći i u sopstvenoj režiji. I super je za one koji dobro voze, ima dosta lepih uvala u okolini, to smo videli kad smo bili na krstarenju.     

Evo Kidrak deo gde je dosta dugo hlad

Kidrak_iz ugla.jpg

Izmenjeno (Tijuana)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tijuana, hvala ti na veoma iscrpnim odgovorima. Ono sto meni ovde smeta je taj dugacak put od aerodroma u Bodrumu, jel za osam dana koliko sam mislio da idem, to prakticno znaci samo sest dana za osmor i kupanje, tako da verovatno nece biti nista od toga. Druga je varijanta da se ide avionom do Istambula pa dalje avionom do Dalamana, ali to u ovim okolnostima izgleda rizicno. Na krajnji jug u Antaliju i Alanju mi se ne ide, jel ne mogu da podnesem taj masovni koncept turizma, sa hotelima od 200-300 soba i hotelskih plazama koje su nacickane jedna do druge ...........................

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A koja to naša agencija radi hotele sa 8 noćenja u Oludenizu? Koliko ja znam, sve je 10 noćenja. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A i ne morate da idete u tom konceptu u Antaliju i Alanju, cela ova Likijska obala je veoma zanimljiva, možete da nađete smeštaj preko booking.com.

 

Pogledajte kako je dobra plaža Olimpos u mestu Olimpos  

karte-1-814.gif

Olympos_beach_Turkey.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OLUDENIZ
Uffff teška srca napisati kako je to "divan" primer devastirajućeg uticaja ljudi na prelepu prirodu...

Suncobran do suncobrana, restoran do restorana, i sve na karticu, na trakicu, na "dopunu kredita"... pobegoh na kraju, nije to moj pojam turizma. Zato Fethiye sad ima još veću ocenu od mene.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka